VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu

5 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu Empty
MesajKonu: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 16:06

Hocalarım şimdi bu sorun pmdg demi yoksa fspassengerdamı anlamadım biliyosunuz pc im çöktü özgür hoca saolsun kurtardık dosyaları yedekledim ve format attım herşey güzel normal.pmdg ile oyuna girince passengersta start flight deyince weight and balace co pilot =0 passengers=0 falan yazıyor aircraft cfg falan düzenle diyor payload vs. vs. şeyler diyor sonuç olarak uçuş başlayaımyor.ama fsx te böyle bir sorun yoktu eskiden acaba uçaktamı sorun var simulatordemi yoksa formattanmı oldu ama biyandan passengerstede sorun olabilir yardımlarınızı bekliyorum.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 16:17

Gerek PMDG gerek iFLY gerekse Wilco Boeing uçaklarında, FSP ile bu sorun çıkıyor. Mesele şu: Uçakların yükleme dosyalarını, FSP2004 tanımıyor (FSX tanıyor, aynı sorunu yaşadığım için biliyorum). Yapmanız gereken şu:

Firmaya, bu saydığım uçaklardan birisini aldınız. Uçuş başlatmak istediğinizde bir soru sorar. Der ki, uçağın yapımcısı, aircraft.cfg dosyasına, bu uçağın yükleme planıyla ilgili ayar koymamış. Bu uçakla, FSP'de uçmak isterseniz sizin için aircraft.cfg dosyasını düzenlerim. Lakin, bunu yaptıktan sonra başka bir uçak seçin, sonra bu uçağa tekrar dönün der (yeniden yükleyecek ama yeni ayarlarıyla). Ondan sonra mesele halloluyor.

Yalnız uyarayım: Geçen aldığım 737-500 için bu uyarıyı verdi, tamam dedim, düzelt. Sonra uçuş başlayacak, 121 yolcu alıyor en fazla dedi. Uçağı seçtikten sonra 737 diyor sol tarafta. 737-500 için alttaki seçenekleri seçeyim dedim, yok. 737-400, 737-700 ve 737-800 için de bu uyarılar çıkmış ama alttaki uygun versiyonu seçince yolcu sayısı, artıyor (veya azalıyor). FSP klasörüne girdim, bu uçak için düzenleme yok mu diye, 737-300 var, 737-400 var ama 737-500 yok kahkaha Ben de FSP'nin sitesine girdim, bu uçak için yükleme planı indirdim ve onu kullanıyorum. Başta yine 737 diyor ama 737-500 çıkıyor artık. Buna dikkat edin. Özellikle 737-800 ve 737-900 için sıkıntı olur, değiştirmezseniz. 737 seçince en fazla 146 yolcuya müsaade veriyor. Oysa ki 737-800 160, 737-900 ise 177 yolcu alıyor (gerçekte farklıdır, orasını bilemem). Aza kanaat edersiniz öbür türlü ::)
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 16:25

Hocam ben aradım ama bulamadım sizde link varmı varsa koyarsanız sevinirim + ben size kopyalayayım buraya hocam hatayı :|
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 16:31

Problem:
The author of this aircraft seems to have forgotten the standard payload points that all FS aircraft must have.

Solution:
Click on "Correct this aircraft and fly with it." FsPassengers will modify the Aircraft.cfg and add the missing station point lines. Once done simply reload the aircraft and you will be able to use the aircraft in FsPassengers.

This will not harm the aircraft in any way. FsPassengers only adds standard station points with zero weight. This is not FsPassengers specific. Also before doing any changes FsPassengers backs up the original aircraft.cfg and renames it aircraft.cfg.back so it's completely safe and reversible.

More information about this: (scroll down)

In aircraft.cfg, common aircraft must usually have the following declaration:

[WEIGHT_AND_BALANCE]
station_load.0 = "170.0, 41.0, -1.5, 0.0, Pilot"
station_load.1 = "170.0, 41.0, 1.5, 0.0, Copilot"
station_load.2 = "2800.0, 41.0, 1.5, 0.0, passengers"
station_load.3 ....etc. etc

When this aircraft is missing the required number of station load points FsP will add the missing entry. FsP will add EMPTY WEIGHT station load as below, the existing one remains untouched:
station_load.4 = "0.0, 0.0, 0, 0.0, FsStation"
station_load.5 .... etc. etc. until 6 (max required stations for FsP)

So this entry does nothing other than allowing you to have more stations for this aircraft with FS9's standard dialog, and make this aircraft usable with FsPassengers.

TAMAMA BASIYORUM YÜKLE DİYORUM SORRY DİYOR VS VS .
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 18:34

Kimse yardım etmicekmi ?
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 21:15

Sorry diyor vs vs diyor da ne diyor hocam? Benden tavsiye: Sorulan soruya yes dedikten sonra FS9'dan çıkın, tekrar girin ve öyle başlayın yolcu almaya. Yine almazsa bilemem. Lakin dediğiniz uyarı, benim cevabımın sorusu. Size cevap verdikten sonra çıktım okuldan, daha yeni nete giriyorum.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 21:26

Hocam tam olarak şöyle şimdi start flight diyorumya-sonra aircraft cfg falan bişiler diyor correct flight diyorum sorry diyor değiştirilemez diyor cfg başarısız oldu yani olumsuz şeyler diyor üzgün
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyCuma 09 Ara. 2011, 00:13

Aircraft.cfg dosyası, okumaya karşı korumalı mı? Eğer değilse size o değiştireyim mi kısmında yapacağı değişiklikleri anlatır. Yine de yapamazsan not defteriyle aircraft.cfg dosyasını aç. Şu bölümü, elindeki dosyadakiyle değiştir:

[WEIGHT_AND_BALANCE]
reference_datum_position= 52.786, 0.000, 1.861 // Vector of Boeing RFP to visual mode centre !! People DO NOT TOUCH !!
empty_weight_CG_position=-57.770, 0.000, 0.000
max_number_of_stations = 50
empty_weight=91300.000
empty_weight_roll_MOI= 1630328.70
empty_weight_pitch_MOI= 2103844.05 // was 2734997.20
empty_weight_yaw_MOI= 1754301.78 // was 2403392.37
empty_weight_coupled_MOI=212.00
//
station_load.0=27400.000, -57.450, 0.000, 1.050
station_load.1 = "0.0, 0.0, 0.0, 0.0, FsStation"
station_load.2 = "0.0, 0.0, 0.0, 0.0, FsStation"
station_load.3 = "0.0, 0.0, 0.0, 0.0, FsStation"
station_load.4 = "0.0, 0.0, 0.0, 0.0, FsStation"
station_load.5 = "0.0, 0.0, 0.0, 0.0, FsStation"
station_load.6 = "0.0, 0.0, 0.0, 0.0, FsStation"
//

Muhtemelen sizde station_load.1 diye başlayan bölüm yoktur (FSP'nin, benim dosyada yaptığı değişiklik bu, eskisinin yedeğini aldığı için baktım). Dediğim kısımdan itibaren yoksa bu mesajdan seç ve altına ekle (load.0 kısmından sonra). Hatırlatayım, bu ayar, 737-800W için. Bu metin ise 737-900 için:

station_load.1 = "0.0, 0.0, 0.0, 0.0, FsStation"
station_load.2 = "0.0, 0.0, 0.0, 0.0, FsStation"
station_load.3 = "0.0, 0.0, 0.0, 0.0, FsStation"
station_load.4 = "0.0, 0.0, 0.0, 0.0, FsStation"
station_load.5 = "0.0, 0.0, 0.0, 0.0, FsStation"
station_load.6 = "0.0, 0.0, 0.0, 0.0, FsStation"
//

Bu vereceğim örnek ise Airbus A320IAE içindir. Bu uçakla başladığında hatasız giriyor. Çünkü yapımcı firma önceden yapmış bu ayarları:

station_load.0 = "450, 42.0, 0.0, 0.0, Crew"
station_load.1 = "1000, 37.0, 0.0, 0.0, Galleys"
station_load.2 = "5000, 16.0, 0.0, 0.0, Baggage"
station_load.3 = "7000, 0.0, 0.0, 0.0, Cargo"
station_load.4 = "6300, 26.0, 0.0, 0.0, First"
station_load.5 = "17000, 0.0, 0.0, 0.0, Coach"

Olması gereken böyle. Sıfırıncı bölüm uçuş ekibi, birinci bölüm mutfak, ikinci bölüm bagaj, üçüncü bölüm kargo, dördüncü bölüm birinci sınır, beşinci bölüm de ekonomi sınıfı şeklinde, herbirinin alacağı ağırlıklar belirtilmiş. Umarım yarar işine Enes hocam.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyCuma 09 Ara. 2011, 13:19

Maalesef yine olmadı hocam çok saolun aama maalesef anlamadım gitti bi hani bi anons paneli bulsam anonsları kurtarsam oda yok yani kuramıyorum
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyCuma 09 Ara. 2011, 14:01

Sayın hocam, şu hatayı tam anlamıyla bir yazar mısınız? Derdini söylemeyen derman bulamazmış derler. Siz, eksik söylüyorsunuz. Sorduğunuz sorunun cevabını verdim ama sistem, bunda bir sıkıntı çıkartıyorsa bakalım ne olduğuna.

Bu sorunu çözemezsek yazıklar olsun. Daha zoru işletim sistemini hallettik, bunu mu çözemeyeceğiz?
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyCuma 09 Ara. 2011, 16:29

Hocam dahada beter bir sorunla karşı karşıyayım İVAOya ilk kez gireyim dedim cesaret ettim connecte bastım aircraft color yani renk seç diyor basıyorum boş seçilcek hiç birşey yok aynısını uçuş planını yollarkende diyor şaştım kaldım üzgün fsx e mi dönsem ne yapsam bilmiyorum vallahi
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyCuma 09 Ara. 2011, 17:05

Hocam pmdg sorununu şöyle açıklayayım öncelikleUçağı company managerden satın alıyorum park frenler çekili herşey normal start flight diyorum veeee diyorki WEİGHT AND BALACE nin altındaki station load falan yazıyor sadece 0 yazıyor yani 0dan sonrası yok sizin dedinizi yaptım 0dan sonrasını yapıştırdım oraya ve correct flighta bastım sorry dedi bu aircraft.cfg değiştirilemez dedi (bizzat ingilizceci ablam çevirdi)bende çıkıp gireyim dedim çıktım girdim yine aynısı hocam altında no var o zaten pencereyi kapatıyorhocam umarım şimdi açıklayıcı yazmısımdır + Hocam dahada beter bir sorunla karşı karşıyayım İVAOya ilk kez gireyim dedim cesaret ettim connecte bastım aircraft color yani renk seç diyor basıyorum boş seçilcek hiç birşey yok aynısını uçuş planını yollarkende diyor şaştım kaldım fsx e mi dönsem ne yapsam bilmiyorum vallahi(hocam benim için önce uçak yani pmdg sorununa çözüm bulmayı daha çok istiyorum)
Hocam inşallah buluruz ama çözüm bulamazsak 6 tane fsx cd si almıştım zamanında vardı 6 ayrı kurulum yani 12 dvd :D kurcam ariane ile uçcam inşallah buluruz bi çözüm
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyCuma 09 Ara. 2011, 20:29

Başka bir uçakla denediniz mi? Başka bir şirket kurun, onunla almayı deneyin (başka bir uçak). Airbus serisi, bu konuda sorunsuz. Deneyin derim, hem keyif de alırsınız o uçaktan, zaten imzanızda da var kahkaha
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyCuma 09 Ara. 2011, 21:43

İki tane PMDG uçak kurulu ise çökme yapabilir hocam meselâ 737 ve 747 aynı anda uçak listesinde kurulumu? Gerçi ben son kurduğumda ikiside kurulu idi ama bir ara bayağı uğraştırmıştı beni sonra 747 yi tesadüfen kaldırdığımda çökme olmadığını gördüm ama son kurduğumda yine farkında olmadan ikisinide kurmuşum ama çökme falan olmadı tabi sebebini bilmiyorum. IVAO ya gelince MTL yükledinizmi hocam? Anladığım kadarı ile uçağınızın diğer IVAO pilotları tarafından nasıl görünmesini istersiniz diye soruyor, listeden uçağınıza göre bir livery seçmenizi istiyor sanırım. Şu dökümanları inceleyin hocam. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyCuma 09 Ara. 2011, 22:56

737 ile 747 ikisi beraber çalışıyor bende (TCAS dosyaları farklı, o sıkıntı çıkartabilir). Ancak 737-800 ve 737-900 serisiyle beraber sakın 737-600 ve 737-700 serisini kurmayın, elinizde kalıyor. Daha doğrusu birisi çalışır, diğeri çalışmıyor.

Hocamın sorunu o değil. Vallaha kelimeler kifayetsiz kalıyor, ben de tıkandım.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyC.tesi 10 Ara. 2011, 08:27

Özgür Kiraz demiş ki:
Başka bir uçakla denediniz mi? Başka bir şirket kurun, onunla almayı deneyin (başka bir uçak). Airbus serisi, bu konuda sorunsuz. Deneyin derim, hem keyif de alırsınız o uçaktan, zaten imzanızda da var kahkaha

Evet imzamdada var ve çok seviyorum ancak MCDU yu iyi bilmediğimden şüpheleniyorum
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyC.tesi 10 Ara. 2011, 08:29

Haluk demiş ki:
İki tane PMDG uçak kurulu ise çökme yapabilir hocam meselâ 737 ve 747 aynı anda uçak listesinde kurulumu? Gerçi ben son kurduğumda ikiside kurulu idi ama bir ara bayağı uğraştırmıştı beni sonra 747 yi tesadüfen kaldırdığımda çökme olmadığını gördüm ama son kurduğumda yine farkında olmadan ikisinide kurmuşum ama çökme falan olmadı tabi sebebini bilmiyorum. IVAO ya gelince MTL yükledinizmi hocam? Anladığım kadarı ile uçağınızın diğer IVAO pilotları tarafından nasıl görünmesini istersiniz diye soruyor, listeden uçağınıza göre bir livery seçmenizi istiyor sanırım. Şu dökümanları inceleyin hocam. [url=http://www.4shared.com/file/RkIKsYSB/IVAO.html?
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Saolun hocam her problemi hallettim şimdi TRAİNİNG :D
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyC.tesi 10 Ara. 2011, 09:34

enesyildirim demiş ki:
Özgür Kiraz demiş ki:

Evet imzamdada var ve çok seviyorum ancak MCDU yu iyi bilmediğimden şüpheleniyorum

Şahsi fikrim ama MCDU, FMC'ye göre çok ama çok basit kalıyor. Elimde bir doküman var (ancak okuldaki bilgisayarımda). Hatalı bulduğum taraflar olduğundan yayınlamadım. Uçuş yapamadığım bir zaman resimleri olsun alıp okulda boş vaktimde forumda sağlam bir konu açarım. O zaman da sormuştum, şimdi hatırlamıyorum ama istediğiniz rotayı, istediğiniz pistten başlamak (çıkış kapıdan olur da kalkış pistini kastediyorum) ve istediğiniz piste inecek şekilde birebir hem planını çizerim hem de programlamayı gösteririm (hava koşullarını sakin yaparsanız pistlerde sorun çıkmaz). Dün, Münih-Lyon uçuşunu planlarken 08L pistinden kalkıp 18L pistine inecek şekilde çizmiştim. Ne olduysa FS9 kilitlendi, tekrar girdim ama 2 dakika önce rüzgar 070 istikametinden eserken 340 istikametine geçmiş ve aktif pist 26L olmuştu. Mecburen, basit düzenleme gerekti kahkaha
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyC.tesi 10 Ara. 2011, 15:23

Peki hocam kounyu sabırsızlıkla bekliyorum :D
Recep ÇALKAN
Pilot-3

Pilot-3
Recep ÇALKAN

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyC.tesi 10 Ara. 2011, 18:33

konuyla alakasız bir soru soracağım istiyorsanız bir başlık açabilirim sorunum şu hocalarım.. inişe geçmeden önce ATC ile temasa geçiyorum ve ATC bana heading değerleri veriyor kaç feet yükseklikte olmamı vs vs ama şöyle bir durum var çoğunlukla dağlara taşlara çarpma ve sonuç kırım .. ve wilco airbus a330 uçağıyla girdiğim rotalardada bazen bu sorun oluyor atc den aldığım yüksekliğkleri girmeme rağmen yine dağa çarpma olasılığı doğuyor .. bunu nasıl düzeltebiliriz ..
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyC.tesi 10 Ara. 2011, 19:25

Şunu biliyorum:

Gerek FS9 gerekse FSX ATC'leri, yükseklik konusunda çok başarılılar. Eskiden, yüksekliği vermelerine karşın pas geçmek zorunda kalırım ve kabahati ATC'ye atardım. Ama işin aslı öyle değil:

Alçalmayı nasıl yaptığınız çok önemli. Atıyorum, ATC size 5.000 feet verdi ve ineceğiniz meydan 3.000 civarı bir yüksekliğe sahip. Siz eğer bu yüksekliğe, çok seri bir şekilde inerseniz sıkıntılar yaşarsınız. Alçalmayı ne çok hızlı ne de çok yavaş yapın. Hızlı yaparsanız sorun dediğiniz, yavaş yaparsanız da (veya sürat hızlı ama alçalma hızı, varyo düşük) pas geçme durumu çıkıyor. Burada devreye chart okuma, MDA (minimum descent altitude yani en düşük alçalma irtifası) gibi faktörleri bilmek gerekiyor. Kabahat A330'da değil. Yalnız şu var, Vol2 Airbus Wilco serisinde T/D noktaları, biraz geç geliyor. Ben bunu ayarlayabiliyorum ama sizin sorunun kökeni bu değil. Alçalma hızınızı düşürün ve bunu düşürürken de seyir hızınızı da düşürün (250 veya 230 knot ile alçalabilirsiniz).
Recep ÇALKAN
Pilot-3

Pilot-3
Recep ÇALKAN

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyC.tesi 10 Ara. 2011, 22:00

anladım hocam genelde alçalmadan önce hızımı 200 knota çekiyordum ve T/D noktasına gelmeden alçalmaya başlıyordum.. ama ATC ile irtibata geçince MCDU`nun (meydana yaklaşım esnasında) aksine girdiğim rota değil de ATC nin verdiği heading değerlerini giriyorum.. Sizce hız olayını anladım peki kaç varyoyla alçalmam lazım 1000 iyimidir ?
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyC.tesi 10 Ara. 2011, 22:58

Genelde -1800 varyo iyidir derler. Yerine göre -1500 varyo da fena değildir. Şöyle de diyebiliriz: Chart veya FMC kullanarak yapılan alçalmalarda, son yaklaşma irtifası bellidir. Bu irtifayla yaklaşma da sıkıntı çıkmıyor. Mümkün mertebe bu irtifaya, son yaklaşmada gelecek şekilde ayarlama yapmak gerekiyor (deneyimle olur bu, az çok kestirebilirsiniz). Chart kullanarak da tehlikeli yükseltileri öğrenebilirsiniz, ona göre dikkatli olursunuz. ATC ile yaklaşırken son irtifayı bilirseniz, genelde 20 nm mesafe kala son vektörlemesini yapar (son vektörleme, sizi ILS veya görerek inişe yönlendirdiği vektörlemedir, bu noktadan sonra kuleyle irtibata geçmenizi söyler). Bu durumda da aşağı yukarı olacağınız irfita (atıyorum, LTAC için 6.500 feet'tir, 8.000 feet ise 1.500 feet'i -1500 varyoyla 1 dakika gibi bir sürede azaltırsınız. Deneyerek öğrenin, epeydir sıkıntı çekmiyorum bu konuda, Kars seferinde ben de az kalsın çakılıyordum.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyPtsi 12 Ara. 2011, 15:40

enesyildirim demiş ki:
Peki hocam kounyu sabırsızlıkla bekliyorum :D

Dün akşam, LFLL-EDDM seferi yapmayı planlıyordum, misafirler yatar diye uçuş yapmadım (keşke yapsam, geç yatacakları tuttu, bu akşama kısmetse), bütün MCDU girişlerinin resmini aldım (Fraps sağ olsun, çok işime yaradı). Ancak, resimler biraz sönük geldi bana, gece uçuşu planladığımdan mı nedir? Forumda ilk olacağı için sırf size özel LTAI - LTFJ arası, RNAV SID ve RNAV Star içeren bir uçuş planlama hazırlayacağım, gündüz vakti olacak. Böylece hem AES LTAI performansında artış olup olmadığını hem de RNAV kullanan bu iki meydanda, kalkış ve inişler, gerçekte nasıl oluyor, programlama nasıl yapılıyor, nelere dikkat ediliyor, görmüş olacağız. Uçuş için A320-200 TC-JPP Harran kullanılacak (en sorunsuz model). Hava radarı, HUD gibi unsurları da göstermeyi planlıyorum. Bir günlük uçuştan vazgeçeceğim ama faydalı olur. Umarım fraps yüzünden sistem arıza çıkartmaz. Geçen uçuşun son kısmını çektim, daha doğrusu tekrar kısmını, canlıda çekmek daha mantıklı kahkaha
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu   Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu EmptyPtsi 12 Ara. 2011, 16:19

Hocam teşekkürler frapsın boyutu çok yüksek oluyor video boyutu total video converterden küçültebilirsiniz videonun boyutunu sabırsızlıkla bekliyoruz :)

Fs2004 PMDG'de ÇÖKME Sorunu
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» FS2004 IVAO Sorunu
» FS2004 Görüntü Sorunu
» FS9 IVAP sorunu.
» fs2004 uçak boyama - ekleme sorunu
» Fs2004 Scenery Sorunu(Çok kötü bi sorun lütfen yardım edin)