VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
M. Adlin Boyama Çalışmaları Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

M. Adlin Boyama Çalışmaları

+7
Haluk
yigitciftci
efe00
orhanyavuz
pilot
ünsal_satar
Mustafa Adlin
11 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

M. Adlin Boyama Çalışmaları Empty
MesajKonu: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyC.tesi 15 Ara. 2012, 16:30

Kendi tasarladığım VAPS uçağının bir kısmını tamamladım.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyC.tesi 15 Ara. 2012, 16:43

Hocam gerçek uçakların boyamasını yaparsanız daha iyi görürürüz gibime geliyor yeteneklerinizi benden ufak bir tavsiye size

Kolay gelsin çalışmalarınızda
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyC.tesi 15 Ara. 2012, 16:47

Gerçek uçak boyaması yapacağımda logolar eksik. Önceden vardı format atınca silindi şimdide bulamıyorum
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyC.tesi 15 Ara. 2012, 21:57

GELİYOR TC-JNE geliyor.

pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyPaz 16 Ara. 2012, 01:32

Devam edin hocam, iyi gidiyor.
Ünsal hocamın dediği gibi; Sürekli gerçek uçak fotolarını örnek alarak çalışmalısınız. Her noktayı ve her detayı incelemeniz, gözden kaçırmamanız lazım. Kolay gelsin.
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyPaz 16 Ara. 2012, 15:52

Mustafa arkadaşım benim kullandığım bazı logoları upload ettim bazıları işini görür. :)

M. Adlin Boyama Çalışmaları Xdd

Link : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyPaz 16 Ara. 2012, 16:36

Orhan hocam, paylaşım budur işte!.
Boyama yapacak arkadaşlarımıza bu kadar önemli ve büyük bir yardım, bu kadar destek ve özveri ancak bu kadar olur. Teşekür ederiz. (+)'lar ŞELÂLE!.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyPaz 16 Ara. 2012, 16:52

Orhan hocam çokk teşekkürler gerçekten çok işime yarar. PILOT hocamın sözüyle (+)'lar ŞELÂLE!. kahkaha
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyCuma 21 Ara. 2012, 23:01

hocam hangi programı kullanıyorsunuz?
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyPaz 30 Ara. 2012, 14:00

Efe hocam boyama için photoshop, uçağı görüntülemek için Fsrepaint kullanıyorum. Uçak boyamaları bitti fakat bilgisayar bozuldu bu yüzden gönderemiyorum. Bilgisayar gelince göndereceğim.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyÇarş. 09 Ocak 2013, 10:24

TC-JNE ( Kayseri )

Credits :

Model Designer : Shervin Ahooraei
Flight Dynamics Designer : Warren C.Daniel
FDE Advisors : Nick Peterson, Simon Ng Hin Tat
Painted By : M. Adlin (VAPS)

Link: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyÇarş. 09 Ocak 2013, 12:03

Mustafacim, onmcelikle calismalarin icin tesekkur ederiz. Yayinlamadan once gercek fotograflari ile bir karsilastir eksigin var ise tamamla. SS alacagin zaman ise FS'te clear skies kismini secip oyle ss al. Bu kar tanecikleri yuzunden resimi hic anlamiyorum.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyÇarş. 09 Ocak 2013, 18:05

Yiğit hocamın yorumuyla üstteki mesajı sildim.

TC-JNE ( Kayseri )

Credits :

Model Designer : Shervin Ahooraei
Flight Dynamics Designer : Warren C.Daniel
FDE Advisors : Nick Peterson, Simon Ng Hin Tat
Painted By : M. Adlin (VAPS)

Gerçek Resim :

Resim :

LİNK : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyÇarş. 09 Ocak 2013, 18:27

Bence, uçağın üzerindeki boyama hatalarını GÖRMEYELİM diye kar'lı havayı seçmiş!. kahkaha

Ne kadar çok temiz havayı seçersen, ne kadar çok şüphelendiğin hatalı yerlere zom yaparsan ve bozuk yerleri bizlere göstermeye gayret edersen, bunlara yapacağımız yorumları ne kadar dikkate alıursan.. o kadar kısa sürede ve kaliteli boyamaları yaparsın.
Bunları hep yazdık, çizdik, dilimizde otlar büyüdü, AĞAÇ oldu. Nerede bu yazılar?; tabi ki ait olduğu bu bölümün içindeki diğer arkadaşların boyama çalışmalarında.
Aramıza yeni katılan GENÇ kaptanlarımızın şöyle bir kötü huyu var: Siteye girdiği gibi; hemen işine lazım olan konuları olmadığını varsayıp, anında ya konu açmaya dalıyor, ya da eski konuları ve KURALLARI okumuyor. Böylece çok şeyden mahrum oluyorlar. Ben olsam, böyle kaliteli, ciddi, sağlam ve saygın bir siteye kabul edildiğim an;
1- önce kuralları 2 gün okurum.
2- Sonra kullandığım versiyona göre uçuştaki noksanlıklarım varsa, onların çözümü için "Sorunlar, Çözümler" bölümündeki bütün konuları (bildiğim veya bilmediğim hepsini) TAM 10 gün okurum.
3- Sitedeki bütün bölümlerin ve alt bölümlerin nerelerde olduğuna dair, kafama göre bir "VAPS-Site Haritası" çıkartırım.
4- Konu aramakta sistem sorunu çıktığında bunu Forumdaki en uygun bölüme "Genel-Forum" veya " Site sorunları, öneriler" bölümüne yazarım.
5- Zaten site haritasını çıkardıktan sonra her konuya erişmek çocuk oyuncağı..
6- Daha sonra, şayet hevesim ve zevkim varsa, içimde belki gizli kalmış yetenekleri önce "KENDİM İÇİN" ortaya çıkartma çabası vererek boyama veya bina yapmaya başlarım. Bakarım yaptıklarıma.. şayet sitedeki tasarım hocalarımın yorumlarına ve gerçeğe uygun olduğunu hissettiğimde, forumda uygun olan bölümde adıma konu açarak, -bunları, şunları yaptım şuralarda hata olduğunu düşünüyorum, size yakın plandan sunuyorum ki; hatayı daha iyi görün ve bana bir yorum yapın ve daha gerçek, kaliteli yapmak için yol gösterin, hocalarım!, derdim..

..Ama neerrdeee?
şimdiki gençlerimiz ; -"hemen yaptım, oldu!, alın kullanın!" .. Dur bakalım evlât!.. Bizim geçtiğimiz taşların altından geçmeden, parmaklarınız "sekiz" olmadan, yorumlarımızı dinlemeden, noksanlıkları düzeltmeden bu işler böyle yürümez..
Önce sitedeki işinize gerekli olan konuları OKUMAK!, OKUMAK!, OKUMAK!... VAPS'ta FS hakkında herşey var!.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 18:54

Sözlerinde çok haklısın PILOT hocam. Öncelikle bu uçağı çok önceden bitirmiştim fakat paylaşamıyordum. Hatta bilgisayarı bile zor açıyorum artık. Ancak annem dışarı gittiği zaman girebiliyorum. Annem evde olduğu zaman sadece ders çalışmak için açabiliyorum. Bunu paylaştığım zaman annem evdeydi onun için hemen paylaşmak zorunda kaldım.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 19:56

Ebeyn haklı!.. Önce derslerin ve geleceğin. Bu bir hobi. Sakın ha!, derslerini ihmal ederek, önceliği bu hobiye vermeni, ben dahil kimse kabul edemez. En azından bize bakın!; un'umuzu ipe serdikten sonra bu işlere atıldık. Halen gerçek işlerinde çalışan hocalarımız bile , çalışma saatlerinden sonra zamanları kaldığında ilgineniyorlar. Önce aile ve gelecek!.. Bütün genç kaptanlarımza şiddetle tavsiye!..
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyCuma 15 Şub. 2013, 18:00

2 haftadır boşta duran TC-JJK çalışmama bugün devam edeyim dedim ve uçağın sol kısmını tamamladım.

Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum..
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyCuma 15 Şub. 2013, 22:39

Hocam bana sorarsanız muazzam ilerliyorsunuz

Kullandığınız programı bilmiyorum nasıl bi program anlamadım ama size Fireworks CS6 önerebilirim ne çok profesyonelce bir program nede çok amatör Paint ile Photoshop arası bir şey

Bahsettim programda çok basit ben yıllardır kullanıyorum, hemen çözersiniz ve daha kaliteli boyamalar yapabilirsiniz

SS ler güzel açılardan çekilmediği için pek yorum yapamacağım ama bence güzel
Dahada uğraştıkça kaliteli boyamalarınızın olacağına eminim

Sadece benim dikkatimi çeken alt gövdede ki gri kaplama hoş durmuyor ve gerçek fotolardan lale desenine dikkatlice bakmanızda fayda var

Kolay gelsin
Sevgiler
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyCuma 15 Şub. 2013, 22:49

Ünsal hocam boyama için kullandığım program photoshop cs6. Alt gri gövdeyide normal olarak boyadım. Saydam olarak boyamayı bir türlü beceremiyorum. Gri boyamanın altındaki çizgiler boyarken altta kalıyor. Lale desenini textureye koyduğumda diğer tarafla normal olarak birleşiyor fakat uç taraf çok uzun oluyor bu yüzden ucundan kesip tekrar aynı şekilde kendim boyadım ama orjinali kadar olmaz tabiki kahkaha kahkaha
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 20:07

Offf. Geçen hafta bilgisayar bozuldu. 2 boyamamda (TC-JJK / TC-JRZ ) gitti. Bende yeni boyamaya başladım. Uçağın sadece sağ kısmı kaldı. Normalde 18 Marttan önce yapmam lazımdı fakat hiç boş vaktim yoktu. Bugün birazcık rahatladım.

Yorum, görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum..

Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 20:48

Eline sağlık Mustafa hocam bu sene yetişmedi ama seneye inşaallah uçarız bu boyama ile. Livery boyama ustası değilim ama gözüme batanları söyliyeyim baştan başlıyarak uçak ismi olarak düşündüğünüz 18MART yazısı yerinemi oturmamış yoksa siyah olsa dahamı iyi olurdu bilemedim.. gözüme battı işte, Kırmızı renkli ÇANAKKALE GEÇİLMEZ yazısı bence çok büyük olmuş başka karakterleride denedinizmi? Gövdedeki kanat arkasına denk gelen resimler billboard resimleri gibi olmuş ben olsam ona başka bir iyilik düşünürdüm kenarlardan flulaştırma gibi meselâ hem bir uçağa bir tane yeterli bence. Çalışmalarınızda başarılar dilerim, saygılar.
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 21:00

Mustafa eline sağlık Anlamlı bir boyama olmuş.

Sağolasın
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyPaz 24 Mart 2013, 00:42

ÖFF!, Mustafa hocam.. harikalar yaratmışsın. Ellerine, gözlerine sağlık. "VAPS" yazısını koymadığın yer kalmamış mübarek. Ben göreyim diye galiba? kahkaha Adamın kaskına bile yazmışsın kahkaha Artılar geldi. Seneye kadar boyamayı daha da iyileştirebilirsin.

Ünsal hocam. Şu "Fireworks CS6" yı ben de ısrarla denemek istiyorum. Paralı sanırım. Link verebilir misiniz?.
Elimde sıkça kullanamadığım (alışamadığım) Photoshop olmasına rağmen (sanırım aşağıda yazacağım işlem PS'de vardır) şu işlemi elimdeki programda alttaki özellik olmadığı için yapamıyorum:
İstediğim işlem şudur. Örneğin Scenery için Gmax'ta bina modelliyorum. Bu model, diyelim biir bina. Bu bşinanın Ön tarafına gerçekte olan aynı binanın fotoğrafını çekip (başkasına çektirip) modelde o resmi üzerine kaplamam gerekiyor. Ama fotoğrafı çeken kişiye "-Binanın önüne geçip, TAM CEPHEDEN fotoğrafını çekmen kazım!" diye söylesemde bizim fotoğrafçı maalesef hafif yandan (perspektif) çekmiş oluyor. Bu foto bana geldiğinde tabi ki, perspektif olduğundan (yandan çekildiğinden), TAM CEPHEDEN alınmış gibi yapmak için çok uğraşıyorum. dahası olmuyor aslında.
İşte böyle perspektif olan bir fotoyu, TAM cepheden çekilmiş gibi, düzleştirme özelliği Photoshopta var mı acaba?. Ne nasıl kullanılacak?. Sizdeki program bunu yapıyor mu?. şayet Photoshopta bu düzeltme özelliği varsa, bilen ve kullanan hocalarımın, ilgili bölümümüzde konu açarak yazmasını rica ediyorum. Saygılar.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptyCuma 12 Nis. 2013, 10:53

Ve bitti ama seneye 18 Mart a kadar üzerinde olacak değişiklere açık kahkaha

Download Link: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Haluk hocam senin tavsiyelere uyamadım. Özür dilerim. Bunu ancak bitirebildim ama seneye kadar değişiklere açık. PILOT hocam perspektif resimler tam cepheden gibi yapılabilir fakat ben bilmiyorum ama yapıldığına eminim.

Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: M. Adlin Boyama Çalışmaları   M. Adlin Boyama Çalışmaları EmptySalı 21 Mayıs 2013, 22:21

Posky Boeing 737-800 SAGA Airlines TC-SGH

Bir kısmı tamamlandı son birkaç düzenleme yapıyorum. Görüşlerinizi bekliyorum

Kalkıştan sonra görüntü almak için Replay yaptım uçağın tekerleri replayda açılmadı (nedenini bilmiyorum Fs iyice saçmalamaya başladı bilgisayarda ) Uçuşa dönüncede motorlar yandı ve Acil İnişe geçtik

LTBA Runway 05 Emergency Landing

M. Adlin Boyama Çalışmaları
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» "memo1998" in Boyama Çalışmaları
» "cagri03" boyama çalışmaları
» "efe00'ın boyama çalışmaları"
» "amenathen" nın boyama çalışmaları..
» Özmen ÜNAL'ın boyama çalışmaları