VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Wilco Evolution kurulum sorunu Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Wilco Evolution kurulum sorunu

+2
Cengizhan Barut
mert şişko
6 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
mert şişko
Pilot-3

Pilot-3
mert şişko

Wilco Evolution kurulum sorunu Empty
MesajKonu: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 10:37

dün gece wilco evo 1 ve wilco evo 2 uçaklarını wilco nun kendi internet sitesinden satın aldım. Ancak bir türlü fsx e kuramıyorum. sürekli aşağıdaki hatayı veriyor. Yardımcı olabilecek var mı acaba?

Wilco Evolution kurulum sorunu Adszlwm
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 10:40

Hatayı görsek :) ( ? )
mert şişko
Pilot-3

Pilot-3
mert şişko

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 10:41

hocam resim eklemeye çalışıyorum ama başaramadım galiba nasıl resim ekleniyor?
mert şişko
Pilot-3

Pilot-3
mert şişko

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 10:44

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

mert şişko
Pilot-3

Pilot-3
mert şişko

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 10:45

oldu galiba
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 11:11

Mert hocam, kullandığınız güvenlik duvarı, bağlantınızı engelliyor olabilir. Buna rağmen sıkıntı devam ediyorsa Feelthere firmasıyla irtibata geçerek sıkıntıyı çözebilirsiniz. Lisanslı satın aldığınız için size mutlaka yardımcı olacaklardır. Şu aşamada biz ne desek boş.
mert şişko
Pilot-3

Pilot-3
mert şişko

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 12:20

anladım hocam win 7 kullanıyorum. güvenlik duvarı devre dışı. uac ayarları devre dışı. yönetici olarak çalıştırıyorum ancak resimdeki kısımda kalıyor ve yüklemiyor maalesef.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 13:22

Anladım Mert hocam. Feelthere firmasıyla iletişime geçtiniz mi? Sonuçta parasıyla satın aldıysanız size mutlaka yardımcı olacaklardır, boyunlarının borcu bu.
mert şişko
Pilot-3

Pilot-3
mert şişko

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 13:43

geçtim hocam hatta indirme linklerinde problem yaşadım. 3 saate zor indirdim. dünden beri bir cevap gelmedi maalesef. sorunu çözemezlerse iadesini istiyeceğim paramın.
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 13:58

Sandy kasırgadan dolayı bazı Amerika bazlı serverler şu dönemde ya hiç çalışmaz, ya da çok yavaş çalışır. Probleminiz bu olabilir.

En son PETER tarafından Salı 06 Kas. 2012, 17:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
mert şişko
Pilot-3

Pilot-3
mert şişko

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 16:12

anladım hocam. az önce nasıl olduğunu anlamadım ama yüklemeyi başardım resimdeki ekranı geçti. şimdi bir kaç sorum var uçakla ilgili öncelikle 2d panelde left passengers wings ve right passengers wings tuşlarına bastığımda tekrar ana ekrana dönemiyorum. yani 2d panel kısmı boş görünüyor. fsx kullanıyorum acaba o tuşlar bu uçakta modellenmemiş mi acaba?
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 17:42

Bu konuda yardım edemem, bende var, lakin hiç kullanmadığım uçaklardır.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 18:10

Acaba, siz de Sedat hocam gibi FsX'i başka bir HDD'ye mi taşıdınız?: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bu arada "Mesajlara JPG Resim Ekleme" konusunda KAPTAN hocamızın güzel bir yazısı var: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
aarslan
Pilot-2

Pilot-2
aarslan

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 20:30

Mert Hocam,Kurabilmeniz için wilco ile mutlaka irtibata geçmeniz gerekiyor.Her ürün için her defa 5 kere kurma izni veriyorlar. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinden müracat yapıyorsunuz.Ürün anahtarını ve e-posta adresinizi girmeniz gerekiyor. Size e-posta yolu ile cevap geldikten sonra kurma işlemini yapabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.(Her 5 yüklemeden sonra 6. yüklemeyi yapamayacağınız için aynı işlemi tekrarlamanız gerekiyor)
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptySalı 06 Kas. 2012, 23:00

mert şişko demiş ki:
anladım hocam. az önce nasıl olduğunu anlamadım ama yüklemeyi başardım resimdeki ekranı geçti. şimdi bir kaç sorum var uçakla ilgili öncelikle 2d panelde left passengers wings ve right passengers wings tuşlarına bastığımda tekrar ana ekrana dönemiyorum. yani 2d panel kısmı boş görünüyor. fsx kullanıyorum acaba o tuşlar bu uçakta modellenmemiş mi acaba?

Bu pencereye geçtiğinizde ekranın sağ (veya sol) alt köşesinde ok işareti şeklinde bir düğme çıkacaktır. Ona basmanız kafi. Bunu yaptınız mı peki? Yalnız ben FS9 için konuşuyorum, FSX'te de kullandım bu uçağı, orada dediğiniz 2D panelden hiç girmedim (sol alt köşeye fareyi getirince gelen penceredir sizin dediğiniz).
mert şişko
Pilot-3

Pilot-3
mert şişko

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptyÇarş. 07 Kas. 2012, 00:23

aarslan demiş ki:
Mert Hocam,Kurabilmeniz için wilco ile mutlaka irtibata geçmeniz gerekiyor.Her ürün için her defa 5 kere kurma izni veriyorlar. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinden müracat yapıyorsunuz.Ürün anahtarını ve e-posta adresinizi girmeniz gerekiyor. Size e-posta yolu ile cevap geldikten sonra kurma işlemini yapabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.(Her 5 yüklemeden sonra 6. yüklemeyi yapamayacağınız için aynı işlemi tekrarlamanız gerekiyor)

hocam teşekkür ederim kurulumu zorda olsa çok şükür tamamladım. yazdıklarınız aklımda olsun bir dahaki kurulum için sağolun.
mert şişko
Pilot-3

Pilot-3
mert şişko

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptyÇarş. 07 Kas. 2012, 00:26

Özgür Kiraz demiş ki:
mert şişko demiş ki:

Bu pencereye geçtiğinizde ekranın sağ (veya sol) alt köşesinde ok işareti şeklinde bir düğme çıkacaktır. Ona basmanız kafi. Bunu yaptınız mı peki? Yalnız ben FS9 için konuşuyorum, FSX'te de kullandım bu uçağı, orada dediğiniz 2D panelden hiç girmedim (sol alt köşeye fareyi getirince gelen penceredir sizin dediğiniz).

evet özgür hocam işte o dediğiniz ok işaretleri kanat görüntüsüne geçtiğim zaman maalesef bende çıkmıyor. yani ekran boş görünüyor tekrar cokpit i seçtiğim zamanda cokpit bomboş görünüyor bilmem anlatabildim mi. fsx de böyle ama fs2004 de dediğiniz gibi oluyor sorun yok yani.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptyÇarş. 07 Kas. 2012, 08:17

Mert hocam, sağ tık yapıp "cabin view" (sanırım böyle idi) seçer misiniz? Onda sıkıntı olmuyordu.
mert şişko
Pilot-3

Pilot-3
mert şişko

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptyÇarş. 07 Kas. 2012, 17:23

cabin wiew çıkmıyo bende hocam. neyse olsun yapacak bir şey yok. aircraft right window kısmından artık idare edicez. ancak o kısımdan dışarsı da çok net görünmüyor. sadece kanat görünüyor.
mert şişko
Pilot-3

Pilot-3
mert şişko

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptyPerş. 08 Kas. 2012, 11:39

değerli hocalarım bu uçağı satın aldığıma pişman oldum kahkaha şimdi mcdu dan herşeyi en ince ayrıntısına kadar hazırlıyorum. kalkışı gerçekleştiriyorum ki garip bir kalkışı var ben hiç birşeye dokunmadan uçak kendi kendine havalanıyor aklıma takılan soru şu kalkış için vr +20 midir kalkış hızı eğer öyleyse uçak 140 da v1 160 da vr ye ulaşıp kendi kendine kalkıyor. bir diğer sorunda uçak havadayken klavye ile hiç bir şekilde müdahele de bulanamıyorum. yani yön tuşlarını kullanamıyorum. autopilot kapalı durumda. num lock kapalı 4 ve 6 ya basıyorum ancak hiç bir tepki yok default uçaklarda denedim herhengi bir sorun yok. cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptyPerş. 08 Kas. 2012, 11:54

Otomatik havalanma, A320'de oluyor ve ne yaptıysam düzeltemedim. FSX burada asıl sıkıntı, FS9'da aynı uçak, otomatik kalkmıyor.

Kalkış için VR, kolu çekmen gereken hız, V2 ise sorunsuz tırmanma hızıdır. Ben o hızı, kolu çekip varyoyu artırarak ayarlıyorum, daha gerçekçi oluyor. Airbus kullanacaksanız mutlaka kol ve hatta gaz sistemi (throttle kolu) şart. Aksi halde çok sıkıntı olur. Boeing gibi değil. Bir tavsiyem, bunun configuration dosyası var, orada profesyonel seçeneği seçin (IRS tanımlama süresini düşürün yoksa 10 dakika beklersiniz). O vakit her şeyi (ağırlık, yakıt, sıcaklık, kalkış flap açısı gibi) siz yazmak zorunda kalırsınız. Trim ayarını da 0.1 yapmanız yeter (yakıt çoksa artırabilirsiniz). Ne diyeyim, kolay gelsin kahkaha
mert şişko
Pilot-3

Pilot-3
mert şişko

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptyPerş. 08 Kas. 2012, 12:06

özgür hocam teşekkür ederim cevaplarınız için. peki havada iken klavye ile müdahelede bulanabiliyomusunuz uçağa özellikle sağa ve sola yatırma gibi.
mert şişko
Pilot-3

Pilot-3
mert şişko

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptyPerş. 08 Kas. 2012, 12:13

şimdi Ümit hocamızın wilco airbus ile ilgili bir yazısını buldum forumda Özgür Kaptanım;

Nacizane yardımcı olmaya çalışayım.

1- Yukarıda da belirttiğim üzere Airbus serisi uçaklar Hata töleransı çok az uçaklar. En baştan başlamak daha doğru olacak.

- FMC programlaması sırasında Init bölümünde kalkış ve varış meydanlarınızı girip yüksekliği de girdikten sonra Next Page tuşuna basın ve gelen ekranda boş olan ZFW ve Block kısımlarının sağındaki tuşlara tıklayarak bu ekranların dolmasını sağlaman gerekiyor.

- Ardından FPlan kısmında kalkış yapacağın meydan pistini seçip Performans kısmına gel. TO shift kısmına Kalkış pistinin feet cinsinden uzunluğunu girmen gerekli. Sonra flap ve trip konfigrasyonunu girmen gerek bu ayarlar uçak doluluğuna göre değişse de 1/up0.1 girmek senin için kafidir. Flex To Temp kısmına meydan sıcaklığını girmen lazım

- Ardından aynı ekranda kalkış hızlarının yanındaki tuşlara basarak kalkış hızlarını cihaza hesaplatman gerekiyor. TA değerini de burda bulunduğun meydana göre gir ki QNH standarta geçmen gereken seviyede doğru olarak seni uyarsın.

- NEXT PAGE ye tıklayarak CLB sayfasına geliyorsun. Bu sayfada Speed/mach kısmına 250 girmen lazım. Ben en zor ayarlarda kullandığım için boş geliyor bu ekran senin kullandığın ayarlarda dolu gelse bile geçmiş tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki tekrar gir. Hata olmasın. Bu rakamı girmek uçağa 10000 feet e kadar max süratini vermiş olacak

- Diğer kısımları atlıyorum Sadece Climb sorduğun için.

- FMC programlamayı bitirdikten sona. Kokpitte sırası ile QNH i set ediyorsun Speed e sağ tıklayarak V2+20 knot değer giriyorsun. Kalkışlarda Gürültü kontrolü gereği teyyare V2+20 knot ile kalkar. HDG ye sağ tıklayarak pist korsunu giriyorsun. Ardından ALT kısmına da öncelikli irtifanı veya Uçuş irtifanı girip set ediyorsun.

- Motorları çalıştırdıktan sonra taksiye başladığında Flap değerini ve FMC ye set ettiğin Pitch Trim i ayarlaman lazım. (Kemer ikazları bende uçağı açar açmaz açıldığı için yazmadım sende kapalı ise açman lazım) Ardından piste girişle beraber spoilers arm edip aynı panelde T/O Config e tıklayarak uçağın bilgisayarlarının son kontrollerini yapması lazım. Airbus No blue kuralıyla kalkar. Ekranında kesinlikle mavi uyarı olmaması lazım. Olursa zaten TO Config e bastığında uçak seni uyaracaktır.

- KALKIŞ. Gaz kolunu FLEX e getirmen gerek daha öncede yazdım TO/GA Airbusta çok nadir zorlu şartlarda kullanılır. Önündeki ekranlarda en solda üst köşede MAN FLEX yazısını görmen lazım. Bu uyarıyı görünce yanında HDG belirecek bu senin AP yi devreye soktuğunda HDG ile uçacağın anlamına geliyor. Zaten HDG set etmiştik.

- Pozitif tırmanmayı gördüğünde iniş takımlarını kaldırman gerekli. Emniyetli irtifayı geçişe birlikte AP1 e basman ve V/S yi ayarlaman gerek.Ardından gaz kolunu CLB a çek bu daha önce girdiğimiz V2+20 knot süratte uçağı tutar. En sol ekranda üst köşede speed ve hdg yazıları olacak. Bunu görüyorsan şimdiye kadar bir sorunumuz yok demek :) ÖNEMLİ NOT TIRMANMA AÇIN 20 DERECEYİ GEÇMEMELİ

- Son olarak HDG ayar tuşuna sağ tıkla --- olacak ekran. Ardından İrtifa Ayar tuşuna sağ tıkla V/S kaybolacak.

- Artık teyyaren FMC deki sürat ve irtifalara göre uçmaya başladı hayırlı olsun

2- Ben dediğin gibi bir sorunla karşılaşmıyorum ama dediğim gibi Airbus da herşeyi hatasız programlaman gerekiyor. dilersen alçalma konusunuda anlatırım.

Yazdıklarımı okudumda çoğunu yapıyor olabilirsin. Galiba ilk defa uçan birisi için yazmışım gibi oldu kusura bakma. Ama diğer okuyacaklara da döküman olmuş olur

Selamlar

Şuraya takıldım:
- FMC programlamayı bitirdikten sona. Kokpitte sırası ile QNH i set ediyorsun Speed e sağ tıklayarak V2+20 knot değer giriyorsun. Kalkışlarda Gürültü kontrolü gereği teyyare V2+20 knot ile kalkar.

Yani o zaman yanlış yaptığım bir şey yok.

şuraya takıldım:
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptyPerş. 08 Kas. 2012, 14:02

Ben de MCDU'nun (Airbus'ta FMC yok, MCDU var) kitabını yazdım, hatta foruma da koydum :lol:

Bir ara tam panelleri ve Ümit hocamın anlattıklarını resimli de yapmak istiyorum ama resimleri almak mesele. Klavye konusuna gelince, klavye kullandığım oluyor mutlaka ama genelde spoilers arm konumuna alınca gerek duyuyorum. Bu işte esas olan joystick kullanmaktır.
mert şişko
Pilot-3

Pilot-3
mert şişko

MesajKonu: Geri: Wilco Evolution kurulum sorunu   Wilco Evolution kurulum sorunu EmptyPerş. 08 Kas. 2012, 23:07

Anladım Özgür Hocam. Joystik im var zaten ama diğer add on uçaklar gibi klavyeden kontrol edilebiliyor mu diye bir deneme yapmıştım ama maalesef başarısız wilco evo bu konuda. başarısız olduğu daha öyle çok konu varki yaz yaz bitmez maalesef. pc ye tekrar fs9 kurup pss airbus ile az önce sorunsuz bir uçuş gerçekleştirdim. take of cruise landing hız tutması normal varyolar ile mcdu da ne yazıyorsa onları yapması eski dost olan pss karşı ilgi ve sevgimi dahada arttırdı. fsx e adam akıllı bir airbus çıkana kadar beklemedeyim şimdilik. olan bizim 50 euroya oldu parasını hiç haketmeyen bir uçak wilco airbus bence. teşekkürler.

Wilco Evolution kurulum sorunu
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» PMDG Kurulum Sorunu
» wilco a320 trim sorunu
» Wilco A318 Kalkış Sorunu
» Wilco / Feelthere Airbus A320 Hız Sorunu
» AirbusA320Family - Wilco.Project.airbus (iFDG) merge AP Sorunu