VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..

5 posters
YazarMesaj
Mertcan UZUN
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Mertcan UZUN

Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  Empty
MesajKonu: Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..    Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  EmptyPaz 18 Eyl. 2011, 05:53

Ben fs9 a geçiş yaptım, ancak alışamadığım bazı durumlar çıktı karşıma "(Mause Yoke)" Uzaklaştırma Yakınlaştırma;
Bunları nasıl yapabilirim, yardımcı olursanız sevinirim... ::)

Ben fs9 a geçiş yaptım, ancak alışamadığım bazı durumlar çıktı karşıma "(Mause Yoke)" Uzaklaştırma Yakınlaştırma;
Bunları nasıl yapabilirim, yardımcı olursanız sevinirim

Mesajı bütünüyle BÜYÜK veya KALIN harf ile yazmak ancak UYARI yapacak Yönetim görevlilerine aittir!. Ancak, sadece vurgulamak istenen kelimeler kalın, büyük veya altı çizgili olarak GEREKİRSE yazılabilir!. (Admin)

=========================
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..    Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  EmptyPaz 18 Eyl. 2011, 06:56

Active Camera veya Fs9 toolbox veya F1 View. İlk söylediğim tercih edilir.
Mertcan UZUN
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Mertcan UZUN

MesajKonu: Geri: Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..    Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  EmptyPaz 18 Eyl. 2011, 07:15

Hocam sağ olun hemen araştırcam ::)
Mertcan UZUN
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Mertcan UZUN

MesajKonu: Geri: Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..    Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  EmptyPaz 18 Eyl. 2011, 07:19

Haluk demiş ki:
Active Camera veya Fs9 toolbox veya F1 View. İlk söylediğim tercih edilir.

Haluk hocam Active Camera V2 indiriyorum bu sizce uygunmu. ::)
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..    Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  EmptyPaz 18 Eyl. 2011, 12:08

Mert uygundur devam et.
yaklaştırma uzaklaştırma için mausun ortadaki yuvarkağı ileri geri oynatman yeterli.
açı içinde ortadaki yuvarlağı basılı tutup açıyı yakalayabilirsin

En son orhanyavuz tarafından Paz 18 Eyl. 2011, 14:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Mertcan UZUN
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Mertcan UZUN

MesajKonu: Geri: Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..    Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  EmptyPaz 18 Eyl. 2011, 14:09

Teşekkür ederim hocam, ama bir sorunum var. Aktive etmek için hangisine, basıcam bi türlü olmadı.

Teşekkür ederim hocam, ama bir sorunum var. Aktive etmek için hangisine, basıcam bi türlü olmadı.
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..    Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  EmptyPaz 18 Eyl. 2011, 14:22

Valla otomatik olarak çalışması lazımdı ama bilemedim
Mertcan UZUN
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Mertcan UZUN

MesajKonu: Geri: Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..    Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  EmptyPaz 18 Eyl. 2011, 16:21

Hocam; neyse yarın format, attırcam W7 ultimate, ozaman FsX'i yüklerim fs9 yaramadı bana. ::)
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

MesajKonu: Geri: Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..    Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  EmptySalı 18 Ekim 2011, 15:35

Mertcan sistem özelliklerin çokta iyi sayılmaz gördüğüm kadarıyla bende biraz daha iyisi var ancak bende FS9'u kullanmaktayım.Uzun bir süre FSX kullandım. Dertten problemden kurtulamadım bir türlü bence eğer Windows 7 kurucaksan FS9'da kal. Aksi takdirde inan bana çok problem ile boğuşursun özellikle PMDG, FSP ve scenery'ler konusunda. Grafik olarak FSX'in ne kadar iyi oldugunu biliyorum özellikle PMDG Virtual Cocpit'i daha iyi olamazdı sanki. Ancak hakkaten çok fazla problem veriyor Windows 7 ile birleşince. Bir çok forumda şunu yazmışlar.

Windows 7 + FSX = FATAL ERROR

Hakikaten doğrudur.
Mertcan UZUN
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Mertcan UZUN

MesajKonu: Geri: Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..    Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  EmptySalı 18 Ekim 2011, 18:22

Şuan gayet memnumum. Emre kaptanım.! ::)
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

MesajKonu: Geri: Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..    Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  EmptySalı 18 Ekim 2011, 22:01

PMDG mi kullanıyorsunuz merak ettim bende PMDG ile inanilmaz FPS düşüşü söz konusuda. Eğer PMDG kullanıyorsanız kaç FPS aliyorsunuz VC'de ve ayrıca FSX.CFG'yi hiç değiştirdiniz mi tweaklediniz mi daha doğrusu ?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..    Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  EmptySalı 18 Ekim 2011, 22:53

emresancaktar demiş ki:
PMDG mi kullanıyorsunuz merak ettim bende PMDG ile inanilmaz FPS düşüşü söz konusuda. Eğer PMDG kullanıyorsanız kaç FPS aliyorsunuz VC'de ve ayrıca FSX.CFG'yi hiç değiştirdiniz mi tweaklediniz mi daha doğrusu ?
Emre kaptanım, "tweakleme işi!" ni detaylı olarak(resimlerle ve tek-tek) açıklarsanız, yeni gelen kaptanlarımız sormaya çekindikleri bu konuyu daha iyi anlamalarına yardımcı oluruz: Lütfen..
Ayrı bir konu açarsanız, çok daha iyi olur.
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

MesajKonu: Geri: Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..    Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..  EmptyÇarş. 19 Ekim 2011, 14:06

Hocam bende bilmiyorum ki açıkcası, FS9'da herhangi bir performans sorunu çekmediğimden hiç bulaşmadım. FSX'leri tweak'liyorlar genelde. Ancak en kısa zamanda araştırıp FSX'te test edeceğim(test etmeden de paylaşabileceğim bilgiler mevcut okuduğum bu konuyla ilgili ama sonuçta cfg dosyasını değiştiriyoruz. Oyunu çökebilir kullanıcılarımızın, bunuda istemeyiz.) eğer sonuç olumlu çıkar ise forumda bu konuyla ile ilgili detaylı bir başlık açarım hocam.

Saygılar ;

Fs9'da "Mouse Yoke" sorunu..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fs2004 Mouse Yoke - Mouse Kontrol
» FS2004 Mouse ile kullanılıyor mu ?
» Saitek Yoke + Throttle
» Flight Yoke Alacağım Biraz Bilgilendirirmisiniz?
» "Saitek Pro Flight Yoke Sistemi"ni tanıtır mısınız?