VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği

3 posters
YazarMesaj
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği Empty
MesajKonu: 18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği   18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği EmptyCuma 16 Mart 2012, 10:48

18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği 18mart_poster
Değerli IVAO Türkiye Divizyonu Mensupları;

Şanlı Çanakkale Zaferini anmak adına IVAO Türkiye Etkinlik Departmanı, ve IVAO Türkiye Özel Operasyonlar Departmanı olarak "Geleneksel" 18 Mart 2011 Pazar günü Şehitlerimizi Anma Uçuş Etkinliğimizi duyurmaktan mutluluk duyarız.

Etkinliğimiz 21:00 - 00:00 Yerel (19:00-22:00 Zulu) saatleri arasında görerek şartlarda (VFR) icra edilecektir.

Etkinliğimizde kullanılmak üzere özel olarak 18 Mart scenery'si hazırlanmıştır. Scenery'leri aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. Mutlaka scenery'leri yüklemenizi tavsiye ederiz.

Aramızdaki genç arkadaşlarımızın bu günün anlam ve önemini daha iyi kavrayabilmeleri, Büyüklerimizin de bilgilerini tazeleyebilmesi adına 18 Mart Çanakkale zaferi ile alakalı bir sunum dosyası tarafımızca hazırlanmıştır. Uçmadan önce bu dokümanı indirerek okumanızı önemle rica ederiz.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Etkinliğimizde Kullanılacak Meydanlar

LTBA ISTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI

LTBH ÇANAKKALE HAVAALANI

LTBJ İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI

Olarak belirlenmiş olup, Etkinlik başlangıç saatinden sonra gelecek arkadaşlarımız aşağıdaki meydanlardan kalkışla etkinliğe katılım sağlayabilirler.

LTBU ÇORLU HAVAALANI
LTBW HEZARFEN HAVAALANI
LTFD EDREMİT KÖRFEZ HAVAALANI

18 Mart Akşamı oldukça kalabalık bir katılım olableceği düşüncesi ile İzmir Çanakkale ve İstanbul Atatürk kalkışlı trafikler için Flight Simulatör rotaları hem FSX hemde FS9 kulalnıcıları için tarafımızca hazırlanarak upload edilmiştir. Aşağıdaki linkten indirebileceğiniz rotalara kesin uymak etkinlikte tatsız olaylara sebebiyet vermemek adına önemlidir.

Hazırlanan scenery deki yapı ve sahneleri sorunsuz görebilmek adına uçuş planınızı maksimum AGL+1500 feet olarak yapmanız gerekmektedir.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Keyifli ve kırımsız uçuşlar geçirmeniz dileği ile....

IVAO TÜRKİYE DİVİZYONU

ÖZEL OPR. DEPARTMANI ETKİNLİK DEPARTMANI
AHMET MEHMETBEYOĞLU - JEKFER GÖKPINAR MUSTAFA SEZER ÜMİT ÜNALDI

En son Özgür Kiraz tarafından Paz 18 Mart 2012, 16:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: 18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği   18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği EmptyCuma 16 Mart 2012, 10:58

IVAO TR Etkinlik Bölümü'nden alıntılayarak yazdım. IVAO üyesi olmanız lazım bu uçuş için ama tasarımları isterseniz (ki o da üyelik isteyecektir indirmek için) diye yayınlayanlardan izin talep ettim. Olumlu cevap almam halinde, IVAO üyesi olmayanlarımız da çevrim dışı uçarak savaşlar hakkında bilgi sahibi olabilirler. Neden dedim bunu, IVAO TR forumunda, Jekfer GÖKPINAR hocamızın yazdığı bilgi mesajından dolayı. Buyurun:

arkadaşlar,

bu etkinliğin görsel tadını çıkartabilmek için olabildiğince küçük yavaş vfr uçak veya heli öneriyorum. arazi dar ve yer yer kıvrak manevralar gerektiriyor. hızlı uçaklarla pek çok detay kaçacaktır.
Bu senaryo temelde 2 ana kronolojiyi barındırmakta
1, deniz savaşları
2. çıkartma noktaları ve kara savaşları

Çanakkale kalkışlı trafiklerin 22 pisti doğrultusunu muhafazayla Bozcaadaa gidişleri ve geri dönüşleri sırasında deniz savaşlarının detaylarını görmeleri, ardından abide -kemikli dönüşüyle kara savaşları başlangıç ve gelişme senaryolarını izlemeleri bir avantaj olacaktır diye düşünüyorum.
tabii ki , finalde Dumlupınar denizaltısı şehitlerimize yapacağımız son selamı ihmal etmemek günün anlamını arttıracaktır.

Yani, öyle basit bir tasarım değil bu. Katılımlarınızı bekliyoruz ama VFR uçakla uçmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatayım.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: 18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği   18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği EmptyCuma 16 Mart 2012, 16:26

Alıntı için teşekkürler Özgür hocam, İnşaallah ogün bir aksilik çıkmazda katılırım. Sunum çok güzel arkadaşlar mutlaka okuyun.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: 18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği   18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği EmptyCuma 16 Mart 2012, 21:21

Okuyan çok da... Tasarımı indiremeyen olursa diye özel hesabıma yükleme isteğim de kabul edildi ama yüklemiyorum. Madem kimse ilgilenmiyor, niye uğraşayım?
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: 18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği   18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği EmptyPaz 18 Mart 2012, 16:58

pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: 18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği   18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği EmptyPaz 18 Mart 2012, 18:02

Bu etkinliği düzenleyen ve sunan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Sunum PDF'sini ve Fs9_Scenery'sini indirdim.
Kısmetse, bütün işlerimi bırakarak ve çoğu aktivitelerden feragat ederek etkinliğe offline olarak katılacağımdan emin olabilirsiniz. Diğer VAPS kaptanlarımın da online olarak katılacağından eminim..
Kanlarıyle, canlarıyla bize bu günleri armağan eden şehit dedelerimizi anmak ve uçarken bir kez daha tarihi yaşamak isteyen tün VATANSEVER kaptanlarıma sesleniyorum. Bundan başka bir vatanımız YOK!. Lütfen arkadaşlar, vatanımıza halen göz dikmiş olan düşmanlarımıza karşı toplanalım, birlik olalım ve kırılamayacak, yok edilemeyecek Türk Milletinin gücünü bu etkinlikte TEKRAR GÖSTERELİM!..

Vatanını, milletini, atasını ve ATATÜRK'ü seven herkes bu etkinliğe katılır. Eliniz kanda dahi olsa MUTLAKA KATILIN arkadaşlar. Bırakın herşeyi, GELİN!... Senede sadece 1-2 saat!.. Bu vatanı bize bağışlayanlar için ÇOK MU?..

18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği Oncevatan

18 Mart Şehitleri Anma Uçuşu Etkinliği
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» [OHYVA] Online Day Etkinliği 13/03/2012
» Eğitim Uçuşu - 1
»  SAGA VA Etkinliği 21/11/2014 (IVAO)
» GR&TR DOSTLUK KÖPRÜSÜ ETKİNLİĞİ 17.01.2012
» DE&TR HAVA KÖPRÜSÜ ETKİNLİĞİ 11.02.2012