VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları

+5
yigitciftci
pilot
ünsal_satar
Özgür Kiraz
bogachanulker
9 posters
YazarMesaj
bogachanulker
WEB-Researcher

WEB-Researcher
bogachanulker

Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları Empty
MesajKonu: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptyPtsi 01 Ekim 2012, 10:58

Baktım Efe kaptandan ses seda yok ilk defa bir boyama çalışması gerçekleştirdim.

Yapımcı:PSS
Model:777-200LRF
Painter:Boğaçhan ÜLKER
Paint:FenerAir Cargo
Yayımlanma Tarihi:Sorunlar çözülüp en kısa zamanda

Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları FenerAirCargoDeneme1

Hocalarım şu kuyruk olayı beni çileden çıkardı lütfen bir kolay yol öğretin.Aslında amacım 777-200LRF Turkish Cargo yapmak ama kuyruğu yapamadım bir türlü.Nereleri geliştirmem gerek eleştiri ve tavsiyelerinizi bekliyorum
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptyPtsi 01 Ekim 2012, 11:41

Logoyu küçült bence Boğaçhan hocam. Pek anlamam bu işlerden ama kahkaha
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptyPtsi 01 Ekim 2012, 15:40

Çok ama çok sade bir boyama olmuş ilk boyama çalışması olması nedeniyle normal genede ellerinize sağlık

Kuyruk logolarında nasıl bir güçlük çekiyosunuz hocam yardımcı olmaya çalışırım

Bu şekilde logoların taşmasını istiyorsanız gayet güzel ama, daireyi tam olarak kuyruğa giydirme gibi bi amacanız varsa kuyruk tabanını rehber alarak küçültebilirsiniz logoyu her tarafa sıfır bir şekilde oturması için
bogachanulker
WEB-Researcher

WEB-Researcher
bogachanulker

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptyPtsi 01 Ekim 2012, 15:50

Kuyruk durumu su: Bazen tam kucultemiyorum logoyu. Thy cargo yapacagim ama kuyruk konusunda yardima ihtiyacim var ederseniz memnun olurum hocam
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptySalı 02 Ekim 2012, 01:37

İlk mesajınıza ARTI verdim. Niye biliyor musunuz?.. ; Konuyu TAM ve doğru yerde açtığınız için. Teşekkürler Boğaç painterim.
Sanırım bir "Painter adayı" daha geliyor aramıza. kahkaha
Ah!, ah!.. Her Painter adayının "Boyama Çalışmaları" sayfası karşıma çıktığında , ilk göz ağrım "epremsoft" hocam aklıma geliyor da. Ne günlerdi... Sayfa-sayfa çapakların , hataların, yazıların, şekillerin nasıl olması gerektiğini anlatırken yıllar ne çabuk geçmiş.
Ondan sonra onlarca daha Painterlerimiz oldu. isimlerini bile sayamayacağım kadar.
Ünsal hocama da verdiği ön ve kısa bilgiler için teşiekkür ederim. Fakat bitmedi... Diğer painter arkadaşlarımızın da daha da çok faydalı bilgiler ve öneriler vermesini bekliyorum. Çünkü hepimiz bir zamanlar böyle boyamacı değil miydik?. Verilen bilgilerle deneye-deneye şu mevkilere gelmedik mi?.
Ancak şuna inanıyorum ve yıllardır şunu gördük ki; VAPS'a sıfırdan gelip Vaps'ta painterliği öğrenenler, yeni adaylara gerçekten çok yardım ediyorlar ve etmeleri de gerekir. Çünkü "Pilot hoca", zamanında onlara günlerce nasıl yardım ettiyse, onlar da arkalarından gelenlere yardım edeceklerdir.
FAKAT!; VAPS'ta değilde daha önceden uçak boyamasını dışarıda öğrenenleri görüyoruz, buradaki adaylara hiç bir zaman yardım etmiyorlar. Boyama çalışmalarına yorum bile yazmaktan üşeniyorlar. NİYE?!... Bana "Scenery zemin kaplamasında TİTREME sorununa" yardım etmeyen gibi..
Neyse, konuyu uzatırsam, yine sinirlerim tepeme çıkacak.

Sevgili ve çok değerli VAPS'ta yetişen painter hocalarım!
Siz siz olun, bilgilerinizi mezara götürmeyi düşünmeyin asla.. Çünkü oraya hiçbir şey gitmiyor!.. Adaylara bıkmadan, usanmadan bütün bildiklerinizi öğretin lütfen. Çünkü verdikçe alırsınız. Aldıkça daha da çok verirsiniz. Böylece hep birlikte büyür gideriz.
Sevgi ile Bilgi, paylaştıkça çoğalır. Bilginizi esirgerseniz, kimse sizi SEVMEZ!.. Nefret eder, isminizi duyduğu an, kinlenir. Gün gelir Bilgiyi esirgeyenin ismi bile anılmaz olur.

Saygılar, sevgiler değerli kaptanlarım..

Yanlışsam... "-yanlışsın" deyin!..

En son pilot tarafından Çarş. 03 Ekim 2012, 01:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptySalı 02 Ekim 2012, 01:52

Ben genelde bu tip kuyruk uyusmazligi durumunda bir layer grid atarim (internette dolu)

Mesela Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları Numbergrid

Sonra simulasyonda SS yaptiktan sonra paint kit uzerine gelip birebir yaptigim layera uygun bu ssi yerlestiririm. Bu sekilde bitis cizgilerini gormus olurum.
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptySalı 02 Ekim 2012, 11:21

Selamlar,

Ben boyama yapmayı deneye deneye hiçbir yardım almayarak yaptım.Yani bu işte pratiğin önemli rolu var Boğaçhan. Ben bu işe başladığımda hani texture dosyalarında uçak parça parçadır nasıl olucak bunlar derken kendi kendime o parçaların birleştirip bölüneceğini buldum.Her seferinde başka şeyler keşfettim. Dediğim gibi pratik çok büyük rol oynuyor.Tavsiyem Posky gibi boyaması kolay ve zevkli uçaklarla başlamandır.O uçakda kendini geliştirerek az çok da photoshopu kurcalayarak deneme yanılma yoluyla herkesden daha gerçekçi boyama yapan bir painter olabilirsin :)

Kuyruğa gelince CTRL+T ye basıp shifte basılı tutup logo boyutunu küçültürsen hem en boy orayını korursun hemde istediğin gibi yerleştirebilirsin.

Tabi tam oturması için belki bir kaç kez fs i açıp bakman gerekebilir :)

Çalışmalarının devamını dilerim
Saygılar.
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptySalı 02 Ekim 2012, 14:17

Çalışmalarınızda başarılar dilerim, ellerinizden güzel şeyler çıkacak eminim !!
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptySalı 02 Ekim 2012, 18:21

Hocam benden ses seda olmamasının nedeni sizin simulatörü olan bir bilgisayara sahip olmamanız (belli bir zaman için). Ama bakıyorum siz duramamış edinmişsiniz ::) haftasonu bilgisayarı açabilirsem size söz veriyorum, ilk işim bu olacak. ::) çalışmanıza gelince gayet güzel olmuş hocam.. ::)
bogachanulker
WEB-Researcher

WEB-Researcher
bogachanulker

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptyPtsi 08 Ekim 2012, 11:29

Ara vermeden devam çalışmalara. Bilgisayarıma anlamadığım bir sorun yüzünden format atmak zorunda kaldım ve Fenerair Cargo 772LRF malesef gitti. Bende FenerAir'in 773ER'ına başladım ilk görüntü budur:
Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları FBairlines

Hatalarımı söylerseniz bende kendimi geliştirmeye devam ederim.(İlk hatam kuyruk tam yerinde değil biliyorum)Bunu bitirdikten sonraki hedefim Turkish Cargo 772LRF olacak
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptyPtsi 08 Ekim 2012, 20:41

hocam çok güzel ama sade olmuş.. ::) genede emeğinize sağlık.. bu arada hocam bana dosyaların hepsinin ismini gönderecektiniz.. ne oldu iş? birde hocam upload edebilirseniz aircraft.cfg dosyasını upload edebilir misiniz? örnek almam lazım.. numunelik ::)
bogachanulker
WEB-Researcher

WEB-Researcher
bogachanulker

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptyPtsi 08 Ekim 2012, 21:10

Efe hocam çözdüm sorunu ya problem kalmadı bir dosya eksikmiş texture dosyasında koyunca halloldu.Şu sadeliği bozmaya çalışıyorum ama olmuyo işte kahkaha
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptyPtsi 08 Ekim 2012, 21:18

olur olur ::) ee hocam beğendiniz mi? hata var mı? ss koyun da bakayım.. heveslendim şimdi.. ::)
bogachanulker
WEB-Researcher

WEB-Researcher
bogachanulker

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptyPerş. 11 Ekim 2012, 10:02

Evet yine bir çalışma ile karşınızdayım sayın VAPS ailesi. Kendi VA ma uçak boyama çalışmalarımın sonuncusu olan A380 denemem:
Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları N5hH2
Tabii daha bitmedi gövdeyi çubuklu sarı-laci yapacağım ama yardım istiyorum o konuda nasıl kolay yaparım?
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptyPerş. 11 Ekim 2012, 11:10

Sadeligi ancak ses olusturarak cozebilirsin.

Ses nedir yani noise, Photosopta cizim yaparken layerlar olustur, son kat layerina gri tonlu ses ekle. sonra layerin gorunurlugunu azalt (tranceparance). Bu sekilde ucaga kirlilik katmis olursun. Renklerde onemli cok canli renk koyarsan goruntu guzel olmaz.. Mesela senin acindan FENER AIR yazisinin sari degilde daha rahat okunan lacivert olmasi dha uygun. Ucagin arka plani ise sari renkli olabilir.. Unutmadan her yaptigin layer'in Multiply ozellikli olmasini sagla bu sekilde ana modelde olan kapi esigi, cam ,vida vs cizimleride bu renge burunmus olur.

Paint kitler genelde cok basit sekilde gelirler bu basitlikten kurtulmak icin herseyden once kuyruk, kanat ve percinlerde biraz duzenleme yapmanlazim, en son olarak ise boyamayi uygulaman lazim.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptyPerş. 11 Ekim 2012, 12:01

Ellerinize sağlık hocam okuldan yazıyorum f klavye ile bu kadar yazabildim.(8 dakiku surdu)
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları   Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları EmptyPaz 14 Ekim 2012, 00:20

hocam yeni bir layer açın daha sonra, sağ alt tarafta bir yer var, orada layer 1 oluştuğunu göreceksiniz. bu layer 1'i en üstüne alın. daha sonra o kutucuğun üstünde normal yazar. ona tıklayıp multiply yapın. daha sonra gövdeye boyayın.. bu kadar. yapamazsanız söyleyin hocam..

Boğaçhan ÜLKER'in boyama çalışmaları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "cagri03" boyama çalışmaları
» "efe00'ın boyama çalışmaları"
» "amenathen" nın boyama çalışmaları..
» M. Adlin Boyama Çalışmaları
» "memo1998" in Boyama Çalışmaları