VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Saitek Pro Flight? Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Saitek Pro Flight?

4 posters
YazarMesaj
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

Saitek Pro Flight? Empty
MesajKonu: Saitek Pro Flight?   Saitek Pro Flight? EmptyPaz 07 Ara. 2014, 12:45

Iyi Gunler!
Şu sıralar yeni bir joystick almaya karar verdim. Fakat hangisini seçeceğimi bilmiyorum. Biraz araştırma yaptım. En popüler logitech extreme 3d pro ve saitek pro flight ürünlerini buldum..

Logitech 80-100 tlik bir urun.. Fakat saitek yoke system daha çok hoşuma gitti.. İnternette Saitek in resmi sitesinden satin almak istediğimde 149$ bir fiyat karşıma çıktı. Sonra orhanyavuz hocamin tavsiyesiyle bravoclick.com sitesini gördüm. Fakat orada da fiyatlar çok uçuku.. 500-600tl lik bir fiyat vardi.. Biraz kafam karıştı açıkçası..

Öncelikle hangisink tavsiye edersiniz? Saitek i internetten mi almaliyim? Biraz bilgi verebilirseniz cok memnun olurum...
Ersin Akbulut
Pilot-3

Pilot-3
Ersin Akbulut

Saitek Pro Flight? Empty
MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight?   Saitek Pro Flight? EmptyPaz 07 Ara. 2014, 23:12

Saitek yurtdışından ithal edildiği için fiyatları normal. Tercihim saitek olurdu arada ki fiyat farkını karşılayamayacaksanız extreme pro 3d gayet yeterli ve dayanıklı fiyatı açısından.
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

Saitek Pro Flight? Empty
MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight?   Saitek Pro Flight? EmptyPtsi 08 Ara. 2014, 22:00

Yani Saitek urununu Türkiyeden mi almayi tavsiye ediyorsunuz? Yoksa yabanci sitelerden kargo masrafi falan cok mu zor olur?
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

Saitek Pro Flight? Empty
MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight?   Saitek Pro Flight? EmptySalı 09 Ara. 2014, 08:05

Boeing içinse saitek yoke, Airbus için logitech flight system g940
Ersin Akbulut
Pilot-3

Pilot-3
Ersin Akbulut

Saitek Pro Flight? Empty
MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight?   Saitek Pro Flight? EmptySalı 09 Ara. 2014, 20:19

Yurt dışından almaya kalksanız kargo masrafı, gümrük'den geçmeme ihtimali, (gönderirler mi orası da muamma) bu yüzden Türkiye'den alın.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

Saitek Pro Flight? Empty
MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight?   Saitek Pro Flight? EmptySalı 09 Ara. 2014, 20:30

Gümrükten geçmese bile % 20 kadar vergi ödeyip alırsınız paketini zaten yurtiçinden alınca o vergiyi fiyata ekleyip ayriyeten kar payı koyuyorlar.Daha önce çok yurtdışı mağazalardan online olarak alışveriş yaptım yeter ki güvenilir sitelerden alın.
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

Saitek Pro Flight? Empty
MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight?   Saitek Pro Flight? EmptySalı 09 Ara. 2014, 23:04

"Güvenilir Siteler" den kastınız fspilotshop falan mıdır? Başka hangi siteler uygundur? Bir ürün sipariş ettiğimde ürün ücretinin dışında ayriyeten ödenmesi gereken bir şey var mı? Maksimum kaç gün sonra elimde olur?
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

Saitek Pro Flight? Empty
MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight?   Saitek Pro Flight? EmptyÇarş. 10 Ara. 2014, 09:27

Ahmet Salih demiş ki:
"Güvenilir Siteler" den kastınız fspilotshop falan mıdır? Başka hangi siteler uygundur? Bir ürün sipariş ettiğimde ürün ücretinin dışında ayriyeten ödenmesi gereken bir şey var mı? Maksimum kaç gün sonra elimde olur?
Güvenilir sitelerden kastım sadece fspilotshop değil.Bunun için siteyi inceleyebilirsiniz.Genelde örneğin 128bit ssl ile korunmaktadır gibi ibareler bulunur.Ben şahsen alacak olsam üreticinin kendi sitesinden almayı tercih ederdim.Diğer sitelerden de alabilirsiniz problem olacağını sanmıyorum.Paketinizin süresi biraz şansınıza kalmış.11 günde de gelebilir, 1 ayda da gelebilir.Modelcilik ile uğraştığım dönemlerimde birçok siparişim olmuştu hobbyking firmasından hong kong şubesinden almıştım ve genelde 11 günde kktc'ye(türkiye üzerinden) geliyordu.Zaten ptt ile gelecek ve ayriyeten bir ücret ödemeyeceksiniz.Kargoya verdikten sonra size barkod numarası verecekler bunun ile kargonuzun nerede olduğunu internet aracılığıyla kontrol edebilirsiniz.Şu da var en azından bende kargoya verildikten 48 saat sonra takip edebiliyordum.Ürünün nereden geleceğine de bağlı kargo süresi.Saygılar
resul-36
Pilot-2

Pilot-2
resul-36

Saitek Pro Flight? Empty
MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight?   Saitek Pro Flight? EmptyC.tesi 13 Ara. 2014, 14:52

Hocam ben logitech 3d extreme yi öneririm çünkü hem fiyatı uygun hemde de kullanışlı saitek yoke daha iyi ama fiyatıda iyi :)
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

Saitek Pro Flight? Empty
MesajKonu: Geri: Saitek Pro Flight?   Saitek Pro Flight? EmptyC.tesi 13 Ara. 2014, 15:52

En güzeli Logitech Attack 3 + Saitek rudder pedalını öneriyorum.Her ikisini de kullandım.Attack 3 gerçek Airbus kullanıyormuşsunuz hissini veriyor.Fakat Extreme 3D Pro'da twist handle(el ile rudder) özelliği olduğundan özellikle yaklaşmalarda ve taxi esnasında farketmeden rudder veriyorsunuz bu da uçağın yalpalamasına neden oluyor.Her ikisini de kullandım şuan Extreme 3D Pro kullanıyorum.Alırken bulabilsem attack 3 alacaktım.

Saitek Pro Flight?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saitek Pro Flight Home Cockpit
» saitek pro flight yoke system profil tanımlama
» "Saitek Pro Flight Yoke Sistemi"ni tanıtır mısınız?
» Saitek yoke veya Saitek x52 Pro
» Saitek x52 Pro