VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
[ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü! Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

[ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü!

3 posters
YazarMesaj
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

[ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü! Empty
MesajKonu: [ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü!   [ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü! EmptyPtsi 17 Mart 2014, 22:19

Merhaba, Türk Hava Yolları şirketine bağlı olarak, Vatsim ortamında uçuşlarımı icra ediyorum.FDR yani Flight Data Recorder uçuştaki verileri pilot\'un uygulamalarını sisteme yollayıp analiz ettiği için olası hataları denetleyip uçuştan puan kesiyor.Çok hassas işin ciddiyet boyutu git gide artıyor.Ayrıca kabin memurlarının anonsları bile mevcut şiddetle tavsiye ederim.

Neyse konumuza dönelim.Son uçuşlarımda, FDR raporunda simülatör saatini gerçek saate göre ayarlamama rağmen, saatin yanlış olduğunu bildirip puan kırıyor fdr.Acaba bu sorunu yaşayan var mı aranızda? Veya çözümü bilen var mı?

Saygılarımla
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ÇÖZÜM!
Sorunu çözmek için FSinn ve FSCopilot yazılımlarına ihtiyacınız var ve genel hattıyla vatsim için kullanılıyor.

1. CoPilot menüsünden TimeSync seçilir.
2. Açılan pencerede iki tane seçenek karşınıza çıkacaktır ve her ikisini işaretleyeceksiniz.

Böylece sistem gerçek zamanlı saati otomatik olarak ayarlayacaktır.Simülatör menüsünden zamanı ayarlamanıza gerek yoktur.Saygılarımla

En son Tamer Öztürk tarafından C.tesi 10 Ocak 2015, 13:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: [ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü!   [ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü! EmptySalı 18 Mart 2014, 08:39

VATSIM'deki THY'de mi uçuş kaydedicisi programı yapmış? Flythy diye biliyorum ben onları. Neyse.

Saat ayarları, UTC (GMT diye de geçiyor, Greenwich saati) mi yoksa yerel saat mi olacak? Örneğin, bu mesajı yazdığımda saat şu anda 08.40 yerel gösteriyor. UTC saati ise 06.40 olmalı (31 Mart tarihinden itibaren ise fark, 3 saate çıdanger yani 05.40 olacak).

Simulatörün saatini ayarlarken sağdaki, UTC saati, soldaki de yerel saat oluyor. Ona dikkat et derim Tamer hocam. Yalnız, IVAO'daki uçuş kaydedicisi, saate çok da dikkat etmiyor açıkçası  kahkaha
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: [ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü!   [ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü! EmptySalı 18 Mart 2014, 09:28

Bir zaman bolgesinden digerine gectigi zaman simulator local time yerine UTC time'i degistiriyor. Ben pasifikte ucuyorum, gun degistirme cizgisini gecince birdenbire ortalik aydinlaniyor mesela:)) Alacakaranlik kusagi gibi mubarek.

Bunun bir cozumu var. O da fs real time diye bir program. En son freeware'di, alirken bir 10 dolar bagis yapmistim. Avsim'den aratin olmasi lazim.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: [ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü!   [ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü! EmptySalı 18 Mart 2014, 10:04

İlginçmiş Emin hocam. 180 doğu meridyenini geçerken gün değiştiriyordu sanırım. Denemek lazım ama doğuya uçuşta oluyor sanırım, yanlış mı biliyorum?
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: [ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü!   [ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü! EmptySalı 18 Mart 2014, 19:54

Herkese teşekkürler.Bilgisayar akşama kadar abimde olduğundan ve YGS sınavı nedeniyle çok yoğun olduğumdan geç cevap verebiliyorum kusura bakmayın.Dediğiniz gibi kıtalar arası uçuşta saat farkı olabiliyor.Örneğin ülkede gmt +3 iken, diğer bir ülkede gmt+1 olabilir.Bunu FS real time ile çözebilir miyim?

Özgür hocam bu arada flythy değil sanırım, sitenin adı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ciddiyet hat safhada gerçekten.İnişi yumuşak yapınca +25 veya +50 puan alabiliyorsunuz yolcular alkışlıyor yumuşak inince.O alkışın verdiği huzur başka vallahi kahkaha Bir de şu var, kokpiti iyice kapatmadan rapor yollarsanız FDR den -60 puan gidiyor.Ve buna benzer birçok kural var kahkaha
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: [ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü!   [ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü! EmptyC.tesi 10 Ocak 2015, 13:54

Problemi çözmüştüm fakat buraya yazmayı unutmuşum.Bunun için özür diliyorum.Çözümünü ilk mesaja ekledim.Saygılar

[ÇÖZÜLDÜ]:Simülatör Saati Sorunu ve Çözümü!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 20.000 feet'den Sonra Stall Sorunu(ÇÖZÜLDÜ)
» Simülatöre Yerel Saati Alma Programı FS9
» Frekans Çakışması (Çözüldü!)
» Yüklediğim livery FSX de görünmüyor ! (ÇÖZÜLDÜ!)
» Fsinn ''SET'' Butonu ve ''Chat'' Butonu Problemi'nin Çözümü!