VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum - Sayfa 2 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum

+2
pilot
Tamer Öztürk
6 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum   Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum - Sayfa 2 EmptyPtsi 10 Şub. 2014, 01:49

Bu akşam veya yarın Tailwind de biter. MyCargo(ACT) olacaktı ama, planlarını yapmak epey uğraştıracağından onu Tailwind'den sonraya bıraktım. Salı günü MyCargo'ya başlarım. Bu arada AIA-Tailwind B734 uçaklarının tescillerini silmeden olduğu gibi güncelleme klasörüne atmışsın. kahkahaİyi ki silmemişsin; TC-TLC tescili olan B734'ü "WestairBenin" olarak boyadım. Böyle uçuyormuş şu an... Biraz sonra CFG düzenlemeleri ve planlarına geçeceğim.
Gelelim Sharklet'e.. FAIB'ten bulmuşsun ellerine ve araştırmana sağlık hocam. Yalnız resmi büyütüp baktığımda textureler DDS uzantısında, yani FsX için mi?..
-Gerçi FsX için olan DDS uzantılı bir textureyi Fs9'a BMP olarak uyarlamanın açıklamasını burada yapmıştım; [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]  
- İkinci nokta A320_FAIB AI uçak texture klasöründe, gündüz ve gece olmak üzere iki adet resim dosyası olması lazım. Böyle mi hocam?. Daha fazla olduğunda Frame düşebilir. Biliyorsun, geçen bir yazımda; Gündüz texturesini (????_T.bmp) 1024pix. ve DXT1 formatında, alfalı gece texturesini (????_L.bmp)  512pix. ve DXT3 formatında kayıt ediyorum demiştim. Böylece gündüz texturesi 513kb., gece texturesi ise 257kb.olduğundan kullanıcıların Frameleri de korunuyor.
- Ayrıca boyadığınız uçakları "aircarft.cfg" düzenlemesini de yaparak Fs'de bir test edin. ANCAK...maalesef bu uçağı air dosyasında düzenleme yapmadan göremezsiniz. Uçak dizininde sim dosyası olarak bildiğimiz, "????.air" dosyasını "AirEd" programı ile (yüklenmeden direk çalışır) açarak, 105. satırdaki "*Aircraft type=2" karşısındaki sayıyı "0" (sıfır) yapmanız gerekir. Bu satırda sayı"2" olursa uçak, seçim ekranında görülmez, "0" olursa seçip kullanabilir, test edebilirsiniz.
-Bir başka nokta da, şimdi siz A320'yi boyadıktan sonra buna nasıl bir plan yapacağız?.. Hale hazırda camiamızda Pegasus_A320 sharklett için yapılmış bir plan yok, bildiğim kadarı ile..Bu durumda Peter hocam, engin ve derin araştırma gücüyle inşallah yardım eder bize.. göz_kırpma Yalnız birkaç saat önce net'te gezerken AI için birçok site adresleri olan sayfa buldum. Zamanım olmadığından hepsini araştıramadım. Buralara da bakılabilir, Pegasus A320 planları için...
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]  ( Links yazan yerin altındaki siteler..)
Ali Camat hocamıza Tamer hocam sorabilirse, belki onlarda A320'nin AI-planları vardır.

Şimdiden teşekkür ederim, kolay gelsin hocam. +thanks
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum   Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum - Sayfa 2 EmptyPtsi 10 Şub. 2014, 16:19

Kolay gelsin pilot hocam. Dosyaların uzantılarında sıkıntı yok fakat FAIB Fs9 ve FsX olarak ayırmış. Ayrıca texturelerde çok kaliteli gözüküyor. Kirli ve temiz texture olarak 2 texture mevcut. Üstteki mesajımda kirli texture mevcut. Textureler .psd formatında, üzerinde değişiklik yapıldıktan sonra bmp olarak uygulanabilir . Herhangi bir sorun yok planlar haricinde.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum   Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum - Sayfa 2 EmptySalı 11 Şub. 2014, 22:43

Tamer hocam Ali Camat hocadan bir bilgi geldi mi planlar hakkında?

Boyamayı tamamladım yalnız sharklet üzerindeki atı ekleyemedim. Ekleyince atın içi sarı oluyor ve belirgin durmuyor. Birde kuyruk dikmesindeki açık sarılığı gidermek için yarım saat uğraştım neredeyse, dosyalar .psd formatında olduğu için birçok layer vardı. Herbirine baktım ama oranın layerini bulamadım malesef..

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum   Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum - Sayfa 2 EmptyÇarş. 12 Şub. 2014, 00:55

Tamer hocadan önce ben yazayım.
A320 boyamanız elime ulaştı Mustafa hocam. Teşekkür ederim, harika boyama olmuş... +thanks
Yazdığınız bütün noksanlıkları, gece görünümleri dahil boyamada düzenledim, müsterih olun. Sevgiler. Bravo!
Sıra, A320-Pegasus için güncel planları bulmaya geldi..
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum   Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum - Sayfa 2 EmptyÇarş. 12 Şub. 2014, 11:05

Ali Camat hocamla iletişime geçtim.Kendisi yoğun olduğu için, cevap yazması 2-3 günü bulabiliyor.Cevap alınca size buradan tekrar döneceğim.Saygılarımla

Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» [Tavsiye]; Deniz, Göl, Okyanus Eklentisi arıyorum.
» AI Trafik Duzenleyicisi - P3d ve FsX icin-
» AI TRAFiK iÇiN YARARLI SiTELERiN BAĞLANTILARI
» FSX için AI Traffic arıyorum?
» FS9 için Ücretsiz Pist ve Taxiway Texturesi Arıyorum