VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
FSX 'de online uçmak Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

FSX 'de online uçmak

5 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
resul-36
Pilot-2

Pilot-2
resul-36

FSX 'de online uçmak Empty
MesajKonu: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyÇarş. 29 Ocak 2014, 12:51

merhabalar hocalarım. Sitenize, ailenize daha dün katıldım. Umarım benide aranıza almakta hoşnut olursunuz. Kusuruma bakmayın siteye direk soru sorarak başlıyorum
üzgün . Şimdi hocalarım ben 3 yıldır fsx e başladım ve 3 yıldır offline uçuyorum. Artık sıkıldım offline uçmaktan. Boeing 737 lerin bütün serilerini kullandım neredeyse NGX-İFLY. %100 olmasa bile %70 ini biliyorum ancak default uçakla onlineye başlamayı düşünüyorum ancak nasıl bağlanacağımı bilmiyorum. Araştırdım birçok yerde var ancak anlattıklarını birtürlü uygulamaya sokamadım. Sadece 2.5 yıl önce bir abi sayesinde bağlanmıştım ancak birşey bilmediğim için kule bana sizi şikayet edeceğim demişti direk çıkmıştım :) .O gün bugündür hiç girmedim girmeye bugün karar verdim ancak hangi programı yükleyeceğimi, neler yaparak bağlanacağımı bilmiyorum . Sizlerden isteğimde bu lütfen bana nasıl bağlanacağım konusunda yardımcı olun .

Şimdiden hepinize teşekkürler.
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyÇarş. 29 Ocak 2014, 13:00

Öncelikle Hoşgeldiniz Resul bey! Online derken "IVAO"yu kastettiniz sanırım...Aşağıdaki adreslerde geniş malumat var. Bir göz atın derim:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
resul-36
Pilot-2

Pilot-2
resul-36

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyÇarş. 29 Ocak 2014, 14:35

hocam yardımınız için çok teşekkürler ancak bilmediğim 2 şey daha var üzgün .Şimdi hocam ivaoya bağlanmak için birkaç program kurulması lazımmış acaba bunları aşama aşama nasıl ve nerden kurabilirim ? birde hocam ivaoda atc ile nasıl yazılı iletişime geçiliyor? bir kod yazıp yanına isteğimizi yazıyoruz galiba ancak ben bunu bilmiyorum bu konudada yardımcı olursanız çok sevinirim hocam
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyÇarş. 29 Ocak 2014, 15:21

Çevrimiçi uçacaksanız varsayılan uçaklarla uçmamanızı öneririm. Zira, SID/STAR uygulamasını yapmanız bir sorun. GPS'e bunu programladınız diyelim. Kalkışı LTAC 21L pistinden yapacaktınız (LTBA olsun uçuşunuz) ve ilk bacağınız, pist doğrultusunu müteakip ANK NDB'si olur. Ancak, geri itme ve motor çalıştırma hazırlıklarınız bitti, tam taksiye başlayacaksınız, rüzgar, VRB (yani değişken yönlerden) esmeye başladı. Kalkış pisti, 03R olur bu durumda. 03R pistinin ilk bacağı, pist doğrultusunu müteakip BUK VOR'u dur. İşte, bu SID değişikliğini, yapmanız çok zor kahkaha
resul-36
Pilot-2

Pilot-2
resul-36

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyÇarş. 29 Ocak 2014, 15:53

biliyorum hocam sadece online olarak ilk uçuşum olacağı için default ile uçacağım tabikide normalde ngx ile uçarım.hocam birde şu programları halletsek  kahkaha   kahkaha   kahkaha 
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyÇarş. 29 Ocak 2014, 16:47

Resul hocam.

Öncelikle, konuyu iki defa açmışsınız, birisini sildim. Neyse, gelelim sadede.

Pek çok FS kullanıcısı, bir gün, çevrim içi uçmayı heves eder. Nitekim ben de ettim ve sizinkine yakın bir şekilde bıraktım (kuleden azarı yemeye ramak kalmıştı neredeyse). Nitekim karşımdaki kişi haklıydı. Prosedürleri hiç bilmeden, LTBJ-LTBA uçuşunu FL110'da yapmaya kalkmıştım da ya FL280 veya FL300 seçeceksin demişti (ki o zamana kadar, o kadar yükseğe hayatta tırmanmamıştım) kahkaha Elbette kimse, anasının karnında öğrenmiyor bunu ama bazı konuları da iyi bilmeniz gerekiyor. Şu anda, meşhur olanlarından bahsediyorum, IVAO ve VATSIM gibi sunucular, çevrim içi uçmanızı destekliyor. Her ikisinin de kendine has farklılıkları var. VATSIM konusunda tam bilgi sahibi değilim ama bildiğim kadarıyla pilotlara tip eğitimi veriliyor. IVAO'da ise pilotlar, istedikleri rütbede, istedikleri uçak tipiyle, tüm meydanlara (LCEN gibi), doğrudan uçabiliyorlar (VATSIM'de kurallar biraz daha sıkı). IVAO'da kontrolör olarak görev almak isteyenlere yönelik sınavlar var ama pilotlar için de sınavlar yapılıyor (benim rütbem PPL yani özel pilot, yazılı ve uygulama sınavını geçerek aldım). Size, kısaca IVAO ile ilgili bilgiler verebilirim ama öncelikle [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sitesini mutlaka ziyaret etmelisiniz (İngilizce bilmeniz şart, bu siteyi tam olarak anlayabilmeniz açısından).

Bizde gerekli programlar, pilot olarak uçacaksanız IVAP, kontrolör olarak çalışacaksanız da IVAC programı ile sesli muhaberat yapabilmek için Team Speak II programı. Tüm bu programlır, IVAO kullanıcı adınız ve şifrenizle çalışacağından, yukarıdaki adrese girip IVAO'ya kaydolmanız gerekecektir. Size, VID adı verilen 6 haneli ve sayılardan oluşacak olan bir kullanıcı adı verilecek, şifreniz, sistem tarafından oluşturulacaktır (bunu değiştirme imkanınız yok, sadece yeniden talep edebilirsiniz). Bahsettiğim tüm bu programlar, yine yukarıdaki sitede bulunmaktadır. Ben, pilot olarak uçacağınız için IVAP ve Team Speak II programından bahsedeyim:

1- IVAP: Bu programı indirdikten sonra ilk yapmanız gereken programın ilgili klasöründe bulunan (başlat mönüsünün altındaki program grubunda kısa yolu da bulunmaktadır) MTL Installer ile MTL yüklemesi yapmanız. MTL, diğer uçaklara ait boyama dosyasıdır. Diyelim siz, THY ile B738 uçağı ile uçacaksınız. Bunu seçebilmeniz için THY'nin B738 ile ilgili olan MTL dosyasını indirmeniz gerekecektir (B738 ile ilgili olarak kanatçıksız, kanatçıklı, kanatçıklı 2010 model boyamalar bulunmaktadır). Aynı şekilde, karşıdaki trafiğin de boyamasını görebilmeniz için MTL indirmeniz şart (aksi takdirde gri bir şekilde görürsünüz milleti ama sizi görecekler, MTL indirdiler ise sorun yok). Tüm MTL'leri indirin bence. 3 GB filan tutar altı üstü kahkaha IVAP programının kendine has bir kılavuzu var. Onu okumanız şart. Program sizi, ağa bağlar, diğer uçakları görmenizi sağlar, kanallar arasında geçiş yapmanızı sağlar, uçuş planı göndermenizi sağlar yani can damarınızdır. Fazla ayrıntısına, burada giremeyeceğim.

2- Team Speak II: Bu program da sizin VID ve şifrenizle çalışır. Sesli muhaberat amacıyla kullanılır. IVAP üzerinde herhangi bir kontrolöre bağlandığınızda, açık ise otomatikman o kanalın ses frekansına da girer ve karşınızdaki kontrolörle, mikrofonunuz vasıtasıyla konuşmanızı, onu ve diğer pilotları da duymanızı sağlar. Bu program yok ise IVAP üzerinden mesaj yoluyla da (yazılı şekilde) iletişim kurabilirsiniz ama aynı anda hem uçmak hem de mesaj yazmak hem zordur hem de karşınızdaki kontrolör, doğal olarak sesli iletişim kullanan pilotlara öncelik sağlar. Diyelim, belli bir noktada alçalmanız lazım, bunu talep edeceksiniz, yazıyla yazdınız ama karşınızda sesli iletişim kuran 5-10 tane trafik olursa size sıra gelene kadar iş işten geçer. O yüzden, sesli iletişim şart.

Bunun haricinde, kalkış ve iniş meydanlarınıza ait kartları da elinizin altında olması gereklidir. Kontrolör size LTBA uçuşunuzda, 35R pisti bekleme noktasına G, B9, C ve B11 yollarıyla taksi yapın derse meydan kartına bakarak gideceğiniz yere kolaylıkla varabilirsiniz. Aynı şekilde, iniş meydanınızın kartları da olursa alçalma prosedürleri nasıldır, nelere dikkat etmem gerek gibi konuları daha rahat çözersiniz. Ayrıca, muhaberatı bilmeniz çok önemli. Bu konuyla ilgili bir başlık açtım, okumanızı öneririm. Muhaberat örneklerini hem Türkçe hem de İngilizce olarak yazdım. Türkiye içinde, Türkçe iletişim yapmanızda hiçbir sorun yok (Ürdünlü ve Mısırlı kontrolörlerimiz var, onlarla sorun yaşarsınız, selamın aleyküm, teşekkürler vs gibi kelimeler haricinde anlaşma şansınız neredeyse yok) kahkaha Yine, uçuş kodunuzun sonuna, T harfi (trainee) koyduğunuz takdirde kimse size kolay kolay bir şey diyemez. Acemi olduğunuzu anlarlar ve yapmanız gerekenler konusunda da yardımcı olurlar. Tek sorun, T ekiyle yurt dışı uçamazsınız (uçarsınız da hoş karşılanmıyor).

Mesai saati bitmek üzere. Daha ayrıntılı da yazmak isterim ama tek dileğim, iyice öğrenmeden girişmeyin çevrim içi uçmaya. FS'teki prosedürlerden çok farklı bizdeki prosedürler.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyÇarş. 29 Ocak 2014, 18:15

Merhaba Resul hocam.
Konu ile bağlantılı değil ama yönetim olarak kurallara hepimiz uymak zorundayız.
Evet.. Sizi dün ben kayıt ettim. Etttim de.. İmzanıza yazdığımız gibi; ısrarla siteye girmek istediğinizi KAPTAN hoca haber verdi. Biz de kabul ettik ama...
VAPS sitemize daha önce farklı bir hesap ile kayıt oldunuz mu?.. Olduysanız lütfen bize önceki hesabınızı yazınız. İki saniyede biz de buluruz ama, sizden teyid bekliyoruz. Çünkü tek bir hesabınız olması gerektiğinden birini silmemiz gerekir, diğerinden devam edebileceksiniz.
Sevgiler.
resul-36
Pilot-2

Pilot-2
resul-36

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyÇarş. 29 Ocak 2014, 18:46

Özgür Kiraz hocam kusura bakmayın konuyu yanlışlıkla iki kere yazdım . benim için bu kadar yazı yazıp emek harcadığınız için çok teşekkürler hocam anladığım kadarıyla baya bir uğraşmam lazım sadece son bir sorum kaldı hocam mikrofonum olmadığı için konuşamam bu yüzden yazı ile iletişim kurmam gerek acaba kuleye nasıl yazı yazabilirim yazdığımı kule nasıl görebilir ?

Bu arada pilot hocam bundan başka hiçbir hesabım yok sadece dün üye olmak için tekrar bir bağlantı göndermiştim bundan başka hiçbir hesabım yok . Eğer bir kusurum varsa çok özür dilerim...
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyÇarş. 29 Ocak 2014, 20:03

Resul hocam öncelikle hoş geldiniz umarım forumda iyi vakit geçirirsiniz, sorularınızın cevabı fazlası ile altta linkini verdiğim klasörde mevcut bol bol okuyun sonra IVAO da rahatlıkla uçabilirsiniz.

İki link te "aynı" klasördür hangisinden istersen indirebilirsin.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
resul-36
Pilot-2

Pilot-2
resul-36

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyÇarş. 29 Ocak 2014, 20:12

çok saolun hocam hemen indirip deniyorum...
resul-36
Pilot-2

Pilot-2
resul-36

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyÇarş. 29 Ocak 2014, 20:48

hocam yardımlarınız için çok teşekkürler ama ben gerçekten kafayı yicem . Hocam indirdim dosyayı kurdum sadece mtl yi kurmadım zamanım olmadığı içn hocam oyuna giriyorum start ivap diyorum çıkan dosyanın üzerine tıkladığımda beni masaüstüne atıyor oyun içinde ne zaman ona tıklarsam masaüstündeyim 2 yıl önce girdiğimde böyle değildi hemen bağlanmıştım lütfen yardımcı olun hocam yoksa bunun sayesinde kafayı yicem üzgün( üzgün( üzgün(
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyÇarş. 29 Ocak 2014, 23:05

Bu problem başkasında da olmuştu.  Mtl yi kurup tekrar deneyin lütfen...Bravo!
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyPerş. 30 Ocak 2014, 00:56

resul-36 demiş ki:
Özgür Kiraz hocam kusura bakmayın konuyu yanlışlıkla iki kere yazdım . benim için bu kadar yazı yazıp emek harcadığınız için çok teşekkürler hocam anladığım kadarıyla baya bir uğraşmam lazım sadece son bir sorum kaldı hocam mikrofonum olmadığı için konuşamam bu yüzden yazı ile iletişim kurmam gerek acaba kuleye nasıl yazı yazabilirim yazdığımı kule nasıl görebilir ?

Resul hocam. Bizim işimiz bu. Sorularınız, daha önce sorulmamış veya forumda cevaplanmamışsa bilgimiz dahilinde yardımcı oluruz (muhtemelen sizin sorunuz sorulmuştur da yenisiniz diye yazdım hem de bilmeyenler öğrensin istedim). Ayrıca, Özgür hocam demeniz yeterli (gerçekte de öğretmenim zaten).

Neyse, soruya gelince: Geçen sene o vakitler 2 yaşında olan oğlum, bilgisayarımın arkasındaki salıncakta uyurdu ve sesli iletişim yapmak haliyle benim için imkansızdı. Ben de görevli kontrolöre durumu söylüyordum, ben mesaj yazıyordum onlar sesli talimat veriyorlardı (kulağımda kulaklık vardı elbette). IVAP programı ile bulunduğunuz kanala mesaj yazabilirsiniz (mesajı yazıp enter tuşuna basıyorsunuz), .msg yazıp bir boşluk verip mesaj göndereceğiniz pilot\'un ya da kontrolörün çağrı kodu veya sektör adını yazıp bir boşluk daha verip mesajınızı yazıp enter tuşuna basabilirsiniz. Birisi size özel mesaj gönderdiğinde ona cevap verebilmek için .r yazıp bir boşluk bırakıp mesajınızı yazabilirsiniz (size özel mesaj gelmediyse işe yaramaz bu komut). Olmadı, birisiyle uzun uzun ama başına .msg veya .r olmadan yazışmak isterseniz .chat yazıp bir boşluk bırakıp karşınızdaki kişinin çağrı kodunu veya sektör adını yazarsanız ayrı açılan bir pencerede karşılıklı sohbet de edebilirsiniz (Atlas Okyanusu Kuzeyi'nde kontrolör varsa ya sesli iletişim kuracaksınız ya da bu .chat komutuyla sohbet ekranı açıp oradan geçeceksiniz pozisyonunuzu bildirdiğiniz mesajları). Nokta işareti koyuyorum farkındaysanız. IVAP üzerinde herhangi bir komutu çalıştırmak için bu işareti koymanız şart. Aksi halde olduğu gibi mesaj olarak kanala gider.

Yine ilk açılışta ve bulunduğunuz sahayla ilgili kontrolör yoksa 122.800 Unicom kanalda bulunmalısınız. Kanalın tek dili İngilizce zira belli bir mesafedeki tüm pilotlar, bu mesajları okuyabilir (İstanbul'da yazdığınız mesaj Bükreş'teki bir pilot tarafından görülüyor). Ancak Türkiye içerisindeki herhangi bir kontrolörün kanalındaysanız muhaberatı Türkçe yapabilirsiniz. Bu mesajları, kanalda bulunanlar haricinde kimse görmez.

Daha bahsedilecek çok şey var ama ilgili belgeleri incelemeden girmeyin bu işe. Aksi halde işi bilenleri çileden çıkartabilirsiniz (hele T ekiniz yoksa). Az önce, LTDA-LTAC uçuşu yapıyorum, rüzgar 190 yönünden 12 knots ve bu rüzgara göre iniş kalkış 21L pisti Esenboğa'da. Ama THY bilmem kaç çağrı kodlu bir pilot (gerisini de biliyorum ama bende kalsın), 03R pistine indi. İner mi, iner elbette ama iş bilmemezliğin en büyük örneği bu.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyPerş. 30 Ocak 2014, 02:38

resul-36 demiş ki:

........
Bu arada pilot hocam bundan başka hiçbir hesabım yok sadece dün üye olmak için tekrar bir bağlantı göndermiştim bundan başka hiçbir hesabım yok . Eğer bir kusurum varsa çok özür dilerim...
Estağfurullah hocam. Verdiğiniz bilgi üzerine kontrollerimizde de başka bir hesabınızın olmadığı teyid edilmiştir. Teşekkür ederiz.
Rahatlıkla ve özgürce sitemizdeki bütün paylaşımlardan yararlanabilirsiniz. İyi forumlar. Bravo!
resul-36
Pilot-2

Pilot-2
resul-36

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyPerş. 30 Ocak 2014, 10:53

çok teşekkürler yardımlarınız için özgür hocam . Ahmet hocam 2 yıl öncede mtlyi kurmadan direk girmiştim o zaman bağlanbmıştı çünkü mtl yi kurmam zaman alıyor ayrıca pcde deepfreeze programı yüklü bu yüzden mtlyi kurmam zor olabilir bunun başka hiçbir yolu yokmu? . Bu arada pilot hocam bunu duyduğuma çok sevindim :))
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyPerş. 30 Ocak 2014, 14:29

Deep freeze olduğu sürece olmaz Resul hocam. Devre dışı bırakmalısınız.
resul-36
Pilot-2

Pilot-2
resul-36

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyPerş. 30 Ocak 2014, 17:07

hadi ya olmadı şimdi hocam üzgün üzgün üzgün çünkü benim deepfreezeyi kaldırıp yapmam zor çünkü internet kafeden giriyorum kendi internetimiz olmasına rağmen kaldıramam virüs bulaşma riski var üzgün bunun başka hiçbir yolu yokmu hocam ya üzgün üzgün
resul-36
Pilot-2

Pilot-2
resul-36

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyPerş. 30 Ocak 2014, 20:04

Hocam acaba eski sürümünü kursak online olurmuyuz? Birde serverde online kişi filan yok diyor bazen türkiyede online olan bir sunucu nerden bulacam ? kaç kere uğraştım denedim olmadı üzgün
resul-36
Pilot-2

Pilot-2
resul-36

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyPerş. 30 Ocak 2014, 20:06

server is not online yanındada bussy filan yazıyor buna nasıl çözüm bulabilirim lütfen yardımcı olun yoksa gerçekten bu bana kafayı yedirtecek üzgün üzgün üzgün
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyPerş. 30 Ocak 2014, 22:31

Bir kere şu "kafayı yiyeceğim" lafından vazgeç Resul hocam. Server bussy diyorsa başka bir server dene yoluda şu ivap'ı aç, conn tıkla > ivao network connect penceresi açılır > orada ivao network connection kısmında Server bölümünden başka bir server dene.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyPerş. 30 Ocak 2014, 23:03

Kafeden çevrimiçi uçuş olmaz bir kere. Her seferinde yükleme yaptırır adama. Şu olur, bir kereliğine kaldırırsın korumayı, tüm yüklemeleri yaparsın, sonra tekrar etkin hale getirirsin korumayı.
resul-36
Pilot-2

Pilot-2
resul-36

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyCuma 31 Ocak 2014, 10:08

tamam hocam çok teşekkür ederim söylediklerinizi uygulayacağım. Sadece son bir sorum kaldı inşallah :) haluk hocam son bir sorum kaldı acaba o sayfada türk serverleri nasıl bulabiliriz?
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyCuma 31 Ocak 2014, 11:05

Türklerin bulunduğu server kastediyorsan hocam, öyle bir şey yok ( Varsa da ben bilmiyorum). Bağlanabildiğin bir serverden Türkiye de bulunan bir liman da online olman Türkçe muhaberat için yeterli ( Web eye den bakabilirsin online ATC var mı diye. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
resul-36
Pilot-2

Pilot-2
resul-36

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyCuma 31 Ocak 2014, 11:07

tamam hocam çok teşekkür ederim yardımlarınız için eğer yapamazsam vatsim e geçiş yapmayı planlıyorum
resul-36
Pilot-2

Pilot-2
resul-36

MesajKonu: Geri: FSX 'de online uçmak   FSX 'de online uçmak EmptyC.tesi 15 Mart 2014, 20:10

Hocam Şimdiye Kadar Herşeyi Hallettim Tek Sorun Kaldı Bağlanmak bağlanmaya çalışırken ıd ı giriyorum ivan şifresinide giriyorum bu sefer şifre veya ıd yanlış diyor şifre unuttum gönderisi yapıyorum gelen şifre ve ıd aynısı olmasına rağmen hala aynı hatayı yapıyorum neredeyse bütün şifreleri denedim olmadı bunun nedeni ne acaba bütün herşeyi doğru yaptığıma eminim

FSX 'de online uçmak
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Online uçmak için yardım istiyorum
» Simflyers'dan Online eklentiler.
» Çevrimiçi Ortamda Uçmak
» ONLINE Uçuş Nedir?,Açıklamaları...
» online lan gamespy sorularım