VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky

+2
pilot
istanblue
6 posters
YazarMesaj
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky Empty
MesajKonu: ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky   ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky EmptyPtsi 18 Nis. 2011, 00:49

Saygıdeğer hocalarım ve kaptanlarım.Yavru vatanımız için uçan bu kuşun hiçbiyerde boyamasını göremedim.İlkleri sevdiğim için hemen çalışmalara başladım.En kısa zamanda karşınızda olacak.Umarım beğenirsiniz...VAPS bir ayrıcalıktır :)

GERÇEK RESİM:
''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky 651411277129040

FS 2004:
''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky Kkk1nf

''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky Kkk2p

''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky Kkkpki
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky   ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky EmptyPtsi 18 Nis. 2011, 01:44

-
VAPS bir ayrıcalıktır!... kahkaha
Çok teşekürler hocam.Hakikaten VAPS ayrıcalık..Neden mi ?..VAPS'a girmek çok zor, ama çıkmak ta bir o kadar kolay!. Her ay 100 kişinin kaydını onayliyorsak, 150 kişinin de kaydını siliyoruz..Vaps'ta bulunmak ve vaps ailesinin bir üyesi olmak, sanırım Simulasyon camiasının en şanşlı kişileri arasında yer almaktır.

Gelelim paylaşımaaa!....Gürhan hocan, her detayı dikkatle ele almış ve uygulamışsınız.Tebrik ederim.(+) ŞELÂLELER zaten damardan verildi!..
Hele ki; kuyruktan başlayıp, buruna kadar giden desenin ortasındaki boşluğun kalınlığı ve uzunluğu tıpatıp gerçeği gibi..Sanki Fotoreal?.. kahkaha

Şimdiii...Kusura bakmaszanız 2 adet çapak gördüm hocam.Siz de gördünüz bunları, eminim..Bunlara değineyim mi biraz?.. kahkaha
1- Burundaki "MESARYA" yazısı... Boyut iyi. ...Biraz daha sağa doğru çekerek, "M" harfi gövde üstündeki küçük KAPAK'ın hemen altından başlamalı.
2- Motor üzerindeki logo's?..Hem büyük , hem de motorun üstüne yakın konumlandırmışınız.Gerçek fotoya iyice bakarsanız, logonun boyutu, altındaki küçük etiketlerin dış kenarları kadar boyutlu...Bu iekilde daha küçültüp, motorun yan tarafına, biraz daha aşağıya çekmelisiniz.

3 değil..Kuyrukile gövde birleşimindeki o noktayı çok yakından görmek isterdim. Boyamanın kuyruktan gövdeye geçişteki birleşim yeri...Buraları SKY logosu gibi adamı ağlatır hocam...Yalnız resimden gördüğüm kadarı ile başarılı bir geçiç yapmışsınız ..

Gürhan hocam, boyama konusunda bizden ilk yardım isteyen ve gerçekten azim ve şevk ile bu işe sarılan, üretken ve son derece yetenekli olan VAPS'taki ilk öğrencimiz Eprem hocamızın, ilk boyamalarından Çıraklık çalışmalarından bir boyama sunuyorum..Uçağınızın aynısını, ta o zamanlarda Kittyhawk uçağına birlikte yardımlaşarak yapmıştık..Kendisine boyama denemeleri için basit uçak modelleri vermiştim.
Alttaki sayfamıza ve sunduğum karşılaştırma resmine göz atmanızı isterim hocam. İki boyamayı da karşılaştırarak, ortak hatalar veya gerçek uçakla benzerlikler bulunabilir.Belki alttaki boyamada bizim de hatalarımız olmuştur.Bu yüzden incelemekte fayda var.

Tekrar size çok teşekkür ederim hocam.Yine ve yeniden güzel bir çalışmaya İMZA attınız. Sağolun varolun.

Kittyhawk_Mesarya: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky Kthybrlkarla2custom
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky   ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky EmptySalı 19 Nis. 2011, 18:43

Haklısınız Pilot hocam bu küçük çapaklar sanırım gözümden kaçmış ama hemen düzeltmeye çalıştım.MESARYA yazısını orjinal uçaktaki yeri neresiyse bende aynı yerine koymak istediğimden buruna biraz yakın kaldı.Gerçekçi olsun istedim.Motordaki logoyuda biraz ufalttım böyle daha iyi oldu gerçekten.
Hocam daha önce bu çalışma denenmiş bakın sizde bir arkadaşımızla yapmışsınız.Ama dikkat ettim ''35 yıldır göklerdeyiz Gururluyuz '' yazısını ve Caretta logosunu kimse kullanmamış.Beni biraz daha tanıdıysanız en ufak detaylara önem veririm ve eksik olmaları gerçekten beni huzursuz eder.O yazılar ve caretta logosu olmadan bence bi anlamı yok gibi.Neyse hocam 2 resim daha ekledim kuyruk birleşme npktası ve genel gövde resmi.Yakındada yayınlarım kaptanlarımıza...Saygılar...

''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky Adszse

''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky Adszzwn
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky   ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky EmptySalı 19 Nis. 2011, 19:14

O zaten başlı başına HARİKA bir çalışma olmuş hocam.Kuyruk ile gövdenin birleşim yerindeki boyamanın kesişmesi!.. Tam bir mükemmeliyet!..
Burumn yazısı da şahane ..
Bu arada o, yazı olayına gelirsek.Bu uçağı Eprem hoca ile boyarken (tabi kendisi boyadı, biz ucundan tuttuk!) o tarihte KTHY uçağının yeni boyaması henüz yayınlanmıştı Biz 2-3 gün sonra hemen Simulasyona adapte ettik.Sanırım daha sonra, biz boyama yaptıktan sonra gerçek uçağa o yazıyı ilave etmişler.
Zaten ben de uçağınızda bu yazıyı görünce şaşırmış ve kendi boyamamıza bakmıştım. Yoktu!.. Olsaydı zaten boş bırakmazdık hocam. .. Durum bu kısacası.. Kolay gelsin hocam.
çalışmanız artık yayınlanabilir. Güzel bir de sunum, tanıtım hazırlarsanız, harika olur. saygılarımla.

En son pilot tarafından Salı 19 Nis. 2011, 23:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Özmen ÜNAL
Air Marmara-VA
Gn.Manager

Air Marmara-VAGn.Manager
Özmen ÜNAL

MesajKonu: Geri: ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky   ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky EmptySalı 19 Nis. 2011, 21:50

Hocam siz aşmışsınız. Süper emeğinize sağlık. Aslından daha güzel boyamalar yapıyorsunuz. Olmuyor hocalarım olmuyor. :)) Kıskançlık tavan yaptı bende :))
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky   ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky EmptySalı 19 Nis. 2011, 22:42

Valla süper olmuş helal olsun

eline sağlık
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2
ataberk001

MesajKonu: Geri: ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky   ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky EmptySalı 14 Ağus. 2012, 22:23

elinize sağlık
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky   ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky EmptyÇarş. 15 Ağus. 2012, 09:19

Hocam elinize emeginize saglik harika görünüyor.Motor ve kuyruk üzerindeki logoyu degistirip daha canli olani koysaniz daha iyi olabilirdi.Bunun disinda süper görüyor (+) geldi.

''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky
» ''istanblue'' den; Alaska B739-Posky çalışması
» istanblue'nun; "POSKY B738 Pegasus BEKO" çalışması
» KTHY-Mesarya,TC-CTA_B737-800_(Kittyhawk)V2
» THY B738 New Livery by istanblue (repaint çalışmadır)