VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Saitek Pro Flight Home Cockpit Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Saitek Pro Flight Home Cockpit

4 posters
YazarMesaj
Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

Saitek Pro Flight Home Cockpit Empty
MesajKonu: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyCuma 22 Ocak 2016, 22:42

Merhabalar Sanal Havacı Dostlarım

Kullanmakta olduğum sistem ve eklentiler aşağıda görüldüğü gibidir,yardımcı olabileceğim bir şey olursa,ister bu başlık altından ister özelden ulaşabilirsiniz,dilim döndüğünce yardımcı olmak isterim...

SİSTEM ;

*İşletim sistemi 64 bit Win 7 Ultimate Sp1...
*Ram (8x2) 16 Gb 2400 mhz DDR-4 (kingston) ...
*Ekran kartı 4 Gb 128 bit DDR-5 (Nvidia GTX960) ...
*Anakart Asus
*İşlemci Türü Intel Core i7-6700K CPU 4.00 (up to 4.2) Ghz 8MB
*LC Power 1 Tb Hard disk (7200 rpm) ...
*Samsung 850evo 250gb x 2 SSD "Raid"  
(98000 Iops) ...
*650 watt power supply ...
*Sharkoon rebel 9 Pro (Kasa) ...
*Monitör 82 ekran Philips Pro LED tv
*15,6 inch Philips Led 2. Monitör (EFB)...

EKLENTİLER ;

*FS Global 2010
*FTX Global + Vector + OpenLC
*REX 4  Direct Texture
*Real Weather (lite version)
*Ground Service X
*Electronic Flight Bag (aivlasoft)
*IVAO / MTL "full" / Teamspeak 2 (online)
*FS Airlines Client (recorder)
*Fraps (foto & video)
*Ayrıca;Meydanların (Scenery) tümü

Saitek Pro Flight :

*Yoke System
*Throttle Quadrant (çift)
*Rudder Pedals
*Instrument Panel (6 adet)
*Multi Panel (Auoto panel)
*Radio Panel
*Switch Panel
*Linda v2,5.7

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

En son Serhan ÖZTÜRK tarafından Cuma 21 Ekim 2016, 03:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
selhanacar
Pilot-1

Pilot-1
selhanacar

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyCuma 18 Mart 2016, 10:25

Merhaba Serhan Bey,

Saitek yoke, rudder, radio, switch, multi panel, 4 adet instrument panel var. Bilgisayar işletim sistemim Win 8.1. İlk başta kurulumu zorlukla sağlamıştım. Geçen hafta bir kurulum ayarı bozulmuş olacak instrument ve diğer paneller çalışmadı. Komple driverları silip tekrar yüklemeye çalıştım olmadı. Sanırım bazı yükleme aşamalarını yanlış yapıyorum. İnternetten nasıl yüklenmesi gerektiğine dair araştırma yaptım ancak bir sonuca ulaşamadım. Sizin tavsiye edeceğiniz birşey olur mu?
Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyCuma 18 Mart 2016, 11:01

Hocam selamlar..
Win7 ultimate 64 bit sistem kullanıyorum,bahsettiğiniz türden bir sorun yaşamadım bilakis inst.panellerin görsellerini de bizzat degiştirdim (net'ten indirdiğim arayüzler ile)

Başlat menüsünden,Saitek ekipmanlarını bulabilir ve sisteminizin bunları dogru algılayıp/algılayamadıgını kontrol edebilirsiniz...
Farklı bir eklenti yada program ile çakışma yapacak bir yazılım değil saitek,dolayısla ya win8 ile ilintili yada donanımsal bir hata diye tahmin ediyorum...
Saitek sitesinden güncel setup'lara ulaşabilir,ücretsiz indirip,kolayca kurulum yapabilirsiniz..
Bu işlemden önce saitek'e ait tüm alt klasörlerin tamamen kaldırıldığından emin olun!
Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyCuma 02 Eyl. 2016, 13:13

Edit:

Yukarıda belirtmiş olduğum sistem bilgilerim güncellenmiştir,ayrıca üzerinde çalıştığım kokpit tasarımım ile ilgili tüm gelişmeleri de,yine bu başlık altından paylaşmaya devam edicem arkadaşlar,görüşmek dileğiyle...
Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyPaz 11 Eyl. 2016, 13:54

Uzun zamandır yapmayı planladığım ve çizimleri / tasarımı bana ait olan home cockpitim için çalışmalara başladım...

Elimdeki tüm sistemi daha kullanışlı ve sadece pervaneli uçak modellerine uygun bir konsept ile kullanmayı amaçlıyorum...

Bunun ile birlikte sanal havayolu şirketim içinde gerekli çalışmalarım devam etmekte;
ismi Happy AirTAXI :heytBe!:

Bu hava Taxi şirketimin bünyesindeki pervaneli uçaklarımı,yeni dizayn ettiğim kokpitim ile uçurmayı istiyorum,şirket FS Airlines kayıtlı ve Multiplayer / online uçuşlarını ise IVAO'da yapacak şekilde düşündüm...

şimdi ilk aşama...güzel bir kokpit lazım Bravo!

Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyPaz 11 Eyl. 2016, 13:54

Oldukça zahmetli bir süreçti...
Mobilyacıyı bulmak,döşemeciyi bulmak,ölçüleri alıp tek seferlik yapılacak olan doğru kompoziti belirlemek vs..çok şükür işin büyük kısmı bitti...biraz rötüşleri kaldı,kısmetse bayram sonrasına devam edilecek...

Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptySalı 13 Eyl. 2016, 19:26

Güzel görünüyor hocam güle güle kullan..
Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptySalı 13 Eyl. 2016, 19:28

Teşekkür ederim haluk abi,daha güzelleri sizlerin olsun...Henüz bitmiş değil dolayısıyla şuan için kullanamıyorum,bayram sonrası ufak tefek işleri kaldı...bakalım,hayırlısı :)
Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyÇarş. 05 Ekim 2016, 13:09

Şükürler olsun ki istediğim kokpite nihayet kavuştum...tarih itibari ile,sabahtan döşemeciden alıp direkt bana gelen mobilyacım ile montajları tamamladık...
Maaşallah diyerek paylaşıma sunuyorum...Benzer konularda bilgi edinmek isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyÇarş. 05 Ekim 2016, 13:10

durmak yok..çalışmaya devam...işlerimiz daha bitmedi Bravo!
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyPerş. 06 Ekim 2016, 09:59

İyi günlerde uçasın Serhan hocam kırımsız, kazasız..
Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyCuma 07 Ekim 2016, 03:13

Eyvallah haluk hocam,teşekkür ettim...Yolunuz düşerse İzmir'e tanışmak isterim abi Bravo!
Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyCuma 07 Ekim 2016, 03:15

Bu da bir günbatımı VFR uçuşumdan olsun İşte_BU!

Beechcraft Baron 58

LTBR / YEI - Bursa Yenisehir Airport (Sunset VFR Tour)

Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyCuma 07 Ekim 2016, 05:59

Serhan ÖZTÜRK demiş ki:
Eyvallah haluk hocam,teşekkür ettim...Yolunuz düşerse İzmir'e tanışmak isterim abi Bravo!

İnşaallah hocam, biz de flyinn toplantılarından birine bekleriz müsait olduğunuzda.
Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyC.tesi 08 Ekim 2016, 23:13

Kısmet,haluk hocam;Ne zaman olur nasıl denk gelir bilemem..Gönüllerimiz bir göz_kırpma
Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyCuma 14 Ekim 2016, 18:57

Olmadı...Sinmedi içime...

Ara ara kullandığım 5+1 ses sistemimi sattım,bilgisayarımda simulatorden başka yüklü HiçbirŞey Yok,uçuşlarımda da sesi TV  hoparlöründen alıyorum ki buna bağlı olarakta yine Saitek'in Pilot Headphone mevcut...

Buraya kadar herşey yolunda gibi görülse de,yerlerinden çıkarttığım 5 adet hoparlörün askı civatalarının yerleri ve kablo delikleri tabii ki hiç hoş durmadı...

Döşemeci arkadaşa gidip,şık bir deri kestirdim,ölçülerini almıştım ve renk kesinlikle siyah olmalıydı...

yine tasarım ve işçiliği  bana ait olan,montaj kısmını da halledip,ilk test uçuşumu da benim gözümde Efsane olan (FS-X'de ilk alet kullanmayı öğrendiğim uçaktır) Beechcraft BARON58 ile yaptım...

resimler ortada İşte_BU!

Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyCuma 14 Ekim 2016, 19:02

Söylemiştim...

Daha çok çalışmak lazım...Durmak yok çalışmaya devam diye kahkaha

Ayrıca tarih itibari ile 2. gaz kollarımın (throttle quadrant) siparişini istanbula verdim,o da kısmet olursa önümüzdeki hafta içinde elimde olur diye umuyorum...
Mobilyacı arkadaşa kokpiti yaptırırken 2. throttle quadrant'ın yerini ona göre açtırıp,aynı şekilde de döşetmiştim zaten göz_kırpma

Bunun sebebi ise;Kullanmakta olduğum bilhassa çift pervaneli/motorlu uçaklarda,sağ ve sol motorları hem gaz yönünden hemde Mixture ve RPM olarakta ayrı ayrı kontrol edebilmek göz_kırpma

Hayırlısı bakalım Bravo!
Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyCuma 14 Ekim 2016, 19:35

Ses sistemim varken ve deri kapladıktan sonrası

Ayrıca; Video ve benzeri paylaşımlarımı takip etmek isteyen arkadaşlar olursa;
Beni Google+ üzerinden de bulabilir,merak ettiklerinizi çekinmeden sorabilirsiniz,elimden geldiğince ve dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışırım...

Link. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ve her daim söylemişimdir;Arzu eden,isteyen kim varsa ALLAH ona daha iyisini versin Bravo!

to be continued   :heytBe!:
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyPaz 16 Ekim 2016, 18:49

Elinize saglik sayin hocam, gule gule kullanin. Masallah cok guzel olmus. Hemen hemen ayni sistem bende de var. Marangoz bulamadigim icin kendim yaptim konsolu, sizinki kadar guzel olmadi tabi. Monitorunuz kac ekran? Bana biraz ufak gibi geldi. Ben eskiden monitor olarak 3 tane 21 inch monitor kullaniyordum. Bunlar kesmeyince gittim projektor aldim. Kokpite oturdugum zaman, simulator ekrani gorus acimi tamamen kapatiyor, size de tavsiye ederim.
Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyPaz 16 Ekim 2016, 20:04

Merhabalar Emin hocam,teşekkür ediyorum...
Haklısınız,daha önce saitek'in kendi bağlantı aparatlarını kullanırken bu algı oluşmuyordu,fakat şuan ki kompozitin ardında TV küçük gibi kaldı,ve 82 ekran pro led kullanmaktayım...
İlerleyen süreçte,benimde düşüncem 3 'lü monitor yerine Projektor kullanmaktan yana...
Hazır konusu açılmışken,Projektor hakkında bilgi verirseniz memnun olurum...Çekincelerim var açıkçası,yani gündüz vakti uçmak istesem,aydınlık bir oda da? Gibi...
Bildiğim kadarı ile o sistemlerin ampülleri önem arz ediyor..yani seçerken,bilhassa simulator odaklı bir pc için,ne tür özelliklere dikkat etmeliyim?
Yoksa 3'lü monitor yada tek ekran 102 / 106 TV 'mi?
Bilemiyorum...
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyÇarş. 19 Ekim 2016, 20:38

Sayin hocam uclu monitor kullaninca islemciyi cok zorluyor. Misal 1080p'lik uc tane monitor kullandiniz, bu 5760x1080 cozunurluk demek. Simulatoru cok yavaslatiyor. Sizin sisteminiz kuvvetli ama cok autogen olan bolgelerde simulator gene de zorlanir. Benim kullandigim projektor Benq 1070W (http://www.benq.com.tr/product/projector/w1070plus). 1080p yani HD goruntu veriyor. Ancak bunu 1.5 metre x 1 metre'ye buyuttugum icin netlik monitor kadar olmuyor tabiki.
Ampulleri epeyce kuvvetli, ucarken etrafin kapkaranlik olmasina gerek yok. Ancak piril piril aydinlik bir ortamda kullanilacak bir urun degil. En buyuk handikapi cok fazla isi vermesi. Soba gibi. Kisin iyi de yazin odayi acayip isitiyor.
En buyuk avantaji ise gozunuzu yormamasi. Ucarken uzun sure kocaman monitorun onunde ve cok kisa mesafede oturuyoruz. Tahminim epeyce radyasyon yiyor olabiliriz. Projektor optik bir lens yardimiyla buyutulen goruntuyu isikla duvara yansitiyor. Duvardan isin cikmiyor, sadece yansima var. Bu cok buyuk bir avantaj bence.
Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyCuma 21 Ekim 2016, 01:29

Emin hocam teşekkür ediyorum yorumunuz için,ısınma sorunsalını öğrendiğim iyi oldu,ayrıca vardiyalı çalışma saatlerimden dolayı her hafta değişkenlik gösteren uçuş saatlerim söz konusu.
Yani;Bir hafta aydınlık olan saatlerde uçuş yapıyorken,bir sonraki hafta ise gece saatlerine denk geliyor ki,bu da projektör için (görsel anlamda) bence dez avantaj.
Ya karanlık bir odaya sabitlemem gerekicek yada Tv'ye devam edicem ki,bu anlamda da 102/106 ekran gibi bir Tv bana daha cazip geliyor bu bilgiler dogrultusunda.
Şimdilik bir acelem yok,bu sistemin tadını çıkarıyorum desem yalan olmaz,fakat bu konuyu hakkında da Ar-Ge yapmaya devam edicem.
Tekrar teşekkürler göz_kırpma
Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyCuma 21 Ekim 2016, 01:33

Bu arada siparişini verdiğim 2. Gaz kolları (throttle quadrant) geldi ve gerekli kurulum & montaj ve calibrations ile kullanıyorum,harika :))

Favori uçaklarımdandır,Beechcraft BARON 58

Serhan ÖZTÜRK
Pilot-2

Pilot-2
Serhan ÖZTÜRK

MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight Home Cockpit   Saitek Pro Flight Home Cockpit EmptyPtsi 31 Ekim 2016, 21:18

Saitek Pro Flight Home Cockpit
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saitek Pro Flight?
» saitek pro flight yoke system profil tanımlama
» "Saitek Pro Flight Yoke Sistemi"ni tanıtır mısınız?
» Saitek yoke veya Saitek x52 Pro
» Saitek x52 Pro