VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
LTBA yaklaşması crash sorunu Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

LTBA yaklaşması crash sorunu

2 posters
YazarMesaj
onderali
Pilot-1

Pilot-1
onderali

LTBA yaklaşması crash sorunu Empty
MesajKonu: LTBA yaklaşması crash sorunu   LTBA yaklaşması crash sorunu EmptyCuma 18 Ocak 2019, 19:25

Değerli arkadaşlarım merhaba,

Mobilden yazıyorum konuyu yanlış bir yere açtıysam hoş görün. Bir süredir YAA üzerinden 17L ve 23 pisti yaklaşmalarında crash oluyorum. Olay görüntüleyicisindeki tanım ocx. dll'yi gösteriyor. Ancak sorunu başka hiçbir meydanda yaşamadığım için şimdilik fsinn öfkemi saklı tutuyorum. LTBA scenerysi taxi2gate. Uçak pmdg 777. Orbx ve landclass eklentileri yüklü. Yardımlarınızı bekliyorum.

DST210
Önder
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: LTBA yaklaşması crash sorunu   LTBA yaklaşması crash sorunu EmptyC.tesi 19 Ocak 2019, 02:27

Merhaba Önder hocam. Mesajınızda "Crash" oluyor diyorsunuz.  Crash mi oluyorsunuz, yoksa bilgisayr mı kilitleniyor(Fs'den atma, vs.. hatalar) Crash; uçağınızın bir yere(nesnelere) çarpması, yanlış kumanda ayarlarından pistten çıkma, yan rüzgârlardan hatalı inişten binalara çarpma, vesair gibi olaylardır.  Böyle mi yoksa bilgisayar performansından dolayı, makine mi kilitleniyor?, Fs'den masaüstüne mi atıyor?... Bu ikisi ayrı birer hata hocam..
LTBA'ya yaklaşırken, yüklü "taxi2gate" LTBA senaryosu varken piste az bir zaman varken havadayken bir nesneye mi çarpıyorsunuz?.. Buna ayrı bir açıklama getiririz...
B777 uçağınızdan da kaynaklanabilir. Bu da ayrı...
Yoksa, grafik kartı veya makinenizdeki donanım sorunlarından dolayı, LTBA yaklaşımınızda FS veya bilgisayar kapanıyor mu?..Buna da daha farklı açıklama yazabiliriz.
Sorunu daha açık yazmanızı rica ederiz.
Saygılar.

...Bu arada sol taraftaki Profil bilgilerinizdeki bilgisayar özelliklerinize baktım da.. Hem FsX, hem de diğer Fs eklenilerinizle FsX'te nasıl rahat uçtuğunuza şaşırdım. Bilgisayarınızı, bunların hepsine pek yeterli göremedim. Crash olmadan önceki LTBA yaklaşımınızdaki Frame hızınızı merak ettim. Kaç alıyorsunuz en fazla?..
onderali
Pilot-1

Pilot-1
onderali

MesajKonu: Geri: LTBA yaklaşması crash sorunu   LTBA yaklaşması crash sorunu EmptyPtsi 21 Ocak 2019, 12:09

Hocam selamlar.. Sorun LTBA yaklaşmasında ekranın donup kalmasıydı. Sonrasında sistem FSX'i kapatıp beni masa üstüne atıyordu. Sorunun çözümü için 3 ayrı yöntem uyguladım ve işe yaradı. Ancak hangi yöntemin sorunu çözdüğünden emin değilim.
1. LTBA taxi2gate scenerey'sinin update'ini bulup yükledim (mevcutta adalar gözükmüyordu ve sahil şeridinde bozukluklar vardı).
2. FSinn ve Copilot klasörlerine paylaşım izni verdim ve güvenlikten izinleri düzenledim (Her iki programın da tüm bileşenleri yönetici olarak çalışıyor).
3. fdx.cfg dosyasında 2.500 olan load radius değerini 3.500 yaptım (Bu çimdikten daha çok umutluyum).

Şu anda sorun yaşamıyorum. Sorunuza gelince. Evet bilgisayarımın configürasyonu düşük ama REX, OPUS, ORBX, FSGlobal10 eklentileriyle birlikte pmdg 737 ngx ve 777'de 15 frapsın altına düşmüyorum. Hele meydanlardan biraz uzaklaşınca 18-24 arası seyrediyor. Bu da bana yetiyor.

Sevgiler, saygılar...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: LTBA yaklaşması crash sorunu   LTBA yaklaşması crash sorunu EmptyPerş. 24 Ocak 2019, 04:49

Düzeldiğine sevindim Önder hocam. Çok geçmiş olsun. Sanırım LTBA taxi2gate scenerey'sinin update'i sorununuzu çözmüş. En büyük sıkıntı LTBA'nın scenerydeki 3D nesnelerdeki LOD uygulamasıdr. Belki de update onu halletmiştir. Bu arada FS'de 15 frame kadar akıcı kullanılabilir. Daha aşağı framelerde takılmalar olur.
Tekrar geçmiş olsun, keyifli uçuşlar hocam. Bu arada çözümleri de yazdığınız için teşekkürler. +thanks Belki böyle sorunu olan kaptanlarımız da sizin çözümlerinizden faydalanabilir.
Saygılar.

LTBA yaklaşması crash sorunu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» [Crash sorunu]: LTCI 2015 Van-Ferit Melen meydanında
» LTBA'da Kasma Sorunu
» İstanbul (LTBA) texture sorunu
» Taxı To Gate LTBA Terminal Sorunu
» "Gerçek Crash" gibi olamaz mı?.