VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları

5 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyC.tesi 12 Şub. 2011, 01:36

Dediklerinizi dikkate alarak tekrar düzenleyeceğim hocam boyamayı.Emeğinize sağlık.

Saygılar...
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyÇarş. 16 Şub. 2011, 00:00

Ve bayaa fazla yorucu geçen 3 günün ardından pilot hocamın ve diğer kaptanlarımın uyarılarını dikkate alarak PMDG 738 SKY Airlines ı düzenledim.Bir daha mı?..Tövbe..(SKY Airlines boyaması için).Bende pek memnun kalmadım açıkcası ama kafamın yettiği yere kadar yapabildim.O kadar uğraşıma rağmen yine de bir çok hatam olmuştur.Artık affınıza sığınıyorum.Neyse çok konuşmayayım da resimlere bir bakalım;

Precision Manuals
Boeing 737-800
Model Designers....................: Precision Manuals
Flight Dynamics Designer........: Precision Manuals
738 SKY Airlines Painter ................: terapi_27 / VAPS

İşte Sky Airlines B734 gerçek resmi (ben 738 e göre boyadım tabii...):

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 37899
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Şimdi de FS den aldığım SS'lere bir bakalım:

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 Kuyruk
Bu resmi pilot hocam gövde ile kuyruğun birleştiği yeri görmek istediği için böyle çektim...

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 231i
Arka taraftan genel bir görünüm...

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 232yk
Motor kapaklarında ki yazı çok aşağıda kalmıştı.Yazıları gerçeğine en yakın haline getirdim...

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 46488885
SKY yazısı kapıyla dikey olarak hizalandı..

Evet saygıdeğer hocalarım ve değerli kaptanlarım.Sky Airlines boyamasından dilim yandı bir defa.Bir daha bu boyamayı yapacağımı sanmıyorum :| Ama inşallah THY gibi boyamalarda yine çalışmalar yapacağım.Bana vakit ayırdığınız için teşekkürler... ::)

En son terapi_27 tarafından Cuma 18 Şub. 2011, 00:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyÇarş. 16 Şub. 2011, 01:48

İyi akşamlar hocam.Öncelikle sizi tebrik ediyorum bence çok başarılı bir çalışma olmuş.Tabiki göze gelen ufak tefek düzeltmeler olcaktır ama kendinizi bu işten soğutmamalısınız.Düşünün hiç bilmeyip bu işi çok merak eden arkadaşlarımızda olabilir.Ama onlarda araştırmalar ve çalışmalar sonucu istediklerini yapacaklardır.Sizden çalışmalarınızı sürdürmenizi aksine zor boyamalarla uğraşmanızı tavsiye ediyorum ki yanlışları düzelterek artık hep sorunsuz boyamaları direk yapın diye.Çünkü inanın burada çok değerli hocalarımız var.Onların sayesinde öğrenemiyeceğimiz bişey kalmaz diye düşünüyorum.Başarılar...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyÇarş. 16 Şub. 2011, 02:02

terapi_27 demiş ki:
Bir daha mı?..Tövbe..
Evet saygıdeğer hocalarım ve değerli kaptanlarım.Sky Airlines boyamasından dilim yandı bir defa.Bir daha bu boyamayı yapacağımı sanmıyorum :| Ama inşallah THY gibi boyamalarda yine çalışmalar yapacağım.Bana vakit ayırdığınız için teşekkürler... ::)

kahkaha kahkaha
Ben size dedim PM'den Oğuz hocam. Beni bile delirten bir kuyruk+gövde birleşimi... kahkaha
Sizin sadece diliniz yanmış!. kahkaha Ben ne yapayım?.. Benim inerelerim yandı bilseniz.. kahkaha
Fakat şunu söyliyeyim ki, bu boyamayı kullanmayan size çok büyük haksızlık etmiş olur..
Ön teker kapaklarının İKİ YANINA da tescilin son İKİ harfini uyguladıktan sonra hemen boyamanızı "Boeing Uçak Boyamaları" sayfasında sunmalısınız..
Ancak Gözlemci ve test ekibimizdeki hocalarımızın da görüşlerini aldıktan sonra...
"-Kullanmayan VAPS'tan değildir!" diye bağıralım...İlk boyama ve en zorlu seçim!..
Sizi yürekten tebrik ederim. Hemen paylaşın.
Bu arada Vaps Design Takımında "Painter" lar bölümünde siz de yerinizi aldınız!..İmzanıza ve Avatar altıa stiker uygulayacağız.
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyÇarş. 16 Şub. 2011, 16:08

Teşekkürler hocam kendimi hala vaps'ın painterlığına layık görmüyordum.Ama inşallah bundan sonra layık olmaya gayret edeceğim.Ön teker kapaklarına tescilin son iki harfini yazacağım.Fakat paint-kit te tam olarak hangi dosyanın içinde onu bilmiyorum maalesef.Yardımınızla onu da halledeceğim.
Saygılar... Bu arada ceylan derisi koltuğu da kaliteliymiş elinize sağlık kahkaha

En son terapi_27 tarafından Çarş. 16 Şub. 2011, 23:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyÇarş. 16 Şub. 2011, 17:15

Oğuz hocam, öncelikle şunu belirteyim. Bundan sonra yapacağınız boyama, şayet istek değilse herkesin elinde olabilecek ücretsiz uçak yapımcılarının uçaklarından seçmelisiniz. Posky, IFDG vs.. gibi.. Bu PMDG uçağı, paralı ve herkesin elinde olmadığından kaptanlarımızın çoğu bu boyamanızı indirmek istemez. Yaptığınız/yapacağımız bütün emekler de boşa gider.
Bizler bütün tasarımları, paylaşmak, herkesin kullanmas için yapıyorsak, herkesin rahatça kullanabildiği, dosyaları olan veya kolaylıkla indirebilecekleri model yapımcılarından seçmeliyiz!..Değil mi?...

Bu kısa, AMMA ÖNEMLİ bilgilendirmeden sonra istediğiniz dosyaya geçelim. Aslında her an boyarken gözünüzün önünde olan dosyanın alt kısmında "Ön teker kapakları " vardı.İşte burda hocam. Gördünüz?... kahkaha

PMDG_800_FUSE_RIGHT_T.bmp
"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 Bd19e73c

En son pilot tarafından Perş. 17 Şub. 2011, 01:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyÇarş. 16 Şub. 2011, 22:17

Gördüm hocam ama hiç aklıma gelmezdi kahkaha Diger firmaların boyamalarının üzerinde biraz pratik yaptıktan sonra hemen istek bölümündeki boyamaları yapacağım hocam.Bir kac güne inşallah paint-kit lerin hepsini indireceğim. Saygılar...
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyÇarş. 16 Şub. 2011, 23:30

Ön teker kapaklarına da tescilin son iki harfini ekledim ::) Artık test ekibinde ki hocalarıma yaptığım acizane boyamayı sunabilirim.Onlarında onayını aldıktan sonra pilot hocamın tavsiyesine uyarak boyamayı ''boeing uçak boyamaları'' bölümüne sunacağım. ::)

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 Adszqfk
Saygılar...
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyÇarş. 16 Şub. 2011, 23:55

istanblue demiş ki:
İyi akşamlar hocam.Öncelikle sizi tebrik ediyorum bence çok başarılı bir çalışma olmuş.Tabiki göze gelen ufak tefek düzeltmeler olcaktır ama kendinizi bu işten soğutmamalısınız.Düşünün hiç bilmeyip bu işi çok merak eden arkadaşlarımızda olabilir.Ama onlarda araştırmalar ve çalışmalar sonucu istediklerini yapacaklardır.Sizden çalışmalarınızı sürdürmenizi aksine zor boyamalarla uğraşmanızı tavsiye ediyorum ki yanlışları düzelterek artık hep sorunsuz boyamaları direk yapın diye.Çünkü inanın burada çok değerli hocalarımız var.Onların sayesinde öğrenemiyeceğimiz bişey kalmaz diye düşünüyorum.Başarılar...

Hocam haklsınız.Zor boyamaları yapmak daha iyi olacaktır benim içinde.Ama dersler,sınavlar vs. derken boyamaya çok fazla zaman da kalmıyor açıkcası.Yinede yapabildiğim kadarıyla boyamaları yapıp sizlere layık olmaya çalışıacağım.

Saygılar...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPerş. 17 Şub. 2011, 01:50

Ellerinize sağlık hocam. Güzel olmuş ve bitmiş. Bir de diğer hocalarımızın görüşlerini aldıktan sonra...
Bunu Fs2004 için yaptınız sanırım.. Bu nedenle "Fs2004 Boeing Boyamaları" bölümüne paylaşmanız gerekecek. Paylaşırken PMDG paralı olduğundan sadece "TEXTURE" klasörünü Upload edeceksiniz. Sakın diğer dosyaları eklemeyin. Kurallarımıza aykırı.
Ayrıca CREDITS kısmı için bizim paylaşım konularımıza bakınız. Tekrar teşekkürler.
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPerş. 17 Şub. 2011, 16:55

pilot demiş ki:
Ellerinize sağlık hocam. Güzel olmuş ve bitmiş. Bir de diğer hocalarımızın görüşlerini aldıktan sonra...
Bunu Fs2004 için yaptınız sanırım.. Bu nedenle "Fs2004 Boeing Boyamaları" bölümüne paylaşmanız gerekecek. Paylaşırken PMDG paralı olduğundan sadece "TEXTURE" klasörünü Upload edeceksiniz. Sakın diğer dosyaları eklemeyin. Kurallarımıza aykırı.
Ayrıca CREDITS kısmı için bizim paylaşım konularımıza bakınız. Tekrar teşekkürler.

Evet hocam Fs2004 için yaptım.Merak etmeyin hocam sadece ''texture'' klasörünü paylaşacağım kahkaha. Diğer hocalarımın yorumlarını da dört gözle bekliyorum.

Saygılar...
d-mod
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
d-mod

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPerş. 17 Şub. 2011, 17:20

oğuz hocam bence güzel olmuş.linkini verirseniz bir uçuş denemesi yapmak isterim...
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyCuma 18 Şub. 2011, 00:10

d-mod demiş ki:
oğuz hocam bence güzel olmuş.linkini verirseniz bir uçuş denemesi yapmak isterim...

Tabii hocam texture klasörünü upload ladım sizin için.

Buyrun link:
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPaz 13 Mart 2011, 18:38

Yaklaşık 1 haftalık ayrılığın ardından tekrar aranızdayım ::) Sizleri ve Vaps'ı çok özlemişim ::) Tabii öyle kuru kuru dönmek olmaz.Sizler için fs9 default 737-400 Atlasjet boyaması yaptım.
Şimdi ss'lere bir göz atalım...

CREDITS :
Microsoft
Boeing B737-400
Model Designers........................: Microsoft
Flight Dynamics Designer............: Microsoft
AtlasJet Painter By.........................: oguzhank27 (VAPS)

Bu da gerçek resim:

Bu da download linki:
DOWNLOAD:

Linkleri Görmek İçin lütfen MESAJ yazınız!
Please enter the message link to view!
Mesajınız en az 10 kelimeden ve anlamlı cümlelerden oluşmalıdır!
(Your message should be at least 10 words and meaningful phrases!)

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 D99b2984

pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Mart 2011, 01:13

Aramıza gtekrar hoşgeldiniz Oğuz hocam.Eliniz boş ta gelmemişsiniz.. Sağolun varolun.Emeklerinize sağlık.
Yalnız resimler mi fazla bulanık çıkmış acaba?.Çünkü LTBA'nın bazı binaları da bulanık gibi..

Eğri pist çizgilerinde de tırtıklar (Alliasings) var.Fs2004'den bu seçeneği aktif edebilirsiniz.
Sisteminiz benim emektara çok benziyor. Ram aynı, Ekran kartı aynı.. Fazla bir eklenti yapmazsanız normal kullanabilirsiniz FS9'u..Tekrar teşekkürler.
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Mart 2011, 22:16

pilot demiş ki:
Aramıza gtekrar hoşgeldiniz Oğuz hocam.Eliniz boş ta gelmemişsiniz.. Sağolun varolun.Emeklerinize sağlık.
Yalnız resimler mi fazla bulanık çıkmış acaba?.Çünkü LTBA'nın bazı binaları da bulanık gibi..

Eğri pist çizgilerinde de tırtıklar (Alliasings) var.Fs2004'den bu seçeneği aktif edebilirsiniz.
Sisteminiz benim emektara çok benziyor. Ram aynı, Ekran kartı aynı.. Fazla bir eklenti yapmazsanız normal kullanabilirsiniz FS9'u..Tekrar teşekkürler.

Resimlerin bulanık çıkma sebebi paintte jpg formatlı kaydetmem hocam.Eklenti de çok kullanmıyorum.Sadece activesky bir de mesh paketleri.O da sadece Türkiye için olanı.Vapswat,Ac2004,Fspassenger vs.Rex yüklüyken VC de çok kasıyordu.Rex i kaldırdıktan sonra öyle bir sorunumda kalmadı.Sistemimi güçlendirene kadar böye devam etmeyi düşünüyorum.

Saygılar...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Mart 2011, 23:17

Devam hocam!.. :helal!:
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptySalı 15 Mart 2011, 14:00

Teşekkürler hocam ::)
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPerş. 17 Mart 2011, 21:03

1 haftalık ayrılığın sonunda formdan düşmemek için sizler için her fırsatta boyama yapıyorum. ::) Bu da o boyamalardan bir tanesi işte ::) PMDG 737-800 için AnadoluJet boyaması... Fazla söze gerek yok işte PMDG 738 AnadoluJet ::)

CREDITS:
Precision Manuals
Boeing 737-800
Model Designers....................: Precision Manuals
Flight Dynamics Designer........: Precision Manuals
738 AnadoluJet Painter ................: oguzhank27 / VAPS

Yorumlarınızı dört gözle bekliyorum(Gözlüğü saymazsak tabii). ::) Eğer uygun görürseniz AnadoluJet texture dosyasını paylaşabilirim...
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları - Sayfa 2 EmptyPerş. 31 Ocak 2013, 22:13

Merhaba kaptanlarım.Foruma çok uzak kaldım bu sıralarda.Yeni bir boyama yaptım bugün ve paylaşmak istedim bir sayfada görmüştüm çok hoşuma gitti hemen kolları sıvadım.Boyama yapmayalı uzun zaman olduğundan eksiklerim ve hatalarım tabi ki olacaktır.Şu an şehir dışında olduğumdan bilgisayarımda FS malesef yok.Bitmap ile çevirmedim çünkü programda yoktu.İndirdikten sonra çevirip öyle kullanmanız gerekmekte.Özür dilerim bunun için fakat imkanlarım buna musade etmekteydi.Boyama PMDG 747-400 içindir.Deneyip yorumlarınızı yazarsanız sevinirim teşekkür ederim şimdiden. :)

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» "Veli Karaca" Uçak Boyama Çalışmaları
» "cagri03" boyama çalışmaları
» "efe00'ın boyama çalışmaları"
» "amenathen" nın boyama çalışmaları..
» M. Adlin Boyama Çalışmaları