VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
"Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

"Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları

+9
Hikmet
emresancaktar
Selim ŞAHİN
Yunus Piyade
pilot
PETER
Özgür Kiraz
Özmen ÜNAL
ünsal_satar
13 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

"Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  Empty
MesajKonu: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptySalı 14 Şub. 2012, 02:33

Elimde var olan bir THY-738 modelini aldım
Kendi hayal gücümle yaptığım bir boyama
Gerçekte THY'nin böyle bir boyaması yok tabi

Klavuz aldığım boyama aşağıdaki boyama
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.],

Ben ise bu boyamada değişiklikler yaparak ortaya güzel şeyler çıkarmaya çalıştım
Yaptığım değişiklikler
1."Turkısh Aırlınes" yazısını biraz daha büyüttüm, rengini koyulaştırdım ve başına THY logosunu ekledim
2."2010 Kültür Başkenti İstanbul" ve "2010 Fıba Basketbol Şampiyonası" logolarını kaldırdım
3."Star Allıance" logosunu başdan ekledim ve hafif büyüterek yerleştirdim
4.Winglets'ler üzerinde bulunan logoları biraz daha büyüterek kuyruk logosundaki gibi ucunu hafif kestim
5.Lale motifini ekledim
6.Motorlara "Globally Yours" yazısını ekledim(malasef diğer motordaki yazı ters oldu üzgün )
7.Kanatlara Tecilleri yazdım(malasef diğer kanattada aynı yazı var ve ters biçimde üzgün )
8.Türk Bayrağının yerini kuyruğa yerleştirdim(ikiside düz olarak)

Bunlarda Boyamamdan Kareler
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Özmen ÜNAL
Air Marmara-VA
Gn.Manager

Air Marmara-VAGn.Manager
Özmen ÜNAL

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptySalı 14 Şub. 2012, 03:06

Ben çok başarılı buldum hocam. Özellikle standardın dışına çıkmanız
güzel olmuş. THY tasarımı örnek almalı.

Çalışmalarınızda başarılar hocam. Emeğinize sağlık.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptySalı 14 Şub. 2012, 08:26

Çapakları görme konusunda çok bir becerim yok ama şu kadarını söyleyebilirim:

TC-JFU'da lale deseni yok. TC-JHK'da ise var. Ünsal hocam tavsiyem, ya laleyi kaldırın ya da tescili TC-JHK, ismi de Yeşilköy yapın ki gerçeğiyle alakalı olsun. Bildiğim kadarıyla FSX varsayılan 738 TC-JFU boyaması var ama TC-JHK yok. Siz, ilk yapanlardan olursunuz.

Elbette söylediklerim şahsi görüşüm ama gerçekte olmayan boyamaları kullanmıyorum. Yine de siz bilirsiniz.
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptySalı 14 Şub. 2012, 09:48

Standard dışına çıkmanız güzel birşeydir, hayal gücü sınır tanımamalı. Çok başarılı bir boyama, beğendim. Sonuçta FS sanal bir dünyadır, çok şey mümkündür. Tebrik ediyorum.

6.Motorlara "Globally Yours" yazısını ekledim(malasef diğer motordaki yazı ters oldu üzgün )
7.Kanatlara Tecilleri yazdım(malasef diğer kanattada aynı yazı var ve ters biçimde üzgün )

Bunları boyama kalıpta ters çevirirseniz, düzelir. bir problem yok. Hayal gücünüzü kullanmayı devam edin. Tekrar tebrikler !!
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptySalı 14 Şub. 2012, 12:01

Alıntı :
Ben çok başarılı buldum hocam. Özellikle standardın dışına çıkmanız
güzel olmuş. THY tasarımı örnek almalı.
Çok sağolun Özmen hocam beğendiğinize sevindim

Alıntı :
TC-JFU'da lale deseni yok. TC-JHK'da ise var. Ünsal hocam tavsiyem, ya laleyi kaldırın ya da tescili TC-JHK, ismi de Yeşilköy yapın ki gerçeğiyle alakalı olsun. Bildiğim kadarıyla FSX varsayılan 738 TC-JFU boyaması var ama TC-JHK yok. Siz, ilk yapanlardan olursunuz.
TC-JHK-Yeşilköy olarak tescili ve ismi değiştirdim hocam

Alıntı :
Bunları boyama kalıpta ters çevirirseniz, düzelir.
Peter hocam boyama kalıpta dediğiniz ne oluyor anlamadım Question
Birde örneğin FSX Default 738'de sadece bir kanadı vermiş diğer kanat boyaması yok Microsoft burda hile yapmış nası olsa diğer kanatta aynı diyerek. Motorlarda aynı şekilde bi kanada veya motora ne yapsanız diğer kanatta ve motorda tersi çıkıyor.
Yada ben beceremedim bilmiyorum kahkaha
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptySalı 14 Şub. 2012, 12:59

Örnek vereyim. PMDK 744 sağ taraf

"Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  PMDG_747_FUSE_RIGHT_T

Bazı boyama kitlerde, bir taraf tersine boyamak lazım, doğru çıksın.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyÇarş. 15 Şub. 2012, 01:14

Evet arkadaşlar.. Burası özgür dünya!, FS sanal dünya, hayalgücümüze sınır tanımamalıyız!..
Bunların hepsi doğru!.. pekii.. niye hiç bir kaptanımızın SS bölümünde LTNU_ULUDAĞ meydanını göremiyorum?. Niye VAPS uçaklarını göremiyorum ..kendime yapmadım herhalde bunları.. kahkaha

İlk çalışma olarak çok başarılı tebrikler.Bu sayfanızda birçok pratik yapmanız ve yorumları uygulamanız, başarıyı elde etmenin ilk şartı.. Mümkünse "İstek Boyamaları" sayfamızdaki kolayınıza gelebilecek boyamalarda pratik yapmanızı öneririm. Hem gerçek fotoğraflara bakarak yaparsınız hem de boyamanız gerçekçi olacağından çok daha fazla müşteri kazanılır. Fakat "Painter Adayı" ünvanı alıncaya kadar bu sayfada çalışmalarınızı sergilemeniz iyi olur..
Ünsal hocam, dediğiniz doğru..Default FsX ve default Fs2004 uçaklarını Microsoft simetrik yapmış. Sola uyguladığınız bir desen veya yazı , aynen ve tersi olarak sağa geçiyor. BUnu düzeltmenimn imkanı YOK!. var da, Microsoft bize bu uçakların Gmax dosyalarını verirse olur..Bunun olmayacağına göre sonuç. böyle olacaktır.
Tavsiyem şu Ünsal hocam;
ÜCRETSİZ ve herkesin elinde olabilen uçakları boyamanız çok daha fazla kitleye hitap edecektir. Posky, IFDG, Project Airbus , vs.. hem bunlarda Mic. gibi hile yok. Sağa ayrı sola ayrı desen uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin, başarılar.

ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyÇarş. 15 Şub. 2012, 02:01

Bazı değişiklikler yaptım
1.Özgür hocamın dediği gibi tescili TC-JHK, uçağın isminide Yeşilköy olarak değiştirdim
2.Motorlarda bulunan Globally Yours yazısını kaldırdım ve ön pencerelerin alt kısmına lale desenin aynı tonunda yerleştrdim

Alttaki SS'lerde boyamamın son halidir

PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyÇarş. 15 Şub. 2012, 10:26

Ünsal Bey, benim özel "painter'im" olmak ister misiniz? kahkaha
Bir çok kaplama eksik bende, özellikle AI uçaklarım için. Ben yetişemiyorum. kahkaha
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyÇarş. 15 Şub. 2012, 21:42

Yukarıda ki linkte bir istekte bulunmuştum Painter hocalarımdan fakat pek rağbet görmedi bu isteğim :o
Ben de kendi boyama istediğimi kendim boyamadım kahkaha

Böylece Pilot hocamın dediği gibi İstek Sayfasındaki isteklerden pratik yapma imkanım oldu

FSX Default Boeing-737-800 İzAir Boyaması
Gerçekte İzAir'in 738 boyaması yok elimde, bi kaynakta olmadığından ne kadar hatasız olduğu tartışılır ama ben kendi boyamam diye demiyorum çok hoşuma gitti, ben bile inanamadım kendimin yaptığına :lol:

Bunlarda boyamamdan SS'ler
Yunus Piyade
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Yunus Piyade

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyÇarş. 15 Şub. 2012, 23:09

Elinize sağlık ünsal bey harika görünüyorlar tebrikler.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyPerş. 16 Şub. 2012, 01:27

İzair boyamasında en önemli noktalar şunlar;
Öncelikle boyama fevkelade olduğunu söyliyeyim. Eline sağık..
1- Kuyruk esenindeki aşağıya/gövdeye uzanan turuncu renkli uzantı ile gövdedeki turuncu desenin o uzantı ile birleşme noktasının sıfırlanması..
2- Bu sıfırlama işlemini yaparken, aynı zamanda gövde desenini de orantısının (Büyüklük ve uzunluğunun) ayarlanması..
Gördüğüm kadarı ile bu sağlanmış görünüyor. Kolay gelsin..
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyPerş. 16 Şub. 2012, 19:07

Buda 3. Boyamam ::)

FSX Default 737-800 Onur Air

SS'ler
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyPerş. 16 Şub. 2012, 22:24

737 alınırsa filoya, sizden diğer uçaklar için talepte bulunuruz hocam kahkaha Elinize sağlık. Güzel duruyor ::)
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyCuma 17 Şub. 2012, 00:06

Bunuda daha yeni bitirdim,taze taze paylaşayım dedim ::)

FSX Default Boeing 737-800 AtlasJet Boyamam

SS'ler

ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyCuma 17 Şub. 2012, 21:04

Buda 5. Boyamam ::)

FSX Default Boeing 737-800 Turkuaz Airlines

Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Selim ŞAHİN

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyC.tesi 18 Şub. 2012, 04:01

Ben her ne kadar anlamasamda pek bu boyama işlerinden paylaşımlarınıza göz atınca ne kadar imrendiğimi anlatamam Ünsal hocam.. :helal!:
Ufak tefek çapaklar vardır muhakkak ama olmalıdırda. Burda önem verilmesi gereken konu, azimli ve istikrarlı çalışmalarınız. Ben şahsen TC-JHK tescilli boyamanıza hayran kaldım. Tasarım açısından çok kaliteli görünüyor.. Tescil ve burun isminin yazı puntosu biraz daha küçültülse yada rengi biraz açılarak inceltilse tadından yenmez kanaatimce..

Tabii diğer bütün boyamalarınız eğer sahiden bu işe henüz başladıysanız inanılmaz... Yalnız dikkatimi çeken diğer bir konu tüm denemelerinizi boeing 737-800 modeli üzerinde işlemiş olmanız.. Yelpazeyi genişletmenizi öneririm. Gerçi laf aramızda bende biraz boeing hayranıyım ama airbus modellerininde uçuş dinamiklerini göz ardı edemem. ::)

Herşey bir yana hocam, sahiden başarılı buldum çalışmalarınızı. Pratik safhasına birazda real modeller üzerinde yani gerçek filo boyamalarının gerçek fotoğraflarını baz alarak devam ettirirseniz çok kısa bir süre sonra VAPS designer ünvanı alacağınızdan hiç şüphem yok. Başarılarınızın devamını diliyorum. Kolay gelsin. Saygılar.
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyC.tesi 18 Şub. 2012, 14:25

Alıntı :
Ben her ne kadar anlamasamda pek bu boyama işlerinden paylaşımlarınıza göz atınca ne kadar imrendiğimi anlatamam Ünsal hocam..
Ufak tefek çapaklar vardır muhakkak ama olmalıdırda. Burda önem verilmesi gereken konu, azimli ve istikrarlı çalışmalarınız. Ben şahsen TC-JHK tescilli boyamanıza hayran kaldım. Tasarım açısından çok kaliteli görünüyor.. Tescil ve burun isminin yazı puntosu biraz daha küçültülse yada rengi biraz açılarak inceltilse tadından yenmez kanaatimce..

Tabii diğer bütün boyamalarınız eğer sahiden bu işe henüz başladıysanız inanılmaz... Yalnız dikkatimi çeken diğer bir konu tüm denemelerinizi boeing 737-800 modeli üzerinde işlemiş olmanız.. Yelpazeyi genişletmenizi öneririm. Gerçi laf aramızda bende biraz boeing hayranıyım ama airbus modellerininde uçuş dinamiklerini göz ardı edemem.

Herşey bir yana hocam, sahiden başarılı buldum çalışmalarınızı. Pratik safhasına birazda real modeller üzerinde yani gerçek filo boyamalarının gerçek fotoğraflarını baz alarak devam ettirirseniz çok kısa bir süre sonra VAPS designer ünvanı alacağınızdan hiç şüphem yok. Başarılarınızın devamını diliyorum. Kolay gelsin. Saygılar.

Hocam bende Painter hocalarıma çok imreniyordum onlar kadar çapaksız ve kaliteli boyayamasamda bi şeyler üretmeye çalışıyoyorum çok zevkli bir şeymiş boyama yapmak siz de uçak boyamaya başlarsanız eğer şiddetle tavsiye ederim.İnsan Kendisinin ürettiği ve hiç bi yerde o boyamanın olmadağı görünce bi tuhaf oluyor en azından ben böle oluyorum ::)

TC-JHK boyamamın tescil ve isimlerinde konusunda dediklerinizi dikkate alacam

Neden sürekli 737 modeli derseniz, ben Boeing 738'ciyim açıkcası Airbus ve diğer uçaklarla uçmayı hiç sevmiyorum buda kişisel bir tercih. Boyamalarımda sürekli bu model üzerinde olacak.Şahsen bu boyamaları kendim için yapıyorum,yapmışkende sizlerle paylaşmak mutlu ediyor beni.İnternet ortamında bulamadığım boyamaları kendim yapıyorum, zaten var olan boyamaları birde benim yapmam gereksiz ve anlamsız. Farklı, değişik ve olmayan boyamaları yapmak daha hoşuma gidiyor

Temennileriniz içinde çok teşekkür ederim hocam.
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyC.tesi 18 Şub. 2012, 14:31

Bende çok öğrenmek istiyorum şu boyama işini ancak vakit bulamıyorum bir türlü, benimki keyif değil mecburiyetten olacak zaten FSX kullandığımdan dolayı hiç bir uçağın kendi sanal havayolu şirketimin boyamasını bulamıyorum.Bu yüzden uçuşta yapamıyorum çok can sıkıcı bir durum bir gün bende şu işi öğrenince FSPassenger'daki soy ismim ile özdeşleşen havayolu şirketim için tek tek filo üreteceğim işte o zaman çok keyifli olur.Kendi şirketiniz, kendi boyamanız ve kendi uçaklarınızda kullanmanın tadı bir başka olur diye düşünüyorum.Bu arada boyamalar gerçekten çok güzel özellike değişik ellerinize sağlık başarılarınızın da devamını dilerim.
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyC.tesi 18 Şub. 2012, 20:42

6. Boyamam

FSX Default Boeing 737-800 THY Eski Boyama (Pijama Desenli)

ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptySalı 21 Şub. 2012, 00:12

7.Boyamam

FSX Default Boeing 737-800 THY 100. Uçak Boyaması

ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyC.tesi 10 Mart 2012, 17:41

Pilot Hocamın bu linkte [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] boyadığı POSKY 747'yi rehber alarak yaptığım boyama.
Ekstra olarak, Lale ekledim sadece :)
Gerçekten Default 747'yi boyamak çok zordu, çok sayıda parçadan oluşuyor,parçaları ve boyamaları denk getirmek çok zahmet isteyen bir şey, hiç boyayan kaptanım varmı bilmiyorum ::)
Bakalım nasıl bulacaksınız 8)

FSX Default Boeing 747-400 THY Barbaros TC-JBN

Büyük Boy: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyÇarş. 28 Mart 2012, 13:04

Bu zamana kadar yapmış olduğum tüm boyamaları tek bir kalemde paylaşmak istedim
Eğer boyamalardan herhangi biri istenirse paylaşmaya hazırım
Sergimi açtım nası olsa ::)

Boyadığım uçakların hepsi FSX için olup Default uçaklardır

FSX Default Boeing 737-800 Boyamaları

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları-StarAlliance

Türk Hava Yolları-100. Uçak

Türk Hava Yolları-Offıcal Sponsor of FCBarcelona

Türk Hava Yolları-Offıcal Partner of Manchester Unıted

Türk Hava Yolları-Nostalji (Pijama Desenli) Eskileri sevenler için ::)

Sunexpress

MNG Airlines

Atlasjet

OnuAir

İzAir

Turkuaz Airlınes

Lufthansa

Alttaki iki boyamada realde olmayıp, eğlencesine yapmış olduğum boyamalardır
Fenerbahçe Bütün Fenarbahçeli kaptanlarıma gelsin ::)

Fıre Buda değişik ama hoş bir çalışma oldu

Boeing 747-400 Türk Hava Yolları

Airbus A321 İzAir

Hikmet
Pilot-1

Pilot-1
Hikmet

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyPaz 22 Nis. 2012, 15:21

Hocam tebrik ederim, harikulâde bir çalışma yapmışsınız. Tüm uçakların birlikte olduğu bir WinRAR yapıp uploadlarsanız çok sevinirim :heytBe!:
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları    "Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları  EmptyPtsi 23 Nis. 2012, 00:04

Ünsal hocam, boyamaların güzelliği karşısında tebrik etmekten başka bir şey yapılamaz.. Teşekkürer hocam, Ellerinize sağlık.
İsterseniz "FsX-Boeing Boyamaları" bölümünde "Default-FsX çeşitli boyamalar" başkığında konu açarak, hepsini birden paylaşabilirsiniz. En sonda A321_İzAir var, ama onu ayırmayıp aynı konuda da yayınlayabilirsiniz.
Ancak her uçağın sadece TEXTURE dosyalarını ve her resmin altına "Download" linklerini ayrı -ayrı eklemen gerekecek. Kolay gelsin hocam..

"Ünsal Satar" ın boyama Çalışmaları
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» "cagri03" boyama çalışmaları
» "efe00'ın boyama çalışmaları"
» "amenathen" nın boyama çalışmaları..
» M. Adlin Boyama Çalışmaları
» "memo1998" in Boyama Çalışmaları