VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
"amenathen" nın boyama çalışmaları.. Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

"amenathen" nın boyama çalışmaları..

+3
hknpal
pilot
amenathen
7 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

"amenathen" nın boyama çalışmaları.. Empty
MesajKonu: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 15:14

Hocalarım, kabaca ilk çalışmam sayılabilecek Pegasus Airlines'ın DEDEMAN reklamı alınmış 737sini boyamaya çalıştım. Görüşlerinize sunuyorum. Ona göre gerekli düzeltmeleri yapabileyim.,

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Edit: Hocam linkleri yeniledim. Görüşlerinize hazır. :)

En son amenathen tarafından Ptsi 28 Şub. 2011, 18:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 16:50

Sayın hocam, öncekilikle ellerinize , gözlerinize sağlık. Güzel boyama olarak görülüyor. Teşekkür ederiz.
Ancak yorum yapmak için bu uçağın orijinal fotosunun da yanyana (aynı konumlarda) olması gerekmez mi?..Neresi yamuk, neresi dışarı kaçmış falan..İşte bu yorumları yapabilmemiz için gerçek fotoları sunuyorum.
Bu mesajımdan sonra baka-baka lütfen yorumları yapalım arkadaşlar..

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] border="0" alt=""/>

"amenathen" nın boyama çalışmaları.. 457077

En son pilot tarafından Salı 17 Mayıs 2011, 03:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer
hknpal

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 16:55

Hocam elinize emeğinize sağlık.... gerçekten güzel gözüküyor. Pegasus hayranlarına duyurulur. Yanlnız ufak bir düzeltme olabilir; sol burun kısmında gerçek foto.da gorulen bir boyama eksik, fark etmişsinizdir.

Saygılarımla
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 17:00

-
Alttaki karşılaştırma resmine bakarak yorumları yapalım.. (Yorum, resmin altında!)

Hocam, kabaca dediğiniz buysa, dikkatli boyamanız eminim şaheser olacaktır!..

Genelde boyama çok şık duruyor..Ancak ufak, ancak microskopla görülecek ufak detaylardan bahsedeyim izin cerirseniz...
* Soru işareti olan yerde ne olduğunu bilmiyorum?..
* Önteker kapaklarındaki tescilker daha UFAK olmalı,
* Hotels ve Resort yazıları sağa doğru biraz daha açılmalı.. Şöyleki; son pencereden itibaten sayılarak, yazının bitimi sondan kaçıncı pencereye denk geliyorrsa yazı orada bitirilmeli. (10. pencereden sonra göremediğim için sayamadım. Belki doğru yapmışınızdfır)
* DEDEMAN yazısının konumu güzel, ancak yazı BOLD (Kalın) olmalı.
* Sağ-kanat ÜSTÜ ve Sol-kanat altı tescilleri vardır umarım..

..Şimdilik görebildiklerim bunlar.. Yorumlara açık olduğunuz ve izin verdiğiniz için teşekkürler. Saygılar.

En son pilot tarafından Ptsi 28 Şub. 2011, 17:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 17:02

Hocam benim ilavem, motorlar açık gridir ön burundaki logo daha önce sanıyorum posky B373-800 e yapılmışdı eğer isterseniz, o uçağı bulup sadece gövdeyi upload edebilirim, oradan logoyu alabilirsiniz, birde gene Poskyde orj.gri boyalı motorda mevcut isterseniz upload edebilirim.Saygılar.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 17:16

amenathen hocam,
Boyama çalışmalarına ilk başlayanlar veya deneme yapanların konuları burada (Uçak Boyama çalışmalarınız) sayfasına yapılacağından konunuzu buraya taşıdık.
Konu başlığını düzenledik.
Ancak bu çalışmanın hangi Fs versiyonuna ait olduğunu yazmanız için ilk mesajınızın "DÜZENLE" butonuna basınız ve açıklama kısmındaki "Soru işareti-?" olan kısma versiyonu lütfen yazınız!..Teşekkürler.

Boyamadaki ufak-tefek hataları da düzelterek, "Boeing Boyamaları -Fs ??" bölümünde paylaştıktan sonra sizi de "VDT- Tasarım Ekibimizin" Paimterler bölümüne alacağız ve size ait Stiker'lar vereceğiz.!.. kabul eder misiniz?..

* Boyama tamamen bittikten sonra, Boeing Boyamaları sayfasında paylaşırken Fs versiyonuna uygun bölümde paylaşınız.
* Link eklerken,2 link halinde ekleyiniz:
1. LİNK: "texture. DEDEMAN", texture dosyası,
2. LİNK: "BASE klasörü" (yani uçağın diğer dosyaları)
Çünkü posky uçağının tüm dosyaları herkeste olabiliyor, sadece texture dosyasına gereksinim duyulur!..Ama BASE dosyasını da isteyen çıkabilir. Saygılar.
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 18:22

Öncelikle evet farkındayım burundaki logonun olmayışının. Ne olduğunu fotoğraflardan anlayamayınca koyamadım haliyle. Yazı karakterini bold yapmama rağmen bu şekilde bir şey çıktı ortaya, daha değişik bir yazı karakteriyle tekrar deneyeceğim. Terminatör hocam o logo varsa elinizde çok iyi olur, hemen eklenir. Motor renkleri için renk paletine aldım orjinal fotoğraftan ama fark çok az oldu farkedilmedi sanırım. Sağ üst ve sol alt kanatta tesciller var hocam.

Terminatör hocam bahsettiğiniz dosyaları atabilirseniz akşama tamamen bitmiş olur. Güzel ve yapıcı eleştirileriniz için teşekkürler. :)

Pilot hocam, yardımlarınız için sağolun. Tasarım ekibinizde olmaktan onur duyarım.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 19:00

Merakımı bağışlayın, bu boyamayı Posky B737-800 e mi yapıyorsunuz, bilgi verirseniz sevinirim.Saygılar.
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 19:02

Evet hocam POSKY 737-800. Hatta paintkit sizin paylaştığınız dosyalardan.
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer
hknpal

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 19:06

Paint hocam beni neden ekibe almadınız alındım şimdi :)

Saygılarımla
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 19:16

Alındınız!.. kahkaha
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer
hknpal

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 19:20

Teşekkürler hocam :)
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 19:23

amenathen demiş ki:
Evet hocam POSKY 737-800. Hatta paintkit sizin paylaştığınız dosyalardan.

İstediklerini PM den gönderdim, kolay gelsin.Saygılar.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 20:32

İlk mesajda orijinal resimler yoktu, ben de Pegasus'un renkleri sarı, neden maviye boyandı diyordum, demek ki firma değiştirmiş ::)

Güzel çalışma olmuş, emeğinize sağlık.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 20:35

Bu benim elimdeki boyama,
Posky B737-800 WL (Posky VC li)
Painter:Tom Harlaar

"amenathen" nın boyama çalışmaları.. 89a8bc01

En son terminatör tarafından Ptsi 28 Şub. 2011, 21:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
fthyvz
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
fthyvz

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 20:51

Selamlar ;
Amenathen Hocam ellerinize sağlık çok güzel bir iş çıkarmışsınız, şık olmuş.Burundaki logo Pegasus Airlines'in HSBC BANK ile anlaşmalı olarak misafirlerine sunduğu Pegasus Kart logosudur.Fakat bu logoyu nereden temin edebileceğiniz konusunda maalesef bir fikrim yok.Bundan yıllar önce de Atlasjet Jetmil Kartını tanıtım amaçlı olarak A319 üzerine bu logodan yapmıştı ama daha büyük ve gözle görülür bir çalışmaydı.Zannediyorum ki Pegasus da yıllar önce Atlasjet'in yaptığı bu uygulamadan esinlenerek kendi uçaklarında kullanmaya başlamış.
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 21:26

Son haline bir bakalım, ortak bir karar olursa upload edeceğim. Sağ kanat üstü ve sol kanat altında da tescil numaraları var bu arada.

Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptyPtsi 28 Şub. 2011, 21:44

amenathen demiş ki:
Son haline bir bakalım, ortak bir karar olursa upload edeceğim. Sağ kanat üstü ve sol kanat altında da tescil numaraları var bu arada.

Ellerine sağlık güzel görünüyor, arkadaki kırmızı pegasus yazısını yukarıdaki gerçek resimlerine bakarak biraz aşağı indirirsen,hatta arka kapının hizasına göre nirengi al, bu iş bence tamamdır, yalnız acele etme, pilot hocam da bir görsün, onun da görüşlerini alalım öyle tamamlarsın,kolay gelsin.Saygılar.

NOT: Posky de kokpitin tam üstünde bir leke oluyor, onu üstten bakarak kontrol etmeyi unutma, aşağıdaki SS yeşil daire içine aldım. Teşekkürler.

"amenathen" nın boyama çalışmaları.. 5d8b0e0a
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptySalı 01 Mart 2011, 00:18

amenathen hocam, Sağ-kanat yazısı tamam DEĞİL!.. Bakar mısınız Terminator hocamın verdiği resme?..Sağ-kanat üstü yazısının sonu "U" harfi, kanadın ön tarafına kaymış...

--------------------------------------------------
Painterlarım..Sadece verdiğiniz TEK-BİR resme mi yorum yapalım?, .
Boyama yapacak arkadaşlar için KURAL yazdık!..

Bakınız!..
1- Önce yaptığınız deneme boyama resimlerinizin yanına VARSA; lütfen uçağın her yünden çekilmiş gerçek fotoılarını da ekleyin!
2- Sanki hataları gizlercesine uçağın resmini mümkün olduğunca UZAK plandan NİYE ÇEKİYORSUNUZ!..
4- Daha önce de söyledim!..: Boyamanızın BİR ADET resmi YETERSİZDİR!..En az 5-6-7 hatta gerekirse 10 resim dahi ekleyebilirsiniz.
Üstten, allttan,iki yandan, sağ-ön, sol-ön, sağ-arka, sol-arka... falan.. Bunların hepsi de uçağı kenarları resim çerçevesinin kenarlarına değecek şekilde olacak!..Kİ yorum yapabilelim..Resimleri ZOM'layın, yakınlaştırın!..
Ben örneğin o buruna sonradan ilave edilen logoyu görmek istedim. ZOM yapılmamış, yakın plan çekilmemiş. Logo ters mi yoksa düz mü yerleştirilmiş?...Nereden bileceğim?..
Bunları göremiyoruz. SAygılar.

-

En son pilot tarafından Salı 17 Mayıs 2011, 03:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptySalı 01 Mart 2011, 00:24

Şimdi bana, çok sert yazmışınız gibi ifadeler kullanmayın Lütfen..
Kuralları okumadan boyamaya kalkışmayın lütfen...Bol-bol ve Yakın plan resimler verin, ciğerimi alın. Sorun değil ben de ciğer çook. kahkaha
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptySalı 01 Mart 2011, 01:17

-Tepedeki karaltı giderildi.
-Kanattaki tescil yazısı düzeltildi.
-Pegasus yazısı aşağı alındı.
-Pilot hocamın ikazıyla daha yakından çekim yapıldı.
-Bayrakların yönü kuyruğa doğru çevrildi.

Ayrıca Pilot hocam, o burundaki logoyu bulamadım bir türlü. Bu yüzden görüntü bozulması rağmen orijinal resimlerdeki logoyu alıp büyütmek zorunda kaldım. Umarım şimdi olmuştur.

Unutmadan ekleyeyim; bayrağın solundaki amblemin ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Bulmama yardım ederseniz onu da ekleyebilirim.

Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptySalı 01 Mart 2011, 01:54

Burundaki logoyu bulamadım bir türlü. Bu yüzden görüntü bozulması rağmen orijinal resimlerdeki logoyu alıp büyütmek zorunda kaldım. demişsin,

Ben sana birkaç tane bmp gönderdim onlardan olmuyormu, ? bir SS daha ekliyorum, acaba o uçağın bmp dosyasından alabilirmisin, öyle oluyor mu,bilemediğim için soruyorum.Bayrağın yanındaki logo, 2010 İstanbul Avrupa Kültür Kenti logosu.

"amenathen" nın boyama çalışmaları.. 0fb846f0

En son terminatör tarafından Salı 01 Mart 2011, 02:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptySalı 01 Mart 2011, 01:58

Hocam ilk gönderdiğini açamamıştım. Bu oldu çok çok teşekkür ederim. Bir de bayrakla kapı arasında bir logo var o nedir hocam?
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptySalı 01 Mart 2011, 02:09

Bayrağın yanındaki logo,
"amenathen" nın boyama çalışmaları.. 2306e3b1
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. EmptySalı 01 Mart 2011, 02:27

Burundaki iki logoyu da ekleyip düzenledim hocam. Sanırım artık sonuna geldik.

"amenathen" nın boyama çalışmaları..
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» "memo1998" in Boyama Çalışmaları
» "cagri03" boyama çalışmaları
» "efe00'ın boyama çalışmaları"
» M. Adlin Boyama Çalışmaları
» Özmen ÜNAL'ın boyama çalışmaları