VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.

+2
Cengizhan Barut
pilot
6 posters
YazarMesaj
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. Empty
MesajKonu: Geri: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptyPtsi 12 Ara. 2011, 18:37

"Oceanhighfield" furyasını başlattık!. Herkese hayırlısı olsun! kahkaha
Bütün gönderenlere tekrar teşekkür ederim...

NOT!:
------

Bu dosyayı "24bit-Windows" formatına çevirdikten sonra tekrar eski formatına (FS'nin desteklediği formata) çevirecek ve Convert açıklamasını yazacak kaptanlarımın alnından öperek,"-BÜYÜKSÜN!" diyeceğim!.. kahkaha
"-Çok basit!" demeyin arkadaşlar!.. Ben yapamadım.
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptyPtsi 12 Ara. 2011, 18:57

Hocam öncelikle buyrun buda benim ocean
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

rex in kaydettiği normal extendet bitmap 888 li devam eden dosya.Yani normal repaint kaydeder gibi :)
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptyPtsi 12 Ara. 2011, 22:49

M.Cengizhan demiş ki:

rex in kaydettiği normal extendet bitmap 888 li devam eden dosya.Yani normal repaint kaydeder gibi :)

Cengizhan,Pilot hocamın dediği gibi ne yaparsak yapalım, verdiğin OceanHeightField bmp dosyasını texture klasörünün içine attığımızda FS9 açılmıyor,her türlü formatı denedim fakat açılmadı, sanıyorum onu destekleyen veya yapılandıran dir dosya var o dosya sanırım, REX kurulduğunda geliyor, yoksa başka türlü açılmıyor.Saygılar.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptySalı 13 Ara. 2011, 00:22

M.Cengizhan demiş ki:

Peki SEN DENEDİN Mİ Cengizhan paşam?.. kahkaha
Bir dene bak, neler oluyor?..
Erdinç hocamın test ettiği gibi; tekrar Convert edilen "Ocean" dosyası ile FS başlarken "yükleme çubuğu" %68" de (Adjusting Scenery Objects) te takılıp masaüstüne atıyor!..
2 yıldan beri bu dosyanın Convert sorunu ile uğraşıyorum.. hangi hataların ortaya çıktığını iyi bilirim.. Fakat halâ convert yapabilmiş değilim..Hangi program ile de yapılıyor b ulamadım. Yukarıda da dedim; "- Çok basit!" demeyin diye..
DDS Converter, DXTBmp, Mic. Photo Editor, vs, aklıma gelen, elimde olan tüm resim convert program ları ile başarılı olamadık..

Alın arkadaşlar!, üzerinde değişiklik yaptığım, birkaç çizikler ve VAPS yazdığım "24bit-Windows" formatındaki "Oceanhighfield.bmp" dosyasını FS'nin desteklediği formata çevirebilecek misiniz?.. Tamam dediğinizde denizi resminizin üstünde bu çizgileri ve vaps yazısını dalgalı olarak görebilecek miyiz?
NOT: FS'nin destekleyeceği bu texturenin boyutu ya 343 kb. olmalı, ya da 1,366mb. olmalıdır..farklı bir boyutta olan hiçbir textureyi desteklemiyor ve açılırken %68'de FS kilitleniyor.
(Fsx ve Fs9 default dosyanın çizikli hali: 512*512 pixel)
Alttaki resme SAĞ_TIK yapın ve "farklı kaydet" ten kaydedin..
"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. RkTSl
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptySalı 13 Ara. 2011, 04:05

Hocam yukarıda eklediğiniz Oceanhighfield.bmp dosyasında değişiklik yapmadığınızda açılıyor mu ? şöyle anlıyorum, normalde açılıyor, ama üzerinde herhengi bir değişiklik yaptığınızda açılmıyor, FS yi yüklerken kitlenip kalıyor, yoksa dosyanın üzerinde hiç değişiklik yapmadığınız halde demi açılmıyor, çünki aynı Oceanhighfield.bmp dosyası bende de var fs yi yükleyince bende açılıyor, hatta birde SS görüntüsü aldım,aşağıya ekliyorum,

"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. LqLQy

bendeki Oceanhighfield.bmp dosyası,

"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. YSu7X
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptySalı 13 Ara. 2011, 09:17

Pilot hocam sanırım birşey eklemeyi unuttum eklerken mipmap seçeneklerinden include when saving i işaretlersen tam 1,33 mb tutuyor.
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptySalı 13 Ara. 2011, 12:11

M.Cengizhan demiş ki:
Pilot hocam sanırım birşey eklemeyi unuttum eklerken mipmap seçeneklerinden include when saving i işaretlersen tam 1,33 mb tutuyor.

M.Cengizhan hocam, Pilot hocam alnınızdan ve gözlerinizden öpecek... kahkaha kahkaha kahkaha

"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. NEphR

memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptySalı 13 Ara. 2011, 15:14

ce
pilot demiş ki:
M.Cengizhan demiş ki:

Peki SEN DENEDİN Mİ Cengizhan paşam?.. kahkaha
Bir dene bak, neler oluyor?..
Erdinç hocamın test ettiği gibi; tekrar Convert edilen "Ocean" dosyası ile FS başlarken "yükleme çubuğu" %68" de (Adjusting Scenery Objects) te takılıp masaüstüne atıyor!..
2 yıldan beri bu dosyanın Convert sorunu ile uğraşıyorum.. hangi hataların ortaya çıktığını iyi bilirim.. Fakat halâ convert yapabilmiş değilim..Hangi program ile de yapılıyor b ulamadım. Yukarıda da dedim; "- Çok basit!" demeyin diye..
DDS Converter, DXTBmp, Mic. Photo Editor, vs, aklıma gelen, elimde olan tüm resim convert program ları ile başarılı olamadık..

Alın arkadaşlar!, üzerinde değişiklik yaptığım, birkaç çizikler ve VAPS yazdığım "24bit-Windows" formatındaki "Oceanhighfield.bmp" dosyasını FS'nin desteklediği formata çevirebilecek misiniz?.. Tamam dediğinizde denizi resminizin üstünde bu çizgileri ve vaps yazısını dalgalı olarak görebilecek miyiz?
NOT: FS'nin destekleyeceği bu texturenin boyutu ya 343 kb. olmalı, ya da 1,366mb. olmalıdır..farklı bir boyutta olan hiçbir textureyi desteklemiyor ve açılırken %68'de FS kilitleniyor.
(Fsx ve Fs9 default dosyanın çizikli hali: 512*512 pixel)
Alttaki resme SAĞ_TIK yapın ve "farklı kaydet" ten kaydedin..
"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. RkTSl

Hocam kızmayın ama denizde yazılar görmek kimsenin istemeyeceği bir durumdur.Ayrıca kendim bir Oceanhighfield.bmp yapmayı deneyeceğim.Saygılar :)
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptySalı 13 Ara. 2011, 15:17

Bu arada düzenleyince neden fsde açılmadığını galiba buldum , kaydederken:

Photoshopta :

Image>Mode>Indexed colour'u seçiniz :)
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptySalı 13 Ara. 2011, 15:34

memo1998 demiş ki:
Bu arada düzenleyince neden fsde açılmadığını galiba buldum , kaydederken:

Photoshopta :

Image>Mode>Indexed colour'u seçiniz :)

VE dxtbmp'den 32-888 COLOUR Değil de 256 COLOUR u seçiniz :)
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptySalı 13 Ara. 2011, 15:46

M.Cengizhan demiş ki:

Cengizhan yazdığın gibi uyguladım FS gördü ve açıldı, senin kullandığın Oceanhighfield.bmp dosyasını uygulamadan sonra texture klasörüne kopyaladım, test uçağımla SS de görüldüğü gibi, güzel görünüyor, teşekkürler (+) larrrr tabikiiii geldi.

"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. ZjMRo

En son Erdinç TURKAN tarafından Salı 13 Ara. 2011, 19:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptySalı 13 Ara. 2011, 16:18

Erdinç TURKAN demiş ki:
M.Cengizhan demiş ki:

Cengizhan yazdığın gibi uyguladım FS gördü ve açıldı, senin kullandığın Oceanhighfield.bmp texture klasörüne kopyaladım, test uçağımla SS de görüldüğü gibi, güzel görünüyor, teşekkürler (+) larrrr tabikiiii geldi.

"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. ZjMRo

Benim yazdıklarımı bir forumda görmüştüm , yazdım az önce denedim ama işe yaramadı senin yazdığın işe yaradı Cengizhan teşekkürler + lar sanaaa!!! :D
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptySalı 13 Ara. 2011, 17:18

Yeni bir Oceanhighfield yaptım kendim bakalım beğenicekmisiniz :
"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. 3dGEV

"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. HKiI9

"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. Fo48N

"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. BkDnU

"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. Qw811

"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. 2v797
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptySalı 13 Ara. 2011, 18:27

Güzel görünüyorlar, emek verenlere teşekkürler. Ne zaman kullanmaya başlıyoruz? 8)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.   "OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası. EmptySalı 13 Ara. 2011, 19:26

ibrahim demiş ki:

M.Cengizhan hocam, Pilot hocam alnınızdan ve gözlerinizden öpecek... kahkaha kahkaha kahkaha
Hem de nasıl!.. kahkaha kahkaha
Bravo size ASLANLARIM!... Hem Cengizhan'ı , hem de Mehmetcan'ı ALINLARINDAN ÖPECEĞİM..Söz ağızdan çıkar bir kerre!..İlk karşılaşmada bunu yapacağım inanın kahkaha
Ama şimdiden öteki sözümü tutayım aslanlarım: "- BÜYÜKSÜNÜZ!" .. Bu kadar derslerinizin arasında başardığınız bu çalışma için ve bu yaşta bu güzel kelimeyi hakettiğinizden için sizi kutlarım.. Teşekkürler kaptanlarım!..
(+)larınız OKYANUS!..

Gösterdiğiniz çözüm ile yaptığım testlerden sonra "Ocean" dosyasının convert konusu ile ilgili çözüm açıklamasını toparlayayım:

Fs9 ve FsX / Texture klasöründe bulunan deniz dalgalarını oluşturan "OceanHighField.bmp" dosyasında "Resim Edit-Boyama" programları ile değişiklik yaptıktan sonra FS'nin destekleyeceği formata çevirmek için alttaki uygulamaları sıra ile yapınız:

- DXTBmp programını açınız,
- Programın arayüzünün SAĞ kısmındaki "MipMaps" seçeneklerinin altındaki,
"Include when saving" kutusunu İŞARETLEYİN!,
"Use 16 bit Dither" kutusu İŞARETSİZ,
"Scaling Filter= BOX" olacak,
"Processing=NONE" olacak,
- File/Save As/ Extended Bitmap/'tan kayıt yapmadan önce "Kayıt Türü" kısmından "Extended 256 color" seçilerek kayıt yapılacak.
Yaptığım testlerde en iyi görüntü ve 343kb. gibi boyutu da az olması nedenleri ile "Kayıt Türü" olarak "Extended 256 color" seçilmesi daha uygundur!..
Şayet "Extended 32bit 888-8" seçeneğini seçerseniz hem boyut 1366kb. oluyor, hem de deniz dalgaları daha Flu görülüyor. Bu seçenek önerilmez!.. Sevgi ve Saygılarımla kaptanlarım..

NOT:
Ocean dosyası konusuna verdiğimiz cevapları, yeni bir başlık altında burada topluyorum..

"OceanHighField"; Deniz dalgaları dosyası.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Pelikan Havacılık'a "Balonla Hava Taşımacılığı" ruhsatı..
» Eklenti uçak boyamalarının "aircraft.CFG" düzenlemeleri...
» "Scottish Airlines".looking for someone to do repaints for me, for my private VA
» Deniz Efektlerim kötü?..
» "d-mod" kaptanın boyama çalışmaları