VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
B767 AWACS Turkish Air Force Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

B767 AWACS Turkish Air Force

+2
pilot
yigitciftci
6 posters
YazarMesaj
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

B767 AWACS Turkish Air Force Empty
MesajKonu: B767 AWACS Turkish Air Force   B767 AWACS Turkish Air Force Empty16.05.09 5:30

B767 AWACS Turkish Air Force 1
B767 AWACS Turkish Air Force 2

Turk hava kuvvetlerinde varolmasini bekledigim bir AWACS modeli
model: Posky fs9 & fsx
RePaint: Yigit CIFTCI
TuAF 767 AWACS
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: B767 AWACS Turkish Air Force   B767 AWACS Turkish Air Force Empty16.05.09 20:10

Bu da mükemmel boyama olmuş hocam.
Bizden hızlı davrandınız.Yakında epremsoft hocamız,"TUAF-Military Aircraft Paint Pack" boyama paketi hazırlayıp,siteye sunacak.Şimdiden Awacs'ı verdiniz.Teşekkür ederiz.
Boyamanız bizlere örnek olacaktır.Sağolun.(+)

Bu arada Phantom Adminimiz,askeri uçaklar konusunda naçizane uzman sayılır.Olumlu yorumlar ve öneriler yazabilir. :helal!:
phantomII
ADMIN

ADMIN
phantomII

MesajKonu: Geri: B767 AWACS Turkish Air Force   B767 AWACS Turkish Air Force Empty16.05.09 22:17

Hernekadar henüz AWACS uçağımız resmi olarak uçmasada yapılmış bu model sadece Japon hava kuvvetlerinde bulunmaktadır.Bildiğiniz üzere bizim Hava kuvvetlerimiz yine posky nin çıkarmış olduğu 737 modelini tercih etmiştir.( kişisel terciğim tabiki şuan Dünyada ve NATO'da aktif görev yapan 707 dir :) ) Ama amacımız sanal havacılık olduğundan farklı modelleri gönlümüze göre tabiki boyayabiliriz. Fakat şöyle bir yanlışlık var çanağın üzerindeki beyaz alana yazılan TURKISH AIR FORCE yazısı kaldırılmalı ve sanal bir kuyruk numarası verilmeli örneğin bu bizim ilk AWACS uçağımızsa eğer 80-0001 gibi olmalı. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: B767 AWACS Turkish Air Force   B767 AWACS Turkish Air Force Empty17.05.09 1:58

antenimiz donuyor bide sanalken hafiften ucurayim dedim
paket hazirlanirken AWACS icin degisiklikleri tabiki uygulayacagim
tesekkurler
phantomII
ADMIN

ADMIN
phantomII

MesajKonu: Geri: B767 AWACS Turkish Air Force   B767 AWACS Turkish Air Force Empty17.05.09 2:50

yigitciftci demiş ki:
tesekkurler

Kaptanım AWACS için değişklikleri uygularken yapılması gerekenler için minik bir tavsiye listesi oluşturayım hemen.

1 Radar üstündeki yazının kaldırılması gerekli,
2 Gövde yanındaki forslar ve kanatlardaki forslarla aynı boyutda olursa daha düzgün bir görüntüye sahip olacaktır.
3 Kuyruk kandındakı bayrak birazdaha aşağıya çekilerek TURKISH AIR FORCE yazısıyla araya seri numarası girecek kadar boşluk bırakılmalı ama bu bırakılan boşluk rakamlar girince sıkışık bir hal yaratmamalı. Tanker uçağımızın kuyruk kanadı örnek alınmış sanıyorum. Fakat 767'de yapı olarak rudder inceliyor.
4 Rudder üzerinde kalacak boşluğa güzel bir art bulunup yerleştirilmeli. Artık tüm filolarımıza istisnasız uygulanıyor.
5 Buuçağın japon versiyonu incelenip belli başlı uyarı yazıları isteğe bağlı olarak uygulanabilir.
6 Sağ kanat altına gelecek fors uygulanmamış.
7 Gaguesler ve Effect varsa eğer ana klasöre eklenmeli kokpişsdeki göstergeler çalışmamakta.
8 Bilindiği gibi eğer gerçek AWACS larımız gelecek olarak ana üsleri Konya AB olacak İç Anadolu'yu temsil eden bir hayvan figürü oluşturulabilir.
9 Gövde üzerindek Türk Hava Kuvvetleri yazısını birazdaha buruna kaydırabilirseniz çok hoş olur.

Çalışmanızın gelişimini sabırsızlıkla bakliyoruz kaptanım. Başarılar dilerim...
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: B767 AWACS Turkish Air Force   B767 AWACS Turkish Air Force Empty17.05.09 2:57

phantomII demiş ki:
yigitciftci demiş ki:
tesekkurler

Kaptanım AWACS için değişklikleri uygularken yapılması gerekenler için minik bir tavsiye listesi oluşturayım hemen.

1 Radar üstündeki yazının kaldırılması gerekli,
2 Gövde yanındaki forslar ve kanatlardaki forslarla aynı boyutda olursa daha düzgün bir görüntüye sahip olacaktır.
3 Kuyruk kandındakı bayrak birazdaha aşağıya çekilerek TURKISH AIR FORCE yazısıyla araya seri numarası girecek kadar boşluk bırakılmalı ama bu bırakılan boşluk rakamlar girince sıkışık bir hal yaratmamalı. Tanker uçağımızın kuyruk kanadı örnek alınmış sanıyorum. Fakat 767'de yapı olarak rudder inceliyor.
4 Rudder üzerinde kalacak boşluğa güzel bir art bulunup yerleştirilmeli. Artık tüm filolarımıza istisnasız uygulanıyor.
5 Buuçağın japon versiyonu incelenip belli başlı uyarı yazıları isteğe bağlı olarak uygulanabilir.
6 Sağ kanat altına gelecek fors uygulanmamış.
7 Gaguesler ve Effect varsa eğer ana klasöre eklenmeli kokpişsdeki göstergeler çalışmamakta.
8 Bilindiği gibi eğer gerçek AWACS larımız gelecek olarak ana üsleri Konya AB olacak İç Anadolu'yu temsil eden bir hayvan figürü oluşturulabilir.
9 Gövde üzerindek Türk Hava Kuvvetleri yazısını birazdaha buruna kaydırabilirseniz çok hoş olur.

Çalışmanızın gelişimini sabırsızlıkla bakliyoruz kaptanım. Başarılar dilerim...
tabiki ustad umarim bu bilgilerinin yanina da ufak orneksel resimler ilistirirsin de beni mutlu edersin :)
kuyruga fazla ozen gosteremedim dediginiz gibi ve hayvan figuru konusunuda size birakiyorum
gaugesleri nasi kacirdim cozemedim ama posky nin gaugesleri isinizi gorecektir tabiki yeni pakette eklenecektir
tesekkurler
tezcalitpoka
Pilot-1

Pilot-1
tezcalitpoka

MesajKonu: Geri: B767 AWACS Turkish Air Force   B767 AWACS Turkish Air Force Empty12.11.10 17:42

Geçen yaz dönemi seaatle daki boeing fabrikasını gezerken test uçuşlarının yapıldığı pistte bu uçağın turk hava kuvvetlerı etıketlı ve turk bayraklı modelının test ucusuna denk gelmıstım,yakında filoya katılır herhal (:
Kameramı kaybetmemıs olsaydım vıdeosunu da paylasırdım ,uzgunum
sotisvolanis
Pilot-1

Pilot-1
sotisvolanis

MesajKonu: Geri: B767 AWACS Turkish Air Force   B767 AWACS Turkish Air Force Empty01.11.11 17:52

elinize, emeğinize sağlık teşekkürler.
basay71
Pilot-4

Pilot-4
basay71

MesajKonu: Geri: B767 AWACS Turkish Air Force   B767 AWACS Turkish Air Force Empty01.11.11 18:02

güzel bir çalışma ellrinize sağlık
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: B767 AWACS Turkish Air Force   B767 AWACS Turkish Air Force Empty01.11.11 19:50

yigitciftci demiş ki:

.....gaugesleri nasi kacirdim cozemedim ama posky nin gaugesleri isinizi gorecektir tabiki yeni pakette eklenecektir
tesekkurler

Yiğit hocam, aradan geçmiş onca zaman . Kusura bakma lütfen. Ama bu uçağı almışım, gauge'lerin olmayışı yüzünden uçuramamışım. Şimdi gördüm.
Rica etsem, B767_Posky_AWACS(fs9 için) uçağının GAUGE'lerini ne ilk mesajına ekleyebilirsen, bizden mutlusu olmayacak. Şimdiden teşekkürler hocam.

B767 AWACS Turkish Air Force
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TURKISH AIRLINES B767-200ER
» Boeing 737-700 (AWACS) - Barış Kartalı - %100 Gerçek
»  Aeronca L-16 Turkish Army Force
» YENİ: 3 Adet_F117A-Nighthawk_TUAF (Turkish Air Force)-for FsX, Fs9
» SkySpirit B767-300ER BL_BWL - AZAL B767-332ER 4K-AZ82 Koroglu ( FSX)