VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları

+6
emresancaktar
Adriana Mejia Garcia
pilot
Selim ŞAHİN
istanblue
Alp Deniz Şenyurt
10 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyÇarş. 04 Nis. 2012, 21:05

Vaps boyamanın ilk görüntüleri:
"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 Di-LD7COUI1
lütfen hemen bakın çünkü ödevlerin falan arasındaki 5 dk lık bölümlerde yapıyorum bitmesi Pazr diyelim fotoları şimdi atmaya başlarsanız...
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyÇarş. 04 Nis. 2012, 23:00

Pilotalp hocam, herşeyi bir kenara koyalım, öncelikle dersleriniz ve öğreniminiz önemli olan... hobi olarak güzel bir uğraş boyama yapmak, ama bu öğreniminiz ve derslerinizin önüne geçmemeli...

Boyama bölümüne gelince; (sanırım projectopensky b737-800 boyama kiti)

- VAPS ve vaps.hooxs.com yazıları çok büyük, vaps.hooxs.com yazısı aşağıya ve yukarıya doğru genişletilmiş gibi duruyor. yazıları mümkün olduğunca orantılarını koruyup küçültmek ve büyütmekte fayda var.
- vaps.hooxs.com yazısının "s.com" kısmı gövde kanat birleşimindeki bombeliğin üzerine taşmış, bu uçak üzerinde hoş gözükmez.
- VAPS yazısındaki "copyright " ikonunu ( daire içinde c ) kullanmanıza gerek yok.

yukarıdaki SS iniz doğrultusunda ilk gözüme çarpan bunlar.
Yazıların büyüklükleri, yerleşimi ve diğer konularda 2012 VAPS uçakları bölümümüzde [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] birçok SS ve kit görüntüleri var. Bunları referans alabilirsiniz.

O bölümde Pilot hocamın bana boyama konusundaki tavsiyelerini ve yönlendirmelerini özellikle okumanzıı tavsiye ederim. Sizede bu VAPS boyaması konusunda ışık tutacaktır.

boyamalarınızda kolaylıklar ve başarılar hocam, eğitim ve dersler öncelikli olmak kaydı ile...
sevgiler, saygılar...

En son ibrahim tarafından Çarş. 04 Nis. 2012, 23:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyÇarş. 04 Nis. 2012, 23:27

Evet, İbrahim hocam gerekeni söylemiş. Ben de farklı bir şey yazamazdım.
VAPS boyaması yapacak painter ve painter adaylarımız, İbrahim hocamızın yukarıdaki mesajında linkini verdiği sayfamızı örnek almaları gerekir. Oradaki boyamalara uymayan VAPS boyamaların paylaşımına ve yaynlanmasına izin veremeyiz.
Vaps boyamalarınızdaki hataları, eksiklikleri, yanlışlıkları söyleyecek, yorum yapacak olan sadece İbrahim hocamdır. Onun önerilerine kulak veriniz!. Çünkü VAPS uçaklarının boyayan ve aylarca çalışmalar yapan kendisidir.
Vaps boyama yapacak olanlar önce İbrahim hocamızın boyamalarını örnek almalılar.

Alp hocamızın yapacağı VAPS boyaması da sanırım "18binlik THY" gibi yapacağını sanıyorum. Galliba öyle birşey olacak. Saygılar.

İş resim toplama işine gelince, daha önce de bir sayfada yazdığım gibi; kişilerin resimlerini toplamaya gerek yok, zaten toplayamazsınız da. Herkes resmini vermek zorunda değil.. İkincisi; bu kadar resmi uçağın üzerine ekleseniz de orada ancak Kare-kare KİR gibi görünecektir.
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPerş. 05 Nis. 2012, 13:42

Merak etmeyin Pilot hocam İbrahim hoca'dan bütün eleştrilerini kötü iyi ne varsa soylemesini istiyorum. kahkaha
Bende zaten 18bin thy gibi yapsam mı diye düşünüyordum kahkaha Şimdi bana fikir oldu tamam fotoya gerek yok artık boyamayı ole yapıcam Bütün görüş,önerilerinizi bekliyorum
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyC.tesi 07 Nis. 2012, 21:04

tekerlekleri yapamadım bi yardım edebilir misiniz son durum:
"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 Di-Y77W
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPaz 08 Nis. 2012, 03:17

Pilotalp hocam, öncelikle boyama çalışmalarınızı katmanlara ayrılmış "B738_Fuselage (Layered).psd" dosyası üzerinde yapmanızı öneririm. yukarıdaki SS de paintkit içindeki "B738-left.bmp" dosyası üzerinde yapılan bir çalışma gibi geldi bana. Ayrıntıları mektupta de ilettim hocam.

sevgiler saygılar...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyCuma 08 Haz. 2012, 18:35

Alp kaptanım.. Haydi biraz daha gayret!. Daha farklı havayolları boyama çalışmalarınızı ve mümkün olduğu kadar Gerçek uçak fotolarına sadık kalarak, milimetrik olarak her yerlerine dikkat ederek birkaç boyama çalışmanızı daha görmek istiyoruz. Boyama derslerindeki konuların hiçbirini kaçırmadan dikkatle okumanızı da öneririz..
Bakınız; Keskin Umut, Ünsal Satar, vs.. birçok kaptanlarımız kendi yeteneklerini aşmış durumda.. Sizin de gayretlerinizi ve daha gerçekçi başarılı çalışmalarınız görmek istiyoruz. Süper paylaşımlar dileğiyle..
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geliyor !! POSKY 737-800W için VAPS geliyor!!!   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPerş. 21 Haz. 2012, 11:18

Öncelikle 2. boyamamın sonuna gelmek üzereyim bu yüzden sevinçliyim ve size bir resim paylaşmak istiyorum:
Winglet'ler yeni model ve tekerlekte vaps logosu var kahkaha kahkaha
"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 Di-J9RU
bu resimde yok ama texturede var kahkaha
velican35
Pilot-2

Pilot-2
velican35

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPerş. 21 Haz. 2012, 12:17

Hocam VC li yap ünsal hocamız gibi
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPerş. 21 Haz. 2012, 12:18

Öyle yapacağım zaten hiç merak etmeyin kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPerş. 21 Haz. 2012, 20:04

Alp, çalışmanda başarılar dilerim. Ancak..

Konu, buraya (ait olduğu yere) taşındı ve adınıza açtığımız bu sayfadan çalışmalara devam edebilirsiniz!...

En son pilot tarafından Cuma 22 Haz. 2012, 03:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPerş. 21 Haz. 2012, 20:59

Pardon hocam yani paylaşmak istedim bitince ondan oraya koydum?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyCuma 22 Haz. 2012, 00:12

Şimdi boyama hakkında yorumlara geçelim:
Öncelikle "İbrahim" hocamızın boyadığı VAPS uçaklarını ÖRNEK olarak almanız gerekir. İbrahim hocamızın "VAPS boyama Çalışmaları" bölümünde, boyamalarına ve bazı yerlere yazdığım yoırumların hepsini okumanı öneririm
Yukarıdaki resim için..
Buraya sadece texture BMPsini eklediğiniz için yorum yapamıyorum. Çünkü Uçağın kendisinin üzerinde boyama hatalarını daha rahat görebiliriz.
Kolay gelsin, başarılı çalışmalar..

En son pilot tarafından Cuma 22 Haz. 2012, 03:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyCuma 22 Haz. 2012, 00:49

Tama ece gidince hemen düzelticem kahkaha
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyCuma 22 Haz. 2012, 00:52

Alp Deniz Şenyurt demiş ki:
Tama ece gidince hemen düzelticem kahkaha

Şu telefonun T9'unu kapat bence. :) Ece gitsin de düzelt :))
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyCuma 22 Haz. 2012, 01:04

Bu sefer hızlı cevap verdiğim için oldu çok özür dilerim utandım!
velican35
Pilot-2

Pilot-2
velican35

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyCuma 22 Haz. 2012, 01:27

Pilot hocam mesele nedir :S anlayamadım defalarca okudum ama ?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyCuma 22 Haz. 2012, 02:54

kahkaha
Alp şunu yazmış yanlışlıkla :
"-Tama ece gidince hemen düzelticem"
Mehmetcan da ikaz manasında şunu demiş:
"-Şu telefonun T9'unu kapat bence. :) Ece gitsin de düzelt :))"

Aslında Alp, "eve", demek istemiş ama parmağı "v" yerine "c" ye basmış. Durum bundan ibaret. kahkaha
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyCuma 22 Haz. 2012, 08:32

Çalışmalarımı İbrahim hocamız dediği "B738_Fuselage (Layered).psd" 'dan yapmaya devam ediyorum ve gerçekten ise yaradı 2 saatte uçağın sol kısmı bitti şimdi sağ kısmı var
velican35
Pilot-2

Pilot-2
velican35

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyCuma 22 Haz. 2012, 14:02

Alp tamam sakin ol :) herşeyini bitir uçağın yayınla bakalım çapaklarına böyle yazıp durursan ellerin yorulur sonra :)

"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» "cagri03" boyama çalışmaları
» "efe00'ın boyama çalışmaları"
» "amenathen" nın boyama çalışmaları..
» M. Adlin Boyama Çalışmaları
» "memo1998" in Boyama Çalışmaları