VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky

+3
yigitciftci
pilot
istanblue
7 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyÇarş. 09 Şub. 2011, 03:36

Hocam Kapılar konusunda size katılıyorum,bencede uygundur.Saygılar.
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyÇarş. 09 Şub. 2011, 19:34

Verdiğiniz linkten B738 fabrika yazısını aldım hocam teşekkür ediyorum bunun için.Hemen çalışmaya başlayıp son düzeltmeleri bitireceğim.Kapılar konusunda winglettaki modeli seçiyoruz yanlış anlamadıysam.Normalde wingletleri pilot hocamın dediği gibi düz beyaz yapıp üzerine koç simgesini koymayı planlamıştık.Daha sonra biraz daha göz doldurucu olsun diye desenli yapmayı denedim.Hemen uçağı FSe aktardığımda bence çok harika bir winglet modeli olduğunu hissettim ve kapılara da aynı modeli uygulamaya karar verdim.Şimdi son olarak gövdeye veya başka biryere bişey eklemiyoruz.Şunu sormak istiyorum kanattaki logonun altına düz şekilde Kâmil Koç 1926 yazısının orjinalini orantılı bir şekilde koysak bi kalabalıklığa yol açarmıyız dersiniz.Şimdi verdiğiniz düzeltmelere gidiyorum görüşmek üzere...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyÇarş. 09 Şub. 2011, 19:46

Yok olmaz hocam. Yazmayın sakın!..Sade ve gösterişli olması için Hindistan'lı(!) olmaya gerek yok. kahkaha
Kolay gelsin o zaman hocam.
yalnız son bir tavsiye daha!;
Lütfen acele etmeyin, seneye olsun ama TAM olsun..
Bakınız VAPS- panelleri konusunda bazı kaptanarımız sıkıştırmalarına rağmen göğsümü kaşıya-kaşıya, her göstergeyi 8-10 kez testlerden geçirmeden panele eklemiyorum.Yavaş olsun, Temiz olsun.. Saygılar.
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyPaz 13 Şub. 2011, 03:53

Selamlar hocam...

Son çalışmalarımı tamamen POSKY üzerinde gerçekleştirdim ve çok da dikkatli bir şekilde yaptım.Her parçayı ve yazıyı koyarken sizin konularda dediklerinize tekrar tekrar göz attım.Daha fazla oynama yapmak istemiyorum.Sanırım sizinde görmek istediğiniz buydu.Kapılarda desenden kaçındım çünkü bence wingletlerdeki desen yetecektir.Kuyruktaki logoya farklı bir hava katarak gölgeli bi şekilde yaptım ve kanaatimce de güzel olduğunu düşünüyorum tabi siz hocalarımızında düşünceleri önemli.Boeing stickeri orjinal yazı.Bu arada B738 seçmemin nedenide şayet birgün Kamil Koç havacılık sektörüne gerçekten el atarsa ilk uçağı büyük ihtimalle B738 olacaktır.
Şuanda uçak upload edilecek şekilde hazır beklemede tabi gözünüze çarpan noktalar olursa bunları düzeltip yayınlarız.

En son haliyle işte POSKY Kâmil KOÇ - Boeing 737-800 for FSX&FS2004......

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamil7

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamil1

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamil2s

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamil3

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamil4

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamil5

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamil6
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyPaz 13 Şub. 2011, 10:15

Ellerinize sağlık ilk başlangıç için çok güzel gidiyor, 3 tane düzeltme istiyorum, onlarıda yaptınızmı uçak sunuma hazırdır. SS lerin üzerinde işaretledim,
1) TC-KML yazısı Kamil Koç yazısının alt hizası ile aynı olsun,yani biraz aşağı indirin.
2) Uçağın kokpit bölümünün üst tarafında siyah bir leke var, sanıyorum boyarken utulmuş olabilir mi ?
3) Bayrak öne bakıyor, onu ters çevirmeniz gerekiyor, yani arkaya bakması gerekiyor,THY nin tüm uçaklarında bayraklar her iki taraftada daima arkaya doğrudur,biiginiz olsun.

Eğer bunlarıda düzeltirseniz uçak sunuma hazırdır,teşekkürler.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamil2s

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamil4

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamil6
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyPaz 13 Şub. 2011, 13:39

Tesekkur ederim terminator hocam.Verdiğiniz bilgilerle yanlışları düzelttim.Bu arada her iki bayrağında arkaya bakacağını bilmiyordum sayenizde bilmediğim şeyleri öğreniyorum bunun için ayrıca teşekkür ediyorum hocam.TC-KML yazıları Kamil Koç ile aynı seviyeye indirildi.Baş üstündeki lekeler giderildi.Şimdi elimizde tertemiz bir uçak var hocam.Bunlar da son düzeltmeler.

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamilm

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamil2f
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyPaz 13 Şub. 2011, 14:41

Tebrikler. Boyama bitmiş sayılır.
Terminator hocamın söylediklerine TEK bir ilâve daha yapmak istiyorum. Bunu daha önce de resim ile belirtmiştim. Düzeltmiştiniz, anca bu son resimlerde tekrar eski halini (düzeltilmesi gerekir) almış.
Önceki resmi alta ekliyorum. Bakalım hatayı bulabilecek misiniz. Ben söylemeyeyim, ancak bir ipucu vereyim: Üstteki son resimlerinizde bayrak ile yazı birbirlerine çok yakın. Alttaki resme bakarak ne yapmak gerekir?. kahkaha
Ayrıca bayrağın boyutunu biraz da küçültüp, alt resimdeki gibi olmasını sağlamalısınız.

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 85272279
(Yazıyı son pencere hizasına kadar sağa çekmek gerekir!) kahkaha

Bunu da tamamladıktan sonra son resimlerinizi de görmek isteriz. İncelememizden sonra, artık sunum yapmanın zamanı gelmiştir diyerek, paylaşımınızı yapmanız gerektiğini yazrız hocam. Onca emek ve zaman boşa gitmeyecek emin olunuz.
Paylaşım yaparken linkleri nasıl ekleyeceğinizi sonra yazacağım size..(texture ayrı bir link,model ve diğer dosyalar ayrı link olarak paylaşım yapılacak..Çünkü Posky uçakları herkesin elinde var genelde.. Bu nedenle sadece textureyi indirmek isteyenler olabilir. (Benim gibi..).. Kolay gelsin hocam.
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Şub. 2011, 21:29

Herkese iyi akşamlar.Öncelikle herkesin mübarek kandili kutlu olsun.Pilot hocam dediklerinizi hatırladım ve düzelttim yazının yerini.Bayrak boyutlarınıda küçülttüm.Şuanda herşey orantılı gibi görünüyor.Tekrardan SSler yayınlıyorum.İsterseniz resimlerle yorumlarınıza geçelim ve tekrar göze batan yanlışlar varsa düzeltelim.Düzeltilcek bişey kalmadıysa bana yayınlama hakkında yardımcı olacağınızı söylemiştiniz.Yardımlarınızı bekliyorum.Tabiki diğer arkadaşlarımız ve hocalarımızda görüşlerini söylesinlerki ortak karara varabilelim.

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamilga

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamil2c

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamil3
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Şub. 2011, 22:44

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Kamilreklam
KAPTAN
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder
KAPTAN

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Şub. 2011, 22:52

Repaint, profesyonelce boyanmış. Bu görünümüyle gerçek uçak havası veriyor. Kâmil Ağa yaşasaydı, ağzının suyu akardı.Konudaki yorumları, öğretileri dikkate almanız, size başarı kazandırmıştır. Kutlarım.Konuda yorumları bulunan herkes bu başarınızın kaynağını oluşturmuşlardır.Uçağın arka bölümündeki Boeing yazısının gölgesini kaldırdıktan sonra yayınlayabilirsiniz.Alıntıdaki yayınlama şeklini unutmayınız!.
pilot demiş ki:

Paylaşım yaparken linkleri nasıl ekleyeceğinizi sonra yazacağım size..(texture ayrı bir link,model ve diğer dosyalar ayrı link olarak paylaşım yapılacak..Çünkü Posky uçakları herkesin elinde var genelde.. Bu nedenle sadece textureyi indirmek isteyenler olabilir. (Benim gibi..).. Kolay gelsin hocam.

En son KAPTAN tarafından Ptsi 14 Şub. 2011, 23:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Şub. 2011, 23:07

Bu başarılı çalışmam hocalarımızın sayesindedir.Hepsine candan teşekkürlerimi sunuyorum.Boeing stickerina farklı bir hava katmak istemiştim ama gerçeğin dışına çıkçaksa tabi düzeltmeliyiz.Yalnız yine Sanal Boyamalarda yayınlayacağım değilmi.Yoksa Boeing Uçak Boyamaları bölümündemi??
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptySalı 15 Şub. 2011, 03:57

Merhaba hocam. Sonunda harika boyamayı bitirdiniz. KAPTAN hoca da beğendiyse mesele yok demektir. kahkaha
Bir de Terminator hoca ile diğer kaptanlarımıza danışalım. Uçağı "Sanal(Hayali) havayolları uçakları" bölümünde paylaşabilirsiniz. fakat nceki mesajımda dediğim gibi;
1- "Texture" klasörünü ayrı linke,
2- "Base" klasörünü (model,panel, sound,air,CFG) ayrı linke Upload etmeniz iyi olacaktır. Kolay gelsin
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptySalı 15 Şub. 2011, 14:22

Valla ne yalan söyliyeyim, sabırsızlıkla linki bekliyorum,Saygılar.
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 03 Kas. 2012, 13:59

TURKISH AIRLINES TC-JFM
TÜRK FUTBOLU YENİ ZAFERLER İÇİN KALKIŞA HAZIR
Repaint by Gürhan Tunca

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Fl0qk

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 Fl0lf
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 03 Kas. 2012, 14:01

Burdan daha net görebilirsiniz.Bugün taze boyandı henüz yayınlamaya fırsatım olmadı işlerim dolayısıyla.En kısa zamanda sizlerle.Görüşmek üzere...

Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 03 Kas. 2012, 14:55

Gürhan hocam ellerinize sağlık, herzamanki gibi harika görünüyor, eğer full uçak olarak upload ederseniz, kokpitin üstündeki camları olmayan model dosyasını kullanırsanız, uçak daha geçekci görünecekdir,sabırsızlıkla bekliyoruz.Sevgiler,Saygılar.
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyPaz 04 Kas. 2012, 10:00

Gürhan hocam eline sağlık .Gün geçtikçe daha iyi boyamalar yapıyorsun. Yaptığın boyama FSX içinmi ?

istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyPaz 04 Kas. 2012, 11:12

Hocam ben FSX kullandığım için malesef FSX.Ama boyamanın texturelarını POSKY için tabiki FS9da da kullanabilirsiniz.Ayrıca Erdinç hocamın dediği eyebrowları kaldırdım.Üst camsız model olarak yaptım gerçeğide öyle zaten.Yalnız gece texturelarında bir sorun oluyor.Landing lights yakınca mat bir görüntü oluyor nedeni ne olabilir acaba.DXT3 olarak kaydediyorum.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyPaz 04 Kas. 2012, 16:51

istanblue demiş ki:
Hocam ben FSX kullandığım için malesef FSX.Ama boyamanın texturelarını POSKY için tabiki FS9da da kullanabilirsiniz.Ayrıca Erdinç hocamın dediği eyebrowları kaldırdım.Üst camsız model olarak yaptım gerçeğide öyle zaten.Yalnız gece texturelarında bir sorun oluyor.Landing lights yakınca mat bir görüntü oluyor nedeni ne olabilir acaba.DXT3 olarak kaydediyorum.
Ellerinize sağlık Gürhan hocam, bu kadar işinizin arasında böyle mükemmel çalışmalara imza atmanız gurur verici.
- Bu arada uçak yapımcısının ismi nedir? (sanırım Posky),
- "Kaşsız" full uçak linkini de paylaşımınıza yazarsanız memnun olurum.(henüz paylaşmamışsınız).
- "Landing Light" açınca MAT oluşuna bakalım hocam... Buraya, bir "Landing Light" açılmadan, bir de açılınca çekeceğiniz detaylı (sorunun görülebileceği gibi) İKİ adet JPG ve büyük boy resim atarsanız hemen sorunu halledip bir an önce paylaşmanızı sağlarız. saygılar.
Fakat, öncelikle yapımcının ismi?..
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyPtsi 05 Kas. 2012, 09:46

Pilot hocam model POSKY dileyen her kaptanım kullanabilsin diye..Size gece çektiğim fotğrafıda ekliyorum hemen.Bu sorunu çözmeden yayınlamak istemedim uçağı.Gördüğünüz gibi mat ve parlak olmayan bir görüntü var.Çözümü bulursanız bende uygularım ve hemen yayınlarız teşekkürler.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyPtsi 05 Kas. 2012, 18:22

İKİ adet resmi bekliyorum hocam.
Biri; Işıksız (GÜNDÜZ),
biri; ışıkları açınca (GECE),
Nasıl bir MAT'lık merak ediyorum?. Hemen hallederiz hocam, resimler gelsin de..
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptySalı 06 Kas. 2012, 02:03

Pardon hocam resimleri upload etmeyi unutmuşum şimdi ekledim büyük görmeniz için direk sayfa linkini veriyorum.
1. resim gece ışıklı.Farkederseniz mat özellikle kuyruk logosu.

2. resim gündüz ışıksız bir sorun yok gibi bence.

Şimdi değerlendirmenizi ve önerilerinizi bekliyorum hocam kolay gelsin.
Abdull93
Pilot-1

Pilot-1
Abdull93

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  - Sayfa 2 EmptyPtsi 11 Ocak 2016, 22:50

Elline Saglik

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» istanblue'nun; "POSKY B738 Pegasus BEKO" çalışması
» THY B738 New Livery by istanblue (repaint çalışmadır)
» ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky
» ''istanblue'' den; Alaska B739-Posky çalışması
» Posky B738 WL THY (Shopping Fest)