VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
[İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

[İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi

+4
BurakOZ
Mustafa Adlin
Erman PILICOGLU
Tamer Öztürk
8 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

[İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi Empty
MesajKonu: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPaz 02 Haz. 2013, 21:26

Merhaba,
Şuan default olarak kullandığım FS9 pist textureleri çok berbat ve rica etsem gerçeğe uygun pist texturesi hazırlanabilir mi? Eğer gönüllü çıkmazsa konu kilitlenip,silinebilir.
İyi akşamlar...
Erman PILICOGLU
FS Systems
OPERATOR

FS SystemsOPERATOR
Erman PILICOGLU

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPaz 02 Haz. 2013, 22:16

Zaten var hocam hazırlamaya ne gerek var....

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 10:42

Hocam biliyorsunuz ki rex ücretli.Rex kullanmayanlar boynu bükük mü kalsın? kahkaha
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 11:07

Bir göz at istersen Tamer hocam

Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 11:24

Mustafa hocam ilginiz için teşekkür ederim.Verdiğiniz linkten indirdim pist textureleri çok koyu ve siyah olduğu için gerçekçi değil.Ben antikayım hocam idare edin kahkaha
BurakOZ
WEB-Researcher

WEB-Researcher
BurakOZ

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 13:40

Tamer hocam şöyle yapsak;

FS9 için ücretsiz küçük çaplı havalimanı scenerylerine baksanız beğendiğiniz olursa onu kullansanız. Ben öyle yapıyorum ve de pist çok gerçekçi oluyor. Az biraz autogen'de hafif oluyor ama olsun.

Örneğin geçenlerde edindiğim Krasnodar'dan bir görüntü;

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 13:47

Hocam ben default runway texturelerinden bahsediyorum.Meseşa 2.resimdeki pist texturesi gayet güzel fakat lastik izleri yan kısımdan ortaya doğru azaltılmış olsa daha iyi olur ben,m ,sted,ü,m de böyle birşey zaten.Demek istediğinizi tam olarak anlayamadım vaps hocam.Scenerydeki pist kaplama texturesini default a uygulamaktan mı bahsediyorsunuz? Eğer ondan bahsediyorsanız nasıl yapılabildiği hakkında bilgim yok.Paint ile default üzerinde oynama yapmıştım fakat paint programının ne kadar kapsamlı olduğunu biliyorsunuz zaten iyi malzeme çıkmıyor ne yazık ki.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 14:07

Hocam 2.resimdeki scenery ye ait texture klasörünü upload edip bana iletebilirseniz, kaplamayı fs9 default pist üzerine uyarlayabilirim.
BurakOZ
WEB-Researcher

WEB-Researcher
BurakOZ

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 14:33

Hocam o iki resimde aynı sceneryden.

İndirme Linki: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 16:36

Hocam upload ettiğiniz için teşekkür ederim.Ne yazık ki pist kaplamasını tespit edemediğim için sonuç olumsuz üzgün
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 18:45

Tamer hocam tam olarak nasıl istediğinizi anlatırsan daha iyi yardımcı olabilirim. Arama motoruna "Fs9 runway textures" yazdığında görsellerde birsürü resim geliyor. Ordan beğendiğin bir resmi buradan paylaşırsan daha iyi yardımcı olabiliriz.
BurakOZ
WEB-Researcher

WEB-Researcher
BurakOZ

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 19:20

Tamer hocam;

asphalt, beton, concrete isimli görseller zemin.

cosmet1, cosmet1_LM, cosmet2, cosmet2_1, cosmet2_1, cosmet2_1_LM .... diye olanlar lastik izi görselleri.

Eğer gelişmiş bir görüntüleyici ile örneğin XnView gibi tüm dosyaları tespit eder herhangi gelişmiş grafik düzenleme programı ile de istediğiniz şekilde düzenleyip kullanabilirsiniz.

Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 19:32

vaps hocam Fs2004 ün klasöründe verdiğiniz isimdeki gibi dosyalar yok. Siz FsX için diyorsunuz.
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 19:39

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ben bunu buldum beğenirsen,

Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 19:44

Cengizhan Hocam bu sadece rusya için mi? Eğer bütün havalimanları içinse ben de kullanayım...
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 19:47

Bende bunları buldum.

Dark Runway No Lines

Dark Runway With Lines

Lite Runway No Lines

Lite Runway With Lines
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 19:53

Ahmet Salih demiş ki:
Cengizhan Hocam bu sadece rusya için mi? Eğer bütün havalimanları içinse ben de kullanayım...

Tüm havalimanları için Ahmet hocam.
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 19:58

Cengizhan Hocam! Verdiğiniz update imiş...Asıl dosya buradadır:

Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 20:05

Doğrudur. Dikkatimi çekmedi..
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 21:39

Aslında aradığım;
Concentre: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Asphalt: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Böyle birşey arıyorum.Photoshop kullanmayı bilsem kendim yapacağım ama herhangi bir bilgim yok photoshop hakkında.
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 21:52

hocam şöyle HD kalitesinde tam istediğim gibi kuş bakışı bir fotoğraf bulsam yapacağım da yok işte bulamıyorum maalesef üzgün
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 22:32

Aynen hocam kuş bakışı bulabilsem bende yaparım ama yok bulamadım ben.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyPtsi 03 Haz. 2013, 23:14

O zaman buyrun size kuşbakışı resim kahkaha

Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptySalı 04 Haz. 2013, 11:18

Mustafa hocam ilginiz ve zaman ayırdığınız için çok çok teşekkür ederim.Fakat resimlerin yakından ve yüksek çözünürlükte olması gerekiyor, zira kaplama simülatörde hoş durmaz ve gerçekçi olmaz.Benim için yardımcı olmaya çalışmanız ve ilgilenmeniz bile mutlu etti.Herkese teşekkür ederim.Pilot hoca sanırım foruma girmiyor, belki o da bize fikir verebilirdi konuyla ilgili.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi   [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi EmptyÇarş. 25 Haz. 2014, 03:32

Aradan 1 yıl geçmiş.. Ya cevap yazmayı unutmuşumdur, ya da görememişimdir. Bağışlayın lütfen.
Tamer hocam. Ben de siz ve herkes gibi zamanında Fs9 için gerçekçi textureler aramışlığım ya da deneme tasarımlarım olmuştu. Ancak defaulttan başkası beni tatmin edemedi maalesef. Buna rağmen arkadaşlarımızın verdiği linklerde veya REX gibi eklentilerden başkasını aramak veya yapmayı tasarlamak zaman kaybı bence. Ne bulursanız bulun yine de sizi tatmin etmeyecek, emin olun. Çünkü gerçekte bütün uçaklar pistlerde aynı izleri bıraktığını düşünsekte her pistin yapım aşamasındaki farklılıklar (mevsimsel farklılık, malzeme kalitesi, malzeme kalınlığı, soğutma veya bekletme süreleri) hepsi pistin farklı görünümlerine neden olurlar. Bu nedenle bulacağınız "kuşbakışı" pist görünümleri ile yapacağınız kaplamalardan yine de memnun olmayabilirsiniz. Bakın size basitçe şöyle testler yapmanızı önereyim; Açın Fs9 dizinini.. "Texture" klasörüne gidin ve aşağılara doğru "runway10.bmp" den  "runway_detail.bmp" ye kadar  olan bütün textureleri boş bir klasöre kopyalarını alın. (Önceden hepsinin YEDEĞİNİ başka bir yere almanız gerek.) Sonra bunları "DXTBmp" programı ile açarak "24-bit Windows-Bmp" formatına dönüştürerek resimler üzerinde istediğiniz düzenlemeyi "Resim Edit" programları ile yapın. Sonra yine DXTBmp" ile e3ski formatına çevirerek çıkarttığınız "Texture" klasörüne tekrar atarak deneyin. Olmadı mı?.. Tekrar  tekrar resimler üzerinde oynayın. Ta ki, istediğiniz runway şeklini buluncaya kadar.
Bu iş ancak böyle olacaktır. Zevkler ve renkler kişiye özel olduğundan, ancak kişinin kendisi kendi gözünün beğendiğini yaparak sonuca ulaşabilir. Ya da REX gibi eklentilerden birini beğenmek zorunda kalınabilir mecburen. Yalnız Gmax gibi programlarla 3D kaplama yapmanızı önermem. Çünkü halâ texturelerdeki kırpışmayı Sunay hocadan öğrenemedik. göz_kırpma
-"Kaç yıl geçti_aradan ayrı-gayrı".. kahkaha  İşimizi şarkılara bağladık artık. kahkaha  
Kolay gelsin.

[İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» İstek : OLBA_Beyrut scenery_for Fs2004
» En gerçekçi runway texturesi
» [İstek]; Fs9-LCEN Scenery için Afcad Güncellemesi
» İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız.
» Fs2004 boyamalarını FsX'te kullanmak için dosyalar..