VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum

4 posters
YazarMesaj
BurakOZ
WEB-Researcher

WEB-Researcher
BurakOZ

Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum Empty
MesajKonu: Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum   Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum EmptyPerş. 10 Ekim 2013, 20:29

Sayın Hocalarım, Arkadaşlarım,

FSX'te kapıda başlayınca yada kapıya yaklaşırken crash oluyorum. Sebebi nedir? Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Sorun yaşadığım scenery: LTBA 2009
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum   Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum EmptyCuma 11 Ekim 2013, 02:25

LTBA2009, FsX için yapılmış bir Atatürk havaalanı scenerysi. Malesef benim Fs9'da bunu deneme şansım yok.
Hataya gelirsek; her kapıda mı crash oluyor?, yoksa sadecec belirli bir kapıda mı?..şayet hangi kapıda yapıyorsa, kanat uçlarına veya altına değen bir nesne veya araç olabilir. Daha çok görünmeyen (Gmax'ta şeffaflaştırılmış) bir nesne o kapı yanlarında test edildikten sonra unutulmuş olabilir.
Çözüm olarak; Burada FsX kullanan ve LTBA2009'u yüklemiş olan bir kaptanımız varsa, çözüm bulabilir.
Yahut hangi kapıda crash oluyorsa, o kapıyı kullanmayacaksınız.
Son olarak, bizim kullandığımız LTBA2008'i yüklemekten başka çare yok hocam.

Kolay gelsin.
BurakOZ
WEB-Researcher

WEB-Researcher
BurakOZ

MesajKonu: Geri: Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum   Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum EmptyCuma 11 Ekim 2013, 02:55

Hocam sorunu çözdüm.

Çözüm: "SETTINGS -> Realism -> Crashes and damage" sekmesinde "Ignore crashes and damage" seçeneğini seçtim ve sorun çözüldü.

Anlamadığım daha önceleri "Detect crashes and damage" ve diğer seçenekleri ile seçili iken yapmıyordu!
paraglider
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
paraglider

MesajKonu: Geri: Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum   Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum EmptyC.tesi 12 Ekim 2013, 02:11

Kaptanım sanırım Serdar hocanın hazırlamış olduğu scenery'i kullanıyorsunuz. O çalışmada yanlış hatırlamıyorsam 104- 117 arası kapılar dışında FSX'te crash problemi vardı ve bunun için bir de fix yayınlanmıştı. Bilgisayarımdaki sorun nedeni ile dosyayı şu anda sizinle paylaşamıyorum. Fix dosyasını bulamazsanız. Bayram dönüşü sizin için araştırmaya çalışırım.
BurakOZ
WEB-Researcher

WEB-Researcher
BurakOZ

MesajKonu: Geri: Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum   Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum EmptyC.tesi 12 Ekim 2013, 03:03

paraglider hocam, bilmiyorum hangi kapılarda sorun var ama şimdi bütün kapılara yanaşıp yaklaşabiliyorum. Çözüm olarak bir önceki mesajımda bahsettiğim gibi realism ayarları ile düzelttim. Ha varsa fix filan müsait ve uygun bir zaman bulduğunuz vakit paylaşırsanız şahsen sevinirim. Saygılarımla ...
paraglider
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
paraglider

MesajKonu: Geri: Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum   Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum EmptyCuma 18 Ekim 2013, 02:54

Crash özelliğini kapatmanız normal uçuşlarda bir sorun çıkarmıyor. Fakat bildiğim kadarı ile online uçuşlarda ve fspassanger eklentisinde crash'in açık olması gerekiyor. İlk fırsatta dosyayı bulmaya çalışırım.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum   Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum EmptyCuma 18 Ekim 2013, 10:14

Uzun süredir Fs9 kullanıyorum ve daha önce Fspassenger da kullandım.Simülatörün crash özelliği açık değil fakat Fspassenger kullanırken, kapalı olması bir sorun çıkarmıyor.FsX için de aynı olması lazım.Denemekte fayda var.

Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu türlere gıcık oluyorum..
» "Gerçek Crash" gibi olamaz mı?.
» LTBA yaklaşması crash sorunu
» [Crash sorunu]: LTCI 2015 Van-Ferit Melen meydanında