VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM

3 posters
YazarMesaj
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM Empty
MesajKonu: IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM   IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM EmptyPaz 26 Kas. 2017, 01:40

İyi uçuşlar saygı değer hocalarım ben de sizler gibi IVAO kullanmak istiyorum ve üye olmam için gerekli bilgiler nedir hangi uçakları kullanmam gerekiyor veya PMDG gibi paketim olmadan üye olabilir miyim çok merak ettiğimden sizlere soruyorum değerli hocalarım eğer posky uçaklar da dahil ise Türk Hava Yolları ile ANADOLUJET kullanmak istiyorum

En son Captain_Pilot_Mehmet tarafından Çarş. 20 Ara. 2017, 20:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
MURAT OK
ADMIN

ADMIN
MURAT OK

MesajKonu: Geri: IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM   IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM EmptyPtsi 27 Kas. 2017, 10:52

Mehmet hocam,

1-Aşağıdaki attığım linke girip üye olabilirsiniz

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

2- Birçok uçak tipi var ama yaygın olarak kullanılan uçak tipi Pmdg 737-800/777-300/747-400 ve Aerosoft Airbus A320/A321'dir bunlardan herhangi birine sahip olmanızı tavsiye ederim default uçakla mümkün değil çünkü kule yada diğer sektörlerde sana bir takım yollar söyleyecek sende onu uçuş bilgisayarına girmen gerekiyor. örnek olarak İstanbul için konuşuyorum 35L kalkış Marma1Y diyecek sende bunu Uçuş bilgisayarına gireceksin o yüzden yukarıda yazdığım yada senin tercih ettin bir uçağı alman gerekiyor.

Ama ilk olarak küçük uçak ile başlamanız hocam bunun ile ilgili youtube'de istemediğiniz kadar video var, hemde Türkçe bütün uçak tiplerinde baştan başlayarak anlatıyorlar Youtube biraz karıştırmak gerekiyor.

-Yunus Özdemir
-Aytunç Yıldız
aklıma bu ikisi geldi bu iki hocamızda iyi şimdiden IVAO ailesine hoş geldiniz kırımsız uçuşlar...
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

MesajKonu: Geri: IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM   IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM EmptyPtsi 27 Kas. 2017, 17:50

Çok teşekkür ederim Murat Hocam hemen üye oluyorum ama maalesef havayolları ile uçuşum biraz zaman alıcak gibi duruyor malum sınav haftaları ve pmdg ile aerosoft airbus u temin etmem gerek
MURAT OK
ADMIN

ADMIN
MURAT OK

MesajKonu: Geri: IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM   IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM EmptySalı 28 Kas. 2017, 10:00

Mehmet hocam,

Ivao'da her hangi bir hava yoluna kayıtlı olmadan da uçabilirsiniz.

iyi uçuşlar.
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

MesajKonu: Geri: IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM   IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM EmptySalı 28 Kas. 2017, 22:24

Bilgileriniz için teşekkür ederim Murat Hocam paketleri tamamladıktan sonra hedefim Türk Hava Yolları videolarda izlediğimde hep heveslenmişimdir THY ye
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM   IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM EmptySalı 28 Kas. 2017, 22:52

Mehmet hocam. THYVA C1 sınıfında (en üst düzeyde üye pilot, yönetici dışı) olduğum için üyelik şartlarından en basitini söyleyeyim:

FS3 IVAO üyesi olmanız gerekiyor. Yani belirli bir uçuş süresi ve buna ilaveten teorik sınavdan başarılı olmak. FS2 dediğimiz bir alt seviyede, üye kabulü mümkün değil. Ayrıca, yeni üye olanlar, seçtikleri uçak tipinden (737 veya 320 ancak bunların türleri olan 738 ve 739 ile 319 ve 321 de dahil) ile 10 tane uçuş yapmanız gerekiyor. Bunun da bir süresi var, tam aklımda değil ancak belirli bir ortalamanın altında uçarsanız üyeliğiniz kabul edilmiyor ancak süreç baştan başlıyor.

Murat hocamızın da dediği gibi ücretli uçaklar olmadan biraz zor bu iş. Çünkü sanal uçuş veri kaydedicisi, 737 için PMDG, iFly gibi ürünlerde, 320 için ise Aerosoft veya Feelthere gibi ürünlerde sorunsuz çalışıyor (diğer ürünler de olabilir, tam listeyi bilmiyorum). Ayrıca uçuş kurallarını da bilmeniz şart. Örneğin 15 kts kuyruk rüzgarını alıp inerseniz veya tam tersi kalkarsanız sağlam puan kırarlar sizden.

Kolay gelsin şimdiden.
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

MesajKonu: Geri: IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM   IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM EmptyC.tesi 02 Ara. 2017, 02:19

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim Özgür Hocam
MURAT OK
ADMIN

ADMIN
MURAT OK

MesajKonu: Geri: IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM   IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM EmptySalı 19 Ara. 2017, 10:37

Mehmet hocam sorununuz çözüldü ise konuyu çözüldü olarak işaretleme yapmanızı rica ederiz.
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

MesajKonu: Geri: IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM   IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM EmptyÇarş. 20 Ara. 2017, 20:24

Tabikide Murat hocam sorunum çözüldü çok teşekkür ediyorum
MURAT OK
ADMIN

ADMIN
MURAT OK

MesajKonu: Geri: IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM   IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM EmptyÇarş. 20 Ara. 2017, 22:17

Teşekkür ederim Mehmet hocam +thanks

IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» FS9 Menüsünden İVAO butonu nasıl kaldırılır?
» Sanal Uçuş?Online uçuş için IVAO kaydı nasıl yapabilirim?.
» IVAO ATC
» IVAO MTL
» ivao türkiye atc'ler