VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)

+20
Mustafa Adlin
cemkuleyin
Alper2590
ünsal_satar
Kubilay
astana
Muhabbet
Tamer Öztürk
Mert Irtem
basay71
iso8887
Cpt.Orkun_44
Sedat
mustafa_aykın
Mertcan UZER
caner kaptan
Erdinç TURKAN
adondecuir
pilot
memo1998
24 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   Empty
MesajKonu: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 18:38

Credits :

Model : IFDG Airbus A321
Airlines : Turkish Airlines
Reg : TC-JRV
Plane Name : "Sarıyer"
Turkish Airlines Repaint : Mehmetcan Özdoğan (memo1998)(VAPS)

Herşey birebir gerçeğiyle aynıdır...

Resimler :
THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EsbvR
THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   6Gu99
THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   IGZum
Gerçek resmi :
THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   37648

Linkleri Görmek İçin lütfen MESAJ yazınız!
THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   D99b2984

Bir teşekkürü çok görmeyin :)

En son memo1998 tarafından Cuma 18 Mart 2011, 19:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 18:42

İlk benden gelsin hocam..
Bir teşekür mü?, BİN teşekkür de etsek azdır!.. Ellerine sağlık.,
Son günlerde sıkça bahsedilen, Almanyada yeni boyanan bu güzelim uçağımız benim de projelerimin arasındaydı.. Önce davranıp, bu güzel eseri bizlere sunduğun için binlerce teşekkürler hocam. Saygılar.
Yalnız bir ricam var; bu uçağın sadece TEXTURE linkini de Upload eder misiniz?.. BASE dosyaları çoğu kişi de olmasından dolayı..

En son pilot tarafından Cuma 18 Mart 2011, 18:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 18:45

Hocam,uçağı deneyip ss paylaşıp görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim :)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 18:49

Önceki mesajımda sadece TEXTURE klasörünü istemiştim hocam.Onu alabilir miyim?..Sadece boyadığınız texture dosyaları da olabilir.. 2-3 adet BMP yani..
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 18:50

Tabiki hocam hazırlıyorum hemen :)
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 18:57

Please enter the message link to view!
Mesajınız en az 10 kelimeden ve anlamlı cümlelerden oluşmalıdır!
(Your message should be at least 10 words and meaningful phrases!)

Sadece TEXTURE :)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 18:57

Hocam şu ilk mesajdaki CREDITS kısmını daha güzel ve düzgün hyapar mısınız?.. Uçağoın burun ismi falan?.. Şu an bir texture dosyası hazırlıyorum.. Uçak İsmini yazamadım..
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 19:00

memo1998 demiş ki:
Credits :

Model : IFDG Airbus A321
Airlines : Turkish Airlines
Reg : TC-JRV
Plane Name : "Sarıyer"

Turkish Airlines Repaint : Mehmetcan Özdoğan (memo1998)(VAPS)

Herşey birebir gerçeğiyle aynıdır...

Resimler :
THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EsbvR
THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   6Gu99
THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   IGZum
Gerçek resmi :
THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   37648

Please enter the message link to view!
Mesajınız en az 10 kelimeden ve anlamlı cümlelerden oluşmalıdır!
(Your message should be at least 10 words and meaningful phrases!)

Bir teşekkürü çok görmeyin :)

En son memo1998 tarafından Cuma 18 Mart 2011, 19:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 19:04

Düzenledim hocam
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 19:06

Hocam alıntınızda JPV yazıyor, ilk mesajınız ve başlıkta JRV yazıyor. hangisi doğru?..

Dersleriniz çoksa CREDITS kısmını ben ayarlayabilirim.

EDİT:
Tamam hocam. Elinize sağlık.
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 19:13

Ahh tamamen dalgınlığıma gelmiş hocam TC-JRV olucak :) Düzeltiyorum...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 19:27

Erdinç hocama sonuna kadar katılıyorum hocam.
Hataların çoğu ACELE etmekten kaynaklanıyor.

UÇAK için yorumlara geçelim.

1- Uçakta KUYRUK'ta LOGO görünmüyor!..(Sebebi; ALFA kanalında SİYAH texture kullanmışınız.. Alfa yeri BOŞ kalması gerekirdi. )

2- Başlıkta JRV yazıyor, CREDITS'te JPV..Bana gönderdiğiniz ve burada linki olan TEXTURE dosyasından ise "Sarıyer" isimli uçak çıktı..

.. Bir anda karışan bu olayı lütfen acele etmeden düzenler misiniz?..Saygılar ve kolay gelsin hocam.
adondecuir
Pilot-1

Pilot-1
adondecuir

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 19:45

hocam çok teşekkürler emeğinize sağlık.
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 19:47

1. ) Hocam gerçekten çok garip bende düzgün çıkıyor :S Ben alpha channel'ları bilmem , bana öğretirmisiniz hocam nasıl düzenlerim ?

2.)TC-JRV Sarıyer uçağın bilgisi budur TC-JRV Sarıyer...

Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 19:58

Haberi buradan izleyebilirsiniz.

http://www.airporthaber.com/readnews.php?newid=31157

Mehmetcan'ın unutkanlığından uçağın adını, konu başlığında ben düzeltim. Salihli yazıyordu ben onu Sarıyer yaptım. Saygılar.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyCuma 18 Mart 2011, 23:58

memo1998 demiş ki:
1. ) Hocam gerçekten çok garip bende düzgün çıkıyor :S Ben alpha channel'ları bilmem , bana öğretirmisiniz hocam nasıl düzenlerim ?

Gayet basit hocam.
* Altta gördüğünüz gibi, gönderdiğiniz TEXTURE klasörü içindeki VStab.bmp dosyasını DXTBmp programı ile açtım.
* Açıldığı anda öne çıkan esas boyadığınız kuyruk görünüyor. Fakat SAĞ_yandaki Alpha Channel içinde ise SİYAH alfa resmi(texturesi) var. Burada bu şekilde siyak ALFA texturesi olursa, önde görünen boyadığınız texturede ne olursa olsun görünmez!..Esas resmin görünmesi için mutlaka sağdaki ALPHA bölümdeki resmin (Alpha Texture) nin beyaz olması gerekir.Yani buraya hiçbir texture eklemezseniz normal olur. (Resmin altından devam edin okumaya...)

THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   02008554394315724973

Şayet siz,DXTBmp ile "VStab.bmp" dosyasını açtığınızda böyle siyah resim yoksa ve bizde çıkıyorsa.. Şöyle yapınız!:

1* Asıl texture boyutunda Photoshop'ta 512*512 pixel ebadında içi beyaz renkte olan bir layer hazırlayın. Kayıt ederken 24bit (Windows formatında) ve "VStab_ALFA.bmp" ismi verek masaüstüne kayıt edin.

2* Sonra DXTBmp programını açarak VStab.bmp texturesini seçip içeri alın.

3* Daha sonra üst resimdeki "Alpha Channel" karesinimn altındaki Dosya görünümündeki butonlardan İLK SOLDAKİne (OK resmi yuları doğru olan) butonda Fareyi bir süre bekletin. Butonun açıklama yazısını okuyun!:"Import Alpha Channel" yazması gerekir. yani Bu küçük Alfa karesinin içine bir alha resmi alabilirsiniz diyor.
Bu butona (Soldan birinci) basın.Uyarı çıkarsa "TAMAM" deyin geçsin, Çıkan pencerede sizden herhangi bir Alfa resmi seçmenizi ister. Siz de hazırladığınız, masaüstündeki "VStab_ALFA.bmp" ismindejşi BEYAZ renkli resmi seçerek, TAMAM deyin. hazırladığınız beyaz alfa resmi Alfa kanalın iç,ne gelmiştir. Bundan sonra,

4* "Save AS" tan / "Extended Save" den "DXT3" formatını seçerek kayıt edebilirsiniz.Bu kadar basit hocam.Kolay gelsin.
Ben böyle yaptım ve şu an için boyadığınız uçakta sorun yok gibi.. Gibi?..

Çünkü yukarıdaki resme bakarsanız, yeni THY logosunun kuyruk arkası ve kuyruk altına gelen çember (beyaz kısımlar) fazla taşmış. Yani kenarlara çok yakın olmuş. Bu nedenle kaplama uçağa monte edildiğinde FS'den bakarsanız logo, kuyruk arkasına gelen yerde logo çemberinin beyaz kısmının yarısı dışarda kalmış görünmüyor. FS'den uçağa tepeden kuyruk kısmına baktığınızda da logo çemberinin alt kısmı gövde ile birleşen yerde yarısı görünmüyor.
Çözümü: Texturedeki çemberi arkadan ve alttan biraz daha içeri almak gerekiyor.( 2-3 milimetre kadar)..Alttaki görülen resimdeki, içe çekme olayı gibi örneğin...

Saygılarımla.

THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   23821118497338925188
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyC.tesi 19 Mart 2011, 00:12

http://rapidshare.com/files/453229582/V.1.1..zip

indirebilirsiniz :) stabilizeyi de en kısa zamanda (yarın) geriye çekicem :) A320 yaptığım stab. da kullanılabilir
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyC.tesi 19 Mart 2011, 00:25

Mehmet hocam.
Siz en iyisi mi şöyle yapınız:
Yarın bu kuyruk içe çekme olayı ile birlikte ALFA kanalı da düzeltin ve komple olarak ve texture olarak 2 ayrı link halinde ve SAĞLAM olarak yarın tekrar UPLOAD ediniz. Ben olsam öyle yapardım.
Şimdi yukarıdaki mesajlardaki bir sürü karışık linklerden hangisi neye ait olduğunu ben bile şaşırıyorum da, kullanıcılar bu link karmaşasından şaşırabilirler.Daha düzgün, derli toplu tekrar bir Upload yapmanızı rica edebilir miyiz?!..Saygılar.

En son pilot tarafından Paz 20 Mart 2011, 03:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
caner kaptan
Pilot-3

Pilot-3
caner kaptan

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyC.tesi 19 Mart 2011, 11:46

emeğinize sağlık gerçekten güzel omuş,indirip bu 321 le bir uçuş gerçekleştirelim bakalım.
saygılar
Mertcan UZER
Pilot-2

Pilot-2
Mertcan UZER

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyPerş. 19 Mayıs 2011, 13:01

Hocam süper olmuş hemen indiriyorum teşekkürler
mustafa_aykın
Pilot-2

Pilot-2
mustafa_aykın

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyC.tesi 21 Mayıs 2011, 01:08

Emeğiniz boşa çıkmamış çok güzel duruyor.
Sedat
Pilot-4

Pilot-4
Sedat

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyPaz 22 Mayıs 2011, 13:54

Tebrikler çok güzel bir çalışma olmuş. Devamını bekliyoruz.
Cpt.Orkun_44
Pilot-1

Pilot-1
Cpt.Orkun_44

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyPaz 22 Mayıs 2011, 18:13

Güzel proje. Arıyodum epeydir. Teşekkür ederim.
iso8887
Pilot-1

Pilot-1
iso8887

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyÇarş. 08 Haz. 2011, 04:11

Ellerinize sağlık harika bir çalışma olmuş.
basay71
Pilot-4

Pilot-4
basay71

MesajKonu: Geri: THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)    THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)   EmptyÇarş. 08 Haz. 2011, 20:30

çok güzel bir çalışma olmuş devamını bekliyoruz

THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Air Alfa_Airbus A321-IAE_(IFDG)
» IFDG A321 THY Star Alliance JRA Kütahya (for Fs9)
» iFDG A321-200 Turkish Airlines TC-JRK(50 year in germany)&TC-JRE
» Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)
»  (Yeni çıktı) Project Airbus A321-231 THY