VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2

3 posters
YazarMesaj
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 Empty
MesajKonu: TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2   TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 EmptyCuma 25 Şub. 2011, 01:16

Shockwave 3D Lights cast realistic light out into 3D space, creating stunning visuals and a more immersive flying experience (3:22)

FEATURES
Over 40 new lighting effects including strobes, beacons, navigation, and runway lights
Fully-realized 3D landing lights actually cast light into space
Microsoft Acceleration Expansion pack supported
Vintage, halogen, and modern xenon lights included
Installs into all Twenty-four Microsoft FSX aircraft
Entire new effects suite results in stunningly realistic night time environment

TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 Animated_gif

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 Logo-pict2

-

En son pilot tarafından Cuma 25 Şub. 2011, 03:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2   TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 EmptyCuma 25 Şub. 2011, 02:29

Hocam bir yanlışlık olmasın, 51.9 mb lık download sayfasından video iniyor, sadece tanıtım için, programla hiç alakası yok, sadece 3D light redux un tanıtım videosu, programın kendisi 4.57 mb fiyatı 7 $, programı kurdukdan sonra aşağıdaki linkden elinizde bulunun uçakların, 3D light ı varsa orjinali ile değiştiriyorsunuz.

link Free dir yalnız programı satın almanız gerekiyor, yoksa linkdeki uçakların light eklentileri bir işe yaramıyor.

pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2   TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 EmptyCuma 25 Şub. 2011, 02:48

Karışık bir durum... Ben de birşey anlamadım hocam. Hadi bir paylaşayım dedim. Belki alan olabilir.
Bizden geçti, malumunuz ay sonu, cep delik!.. kahkaha . Bir de bu ay kotayı epey aştık.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2   TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 EmptyCuma 25 Şub. 2011, 03:00

Hocam verdiğiniz download adresi free zaten,aşağıdaki linki açtığınızda çıkan sayfanın altında 3 adet download var bir tanesine basın alttaki yazı çıkacak üzerine tıklayınca 51.9 mb lık video inmeye başlıyor.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] (51.9 mb)

(Your download is ready. Please click here to download the file. )

En son terminatör tarafından Cuma 25 Şub. 2011, 03:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2   TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 EmptyCuma 25 Şub. 2011, 03:12

Download linkini (video) sildim hocam.
İlk mesajın başılığına da "tanıtım" yazdım. Demek bize video linkini göstermişler. kahkaha
Hatayı farkedip uyardığınız için teşekür ederim hocam. :helal!:
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2   TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 EmptyCuma 25 Şub. 2011, 03:16

Hocam sadece bilginiz olsun istedim. Saygılar.
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

MesajKonu: Geri: TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2   TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 EmptyCuma 25 Şub. 2011, 09:54

Hocam ben birşey merak ediyorum bu eklenti bende var yalnız Vaps dan indirdiğim uçaklarda bu eklenti yok bu eklentiyi onlarada nasıl yüklerim
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2   TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 EmptyCuma 25 Şub. 2011, 11:56

mertkarslioglu demiş ki:
Hocam ben birşey merak ediyorum bu eklenti bende var yalnız Vaps dan indirdiğim uçaklarda bu eklenti yok bu eklentiyi onlarada nasıl yüklerim

İlk önce kullandığınız uçağın Aircraft cfg. dosyasını açın, ortalarda [Lights] kısmına gelin, lights kalacak şekilde. altındaki bölümü ama sadece lights bölümünü bir yere kopyalayın yani yedekleyin veya Aircraft cfg. dosyasını da komple bir yere yedekleyebilirsiniz,daha sonra verdiğim linkden kullandığınız uçağın, 3D lights yazılımını bulun sadece lights bölümünü kopyalayacak şekilde alın, kullandığın uçağın, Aircraft cfg. dosyasını açın lights bölümünü silin ve yerine 3D lights olan yazlımı yapıştırın, sonra okeyletin, eğer masa üstüne yeniden Aircraft cfg. dosyası çıkartırsa evet deyin uçağın içindekini silin masa üstüne yeni attığı Aircraft cfg. dosyasını onun yerine taşıyın, bunu herzaman yapmaz direct de kabul edebilir ama bazen de masa üstüne yeni Aircraft cfg. dosyası veriyor, duruma göre hareket edersiniz ama muhakkak Aircraft cfg. dosyasını açıp bir kontrol edin, yeni 3D lights olan yazlım duruyorsa işlem tamamdır.

Elinizdeki uçağın 3D lightı nı aşağıdaki linkden alabilirsiniz, iyi bir sonuç alabilmeniz için, muhakkak 3D ligths redux programı PC nizde yüklü olması gerekiyor.Saygılar.

mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

MesajKonu: Geri: TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2   TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 EmptyCuma 25 Şub. 2011, 13:32

Hocam şöyle bir sorun ortaya çıkıyorki; bu işlemleri yaptım ama uçaktaki landing lightların hepsi kaymış olarak görünüyor yani ışıklar uçağın 3 metre gerisinden geliyor :) yüklediğim uçakta yigit hocamızın barcelona uçağı 737-8 'ün kodunu yükledim ama bu arada fsx kullanıyorum ondanda olabilir tabi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2   TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 EmptyCuma 25 Şub. 2011, 15:38

Mert hocam,
Kimse yüklemeden hocamın yazdıklarına bir ilave yapmak istiyordum ki, sizişlemi yapmış mesaj yazmış olduğunuzu gördüm.
Uçağın orijinal "Aircraft.CFG" dosyasını bir yere YEDEKlemeniz gerekirdi. Çünkü CF içindeki [LIGHTS] kısmındaki aşağıda ÖRNEK olarak sunduğum değerler var:(Alttaki değerler herhangi bir uçağın CFG dosyasından alınmadır.sadece ÖRNEKTİR!.)
Buradaki "light.1= ..., light.8,9,10" da yazılan değerler uçağın taxi, landing, kuyruk, kanat üst-alt (Beacon) ışıklarının yerlerini konumlarını , yerden yüksekliğini ve uçağın neresinde olduğunu gösterir. Bu değerleri kaybettiğiniz için yeni yüklediğiniz "3D light" eklentisi bunların yerini almış ve ışıklar uçağın farklı yerlerinde görünüyorlar.
Kod:

[LIGHTS]       
//Types: 1=beacon, 2=strobe, 3=navigation, 4=cockpit, 5=landing, 6=taxi, 7=recognition, 8=wing, 9=logo

light.1 = 1,  1.600,  0.000,  -4.500, beacon ,
light.2 = 1,  9.300,  0.400,  9.300, beacon ,
light.3 = 4,  57.000,  0.000,  3.500, Boeing_vclight ,
light.4 = 3,  30.000,  0.000,  -3.000, nacelle_refl ,  // front cargo
light.5 = 3, -33.000,  0.000,  -2.000, nacelle_refl ,  // rear cargo
light.6 = 3,  40.000,  0.000,  4.000, nacelle_refl ,  // pax door
light.7 = 8,  14.000, -36.000,  5.000, wing_light  ,  // wing/LE slat rays from inspection lights
light.8 = 8,  14.000,  35.000,  5.000, wing_light  ,

Gerçi bu eklentiyi şu an indirmediğim için nasıl yükleneceğini de yazamıyorum. Ancak hatanın nereden kaynaklandığını yuıkarıda açıkladım. Elinizde önceki, orijinal "aircraft.CFG" dosyası varsa tekrar onu kullanın ve eklentinin yükleme açıklamalarını tekrar okuyup, yedekleri ala-ala yükleyiniz. Saygılar.
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

MesajKonu: Geri: TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2   TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 EmptyCuma 25 Şub. 2011, 16:45

Yok hocam zaten yedekledim öyle oyunca geri düzelttimde sadece sorunu bildirdim :)
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2   TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 EmptyCuma 25 Şub. 2011, 23:29

mertkarslioglu demiş ki:
Hocam şöyle bir sorun ortaya çıkıyorki; bu işlemleri yaptım ama uçaktaki landing lightların hepsi kaymış olarak görünüyor yani ışıklar uçağın 3 metre gerisinden geliyor :) yüklediğim uçakta yigit hocamızın barcelona uçağı 737-8 'ün kodunu yükledim ama bu arada fsx kullanıyorum ondanda olabilir tabi

Mert hocam, light ları değiştirirken dikkat etmeniz modelin aynısı olası gerekir, örneğin siz Posky B737-800 kullanıyorsunuz verdiğim linkdede bakdığınızda gene posky nin 3D light nı bulup değiştirmelisiniz, linkden başka bir yani PMDG 737-800 ün light ile değişrirseniz olmaz çünki ölçüleri tutmaz, muhakkak birbirinin aynı olmalı, eğer hala olmazsa bana PM den, kullandığınız uçağın yapımcı firma ve modelini yazın, ben size yardımcı olayım.Saygılar.
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

MesajKonu: Geri: TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2   TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2 EmptyC.tesi 26 Şub. 2011, 00:59

Hocam çok saolun ya ben onu farketmemişim sorun çözüldü

TANITIM: A2A Simulations_3D Lights V1.2
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ENB Serileri Tanitim
» [FSX]A2A/Shockwave-3D Lights Redux nasıldır?
» pmdg 737ngx with Shockwave 3D lights
» Shocwave 3D Lights Wilco Airbus'a Nasıl Yüklerim?
» Prepar3d Tanitim