VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Nerede Gerçekçilik?

+7
Özgür Kiraz
Sabri Sorgut
rybantics
trooper
fxraryd
pilot
bso!d€roß
11 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Kas. 2011, 16:36

Ah bir de şu LTBA'da 36 numaralı pist isimlerini kullanmasanız ::)

Örnek olduğunun farkındayım ama derslerde bile (okuldaki derslerim elbette), yanlış bir örneği, örnek olsun diye tahtaya yazdıktan hemen sonra silerim. Maksat, akılda kalmasın.

Bakalım hocam, söz vermiyorum. İnşallah diyelim ama zor.
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Kas. 2011, 19:47

Hocam alıntı yaparak yazmıştım onları görünen o ki alıntı yaptığım sitede de yanlış yazılmış ama dediğiniz gibi dikkat etmek lazım hemen değiştiriyorum pist numaralarını.
Yiğit Erk
Pilot-2

Pilot-2
Yiğit Erk

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Kas. 2011, 19:52

Bende online uçmak istiyorum ama en ufak bir bilgim bile yok online uçuş ile ilgili ilk öğrenmem gerekecek galiba :D
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Kas. 2011, 20:43

arkadaşlar Vatsim ID inactive olmuş ben 2009 da açmıştım üyeliğimi ama giremiyorum , vatsime mail de attım ama ilgilenen de yok hala ne yapmam lazım ? Heves ettim uçarım bugün online diye her hazırlığımı yaptım örnek uçuşları konuşmaların çıktısına kadar :D
Mertcan UZUN
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Mertcan UZUN

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Kas. 2011, 21:50

Biz hergün online uçuş yapıyoruz hatta TÜRK YILDIZLARI Filosu kurma peşindeyiz eleman gerekiyor, Sağolsun Tuaf hocamız "BETA" Versiyonunu yapmış Dumanını yapmamış kahkaha
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Kas. 2011, 22:43

şimdi online oldum YAA yolundayken FE.DLL hatası verdi kapandı fs2004 . Neden acaba ?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptySalı 15 Kas. 2011, 05:13

LTFJ_2011(vers.1) kullanıyorsanız, Versiyon2 'yi yükleyinz. Hata buradandır. Çünkü, YAA(Yalova), hemen LTFJ'nin yanında..
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptySalı 15 Kas. 2011, 08:29

FE, bu kelimeler tanıdık geldi mi size? Fatal Error demek. Yani FS9'da da bu hata çıkabiliyor, hep FSX çıkartacak değil ya :lol:

Microsoft'un beni deli eden özelliği de bu işte. Gelen hata mesajlarının büyük bölümünün anlamsız, karmaşık olması. Hadi, bul bakalım bulabileceksen. Allah'tan sorunun nedeni belliydi bu sefer ama başka bir yerde olursa nasıl bulacağız?
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptySalı 15 Kas. 2011, 09:05

evet ltfj 2011 kullanıyorum . versiyon 2'yi yükleyeyim . Bende sandım ki İfly 737'den kaynaklandı... Ama şunu da belirteyim ben sonra pmdg 737 ile açtım simi , ltba-ltac uçuşu gerçekleştirdim . Hem online ilk uçuşum oldu. konuşmaya çekindim yazı yoluyla hallettim ama hatasız güzel oldu. dün akşam servis veren arkadaşlara çok teşekkürler :)
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptySalı 15 Kas. 2011, 09:12

hocam LTFJ V2 olanı bulamadım sitede ? LTFJ var ama versiyon olarak ne olduğu bulamadım .
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptySalı 15 Kas. 2011, 11:18

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ayrıca [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinde de ilk sayfada var bu bağlantı.

Kolay gelsin.
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptySalı 15 Kas. 2011, 11:49

Teşekkürler Özgür hocam , sitede pss 777 içinde aircraft.cfg ayarları yayınlanmış akşam deneyeceğim inşallah çözüm bulunmuştur takeoff'a :)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptySalı 15 Kas. 2011, 22:48

-
B777_SIM merge de yaptım hocam. Umarım paylaşım sayfasını bulmuşunuzdur.

Özgür hocamın yazdığı gibi; LTFJ_2011 paylaşımındaki "DOWNLOAD" kısmındaki İLK link ,"versiyon-V.2" linkidir.

"FE.dll" (Fatal Error.dll) sorununun sebebi; uzantısı geçerli olsa da dosya içeriğinin sistem ile uyumsuzluğu + Sanal bellek kapasitesinin aşılması + sistemin başka programlarda RAM'i kullanması , vs.. gibi ileşler FE.dll sorununu ortaya çıkartabiliyor. Bu, ister FsX, ister Fs9, isterse herhangi bir program olsun. Bazen en basit ve kolay programlar bile "FE" hatası verebilir. Programın ve sistemin (RAM ısısı, Grafik kartı işlemcisi, Kuzey köprünün o andaki bit kaybı , vs..) o andaki durumu buna neden olabiliyor..
Her program FE hatası verebilir. Ne zaman vereceği de bilinmez.
Örnekler çok aslında..
Bir ara, Mic. Paint bile Fatal Error verdiğine şaşırmayınız.. Ona keza "Notpad", Messenger, mic.Word, media player, vs. bilgisayara yüklenen büyük-küçük her program, Fatal Error potansiyeline sahiptir.
Nedenlerini ancak Mic. araştırıp bulabilir. Bizim ne zamanımız ne de fazla bilgimiz var..Ancak FS ile ilgili Fatal'ları araştırıp nedenlerini ve çözümlerini bulabilirsek, daha zevkli FS kullanabiliriz. Saygılar.
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptyÇarş. 16 Kas. 2011, 09:07

Kimileride fs2004 içindeki FE.dll bozulmuş olabilir cd içindeki fe.dll dosyasını kopyalayın demiş. Bende cd'deki fe.dll dosyasını buldum ve onu yükledim şuan sorun yok ama dün online iken wilco airbus a340 ile ltbada daha kapıda iken başka bir hata verdi gb.dll gibi bir hata akşam tam olarak ne olduğunu bulayım yazarım . Sürekli bir şey sıkıntı çıkarıyor, aslında asıl canımı sıkan offline iken sorun yokta online olduğumda sorunlar çıkmaya başladı :S
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptyÇarş. 16 Kas. 2011, 09:27

Bir de onu öğrenmek lazım, gb.dll nedir, hangi programla gelmiştir. Wilco ile beraber gelen bir dosya mı?

Sanırım büyük uçak merakı var sizde de Sabri hocam. Wilco A340-300 ile uçuyorsanız, bana uçuşta, sağa sola yalpalayıp yalpalamadığını söyleyebilir misiniz? Ya benim aircraft.cfg dosyam bozuk ya da genel bir hata. Haluk hocam da aynı şeyi söylemişti ilk kullandığında.
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptyÇarş. 16 Kas. 2011, 09:54

Hocam benm kullandığım da Wilco+CLS/Overland Merge . ben genelde rus yapımı mergeleri kullanıyorum çünkü çok kaliteli liveryler ve çok güzel kamera açıları entegre edilmişler. Uçuşta da sorun çıkarmıyorlar. Ama online ile bir sorun var hocam sqauwk ile online olunca airbus sorun çıkarıyor pmdg ile online olup sonra aircraft menüsünden airbus'u seçince sorun çıkmıyor :)
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Nerede Gerçekçilik?   Nerede Gerçekçilik? - Sayfa 2 EmptyÇarş. 16 Kas. 2011, 09:58

bir kaç ekran görüntüsü hocam :

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

EDİT: Bu arada hocam ben karşılaşmadım yalpalama gibi bir sorunla...

Nerede Gerçekçilik?
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Gerçekçilik Önerileri
» Işıklar nerede ne zaman kullanılır?