VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)

+32
pltemircan
birand
Alper2590
aarslan
Emre Dumlu
Çağın
cocofb1907
pilotaj
berkreis
HuseyinBerker
EniGmaLTBA
d-mod
Bero
sertacgencer
ahmet44
tamer40
Mehmet Erdem TOSUN
batu1414
orhanyavuz
matrix2
PETER
Necmi
basay71
UMIT UNALDI
byturkman
Sabri Sorgut
caner kaptan
pilot
firatsonmez
Özgür Kiraz
Cengizhan Barut
ibrahim
36 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
YazarMesaj
aarslan
Pilot-2

Pilot-2
aarslan

Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyÇarş. 24 Ekim 2012, 09:29

Sağolun.Güzel çalışma.
Alper2590
Pilot-2

Pilot-2
Alper2590

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyÇarş. 24 Ekim 2012, 20:17

Teşekkürler emeğiniz için..
birand
Pilot-2

Pilot-2
birand

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptySalı 06 Kas. 2012, 04:31

Ellerinize ve emeklerinize sağlık.
pltemircan
Pilot-1

Pilot-1
pltemircan

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptySalı 06 Kas. 2012, 22:33

Hocam çok güzel olmuş ellerinize sağlık
emrahcan5891
Pilot-1

Pilot-1
emrahcan5891

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptySalı 01 Ocak 2013, 12:41

teşekkürler
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptySalı 01 Ocak 2013, 13:11

TC-OBD de nihayet yuvaya dönmüş ve 20. yıl boyamasıyla boyanmış. Hani diyorum göz_kırpma
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyÇarş. 02 Ocak 2013, 14:35

Özgür Kiraz demiş ki:
TC-OBD de nihayet yuvaya dönmüş ve 20. yıl boyamasıyla boyanmış. Hani diyorum göz_kırpma
neden olmasın... yeniYıl
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyÇarş. 02 Ocak 2013, 15:06

Teşekkür ederim şimdiden İbrahim hocam. Hani bizim bir de B739 olacaktı, kapıda çizik vardı, rütuş yapılacak kahkaha
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyCuma 04 Ocak 2013, 13:04

TC-OBD tescil değişikliklerini içeren beş adet boyama dosyasından oluşan Wilco a320 iae Onurair "texture.TC-OBD" linki ilk iletiye ilave edilmiştir.

sevgiler, saygılar...
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyCuma 04 Ocak 2013, 13:36

Eve gider gitmez indirip filoya dahil ediyorum, teşekkür ederim İbrahim hocam. Şu sıralar VFR uçuyorum, IFR'a döner dönmez kullanırım inşallah.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyCuma 04 Ocak 2013, 15:52

Siz eve gitmeden önce ben indireyim hocam. kahkaha
İbrahim hocam, teşekkür ettim ve ARTI'yı çaktım!. göz_kırpma :+1T: :brav:
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptySalı 09 Nis. 2013, 16:02

Gövde üzerindeki 20.yıl logosundaki renk değişimi ve Özgür hocamın TC-OBS ve TC-OBU tescil ilaveleri nedeniyle boyamalar tekrar düzenlenip ilk mesajda paylaşıma açılacaktır.

Şu an için ilk mesajdaki paylaşım linkleri iptal edilmiştir. Anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim...

sevgiler, saygılar...
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptySalı 09 Nis. 2013, 16:42

ibrahim demiş ki:
Gövde üzerindeki 20.yıl logosundaki renk değişimi ve Özgür hocamın TC-OBS ve TC-OBU tescil ilaveleri nedeniyle boyamalar tekrar düzenlenip ilk mesajda paylaşıma açılacaktır.

Şu an için ilk mesajdaki paylaşım linkleri iptal edilmiştir. Anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim...

sevgiler, saygılar...

Amanın, eldekileri de buna göre değiştireceğiz demektir bu kahkaha FSPassengers'te kurduğum firmada alamadığım bir iki tane A320 kaldı, hemen hepsiyle en az bir kez uçtum. En son TC-OBD'yi dahil ettim, sabırsızlıkla bekliyorum İbrahim hocam.
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptySalı 09 Nis. 2013, 17:10

Özgür Kiraz demiş ki:
ibrahim demiş ki:

sevgiler, saygılar...

Amanın, eldekileri de buna göre değiştireceğiz demektir bu kahkaha FSPassengers'te kurduğum firmada alamadığım bir iki tane A320 kaldı, hemen hepsiyle en az bir kez uçtum. En son TC-OBD'yi dahil ettim, sabırsızlıkla bekliyorum İbrahim hocam.

Özgür hocam; inceleyebildiğim kadarıyla Onur air 20. yıl A320 tüm tescillerinde Gövde üzrindeki 20.yıl logosundaki ".YIL" yazısı maviye dönüştürülmüş ( paylaşımdakilerin hepsi kırmızı tonda idi ) sizin istediğiniz TC-OBS ve TC-OBU tescilleri de aynı şekilde. Daha önceki paylaşımda ilave textureler ile biraz bölük pörçük olmuştu paylaşım, birde 4shared e erişim zorlukları nedeniyle değişiklikleri uygulayıp toplu halde Box.com a yükleyip paylaşmayı düşünüyorum.

Ancak şu andaki laptopta wilco airbus vol1 yüklü değil ( fsx ve fs9 için yüklemek gerekecek ), boyamaların arasında fs9 ve fsx için sanki küçük farklılıklar var gibi gelmişti bana eski paylaşım dosyalarındaki textureleri tekrar incelemem gerekecek, inşallah bittiğinde fazla bekletmeden ilk mesajda yeni linkleri paylaşırım.

sevgiler, saygılar...
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptySalı 09 Nis. 2013, 21:56

Yok İbrahim hocam, fark vs yok. Her iki FS sürümünü de kullandığım için biliyorum. FSX'teki boyamaları kullanıyorum FS9'da, sorun olmuyor.
kartalaytas
Pilot-1

Pilot-1
kartalaytas

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyPerş. 11 Nis. 2013, 17:19

Ben bunu da aldım hocam çok teşekkürler eline sağlık +'lar zaten şelale bunu tekrar tekrar söylememize gerek yok :lol:
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyCuma 12 Nis. 2013, 17:56

Özgür Kiraz demiş ki:
Yok İbrahim hocam, fark vs yok. Her iki FS sürümünü de kullandığım için biliyorum. FSX'teki boyamaları kullanıyorum FS9'da, sorun olmuyor.

Özgür hocam çalışmalar tamamlanmak üzere, yalnız TC-OBG de 20.yıl loğolu sanırım, ancak gövde altı gri tonu yerleşimi diğerlerine göre daha yukarıdan başlıyor ( hemen hemen radomun "burnun" tam ortasından ). Onu yapmak birazcık zaman alacak. ( sol kanat altı tescillerinin yerleşiminde de bazı farklılıklar var ancak hepsini fotolardan tespit etmek mümkün olmadığından tüm sol kanat altı tescilleri standart olacak )

FS9 ve Fsx de textureler ortak olmasına ortak ancak fsx için bazı gece texturelerinde düzenleme yapmak gerekiyor ( daha önceki paylaşımda yaptığım gibi). Örneğin fsx de akşam iniş ışıkları açık olmadığı halde gövde üzerindeki iniş ışıklarının yansımasının gözükmesi pek hoş olmasa gerek kahkaha . Bu fsx modellemesinden kaynaklandığı için ( texture düzenlemesiyle maalesef düzeltilemiyor) bu yansımaları fsx texturelerinde iptal etmek zorunda kaldım. Kuyruk dikmesi logo aydınlatması için ve diğer gece textureleri için hazır gece boyamalarını direk fsx de kullanmak pek hoş olmayan gece görüntüleri oluşturuyor. Bunun dışında fsx de daha başka ilginçlikler de var.

Mümkün olduğunca fazla textureyi fs9 ve fsx için ortak kullanılabilecek duruma getirdikten ve TC-OBG ninde gövde altını düzenledikten sonra hazır olacak inşaallah. TC-OBI yı da boyarlarmı bilemiyorum çünkü kala kala 20.yıl logosuz bir tek o kaldı sanırım.

Zamanım olursa fsx den gece görüntüleri aldığımda ( orjinal texture ve düzenleme yapılmış texture olmak üzere ) farklılıklar daha kolay anlaşılabilir.

sevgiler saygılar...
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyC.tesi 13 Nis. 2013, 12:45

FSX WILCO A320 IAE:

ilk resim wilco a320 IAE nin orjinal "A320_Main1_L", "A320_Main2_L", "A320_Main3_L", "A320_Various2_L", "A320_Wing1_L" ve "A320_Wing2_L" dosyaları kullanılarak alınmış ekran görüntüsüdür.

1. Gövde üzerindeki ve kanat alt ve hücum kenarlarındaki ışık yansımaları hiçbir aydınlatma ( özellikle olması gereken iniş ışıkları ) kapalı iken dahi görünmekte. ilgili texturelerin alfa kanalları düzenlemeleri uygun olmasına rağmen bu sorun modelleme kaynaklı olduğundan gövde ve kanat iniş ışıkları yansımaları FSX texturelerinde iptal edildi.

NOT: uygun olursa fx effect dosyası oluşturabilirsem buna benzer iniş ışık yansımalarını "aircraft.cfg" ilavesi olarak vereceğim. kahkaha Yoksa gövde ve kanat iniş ışıkları yansımalarıda yok... göz_kırpma

2. Dikey stabilize logo ışık yansıması orjinal "A320_Various2_L" dosyası kullanıldığında nasılda kötü gözüküyor değil mi ? Işık var ama neredeyse logonun kendisi hiç yok gibi.

Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 LxVvun5

İkinci resim yukarıdaki altı dosyada yapılan değişiklikler sonrasında alınmış ekran ekran görüntüsüdür.

1. "A320_Various2_L" ve "A320_Main3_L" dosyası haricindeki diğer 4 dosyadaki ışık yansımaları ( pencere gece görüntüleri hariç ) iptal edilmiş ( siyahlaştırılmış ) haliyle; birinci resimdeki iniş ışıkları açık olmasada gövde ve kanatlardaki iniş ışık yansımaları görünürken artık iniş ışıklarınız açık olsada bu yansımalar görünmeyecek ( effect dosyası oluşturabilirsem ne ala ).

2. Burası Wilco boyaması yapan arkadaşlarım ve hocalarım ( hocalarım zaten bilirler ) için önemli; "A320_Various2_L" dosya içeriği şeffaflaştırılıp altına "A320_Various2_T" gündüz boyaması eklenerek oluşturulmuş yeni "A320_Various2_L" dosyası ( benzer uygulama "A320_Main3_L" dosyası içinde geçerli ama pencerelere dikkat !! ) sonrası dikey stabilize logo ışık yansıması. Böyle daha hoş gözüküyor değil mi ?

Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 52yrBmt

--

Textureler hemen hemen bitti. effect dosyası oluşturma çalışması var sırada. bu hafta sonunu bunun için değerlendireceğim.

sevgiler, saygılar...

En son ibrahim tarafından Paz 14 Nis. 2013, 12:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyC.tesi 13 Nis. 2013, 14:43

Vallaha döktürmüşsün İbrahim hocam. Ben öyle estetiğe çok da önem vermem, abartı bir bozukluk olmadığı sürece. Örnek mi: Arabamın her iki kapısı da çizik ve göçükle dolu (sağ tarafı kardeşim çizdirdi, sola da park halinde vurup kaçmışlar, ben yapmadım yani) ama yıllardır da öyle durur. Beni götürüyor mu, götürüyor, yeter kahkaha

FSX ile FS9 arasındaki farkı bilmiyordum, iyi oldu öğrendiğimiz, çok teşekkürler. TC-OBI uçuyor mu bilemiyorum ama ben daha bazı A320 ve A321'leri filoma katamadım, uçtukça kazanıyoruz zira kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyPaz 14 Nis. 2013, 01:07

İbrahim hocam, sorunlu olan texturelerde yardım edebileceğim noktalar olursa(Fs9 olmak kaydıyle), bana (buraya) yazabilirsiniz. Biliyorsunuz, ben de çok pipirikliyim bu konularda. kahkaha
Kolay gelsin..
Serdar41
Pilot-1

Pilot-1
Serdar41

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyPaz 14 Nis. 2013, 09:00

Emeğiniz için çok teşekkür ederim.
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyPaz 14 Nis. 2013, 12:44

PILOT demiş ki:
İbrahim hocam, sorunlu olan texturelerde yardım edebileceğim noktalar olursa(Fs9 olmak kaydıyle), bana (buraya) yazabilirsiniz. Biliyorsunuz, ben de çok pipirikliyim bu konularda. kahkaha
Kolay gelsin..

Fs9 un gözünü seveyim hocam, hiç birşeye "hayır" demiyor tamamıyla "NO STRESS". Aslında Sorun FSX için model üreten " since bilmemne tarihinden beri" deyipte doğru düzgün bir FSX modeli üretmeyenlerde. SMS i bu nedenle çok beğeniyorum hem fs9 hemde fsx modellemeleri (Boeing + Airbus) hemen hemen hiç sorunsuz ( bire bir textureleri alın her iki similasyon modelindede kullanın ). Sanal marketlerde sanal ücret karşılığı kolayca bulunabilinir !!!

Fs konusunda takıldığım yerlerde ilk tıklatacağım kapı sizin kapınızdır hocam ( Allah bu çekirgeyi hocasız bırakmasın ).

saygılar.
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyC.tesi 20 Nis. 2013, 13:48

Boyamaları yeniden düzenlenmiş ve TC-OBS, TC-OBU tescilleri ilave edilmiş 11 adet Onurair A320 20.yıl serisi uçakları birinci iletide yeniden paylaşıma sunulmuştur.

sevgiler, saygılar, kırımsız uçuşlar.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyPaz 21 Nis. 2013, 20:52

Eh bize düşen de artıları peşin peşin teslim etmek o vakit kahkaha
K.Hakan Sevindik
Pilot-1

Pilot-1
K.Hakan Sevindik

MesajKonu: Geri: Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)    Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)  - Sayfa 3 EmptyPtsi 22 Nis. 2013, 11:22

Elinize sağlık.

Wilco A320 IAE Onurair 20.yıl serisi (Fs9, FsX)
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Atlasjet A320 serisi PA A320 IAE ( fs9-fsx )
» IFDG A320-232 Onurair
» Wilco/FeelThere A320 IAE İzair (fs2004, FsX)
» OnurAir(FotoReal Paint)_Airbus A320-232_IAE_(IFDG)
» Atlasglobal TC-ATT A320 Wilco Fs9-Fsx