VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
"amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

"amenathen" nın boyama çalışmaları..

+3
hknpal
pilot
amenathen
7 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

"amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 EmptySalı 01 Mart 2011, 03:02

Evet sanıyorum tamam gibi görünüyor, ama finali istersen yarına bırak derim, acele etme Pilot hocam da bir görsün, onunda görüşlerini alalım, hatasız bir uçak çıksın, çünki niye bukadar uğraşıyoruz, gerçeğinin aynısı olsun diye öyle değil mi, bence bugün biraz dinlen yarın devam edersin.Saygılar.
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 EmptySalı 01 Mart 2011, 03:18

Tamam hocam uploadı yarına saklayalım. Pilot hocamın da görüşlerini alalım. Bu arada benim tatil günüm yalnızca pazartesi, diğer günler ofiste oluyorum, ancak akşam 22:00 gibi upload edebilirim.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 EmptySalı 01 Mart 2011, 17:31

Evet..Sayın hocam..Benim akşam yazdığım serzenişler aslında sizin iyiliğiniz içindi..Madem ki hobi olarak boyama işine atıldık, burada en iyi boyamayı yapmak, en iyi painterımızın önüne geçmek olmalı düşüncemiz..Her tasarım yapan kendine örnek aldığı kişiden daha iyisini yapmak ve boyamanın gerçek mi sanal mı olduğunu farkettirmemektir!..Bunları yapmak için de konu ile ilgili yazılanları NOKTASINA ve virgülüne kadar DİKKATLE anlamaktan geçer.
VAPS'taki boyama açıklamalarına harfiyen uyan ve 2-3 ayda bence dünyanın sayılı painterlerı arasına giren VAPS'ta ilk ve tek önemli kişi olarak örnek göstereceğimiz painter hocamız "epremsoft" hocamızdır...Lütfen diğer painter hocalarımız alınmasınlar.Kendisiyle epey mesai yaptık... Çünkü buraya sıfır boyama bilgileri ile geldi ve birlikte boyama konusunda çok alış-verişlerimiz oldu. Sonunda arzu ettiğimden çok daha fazlasını verdi ve inanın zaman zaman kendisini ben bile örnek alabiliyorum.

Öte yandan DXTBmp ve Paint programı olan herkes uçak boyar. Ama boyama olur kalır!..

Bu arada Hakan hocamdan tekrar yeni bir boyama daha istiyorum. Çünkü ilk boyaması istek yapanın aceleciliğine göre hızlı yapılmış ve boyama uyarıları pas geçilmişti!..
Ben şahsen o sayfadaki yorumlarımı yarıda kestim. Çünkü ben (biz) dinlenmedik, boyama isteği yapana uyuldu..
Boyama isteği yapan ilk mesajda istediklerini düzgün Türkçeyle anlatır, gerçek resimleri ekler ve BEKLER!..Boyama yapacak olan arkadaş çıkar ve derki; "-Bu işi ben üzerime alıyorum, başkası almasın pişti olmayalım!" der.
Ve Boyama istek şartlarında belirtildiği üzere (o sayfayı da OKUYUNUZ!); boyama yapacak olan kişi bir daha onu dinlemez!.. Boyamayı kendisine uygun bir zamanda yapmaya başlar. Arada bir ZOM'lu resimlerle sayfaya ekler..Sıra, bizim yazılarımıza yorumlarıımıza gelmiştir.. Bizim yorumlarımıza mazaretler bulup, istek yapanın arzusuna göre yapılırsa maalesef o boyamanın VAPS sayfalarında işi yoktur!..Kimse de alıp indirmez!. Çünkü gerçek gibi olmamıştır!, Çünkü bizim yorumlarımıza göre düzenlenmemiştir!..

Lütfen Hakan hocam, zamanının elverdiği nispette yavaş ve intizamlı olarak ve tabi boyama ipuçlarına göre en basit te olsa bir boyama daha...Ancak herkesin ulaşabileceği (ücretsiz) yapımcının modeline göre..
----------------------------------------------------
Boyama ipuçları yazıları, boyama ilk başlayan kaptanların sayfasında (bu katergoride) yer almaktadır. Her sayfada da farklı ipuçları vardır. Bunların kaçırılmaması gerekir.

Şimdi gelelim DEDEMAN'a...
Sadece arkadaki "PEGASUS" ve tescil" isimlerini pencereleri sayıp, Arka kapının alt ve üst hizasına doğru çekersek bu iş tamamdır!..
Buıraya tekrar resim eklemenize gerek yok. Düzenlemeden hemen sonra İlgili olduğu sayfaya topik açarak, İKİ link halinde (Texture klasörü ve Base olarak) paylaşım yapabilirsiniz!.. Kolay gelsin.
Paylaşımdan sonra sizi de VDT_Painter ekibimize alıp Stiker vereceğiz.

Bu arada;
Ekim 2010'dan sonra "Painter Stiker'ı" alan hocalarımızın bazıları, sanki stiker almak için TEK bir boyama yapmıştır..Devamı gelmemiştir!. Bunlar da gözümüzden kaçmıyor!.. Başarılı boyamalarınızın devamını bekliyoruz kaptanlarım..Zamanınız elverdiği ölçüde tabi..

En son pilot tarafından Salı 01 Mart 2011, 18:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer
hknpal

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 EmptySalı 01 Mart 2011, 18:26

Kendini sizin gibi geliştirmeye çalışan, öğrenmeye çalışan biriyim. Yeni başladığım bir yolculukta burnumu yukarılara dikip kimseyi dinlemezsem bu bana yakışmazdı. O boyamamı yaparken dostumuz 737-700 pegasus rica etmişti ve gerçekte Pegasus'un 737-700'ü yoktu. O yüzden çok değer verdiğim fikirlerinizi dinlemem imkansız bir hal aldı. Tabi bundan bende memnun olmadım. Ben de sizler gibi havada gördüğüm uçağı, sanalda uçurmak isterim. Şimdi madem PILOT hocam istediniz 737-800 yapalım Pegasus için :) bir de benim CORENDON 737-800 çalışmam mevcut. Bunlar üzerinde zaman buldukça ilerlemeye devam edicem. Bilginize. Ayrıca değer verdiğiniz için teşekkürler.

Saygılarımla
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 EmptySalı 01 Mart 2011, 18:49

Tabi ki değer veriyorum kaptanım. Her ciddi çalışmaya ve her çalışana değer vermemiz gerekir ki, yaptığımız işi en iyi şekilde gerçekleştirelim. Benim de örnek aldığım, her an pür dikkat önerilerini dinlediğim kişiler olmuştur. Yorum, öneri ve eleştiriler her zaman ama her zaman bizlerin daha iyi olması için yapılıyordur.
Ülkemizde ayrımcılığın ve bencilliğin, tarihte görülmediği şekilde arttırıldığı (!) bir ortamda, hiç olmazsa burada VAPS ailemizde birbirimizin elini sıkı-sıkı tutuyoruz ve "Hepimiz birimiz, Birimiz hepimiz için!" diyerek ciddi, doğru ve yasal paylaşımlarımızla Vatanımızın, Ülkemizin havacılık sektöründe yükselmesine hep birlikte katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Sizden "Correndon Air" boyamasını da bekleriz hocam. Çünkü, boyaması fazla yorumlara açık olabilir. Gerçek fotoları da mevcuttur..

Anlayışınız için ben de size çok teşekkür ederim hocam. Kolay gelsin.
cem
Pilot-1

Pilot-1
cem

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 EmptySalı 01 Mart 2011, 20:01

Benim dikkatimi çeken hotels yazısı oldu.sağdan ve soldan kuyruktan itibaren 10. ve 11. pencere arasında başlıyor gibime geldi. Kuşbakışı resimde de bir asimetriklik var. Birde hocalarımız bakarsa daha net anlaşılacaktır. Bu arada boyamanız güzel görünüyor amenathen hocam. Kolay gelsin.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]>> amenathen hocamızın

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]>> sağdan orjinal resim

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]>> soldan orjinal resim
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 EmptySalı 01 Mart 2011, 20:16

cem demiş ki:
Benim dikkatimi çeken hotels yazısı oldu.sağdan ve soldan kuyruktan itibaren 10. ve 11. pencere arasında başlıyor gibime geldi. Kuşbakışı resimde de bir asimetriklik var. Birde hocalarımız bakarsa daha net anlaşılacaktır. Bu arada boyamanız güzel görünüyor amenathen hocam. Kolay gelsin.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]>> amenathen hocamızın

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]>> sağdan orjinal resim

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]>> soldan orjinal resim

Evet hocam o asimetrilik mecburen var. Hotels & Resorts yazısında alt tarafta kalan resorts yazısına göre hizalama yapıyoruz. H ve R harfleri tam hizada oluyor. Dolayısıyla sağ ve soldaki Hotels yazısı asimetrik oluyor. Konumuna gelince; hocam zaten orjinalde de, boyamada da arkadan 10. pencereye hizalı. Konum doğru yani. Görüşleriniz için teşekkürler.
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 EmptySalı 01 Mart 2011, 20:50

Tamamladım ve upload ettim. Kırımsız uçuşlar dilerim.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Posky 747-400 THAI AIRWAYS (HS-TGK)   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 EmptyC.tesi 21 Mayıs 2011, 21:56

Kıymetli hocalarım, şu an bu tayyare üzerinde çalışmaktayım. Aşağıya resimleri koyuyorum, gözünüze çarpan bir çapak yoksa bu akşam ekleyebilirim. Yorum ve eleştirileriniz için şimdiden teşekkürler.

NOT: Kanatlardaki tesciller var hocam yeni farkettim kanat resmi koymamışım pardon. :pale:

"amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 Index.php?module=getfile&file=kxj8nwqv61xs2gu8k7e9

"amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 Index.php?module=getfile&file=7k7xu370r2p59upiqh89

"amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 Index.php?module=getfile&file=mhfc1u0ly8nzezis5

"amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 Index.php?module=getfile&file=bjhqbnxobjf58vvy8dp

"amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 Index.php?module=getfile&file=lav35l9e8glstrsnpd2t
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "amenathen" nın boyama çalışmaları..   "amenathen" nın boyama çalışmaları.. - Sayfa 2 EmptyPaz 22 Mayıs 2011, 01:32

Hüseyin hocam, "Star Airlines" logosunun Koyuluğundan başka hiç bir çapak yok!. O da öyle kalsın, ellemeyin. Sunum yapıp paylaşabilirsiniz. Tamamen gerçekçi bir boyama olmuş, sanki Fotoreal!..

Yalnız ne kadar dikkatli olunabileceğini göstermek adına, şu noktayı yazmak istiyorum:
VAY Anasını!!.. dedirtecek tarzda..
Bakınız!; uçağın arkasından öne doğru 2. kapının sağ-üst köşesindeki mavi şeridin geçtiği yere (kapı köşesine olan mesafeye) dikkat ediniz! .. Gerçekte mavi şerit TEĞET geçiyor!..Boyamada ise kapının sağ-üst köşesinin içine biraz girmiş olarak geçiyor.

Amma sakın ellemeyin. Ben de olsam Nazar boncuğu anlamında böyle yapardım... Sadece dikkat çekmek istedim. Yani painterlerin gözü, buralara kadar girer!.. Saygılarımla..

Bu çalışmanızı sunum olmadığından adınıza açılan ("amenathen" boyama çalışmaları) sayfasına ekliyorum..

Uçağı ilgili bölümde konu açarak ve GÜZEL bir Sunum ve CREDITS kısımları ile paylaşabilirsiniz hocam. Kolay gelsin.

"amenathen" nın boyama çalışmaları..
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» "cagri03" boyama çalışmaları
» "efe00'ın boyama çalışmaları"
» M. Adlin Boyama Çalışmaları
» "memo1998" in Boyama Çalışmaları
» "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları