VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
[İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

[İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri

3 posters
YazarMesaj
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

[İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri Empty
MesajKonu: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptySalı 31 Ağus. 2010, 13:07

Değerli arkadaşlarım,Türkiye'nin 3 tarafı deniz olmasından dolayı VFR uçuşlarda kullanmak üzere FS den bağlanabileceğimiz 1 tane marina scenerysinin olmayışı beni biraz düşündürdü, sizlerden isteğim, fazla teferruatlı olmamak kaydıyla, Türkiye'nin bazı liman ve sahil kentlerine marina yapılması, Eğer yapılması planlanan marina sceneryleri FS2004 ve FSX olması gerekiyor, çünki her iki sistemide kullanan arkadaşlara ayrımcılık olmasın.
öncelikli kentler:
İzmir-Çeşme/Alacatı , İstanbul-Kalamış-Haliç-İstinye  , Bodrum, Antalya, Samsun, Trabzon, Dalaman, Antalya-Gazipaşa,

Daha sonra uygun görünen göllere ve kentlere yapılabilir, marinalar bir örnek olabilir, Türkiye scenerysi üzerinde uygun görünen yerlere konması, hazırlanışında zorluluk derecesi nedir bilmiyorum, ama genede bizlere bu konuda yardımcı olacak, arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Saygılar.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptyÇarş. 01 Eyl. 2010, 17:10

İyi fikir hocam.Teşekkürler.
Sanırım Tolga hocamızla görüşüp bu scenerylere el atsak fena olmaz.VAPS ve FSDG olarak yeni ve yine bir ilk'e daha imza atmış oluruz.
Tahminen çizeceğimiz uçak marinası her marina scenerysinde kullanılacak şekilde olması gerekir ki..her scenery'ye farklı marina yapımı için uğraşılmasın..
Deniz uçakları ile yapılacak VFR uçuşlarda farklı heyecanlar yaratabilir.
Fikir ve ilhamlarınız için sağolun hocam. :helal!:
Haber linkini okudum hocam. Teşekkürler.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptyÇarş. 01 Eyl. 2010, 21:00

Pilot hocam, özellikle yapılacak olan marina sceneryleri bizlere VFR uçuşlarda çok yardımcı olacak, ilgilendiğiniz için, ve bu çalışmada emeği geceçek tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptyCuma 24 Ağus. 2012, 04:57

Simdi bu marinalarla ilgileniyorum yarina bir paket yapicam ayni zamanda seabird ai'de yapmayi planliyorum..
Not: su link bi kenarda dursun lazim olacak diye buraya koyuyorum sonra duzenleriz..
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptyCuma 24 Ağus. 2012, 12:28

Yiğit'cim, verdiğn link zaten bir çoğumuzda var, link kaybolsa bile Turkiye VFR scenerysini upload edebiliriz.Saygılar.
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptyCuma 24 Ağus. 2012, 19:31

Hocam denemelik bir dosya yollayacagim elimde Ezscenery gibi bir program yok o yuzden biraz olmadi gibi ama bir AI dosyasi hazirladim. Simdi upload edip denemeye yollarim.
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptyCuma 24 Ağus. 2012, 20:04

Yaz 2012 tarifesine gore yapildi hazirda kis tarifesinide yaptim onuda sonra yayinlarim Erdinc hocam sen bir indirip okeyle istersen.

pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptyC.tesi 25 Ağus. 2012, 01:50

Erdinç hocama karşı o kadar maçubum ki, anlatamam..
O kadar iş-güç arasında geçenlerde aklıma gelmişti. Ancak elimdeki işi bitirince başlayacaktım ki, marina(iskele) boyutları ile şekillerinin nasıl olacağını tahmin edemedim. Ayrıca Türkiye'deki hangi kıyılara, hangi yönde ve hangi koordinatlara yerleştirilecek?, bunları da bilemedim.

Bana, fotoğraflarla ve görsel diğer dökümanlarla bilgi verebilirseniz hazır şu an elim Gmax'ta iken birşeyler çıkartır, test için sunabilirim. Saygılar arkadaşlar.
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptyC.tesi 25 Ağus. 2012, 02:12

Pilot hocam bende seabird un sitesinden bakip koordinatlari belirledim marin alanlari seabird icin dogrudur (yukledigim pakette), eger istenilirse bunlari dahada gelistiririz nede olsa 3 tarafimiz denizlerle cevrili ancak parmakla sayilabilecek marinaya sahibiz
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptyC.tesi 25 Ağus. 2012, 02:26

Verdiğiniz linkten koordinatları alırım. Ancak, her marina farklı şekil ve biçimde olduğundan marinası olan her rıhtımdaki marinaların gerçek fotoğraflarını da bulmak lazım.. Bunlara göre tasarlamak gerekiyor. Uzunlukları, boyutları falan.. bilmek gerekir.. Saygılar hocam.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptyPaz 09 Tem. 2017, 00:33

yigitciftci demiş ki:

Yaz 2012 tarifesine gore yapildi hazirda kis tarifesinide yaptim onuda sonra yayinlarim Erdinc hocam sen bir indirip okeyle istersen.

Yiğit hocam, yıllar önce verdiğiniz linkteki dosya malesef YOK olmuş.
Erdinç hocam.. Nitekim, sonunda uzun yıllar önce bahsi geçen Türkiyenin deniz uçakları marinaları hazır. Sadece bağlı olduğu şehirlerin autogen yapılandırmaları kaldı, o da uzun sürmez.
Yalnız;
1- Yukarıda Yiğit hocanın verdiği linkteki dosya elinizde varsa, buraya "BOX.com" dan tekrar upload edebilir misiniz?. İçindeki planların haricinde benim ihtiyacım olan "Seabird Havayolları" na ait AI uçak klasörü lâzım. "model, aircraft.cfg, air , vs.. dosyalar gerekli.. Ben uçağa göre yeni ve güncel AI-planları bitirdim. Sadece Seabird kaplama boyaması olan AI-Uçağı yok.
2- Ayrıca ilk mesajınızda yazdığınız İKİ adet Samsun, Trabzon marinaları da yapılacak mı?. Diğerlerinin hepsi hazır. (Gölbaşı-Ankara dahil var...)

Saygılar, sevgiler.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptyPaz 09 Tem. 2017, 19:49

pilot demiş ki:
yigitciftci demiş ki:

Yiğit hocam, yıllar önce verdiğiniz linkteki dosya malesef YOK olmuş.
Erdinç hocam.. Nitekim, sonunda uzun yıllar önce bahsi geçen Türkiyenin deniz uçakları marinaları hazır. Sadece bağlı olduğu şehirlerin autogen yapılandırmaları kaldı, o da uzun sürmez.
Yalnız;
1- Yukarıda Yiğit hocanın verdiği linkteki dosya elinizde varsa, buraya "BOX.com" dan tekrar upload edebilir misiniz?. İçindeki planların haricinde benim ihtiyacım olan "Seabird Havayolları" na ait AI uçak klasörü lâzım. "model, aircraft.cfg, air , vs.. dosyalar gerekli.. Ben uçağa göre yeni ve güncel AI-planları bitirdim. Sadece Seabird kaplama boyaması olan AI-Uçağı yok.
2- Ayrıca ilk mesajınızda yazdığınız İKİ adet Samsun, Trabzon marinaları da yapılacak mı?. Diğerlerinin hepsi hazır. (Gölbaşı-Ankara dahil var...)

Saygılar, sevgiler.

Pilot hocam inanın okadar uzun zaman olduki, nerdedir, nerededir bilmiyorum, sanıyorum, bende bu konu ile alâkalı hiç bir bilgi yok. Yiğit'in eklediği linkden indirdimmi inanın hatırlamıyorum, ben sadece o zaman sizden deniz uçaklarının Haliç'de yanaşa bileceği bir iskele istemişdim, fakat o zamanlar gerçekden çok yoğun olduğunuz için israr etmedim, zaten bir inceleme yaptım, tanıdığım arkadaşlarımın hapsi flout model yerine Ampibian yani hem karaya hende denize inebilen modeli kullanıyor. Bende onun için fazla üstünde durmadım. Bence şu anda çok acil bir ihtiyaç değil hocam, çok gereksimme duyarsak o zaman size bildiririm, o zaman hazırlarsınız, şu anda yazın ve denizin tadını çıkartın, dinlenin ki, kışın size danışdığımız konularda bizlere yardımcı olabilirsiniz. Kendinize dikkat edin, Allah'a emanet olun, sağlıcakla kalın, Sevgiler,Saygılar.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptyPtsi 10 Tem. 2017, 00:33

Aynen hocam. Gündüz denizin tadını çıkartıyor gibiyim. Pek denizi sevmem ama, hatun isteyince kıramıyorum. Geceleri FS ile uğraşıyorum. Marinaların çoğu bitti, Marmaris, Fethiye, Bodrum, Gölbaşı, vs.. bazı marinalara bağlı şehirlerde autogen yokmuş, onları hallediyorum. Arkasından planları da tamamlayacağım.
Siz de yazın tadını çıkartın hocam. Kışın zaten hepimiz evlere kapanıyoruz.
Sağlıcakla hocam, saygılar.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptySalı 11 Tem. 2017, 19:24

pilot demiş ki:
Aynen hocam. Gündüz denizin tadını çıkartıyor gibiyim. Pek denizi sevmem ama, hatun isteyince kıramıyorum. Geceleri FS ile uğraşıyorum. Marinaların çoğu bitti, Marmaris, Fethiye, Bodrum, Gölbaşı, vs.. bazı marinalara bağlı şehirlerde autogen yokmuş, onları hallediyorum. Arkasından planları da tamamlayacağım.
Siz de yazın tadını çıkartın hocam. Kışın zaten hepimiz evlere kapanıyoruz.
Sağlıcakla hocam, saygılar.

Ahh be hocam, nasıl olacak bütçeyi zorluyor, iyice eve kapandım, inanın İstanbul'u hiç sevmiyorum, buradan gitmek istiyorum, bir türlü olmuyor, bu şekilde gittiği yere kadar gidicez bakalım ne zamana kadar bilemiyorum, onun için hocam size dedim, elinizde imkânlarınız var değerlendirin, buralarda mümkün değil, sanki hapis hayatı yaşıyoruz, vaktimin çoğu evde PC de geçiyor, oda sağlığımızdan gidiyor, Alanya iyiydi ama olmadı, hâlâ istiyorum, ama kısmet olmuyor, işte böyle hocam, bu sıralar uçuşlarıda azalttım, vaktim Face de geçiyor. Hocam Allah'a emanet olun, sağlıcakla kalın.Sevgiler,Saygılar.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri   [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri EmptySalı 01 Ağus. 2017, 22:54

Sonunda, 7 yıl sonra marinelerimize kavuştuk: Bravo!

[İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» [istek] Yeni Zelanda sceneryleri
» [İstek]; Fs9-LCEN Scenery için Afcad Güncellemesi
» İstek/Rica: Wilco Airbus A320 Atlasjet TC-ATM
» [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi
» Rica/İstek: FS9 Atlasjet Airlines Filo Boyamaları