VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)

+68
cberkan
nazifceylan
Mehmet Zübeyir
cem_hosgor
dogan_atmaca
BeratSun
Hasan Uğuz
BurakOZ
haniz
regasoft
Ahmet Salih
omeryesil
Gürcan
boldpilot
Burakkaan
hakanyarba
omerburakarslan
Mustafa Adlin
Hasan Bozdaş
HuseyinBerker
bilgin.5252
colakyusuf
deniz.ari
Noyan737
Batughan
Tufan KORKMAZ
Ersin Akbulut
tamer40
Alper2590
TahaBedir
atabay
Batuhan Özden
ahmet44
tgyuksel
Görkem
hilmiaktas
matrix2
Berfin ok
cankaptan
ünsal_satar
sotisvolanis
Onur Aşkın
BurakYilmaz
Tamer Öztürk
Yiğit Erk
CanK34
Sedat
Mert YILDIRAN
telecaster
Haluk
Mehmet Kartal
Mert Irtem
akkurtonur
hasanöztürk
greyghost
KaptanVecihi
d-mod
caner kaptan
astana
Alloy
hknpal
istanblue
Hakan Kaptan
Stein
basay71
Kaan Özgel
Erdinç TURKAN
pilot
72 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) Empty
MesajKonu: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPerş. 28 Nis. 2011, 05:04

-
Pegasus'un en son aldığı yedinci uçağı; yeni B737-800winglett: İrem Naz.
Boeing 737-800 winglett PEGASUS_İrem Naz, TC-AEP
Project Open Sky

For FSX and Fs2004(FS9) Full

Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) 456bbd1f
CREDITS :
Project Open Sky
Boeing 737-800W
Model Designers....................: Hiroshi Igami
Flight Dynamics Designer........: pilot (50N)
FDE Advisor's.......................: Nick Peterson, Simon Ng Hin Tat
Master textures....................: Jaco du Preez & Ben Hewitt
Pegasus Painter ...................: Pilot (VAPS)
Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) F2339de8TEST edildi!..

Hem Fs2004(Fs9)'da hem de Fsx'te çalışıyor!....
(FsX'e yükleme açıklaması "for FsX CONFIG" dosyasındadır!.)

MVT-Moving Vaps Tool ile uçağın kapıları açılarak, merdiven indirilir!...MVT'yi açmak için Fs9'da SHIFT+7 tuş kombinasyonu kullanılır.

KEYİFLİ UÇUŞLAR!...

Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) Dcf834f0

Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) 6be953ca

Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) 9c39fdd7

Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) D99b2984

-

En son pilot tarafından Perş. 26 Tem. 2012, 02:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPerş. 28 Nis. 2011, 07:58

Hocam kolay gelsin, dış görünüm mükemmel, yalnız texturelerde kapılar yok, size posky e uyarlanmış yer ekipmanlarını müsait olduğumda göndericem, ben çok uğraştım default B737-400 paneline oturtamadım, sizin yardımınıza ihtiyacım olacak.Saygılar.
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPerş. 28 Nis. 2011, 10:22

Pilot hocam süpersiniz şu boyamayı ne zamandan beri arıyorum sizide uğraştırdım hocam gerçekten çoook teşekkür ederim hocam (+)
basay71
Pilot-4

Pilot-4
basay71

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPerş. 28 Nis. 2011, 13:08

işte beklediğim buydu,keyifli uçuşlar yapacağım
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPerş. 28 Nis. 2011, 16:15

Erdinç hocam, texturelerde kapılar mı yok?, yoksa FS'de kapılar açılmıyor mu?..
Bir açıklama yapayım..
Posky'nin bu B738-800 winglett modeli iki adettir:
Biri "model.vc" biri de "model" olarak isimlendirilmiş.
Yine aynı şekilde modellere uyan iki ayrı "panel" klasörü var. Bunlar da biri "panel.vc" , diğeri"panel" olarak isimlendirilmiş. Biraz karışık uygulama yapmış Posky..

Buna rağmen hangi modeli bu texturelerle kullnsanız da kapılardan sadece, bir ön kaptan kapısı açılıyor bir de sağdaki altta BAGAJ kapıları açılıyor.
Bunları açmak iin de ben dizin içine "Panel" klasörünü içine Fs9 için B737-400 panelin MVT(Moving Vaps Tolls) dosyalarını da ekledim zaten. Yukarıdaki açıklamanın birinde de SHIFT+7 ile kapıları açabilirsiniz yazdım.

Dış çevre ekipmanlarından da "PUSHBACK" yaptığınızda çekici araç çıkıyor..

-----
Ayrıca uçağın dosyalarını ZIP'te uyumlu olarak kullandım. Şöyleki;
* Şayet "model" ile "panel.vc" kullanılırsa , uçak FS'de görünmüyor.
* "model.vc" ile "panel" kullanılırsa görünmüyor,

İki klasöründe ismi aynı olursa uçak görünüyor. Yani;
Ya şöyle olacak;

* "model" + "panel" , ya da
* "model.vc" + "panel.vc" ...

Saygılar.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPerş. 28 Nis. 2011, 16:35

Hocam, mesajınızı aldım,inceledim, mesaj saklama bölümüne ayırdım,detaylı inceleye aldım, teşekkür ederim.

Hocam, normalde kapılar var, açılıyor ama içlerini göremedim, sonra textureye bakdım kapılar yok, kopyalarım dedim fakat kapı yerleri dolu, birşey yapamadım size bildirmek istedim,diğer kullanan arkadaşlar da kapıların iç kısmını muhtemelen göremiyeceklerdir,sadece bilgilendirmek istedim.Saygılar.

hocam sanıyorum SS lerden daha iyi anlıyacaksınız.

http://ressim.net/s/upload/f936ab6a.jpg
Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) F936ab6a

http://ressim.net/s/upload/7f7b61e5.jpg
Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) 7f7b61e5

En son Erdinç TURKAN tarafından Perş. 28 Nis. 2011, 16:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPerş. 28 Nis. 2011, 16:47

yani kapılar açıldığında (tabi ki, ÖN sol kapı) açılan kapının içi kaplamasının detaylı yok sanırım.. Böyleyse evet detayları yok hocam.Buna ben de dikkat ettim ve şaşırdım.
Acaba "model- panel.VC" dosyalarında olabilir mi diye, "model.vc" ve panel.vc" ile kullandım. ve "VC" ile ilgili kaplamaları da TEXTURE klasörüne attığım halde, yine sol-ön kapının arkasında (kapının içi) kaplamalar yoktu..Saygılar hocam.

Kaan hocam uçağı çok sevmiş anlaşılan ki, "Günlük SS" bölümüne güzel çekimler eklemiş. Ve FsX'e de uygulamış.. kahkaha
Ayrıca, FsX yüklemesi açıklaması için Merty hocamın sorunuza cevap verdiği için de Kaan hocama teşekkür ederim.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPerş. 28 Nis. 2011, 17:22

Hocam şimdi paint kiti indirdim, kapılar var, ama sizin texturede yok sanki o bölüm kaldırılmış veya silinmiş, yada Posky nin eski texturesi olabilir, çünki şimdiki paint v1 olarak geçiyor, ve dikkat ederseniz uçağın pencereleri bile farklı, eski texturede koyu gri, yeni de açık mavi duruyor.
Neyse hocam okadarda önemli değil, bizde kapıları açmayız,öyle kullanırız, olur biter,ellerinize sağlık,teşekkür ederiz.Saygılar.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPerş. 28 Nis. 2011, 19:02

Hocam, NEYSE, olurmu hiç.?. kahkaha
Elimde vc kokpite uyumlu, eprem hocamızdan gelen birçok texture var.Hani şu "JGB_Foca"_Posky_b738w.. uçağına ait. Onları da kullandım, kapı içlerine kaplama yapmadı. Ama tekrar başka yöntemler uygulayayım . belki kaplamalar yerine oturur.
Aslında benim de garibime gitti. Texturelerde kapı içlerinin resimleri var, fakat modelde yerine oturmuyor. Ya şu posky'nin işine akıl sır ermiyor hocam.
Şimdi model ile textureler arasındaki konumlandırmalara bakayım . Umarım olur.

Neyse demeyelim hocam. Mutlaka yapmalıyız. Modeller var, kaplamalar var.
Yani şeker var, un varsa niye pasta yapmayalım ki?..kahkaha
Stein
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Stein

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPerş. 28 Nis. 2011, 20:26

hocam çok güzel olmuş elinize sağlık.4 gözle panelleri bekliyoruz :)
Hakan Kaptan
Pilot-1

Pilot-1
Hakan Kaptan

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPerş. 28 Nis. 2011, 20:36

Hocam, cok cok tesekkür ederim paylasim icin.
Beni cok sevindirdin bu kadar cabuk olacagini tahmin etmedim,
tek kelimeyle harikasiniz. Emeginize saglik. Cok mutlu oldum,
harika bir calisma.

saygilarimi sunarim
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPerş. 28 Nis. 2011, 20:40

pilot demiş ki:
yani kapılar açıldığında (tabi ki, ÖN sol kapı) açılan kapının içi kaplamasının detaylı yok sanırım.. Böyleyse evet detayları yok hocam.Buna ben de dikkat ettim ve şaşırdım.
Acaba "model- panel.VC" dosyalarında olabilir mi diye, "model.vc" ve panel.vc" ile kullandım. ve "VC" ile ilgili kaplamaları da TEXTURE klasörüne attığım halde, yine sol-ön kapının arkasında (kapının içi) kaplamalar yoktu..Saygılar hocam.

Kaan hocam uçağı çok sevmiş anlaşılan ki, "Günlük SS" bölümüne güzel çekimler eklemiş. Ve FsX'e de uygulamış.. kahkaha
Ayrıca, FsX yüklemesi açıklaması için Merty hocamın sorunuza cevap verdiği için de Kaan hocama teşekkür ederim.

Tabi hocam 2 haftadır sizi rahatsız ediyorum yapın yapın diye bir kez daha teşekkür ederim Fsx'e uygulama konusunda'da resimli bir anlatım hazırlıyorum ki herkes kullanabilsin bu güzel çalışmaları.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyCuma 29 Nis. 2011, 00:03

Erdinç hocam,
Ön kapı içi kaplamaları TAMAMdır..
Hata; Poskynin 3 ayrı B738w. kaplaması çıkardığından dolayı olmuş.
1- VC'siz kaplama textureleri,
2- Vc'li kaplama textureleri,
3- Paintkit için kaplama textureleri..

Ben de bu farklılığı bilmeden tesadüfen birine bu boyamayı yapmışım. Bir daha POSKY ürünlerinde daha dikkatli olalım arkadaşlar. Bedava ya... Bu nedenle Özensiz texture ve dosya dağıtımı yapmışlar..

... Bu üç çeşit kaplamalar kendi aralarında bir çok farklılıklar gösteriyor. Aşağıda, kapı içi kaplaması olmayan textureye KAPLAMA uygulaması yaptığımı GIF olarak gösteriyorum.
Kapı içi kaplamasını uyguladım ve İLK mesajdaki FUL uçak linkini tazeledim.,

Aynı zamanda, ilk linkten uçağı indirenler için HIDE'siz link olan aşağıya "Door_FIX" dosyası ekliyorum.

Daha önce bu uçağı indirenler, Alttaki ZIP dosyasını da indirecekler ve içindeki 3 adet texture dosyasını dizininizdeki Pegasus_Irem Naz "texture.PGS-naz" klasörüne atıp, çıkan soruya EVET denilecek.
Saygılar.

Kapı içi kaplaması olan TEXTURELER(3adet): http://www.box.net/shared/gqrtjgyh1z

Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) 94fffedb

-

En son pilot tarafından Cuma 29 Nis. 2011, 00:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyCuma 29 Nis. 2011, 00:08

Hocam yine harika bir çalışmayla bizlerlesiniz.(+)larrrr emekleriniz için.Zevkle uçuracağım uçaklardan birisi olacak.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyCuma 29 Nis. 2011, 00:23

Gürhan hocam, öncelikle teşekkürler..
Yukarıdaki kapı içi kaplama konusundaki Posky'nin 3 ayrı farklı textureleri olduğunu sizde bilmiyordunuz sanırım. Tesadüfen siz de KOÇ boyamasını yaparken kapı içi kaplaması olan diğer farklı textureyi boyamışsınız.. Ben de sizin yaptığınız KOÇ uçak dizininde kapı içi kaplamaları buldum.KOÇ uçağınızı daha önceden indirip kulanmıştım. Ve textureye baktığımda "BODY_L" ve "BODY_R" de uçağın burnuna kapıyı dayamışlar.Posky'nin aşka bir texturesinde bu konumda kapı (iç kaplaması) yok.Ben dfe sizin textureden kesip, PGS texturesindeki konumuna ekledim. GİF'li resimde bunu gösterdim.
Şimdi, ilk mesajdaki TAM kaplamalı linkten PGS'yi indirebilirsiniz. her şey tamam ...Saygılar.

Bu arada Moderatorlüğünüzü de tebrik ederim.Hayırlı rütbeler..
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyCuma 29 Nis. 2011, 00:43

Gürhan hocam, moderatörlünüz,hayırlı olsun, kutlarım.

Hocam, fix dosyasını indirdim, herzamanki gibi, (+) larrrr ve saygılar, bizden.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyCuma 29 Nis. 2011, 01:04

Rica ederim hocam. Güle güle kulanın. :helal!:
Hiçbir şeyin yarım yamalak kalmasını arzu etmem. Saygılar hocam.
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyCuma 29 Nis. 2011, 16:03

Teşekkür ederim hocalarım verilen ünvan ve görevlerime layık olmaya çalışacağım herzaman.Gerçekten çok duygulu bi an yaşadım şuanda.Henüz gördüm foruma bakarken.Çok teşekkür ederim...
Pilot hocam POSKY nin texturelerini ezberledim artık desem yeridir.Ve bende aynı paint kit ile başlıyorum boyamalara bu yüzden de sorun çıkmıyo.
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer
hknpal

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPaz 01 Mayıs 2011, 18:42

İndirip deniyoum kaptanım..emeğine sağlık
Alloy
Pilot-1

Pilot-1
Alloy

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyÇarş. 11 Mayıs 2011, 17:10

Harddiskimde oluşan bir sorun nedeni ile Fs9'u komple yitirdim. Bir çok uçak ve boyamaları tekrar yüklemek zorunda kaldım. En beğendiğim boyamalardan biri de PEGASUS_İrem Naz'dı. Emeklerinize sağlık Pilot kaptan.
astana
Pilot-2

Pilot-2
astana

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyÇarş. 11 Mayıs 2011, 23:12

elinize sağlık hocam
caner kaptan
Pilot-3

Pilot-3
caner kaptan

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyC.tesi 14 Mayıs 2011, 10:28

teşekkürler kaptan.bir deneyelim.
d-mod
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
d-mod

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPaz 15 Mayıs 2011, 09:13

teşekkürler pilot hocam pegasus yoktu filomda hemen indirip denemek istiyorum....
KaptanVecihi
Pilot-2

Pilot-2
KaptanVecihi

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptyPtsi 30 Mayıs 2011, 15:46

Ellerinize sağlık. Çok teşekkürler hocam ....

Düzenleme= PİLOT
greyghost
Pilot-1

Pilot-1
greyghost

MesajKonu: Geri: Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)   Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY) EmptySalı 31 Mayıs 2011, 13:45

eline koluna sağılık

Pegasus-İrem Naz_B737-800winglett_POSKY)
1 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
 Similar topics
-
» Default FsX_Pegasus-İrem Naz(TC-AEP)_B737-800w-VC'li
» PMDG 737 NGX Pegasus boyaması.
» iFly - Pegasus TC-AMP B737-800
» Posky B737-800 WL Pegasus
» FsX_iFLY PEGASUS'UN B737-800 BOYAMALARI