VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Emin Yilmaz Ev Kokpiti  Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Emin Yilmaz Ev Kokpiti

+8
Haluk
Bartu Özkara
enesyildirim
Ö.Savaş
pilot
Mustafa Adlin
Özgür Kiraz
Emin Yilmaz
12 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

Emin Yilmaz Ev Kokpiti  Empty
MesajKonu: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyCuma 22 Mart 2013, 23:13

Alp hocama soz verdim sistemi tanitacagim diye. Benzer birsey kurmayi dusunen varsa referans olur umarim. Sistemin detaylari profilde var, ayrica yazmayacagim. Sadece Matrox hakkinda bilgi verecegim. Saitek ekipmanlari ve paneller hakkinda sorunuz olursa memnuniyetle cevaplarim. Panelleri an itibariyle PMDG 737 NGX dahil butun add-on ve default ucaklarda calistirmayi basardim.

Emin Yilmaz Ev Kokpiti  Yy2oI9V

FMC/CDU ve navigator ekranlari icin tablet kullaniyorum, bunlar wireless olarak ayni ag uzerinden simulatore bagli.

Emin Yilmaz Ev Kokpiti  WbROs3l

Resimlerde gozukmeyen tek ekipman Saitek Rudder Pedallari. Onlari da yere sabitledim, oteki turlu kayiyorlar cunku.

Emin Yilmaz Ev Kokpiti  DKKNZ2O

Monitorler Matrox TripleHead2Go'ya takili, orada ekran kartindan gelen goruntu render edilip, 3 monitore, sanki hepsi tek monitormuscesine dagitiliyor. Matrox'un analog ve dijital versiyonu var. Dijital versiyonundan maksimum 5760x1080 cozunurluge kadar cikti alabiliyorsunuz (ben bunu kullaniyorum).

Emin Yilmaz Ev Kokpiti  Qn72L3Y

Matrox TH2Go'nun bir diger ozelligi Bezel Management yapmasi. Yani coklu monitordeki monitor cercevelerinden dolayi olusan goruntu kaymasini duzeltmesi.

Misalen ustteki resim normal, alttaki ise Bezel yapilmis hali,

Emin Yilmaz Ev Kokpiti  T3OiDsM

Emin Yilmaz Ev Kokpiti  V29fmKi

Ucarken pek farketmiyorum isin dogrusu, o yuzden ben bu ozelligi kullanmiyorum. Matrox malesef biraz pahali. Bunu kullanmadan coklu goruntu alabileceginiz Soffth diye bir ucretsiz bir program var. Uzun bir sure onu kullandim ama FsX ile tam uyumlu degil.

En son Emin Yilmaz tarafından C.tesi 23 Mart 2013, 08:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 00:50

Bunu bizim evde barındırmazlar. Kırarlar, dökerler, yok ederler kahkaha Bütün bu işi de küçük bir çocuk yapar, demedi demeyin yeniYıl
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 01:00

Aynen Özgür hocam. Kardeşim yanım geliyor. Abii uçak uçuralım (ben uçarken uçağı görünce aaaa uçak diyor kahkaha) Bunları sadece joystick varken yapıyor. Emin hocamın ki gibi birşey olsa yanımdan ayrılmaz kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 01:22

Hayırlı olsun, güle-güle kullanın sisteminizi hocam. Sisteminizi de imrendiğim Türkçeniz ile çok ta mükemmel tanımlamışsınız. Sayenizde gerçekten bu konuda bilmediğim çok şeyi de öğrenmiş oldum, daha çok matrox hakkında. Eee, buna payware tadında VAPS'tan taze çıkmış güzel bir scenery iyi gider. kahkaha
İnanın, seyrederken (resimlere bakarken) ağzımın suyu akmadı desem yalan olmaz. Darısı hepimizin başına. Saygılar hocam.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 01:39

Emin hocam bi G efektiniz eksik. kahkaha Valla helal olsun... Erinmemiş, yapmışsınız. Süper. Monitörler biraz daha büyük olsa, adaptasyonunuz çok daha kolaylaşır gibi.
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 08:31

Ozgur hocam, Mustafa hocam simdilik evde minik bir canavar yok. Insallah ileride olursa onun caresini de dusunuruz kahkaha Zaten simulatoru birakir onunla oynarim, o daha eglenceli gibi geliyor.

Pilot hocam, ben tesekkur ederim guzel dilekleriniz icin. Aynen ben de bunu cok guzel bir VAPS scenery'sinin paklayacagini dusunuyorum. Yeni LTBA icin bekletiyorum simulatoru, P3d'yi temiz halde tutuyorum kahkaha

Savas hocam, G efektimiz de var merak etmeyin:) Mutad olarak depremle sallaniyoruz zaten burada şok_oldum

Saka bir yana, yer probleminden dolayi ancak bu kadar buyuk alabildim monitorleri. Japonya'da yer durumlari malum. Minicik adada 130 milyon insan tikis tikis yasiyoruz. Ileride yerim olursa direkt projektor sistemi kurarim zaten, o daha mantikli.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 08:44

Hocam bende 1 adet Galaxy SIII ve Galaxy Tab. 10.1 var bu ikisine ne gibi görevler atayabiliriz ?
Bartu Özkara
Pilot-2

Pilot-2
Bartu Özkara

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 10:28

Emin Hocam gerçekten sisteminiz çok güzel :)
Bir konuda bilginize başvurmak istiyorum,Elimde Ipad 3 ve 2 cihaz daha bulunuyor bunları FMC programlamak için nasıl kulanabilirim hangi yazılıma ihtiyacım vardır acaba ?
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 10:57

İyi günlerde kullanın Emin hocam, bende bir yoke system almayı planlıyorum nasipse.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 11:13

Enes hocam oncelikle sizin aletler Android. Android icin guzel aplikasyonlar var. Misalen S3'u Navigator (hareket eden Google map), Galaxy Tab'i FMC/CDU olarak kullanabilirsiniz. Birincisi FsMovMap diye ucretsiz bir aplikasyon. FMC icin ise Virtual CDU diye bir aplikasyon bakacaksiniz (bu parali).

Bartu hocam, iPad icin RemoteHD diye aplikasyonlar serisi var, cok kullanislilar. Ben Navigator aplikasyonu olarak RemoteMap'i kullaniyorum. FsX ve Fs9'un ucus planini okuyabiliyor (parali bir aplikasyon).

Elinizdeki diger tabletler ne? Android mi, iPad'mi? Ona gore bir tavsiye verebilirim. Android ve iOS icin yine SimPlates diye cok kullanisli bir aplikasyon var. Ucretli ama istediginiz butun havaalanlari icin chartlar ve Navaid bilgilerini tabletten gorebilirsiniz.

Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 11:15

Haluk demiş ki:
İyi günlerde kullanın Emin hocam, bende bir yoke system almayı planlıyorum nasipse.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Haluk hocam tesekkur ederim. Saitek Yoke cok kullanisli bir alet. Yoke ile gaz kolunu da beraber satiyorlar. Ben cok motorlu ucaklar icin haricten bir tane daha gaz kolu aldim ama bir tanesi de yetiyor aslinda. Reverse Thrust'i falan da gaz kolundan ayarlayabiliyorsunuz.
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 11:36

Allah bizede nasip etsin.Emin hocam bunları toplayacak güzel bir panelde oldumu süper olacak.
Bartu Özkara
Pilot-2

Pilot-2
Bartu Özkara

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 12:38

Emin Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler cihazlarımın hepsi apple ürünü aynı zamanda jailbreak'li hemen Remote HD programını kurucam umarım olur bende'de doya doya uçarım :)
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 13:14

Öncelikle çok teşekkür ederim. Emin abi bu RemoteHD sana fps düşüşü yaratıyor mu ?
RemoteHD'nin paralı olduğunu da buradan aldık. Paralı olduklarında sınır oluyorum .__.
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 16:55

Amin Orhan hocam. Yavas yavas sizde toplarsiniz insallah. Evet guzel bir panel uydursak daha gercekci olacak ama o da zamanla artik.

Alp hocam, RemoteHD ile Fps dususu olmuyor. Ayni ag uzerinden baglanildigi icin performansa bir etkisi yok. En guzeli ucretsiz olmasi tabi ama ne yapalim, sonucta programcilar da ekmek parasi pesinde. Birileri para vermezse o guzelim add-on'larin hic bir yapilamaz.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 21:01

Teşekkürler hocam şu dersleri atlatayım en yakın zamanda resmini çekip atıcam...
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 23 Mart 2013, 23:36

Emin abi Japonya'da bilgisayar parçaları daha ucuz dımı ? (Türkiye'ye göre)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyPaz 24 Mart 2013, 00:13

Emin Yilmaz demiş ki:
Amin Orhan hocam. Yavas yavas sizde toplarsiniz insallah. Evet guzel bir panel uydursak daha gercekci olacak ama o da zamanla artik.

Alp hocam, RemoteHD ile Fps dususu olmuyor. Ayni ag uzerinden baglanildigi icin performansa bir etkisi yok. En guzeli ucretsiz olmasi tabi ama ne yapalim, sonucta programcilar da ekmek parasi pesinde. Birileri para vermezse o guzelim add-on'larin hic bir yapilamaz.
Bu konuda çok haklısın hocam.
Meselâ, şu an üzerinde çalıştığımız tasarım için kararsızım. Acaba diyoruz?; Payware mi yapsak?. kahkaha
Aylarca harcadığımız emeğin karşılığı acaba NE? olacak? .. Merak ediyoruz. Aslında belli; sadece "-TŞK" yazacaklar ve aylar süren emeğimiz, İNDİRAGANDİ yapılacak. Daha sonra da "sarı çizmeli memet aga!" .. Yaptığımız tasarımı SS'lerle bile kullanıldığını göremeyeceğiz. Başımıza ne geleceğini bildiğimiz için.. Acaba paralı mı yapalım diyoruz ve beklemedeyiz. kahkaha
Hiç kimse yadırgamasın. Çünkü biri, burada ve diğer sitelerde yaptığı çalışmalardan birini ilk defa PARA ile satmak için ilan verdi.. (Belki hala aynı tasarımı satmaya devam ediyor.) Üstelik Yönetimlerden bunun için izin bile almadan. Herkes te üzerine sinek gibi üşüştü.. Şimdi kalkıp, bizim yaptıklarımızı, para ile satabiliriz BELKİ diye yaptığımız espiriyi dahi tenkid etmeye kalkacak olanlar, işte!, o tasarımı para ile satın alanlar olacaktır.
Fakat VAPS'ta bir daha Yönetimden izin almadan, yaptığı çalışmayı para ile satmak için KİMSE ilan veremez. Bir kez böyle bir hata yapıldı. ama, bir daha kesinlikle olamaz!..
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyPaz 24 Mart 2013, 05:43

Pilot hocam, bizim milletimiz para vermedigi seye kiymet vermez. Gerci bu tum insanlik icin gecerli ama bizde daha fazla. Cuzi de olsa guzel seylerden bir ucret alinmasi makuldur. O yuzden ben eger tasarim ucretli olursa hic yadirgamam. O kadar ucus yapiliyor o meydanlardan, tasarimlardan.

Tabi ki herkesin butcesi farkli, ben de ogrenciligimde cok parasiz gezdim, ev kirasini odeyecek parayi denklestirmek icin her ay 10 takla atardim. Ama vaktim boldu, hayat daha eglenceli idi. Illa parali olan hersey guzel olacak diye birsey de yok. Ogrenciligin de ona gore bir eglence anlayisi, yasayisi var.

Bir yandan da, bir tasarima 5-10 dolar para vermek millete zul geliyor ama herkesin elinde en az 2500 liralik iPhone var Turkiye'de. Gecen ay Istanbul'daydim, bu kadar iPhone'u Tokyo'da gormedim yahu.
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyPaz 24 Mart 2013, 05:46

Alp Deniz Şenyurt demiş ki:
Emin abi Japonya'da bilgisayar parçaları daha ucuz dımı ? (Türkiye'ye göre)

Alp kardesim, cok farketmiyor, burada da asagi yukari ayni fiyatlar. Matrox filan Japonya'da deli gibi pahali, direkt Amerika'dan siparis ettim, yol parasi ve gumruk dahil gene de yari fiyatina geldi. Malzeme arayanlar icin bir tane adres var o da Amazon.com (reklamini yapmis gibi olduk ama gercekten baska yok).
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyPaz 24 Mart 2013, 08:58

Vallahi bende de iPhone 4S var fakat Çin'den aldım. Babam is icin gittiğinde bende sipariş verdim. Burada 2500 TL vereceğime oradan 1000 TL'ye aldım. Ayrıca adamın asgari ücretli maaşı var iPhone 5 alıyor. Ayrı bir konu o da pilot hocam Istanbul Atatürk'ü ne zaman yapacaksınız ? kahkaha
Emin hocam bir ara özel mesajlara gelir mısınız ?
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 10 Mayıs 2014, 23:12

Sistemi degistirdim arkadaslar. 3 monitorden vazgectim, yuksek cozunurlugu bilgisayar kaldirmiyor. Ozellikle simulator klasorunun buyuklugu 300gb'a dayaninca iflahi kesildi aletin. 3 monitor yerine ful hd bir projektor aldim, yansitmak icin duvara perde gerdim. Ayrica ufak bir kokpit paneli dizayn ettim, saitek ekipmanlarini yerlestirmek ve kablolari saklamak icin. 3 haftadir ugrasiyorum, pek marangozluga elim yatkin degil o yuzden zor oldu ama hamdolsun bitirdim. Elimin degdigi bir zamanda resimleri yuklerim artik.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 10 Mayıs 2014, 23:17

Elinize sağlık Emin hocam resimleri merakla bekliyoruz.Biraz önce sizi andım kulağınız çınladı mı hocam? kahkaha
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyC.tesi 10 Mayıs 2014, 23:18

Evet hocam sag kulagim kizardi, hissetim sanki, kalp kalpe karsiymis kahkaha 
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Emin Yilmaz Ev Kokpiti    Emin Yilmaz Ev Kokpiti  EmptyPaz 11 Mayıs 2014, 17:55

Yeni sistemin resimlerini paylasiyorum arkadaslar, umarim begenirsiniz. Yoke, gaz kollari ve panelleri masaya monte ettim. Ust panel portatif, istenildigi zaman kaldirabiliyorum. Paneldeki kucuk monitoru gostergeler icin kullaniyorum. Ayrica hareketli harita icin iPad kullaniyorum.

Emin Yilmaz Ev Kokpiti  8r4Ensx

Kucuk monitor 15.6 inch Benq. Projektor de Benq 1070. Projektoru arkaya tavana yakin yerlestirdim. Goruntu buyuk ama tek monitorle ayni cozunurluk oldugu icin bilgisayari zorlamiyor. Netlik monitor kadar guzel olmuyor tabiki.

Emin Yilmaz Ev Kokpiti  IlnLtVT

Duvardaki perde beyaz masa ortusu ama ileride projektor perdesine degistirme planim var. Yansitmanin buyuklugu 60 inch buyuklugunde oluyor.

Emin Yilmaz Ev Kokpiti  E2MigZU

Projektoru kullanmak icin odayi karanlik tutmak gerekiyor bu da chartlari okumayi zorlastiriyor, o yuzden kokpit paneline led isik yerlestirdim.

Emin Yilmaz Ev Kokpiti  VJJicFN

Emin Yilmaz Ev Kokpiti
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Çözüldü:Ev kokpiti kurdum ama gaz kolunu çalıştıramadım.
» Ev Kokpiti Kurmak / Ekran için bilgi ihtiyacı