VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)

+8
said#45#
memo1998
tezcalitpoka
Özgür Kiraz
Erdinç TURKAN
yigitciftci
pilot
TARZAN
12 posters
YazarMesaj
TARZAN
MODERATOR

MODERATOR
TARZAN

Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) Empty
MesajKonu: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyPtsi 23 Mart 2009, 04:19

Hollandaya dusen THY Boeing 737-800 uçagımızın yerine,THY yeni bir ucak tahsis etmistir.Bu tahsis edilen ucak,Airbus 321 tip olup,kuyruk logoso olarak eski logoyu kullanmıs,uçagın ön tarafına "Tekirdağ" yazısı yazılmış.
Biz de VAPS olarak yeni tahsis edilen Airbus321 ucagının boyamasini,IFDG firmasının original modeline sadik kalarak Tekirdag olarak boyadik ve FS2004 kullanicilarin hizmetine sunduk.

Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) Jmjgif

İNDİR: (Düzenleme: Pilot hoca)

Linkleri Görmek İçin lütfen MESAJ yazınız!
Please enter the message link to view!
Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) D99b2984

Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) Hxld

Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) 64113872

Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) 52136700

-
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyPtsi 23 Mart 2009, 16:44

-
Güzel bir Airbus boyaması.Eline sağlık.
İyice aradım,ancak hata bulamadım boyamada.Sadece "Star Alliance" logosu biraz daha büyük olup,sağ resimdeki gerçeğindeki gibi kokpit penceresi ile kapı arasına ortalanabilirdi.

Tip olarak Boeing uçakları daha bir göze hoş gelmesine rağmen,genelde uçuş dinamikleri açısından Airbus uçakları daha istikrarlı oluyor.Hele Airbus380'ler landing pist yaklaşımlarında inanılmaz büyüklüklerine rağmen yaklaşım hızları diğerlerinden çok daha düşük ve piste teker koymaları çok yumuşak oluyor.
Tabi ki uçuş dinamikleri,uçak klasöründeki ".air" dosyasındaki uçuş verilerinin düzenlemesiyle kişisel olarak istenen değerlere getirilebilir.
Tekrar boyama için teşekkür eder,paylaşımlarımızın ve online zamanlarımızın daha da çoğalmasını dileriz.

-
TARZAN
MODERATOR

MODERATOR
TARZAN

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyÇarş. 25 Mart 2009, 23:40

Teşekürler kaptanlarım.bir dahaki boyamalarda logoya dikat edeceğim .
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyC.tesi 16 Mayıs 2009, 03:12

oncelikle selamlar :)
star alliance logosu ufak olmus dendigi gibi
umarim benimde sizlerle beraber guzel islerim olur saglicakla
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyC.tesi 16 Mayıs 2009, 03:20

yigitciftci demiş ki:
oncelikle selamlar :)
star alliance logosu ufak olmus dendigi gibi
umarim benimde sizlerle beraber guzel islerim olur saglicakla
Öncelikle ailemize hoşgeldiniz kaptanım.Vaps bir aile gibidir.Profilinizden 7 yıldır Simulatorle ilgilendiğiniz yazılı.Sizinle başarabileceğinize inandığım çok işler yapabiliriz.

Alttaki boyama konusunda haklısınız.Tarzan kaptanımızın dikkatinden kaçmış olmalı.Düzelteceğine eminim.
Dikkatiniz ve uyarınız için teşekkürler.
Böyle uyarılar yapılmalı ki; bir sonraki tasarımlar daha iyi olabilsin.

Saygılarımla kaptanım.

En son pilot tarafından Paz 08 Eyl. 2013, 14:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyC.tesi 16 Mayıs 2009, 03:28

tesekkurler
Aile bireyi olmak bu tur uyarilari gerektirmektedir
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyC.tesi 16 Mayıs 2009, 03:39

yigitciftci demiş ki:

tesekkurler
Aile bireyi olmak bu tur uyarilari gerektirmektedir

Tabi ki hocam.Herzaman.. :helal!:
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyC.tesi 06 Haz. 2009, 16:31

Uzun zamandır, beklediğim bir uçak hep vilco ya çiziliyordu, bende ifdg ye istiyordum, birde V2500 motorlu görünce çok sevidim, ellerinize sağlık harika olmuş teşekkür ederim, devamını bekleriz,kolay gelsin...
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyPerş. 16 Ara. 2010, 18:36

teşekkürler hocam
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyCuma 04 Mart 2011, 13:34

pilot demiş ki:
-
Hele Airbus380'ler landing pist yaklaşımlarında inanılmaz büyüklüklerine rağmen yaklaşım hızları diğerlerinden çok daha düşük ve piste teker koymaları çok yumuşak oluyor.
-

A380'i ilk denemeye başladığımda birinci sorunum, piste tekerlek koymak oldu. Uçağın büyüklüğüne bakıyorum, ona göre de yaklaşma hızımı ayarlıyordum. 747'lerde 160 Knot civarı yaklaşma hızı tercih ediliyordu, bunda da 160-170 Knot aralığıdır diye hesaplamalarımı yapıyordum. Lakin uçağın ilginç bir özelliği, 155 Knot ile teker koymasıymış ::) İniş takımları da bu hıza ulaştığınızda açılıyor, sorun var diye düşünmüştüm.

Keşke bu mesajı o zaman okusaydım, işime daha çok yarardı ama artık öğrendim. Fakat Türkiye pistlerinden zor kalkıyor, hele İstanbul'dan ::)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyCuma 04 Mart 2011, 16:09

Olur mu canım hocam. LTBA olsun diğerleri olsun çoğu pistler 3km....A380 ile 3 km.lik pistten kalkış mesafesi en fazla pistin 3/2si kadardır. yani 1800-2000 metrede uçak tekerlerini yerden kesiyor.
Bugüne kadar en iyi dinamiklere sahip olan ve defalarca test ettiğim İKİ uçak var: Biri R.Versluys'un A380'i, öteki de B737-400_FiftyNorth(50N)..
380'in inişi de ona keza,diğer Heavy uçaklara benzemiyor,pırpır gibi düşük hızda yumaşacık şekilde piste teker koyabiliyor. Bir zamanlar 90-100 knot hıza düşürerek piste teker koyduğum olmuştur.
Bu 380'in air dosyasını tekrar düzenleyerek,büyük gövdeli olan B777-300 ve B747-800 cargo uçaklarına da uyguladım. şu an kullandığınız B747-800 uçaklarının air dosyası böyledir(FIX dosya yapmıştık)..Eski air dosyası ile 747-800, ancak 5km.lik pisten kalkabiliyordu..Birçok kaptanlarımın sorununa böylece çare de bulmuş olduk.Saygılarımla hocam.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyCuma 04 Mart 2011, 17:04

Kalkışı yapıyorum, özellikle LTBA pistinde de yaptım ama pist sonuna ramak kala kaldırabiliyor tekerleri. TO/GA modunda fren uygulayarak motorun güç toplamasını sağlıyorum ve artık frenin yetmediği noktada frenleri bırakıyorum, daha rahat kalkıyor. Yoksa çakıldığım çok oldu A380 ile ::)
tezcalitpoka
Pilot-1

Pilot-1
tezcalitpoka

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyCuma 04 Mart 2011, 20:29

tesekkurler ,ındırıp denıyelım
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyÇarş. 15 Haz. 2011, 18:29

Elinize sağlık hocam..
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyÇarş. 15 Haz. 2011, 18:49

Bütün mesajlarına bakıyorum da Mehmetcan, bu gün sanırım uçak indirme günün?. kahkaha
İndir hocam indir!.. kahkaha Hepsi sizin..
Bir şeyler yapacaksın belli?, ama güzel ve çok harika boyamalar olacağına inanıyorum. Kolay gelsin.
said#45#
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyÇarş. 24 Nis. 2013, 19:00

fs2004 için çok güzel bir çalışma olmuş.Yapam kişiyi tebrik ederim
basay71
Pilot-4

Pilot-4
basay71

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyPerş. 25 Nis. 2013, 10:19

Ellerinize sağlık teşekkür ederim
Onur Ka
Pilot-1

Pilot-1
Onur Ka

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyÇarş. 15 Mayıs 2013, 17:15

Ellerinize sağlık hocam...
BurakOZ
WEB-Researcher

WEB-Researcher
BurakOZ

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyPaz 08 Eyl. 2013, 13:10

Teşekkür ederim hocam ...
BurakOZ
WEB-Researcher

WEB-Researcher
BurakOZ

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyPaz 08 Eyl. 2013, 13:11

"File not found" hocam ...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyPaz 08 Eyl. 2013, 14:12

İlk mesajdaki yeni linkler eklenmiş ve düzeltilmesi gerekenler düzenlenmiştir. Bilgilerinize!. Bravo! 
nazifceylan
Pilot-1

Pilot-1
nazifceylan

MesajKonu: Geri: Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)   Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG) EmptyPtsi 23 Eyl. 2013, 11:10

teşekkürler güzel paylaşım

Yeni Tekirdag-THY Ucagimiz: Airbus A321_(IFDG)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  (Yeni çıktı) Project Airbus A321-231 THY
» (Yeni çıktı) Project Airbus A321-231 Atlasjet
» (Yeni çıktı) Project Airbus A321-231 Onurair
» THY (TC-JRV)_Airbus A321 (IFDG)
» Türk Hava Yolları A319-132 TC-JLS "Yeni Boyama" (iFDG)- for Fs2004