VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon.

+3
Mustafa Adlin
Ahmet Salih
Ö.Savaş
7 posters
YazarMesaj
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Empty
MesajKonu: Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon.   Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. EmptySalı 20 Ağus. 2013, 13:38

Evet arkadaşlar, bu konumuzda sizlere elimden geldiğince Vatsim/Fsinn ve Copilot eklentilerini sırasıyla indirme, kurulma ve konfigürasyon bilgilerini detaylarıyla sizlere adım adım anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle aşağıya tıklayarak vatsime üyeliğimizi tamamlamaya çalıacağız.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

''Vatsim Üye Kaydı''naTıklıyoruz. Ve gelen pencerede kullanıcı sözleşmelerini okuduktan sonra ''YES'' butonuna tıklayarak vatsim kayıt sayfasına giriyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Awke

Boşluklara gerekli bilgileri girdikten sonra ''register me'' butonuna tıklıyoruz. Vatsim üyeliğimizi tamamladıktan sonra vatsim id'mizi ve vatsim: şifremizi biryere not ediyoruz, Bunlar Fsinn Kurulumunda gerekecek.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. V50m

Fsinn ve Co pilot eklentilerimizi indiriyoruz.

Dosyalarımızı indirip rar'dan çıkardıktan sonra Fscopilot üzerinde sağ tıklayp yönetici olarak çalıştır diyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. F55u

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. H586

Next/Next/Next/Install/Close tıklayarak kurulumu tamamlıyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. 1gxr

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. 2aw5

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. L2uu

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Htv1

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Uye5

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. 52o8

Fsinn üzerinde sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıp kurulumu başlatıyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Qat0

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Hfmw

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. 0bh6

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Sl6a

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. R969

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Dlfk

Buraya Üye olduğumuz Va'mızın Çağrı işaretini giriyoruz. Ve Enter'a fare ile tıklıyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Ni47

Buraya adımızı soyadımızı ve icao kodumuzu giriyoruz, ''İsim Soyisim-LTBA'' gibi ve Enter'a fare ile tıklıyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Xa3u

Buraya Vatsime kayıt olurken aldığımız vatsim id'mizi giriyoruz (7 haneli bir rakamdır)

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. 2z06

Buraya Vatsim şifremizi giriyoruz. Ve kurulumu tamamlıyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. U5r8

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. J00h

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. 4yfu

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Jfav

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Hxme

Kurulumu tamamladık. Fs'mizi çalıştırmadan öce yapmamız gereken: FSFDT'mizin kurulu olduğu dizine giderek: C:\Program Files (x86)\FSFDT\FSInn UI klasörünü açıyoruz ve FSinn Ui uygulamasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıyoruz.
Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Qdwu

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Kax0

Control Panelimizin açılması biraz zaman alabilir sabırlı olun. Control panelimiz açıldıktan sonra ''Chat'' sekmesi üzerine bir kere tıklıyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. F89j

Inn chat sayfasını alttaki çarpıya tıklayarak kapatıyor ve Fsinn'den Control panel altındaki X'e tıklayarak çıkıyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. 6r49

Fs'mizi çalıştırıyoruz...

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Y3uh

Uçağımızı, havalimanımızı ve kapımızı seçiyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. 8nyj

Sağ al köşede gizli simgelerin olduğu bölümde FSFDT control panel üzerinde sağ tıklayıp ''ensure visible'' tıklıyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Chrq

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Un8a

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Gbo0

FSFDT Control panel penceresinde Voice sekmesinde ''RogerWilco'' tıklıyor ve ''enabele RogerWilco on this computer'' seçeneğini işaretliyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. O8wn

Vatsim sekmesinde ''keymapping'' tıklayarak çember içine aldığım bölüme ATC ile konuşurken bas konuş butonunu atıyoruz. Alttaki klavye üstteki joystik için.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. 1rmh

Eğer ATC ile konuşurken sesi yüksek veya düşük geliyorsa, Vatsim/Volumes sekmesinde VVL internal mixer ile ses tonunu ayarlayabiliriz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Erkf

Vatsim sekmesinde çember içindeki bölümde ise hoparlör,mikrofon ve kulaklık aygıtlarımızı seçiyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Eb7u

Fs'mizi çalıştırıyor ve araç çubuğumuzda Fscopilot - inn control panel'e tıklıyoruz. Erişime izin veriyor ve gelen pencerede ''ok'' tıklıyoruz ve biraz bekledikten sonra control panelimiz belirecek.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. U7ew

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Mli4

Control panel üzerindeki Set butonuna tıklıyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. 42sc

Various sekmesindeki tik'ler resimde olduğu gibi olacak.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. 0pb4

Buraya ise Va'mızın frekansını giriyor Va'mızla o frekansta özel sohbet edebiliyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. 0t8m

Weather sekmesinde ''disable weather by default'' tıklıyoruz bu bize diğer metar eklentilerinin verilerinin fs'mize işlenmesini sağlayacak.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Fi45

Peer to peer sekmesi resimde işaretlendiği gibi olacak.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Fb7s

Load server fix tıklayp indirip kuruyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. 0wed

Vatsim sekmesinde Load Servers butonuna tıklıyoruz ve listelenen serverlardan birisini seçip settings ayarlar penceresinden pencerenin altındaki çarpıya tıklayarak çıkıyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Gfzv

Control panelde VATSIM butonuna tıkladığımızda Vatsime bağlanmış olacağız. ATC butonuna tıklayarak çevrimiçi olan ATC'lerimizi görüyoruz.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Dbee

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Wqkb

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Cenv

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. O333

Vatsim online uçuşunuz hayırlı olsun. Hatalı veya eksik bilgi vermişsem şimdiden affola, lütfen yanlışlıkları düzeltelim.

En son Ö.Savaş tarafından Cuma 20 Mart 2015, 03:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

MesajKonu: Geri: Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon.   Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. EmptySalı 20 Ağus. 2013, 14:53

Emeğinize sağlık Özgür Hocam. Çok açıklayıcı olmuş...
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon.   Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. EmptySalı 20 Ağus. 2013, 17:29

Ellerine, vaktine sağlık Özgür hocam. Teşekkürler..
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon.   Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. EmptySalı 20 Ağus. 2013, 19:25

Elinize emeğinize sağlık Özgür hocam.Harika bir anlatım olmuş.Birşey sormak istiyorum müsadenizle,
''Enable RogerWilco'' demiştiniz bunun nedenini öğrenebilir miyim? Merakımı bağışlayın.
Sevgilerimle,
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon.   Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. EmptySalı 20 Ağus. 2013, 19:50

Hocam bu konuda fazla teknik bir bilgiye sahip değilim ama şunu söyleyebilirim.
RogerWilco: Vatsimde serverler, atc ve pilotlar arasındaki sesli iletişimi sağlayan bir uygulamadır. Team Speak'e benzer bir şey.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon.   Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. EmptySalı 20 Ağus. 2013, 21:06

Teşekkürler Özgür hocam, FsInn kullanıyorum ama son formattan sonra sesli iletişimi sağlıyamamıştım pek üzerinde de durmamıştım alttan yazıyorum diye, bakalım bu sefer yapabilecekmiyim. :+1T:

Yok! olmadı. LTFJ_GND ile ses kontrolü yapamadık. Bir şeyleri eksik yapıyorum herhalde geçen seferde çok uğraşmıştım sbox ile iletişim sağlamıştım galiba o zaman.

Radyo'yu ayarlayınca Teamspeak'in çalışması lâzım çalışmıyor/açılmıyor onu farkettim.

En son Haluk tarafından Salı 20 Ağus. 2013, 22:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon.   Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. EmptySalı 20 Ağus. 2013, 21:24

Haluk hocam sesli iletişimi sağlamak için önemli adımlardan birisi resimdeki kulaklık,mikrofon ve hoparlör aygıtlarınızdan doğru olanı seçtiğinizden emin olun. Olmadı yerlerini değiştirerek deneyin.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. Eb7u

Belki biliyorsunuzdur ben yinede hatırlatayım hocam, sağ alt köşede bulunan gizli simgelerin olduğu yerde fs'nizi açıp inn control panelinizi açtıktan sonra FSFDT control ikonunun 6 tanesi birden sarı renkte olduğundan emin olun.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. 6bb0
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon.   Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. EmptyCuma 20 Mart 2015, 03:52

Bazı arızalı linkleri yeniledim. Fscopilot ve Fsinn eklentisi, dropbox linki yukarıya eklenmiştir.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon.   Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. EmptyPaz 22 Mart 2015, 03:31

Ö.Savaş demiş ki:
Bazı arızalı linkleri yeniledim. Fscopilot ve Fsinn eklentisi, dropbox linki yukarıya eklenmiştir.
Eline sağlık hocam, teşekkürler.. +thanks Artılar ŞELÂLE!..
Saygılar.
Erman PILICOGLU
FS Systems
OPERATOR

FS SystemsOPERATOR
Erman PILICOGLU

MesajKonu: Geri: Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon.   Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. EmptyPtsi 18 Mayıs 2015, 22:58

Özgür Hocam Peer to peer sizin resimdeki gibi olursa başka bir trafik gelip sizin uçağınıza yapışır ve Crash leriniz açıksa crash olursunuz FSInn de "Peer to Peer" mutlaka DISABLE olması lazım..

Sevgilerimle
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon.   Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. EmptySalı 19 Mayıs 2015, 17:17

Teşekkürler Erman hocam. +thanks
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon.   Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon. EmptyPerş. 21 Mayıs 2015, 00:14

Erman PILICOGLU demiş ki:
Özgür Hocam Peer to peer sizin resimdeki gibi olursa başka bir trafik gelip sizin uçağınıza yapışır ve Crash leriniz açıksa crash olursunuz FSInn de "Peer to Peer" mutlaka DISABLE olması lazım..

Sevgilerimle

Hocam Resimdeki ayarları bizzat ben kendim kullandım hiç bir uçak gelip yapışmadı. Belki ben yanlış biliyorda olabilirim. Zaten Vpilot var artık, kullanmak daha mantıklı geliyor fsinn'e göre. Çok fazlada kasmıyor makineyi. Ondada tek yaşadığım sıkıntı kullandığım uçak diğer trafiğe Boeing 737 değilde, learjet olarak gözüküyor.

Vatsim-Copilot-Fsinn-Yükleme, Kurulum, Konfigurasyon.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Windows 7 ve Fsinn
» FSinn ve AI Model Kurulumu
» Fsinn Chat Error Alıyorum.
» Vatsim mikrofon sorunu
» VATSIM ETKİNLİK DUYURULARI