VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
scenery yükleme Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

scenery yükleme

3 posters
YazarMesaj
tevfik
Pilot-1

Pilot-1
tevfik

scenery yükleme Empty
MesajKonu: scenery yükleme   scenery yükleme EmptyPerş. 09 Ocak 2014, 21:28

selamlar

fs9 a dönüp haluk hocanın kurulum sıralamasını izledim.iş scenery yüklemeye geldiğinde forumdan bursa yenişehir meydanını sorunsuzca yükledim.(emeği geçenlerin eline sağlık). fakat uludağ ve bandırma meydanlarında iş biraz karıştı read me dosyalarındaki tariflere göre ilerledim ama fs yi açıp aktive etme aşamasında meydan ismini içeren dosyayı seçip OK ye tıkladığımda aşağıdaki gibi oluyor ve karşıma gelen scenery ve texture dosyalarına müdahale etmeden geri dönüyorum.

bu resimde bandırma dosyasını seçip ok tıkladığımda ikinci resimdeki durum oluyor

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

ben de becerememiş olabilirim tabi. bi akıl veren olursa sevinirm

saygılar iyi forumlar...
paraglider
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
paraglider

scenery yükleme Empty
MesajKonu: Geri: scenery yükleme   scenery yükleme EmptyPerş. 09 Ocak 2014, 22:21

LTBG_Bandırma_AB 2010 klasörünü ok tuşuna basarak açtıktan sonra açılan pencerede herhangi bir yere sağ tıklayıp deneyebilirmisiniz. Siz fs9 kullanıyorsunuz gerçi ama FSX te bu şekilde yükleniyor
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

scenery yükleme Empty
MesajKonu: Geri: scenery yükleme   scenery yükleme EmptyCuma 10 Ocak 2014, 09:58

Tamam 2.resimdeki  sceneryi tıkla.Sonra okeyi tıkla hatta 3-4 kere tıkla bir şey değişmemiş gibi gelebilir.Ama değişmiştir.Ekrandan çıkmak için aşağıda belirttiği ok'a bas

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
tevfik
Pilot-1

Pilot-1
tevfik

scenery yükleme Empty
MesajKonu: Geri: scenery yükleme   scenery yükleme EmptyCuma 10 Ocak 2014, 10:18

cevaplar için teşekkürler

orhan hocam, bi yerlerde pilot hocamın bu klasörlere müdahele etmeyin gibi bir yorumunu okuduğumdan bişey yapmadım. aslında okey e birkaç kere tıkladım ama tabi scnerey kalsörünü seçmeden :).

akşam deneme yapıcam. sonucu bildiririm(bu resimdeki işlemden sonra fs9 menüsünde scenery listesinde bandırma yı görmem gerekli değil mi?)

iyi forumlar
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

scenery yükleme Empty
MesajKonu: Geri: scenery yükleme   scenery yükleme EmptyCuma 10 Ocak 2014, 11:18

Benim yazdıklarımı yapman yeterli.Scenery ekranında görünce add scenery deyip ikinci scenery de yğkleyebilirsin.Yalnız yüklemelerden sonra FS yi kapatıp yeniden açman lazım.
tevfik
Pilot-1

Pilot-1
tevfik

scenery yükleme Empty
MesajKonu: Geri: scenery yükleme   scenery yükleme EmptyCuma 10 Ocak 2014, 18:04

teşekkürler hocam sorun çözüldü meydanlar yüklendi

yalnız arazi kaplaması örnek fotolardaki gibi değil sanırım onun içinde bu "mesh " tabir edilen eklentileri edinmek lazım.

scenerylerde emeği geçen herkese teşekkürler

iyi forumlar
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

scenery yükleme Empty
MesajKonu: Geri: scenery yükleme   scenery yükleme EmptyC.tesi 11 Ocak 2014, 09:52

Onunda kolayı var.Aşağıdaki yerden önce terrain mesh dosyasını indir
Sonra İndirdiğin dosyadan Türkiyeyi bulup bölgelere ait numaralardan ilk sayfadaki bölge dosyasını indirip. "" C:\Program Files\Microsoft Games\Flight Simulator 9\Scenery\World\scenery "" bu yere kopyala.

İyi uçuşlar
tevfik
Pilot-1

Pilot-1
tevfik

scenery yükleme Empty
MesajKonu: Geri: scenery yükleme   scenery yükleme EmptyC.tesi 11 Ocak 2014, 10:04

hocam "aşağıda" derken ?? ben link ya da benzeri birşey göremedim de  göz_kırpma 

ben hde (v2) ve leonard baptis turkey mesh yükledim, fs yi açınca yeşil yazılar çıkıyo ama belkide doğru yüklememiş olabilirim tabi.

bu yazılım konularında uçuştan daha kötüyüm.öğreninceye kadar başınıza dert olucam galiba  göz_kırpma 

iyi forumlar

scenery yükleme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» scenery yükleme sorunu
» windows 8.1 de FSX e scenery yükleme hatası
» IVAP yükleme hatası
» world ai yükleme sorunu.(fsx)
» ORBX FTX Trees HD Yükleme Hatası