VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı? Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı?

2 posters
YazarMesaj
Burak Zihnioğlu
Pilot-1

Pilot-1
Burak Zihnioğlu

Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı? Empty
MesajKonu: Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı?   Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı? EmptyCuma 02 Kas. 2012, 05:28

Uzun zamandan beri fsx de bu efektin olmayışının sebebini anlayamadım çünkü bu bir simülatör... İnternette küçük bir araştırma yaptım fs 2004 için bir f14 tomcat ile birlikte var. Fsx için bu efekti yapabilir mi üstatlarımız ::) veya varsa kaynak gösterebilir misiniz ? Konuyu yanlış bölümde açtıysam kusuruma bakmayın teşekkür ederim.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı?   Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı? EmptyCuma 02 Kas. 2012, 17:53

Konu doğru yerde, teşekkür ederim hocam. Bunun için ilk ARTI'nı veriyorum.
Gelelim içeriğe...Bazı Fs9 için yapılan Uçak effect dosyaları FsX'i de destekler. Umarım bu da destekleyebilir. Denediniz mi?..
İki çeşit effect vardır; 1- Environment (çevresel) effect'ler, 2- Uçak için effectler. Uçak için yapılan effectler genelde her iki versiyonu da destekleyebiliyor. (Özel durumlar hariç).. fakat Çevresel efectlerin ise, bazıları her iki versiyonu destekleyebilir.
Şayet denemediyseniz bahsettiğiniz efek dosyasını denemenizi tavsiye ederim.
Dosyayı indirin, bir deneyin hocam. Olmadığı veya yükleyemediğiniz takdirde elimizde geldiğince yardım ederiz. En son çare; effect dosyasını Fsx'e göre de düzenleme yoluna gideriz. Saygılar.
Burak Zihnioğlu
Pilot-1

Pilot-1
Burak Zihnioğlu

MesajKonu: Geri: Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı?   Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı? EmptyCuma 02 Kas. 2012, 18:45

Aynen denedim bir problem çıkmadı teşekkür ederim ::) isteyen arkadaşlara dosyayı verebilirim.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı?   Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı? EmptyCuma 02 Kas. 2012, 19:32

Verin hocam verin!..Herkes kullansın!.. (Bu sayfada paylaşın!.. Biz gerekli düzenlemeyi yaparız..)

Bu arada geçmiş olsun!, sorun halledildi umarım..
Burak Zihnioğlu
Pilot-1

Pilot-1
Burak Zihnioğlu

MesajKonu: Geri: Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı?   Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı? EmptyC.tesi 03 Kas. 2012, 01:16

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] linkinden indirebilirsiniz. Rar'ın içerisinde nasıl yapılacağına dair bir açıklaması bulunuyor.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı?   Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı? EmptyC.tesi 03 Kas. 2012, 02:13

Yok hocam, bu DEPOT mudur nedir, indirmek için bile para istiyor. Şunu doğru dürüst "[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]" adresine indirdiğiniz, elinizdeki RAR dosyasını upload ederseniz, gidişatı bozmamış oluruz. Sevgiler.

EDİT:
------
Dosyayı indirebildim ama yanlış dosya galiba. Dosyanın ismi, "rcbco-30.zip" mi acaba?..İçinden çıkan dosyalarda FsX ibareleri falan var. Carier Opreation, vs.. farklı bir dosya adresi mi verdiniz yoksa hocam?..
gauges klasörüne yüklenecek "COP3" isimli klasörden alttaki resim de çıktı. Yani dosyanın asıl amacı bu galiba?..
Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı? NuAfW
hem dosya, hem de upload sitesi acaip??..
Burak Zihnioğlu
Pilot-1

Pilot-1
Burak Zihnioğlu

MesajKonu: Geri: Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı?   Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı? EmptyC.tesi 03 Kas. 2012, 05:37

PILOT demiş ki:
Yok hocam, bu DEPOT mudur nedir, indirmek için bile para istiyor. Şunu doğru dürüst "[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]" adresine indirdiğiniz, elinizdeki RAR dosyasını upload ederseniz, gidişatı bozmamış oluruz. Sevgiler.

EDİT:
------
Dosyayı indirebildim ama yanlış dosya galiba. Dosyanın ismi, "rcbco-30.zip" mi acaba?..İçinden çıkan dosyalarda FsX ibareleri falan var. Carier Opreation, vs.. farklı bir dosya adresi mi verdiniz yoksa hocam?..
gauges klasörüne yüklenecek "COP3" isimli klasörden alttaki resim de çıktı. Yani dosyanın asıl amacı bu galiba?..
Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı? NuAfW
hem dosya, hem de upload sitesi acaip??..

İçinde ek olarak birşeyler daha var, gauges-cop3 ün içerisinde readme rbco-30.txt yi açın orada anlatıyor nasıl yapılacağını. Uçağın panel ve aircraft dosyalarını editleme şeklinde yapılıyor.
İçinde uçak gemilerine inişi kolaylaştırmak için catapult gauge,
uçağı tail hook sayesinde yakalayan arrester(uçak gemisine ekleniyor) ,
uçak gemisine yaklaşımda yardımcı olacak bir ışık sistemi,
ve bize lazım olan sonic boom efekti bulunuyor.
Rbco-30.txt içerisinde arama ile ''light.**= 10, -10.0, 0.0, 0.0, fx_RCB_machenvlop,1'' efektinin olduğu satırı tespit edin bu sonic boom effectidir.
Rar içerisindeki cop3 dosyasında efektlerin sesleri vs fsx in ana gauges klasörüne atılıyor. Daha ayrıntılı şekilde açıklanmasını isterseniz tabi ki açıklarım. Teşekkür ederim. ::)

Burak Zihnioğlu
Pilot-1

Pilot-1
Burak Zihnioğlu

MesajKonu: Geri: Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı?   Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı? EmptyC.tesi 03 Kas. 2012, 05:40

Yukarıda yazdığım mesajı düzenleyip değiştirmeyi bulamadım kahkaha yeni link;

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı?   Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı? EmptyPaz 04 Kas. 2012, 04:09

Yeni link için teşekkürler hocam.
Yükleme olarak verdiğiniz açıklama diğer arkadaşlarımıza çok yardımcı olacak. Ben aslında yüklemeyi değil, sadece bir yerde "Sonic Bloom" ifadesi olduğundan doğru dosyayı indirdiğimden emin olamamıştım.
Fakat detaylı mesajınızdan doğru dosya olduğuna emin oldum. Tekrar teşekkürler, saygılar.

Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» [FSX] - FSX'de bir İlk! Motor ısı efekti!
» Animal Simulation V.1 : Kuşlar Efekti
» [FSX] - Yeni Gerçekçi güneş efekti!
» Su sıçratma Efekti: "revspray" effect (FS 9 için)
» Uçak için "Yağmur efekti"