VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
IVAO ADC SINAVI Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

IVAO ADC SINAVI

4 posters
YazarMesaj
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 09:03

Selamlar
Bugün LTBJ'de yerel 21.15 de Sn.Hakan Sivrikaya hocam tarafından ADC sınavım icra edilecektir.
Trafik olarak beklerim.

Sevgiler.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 11:16

ADC sınavı nedir, biraz açabilir misiniz Cengizhan hocam? ATC mi yazacaktınız, biraz onu da merak ettim de.
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 11:52

ADC bir rütbe hocam.ATC olarak rütbemi yükseltip daha üst pozisyonlarda görev alabileceğim bu sayede :)
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 12:07

M.Cengizhan demiş ki:
ADC bir rütbe hocam.ATC olarak rütbemi yükseltip daha üst pozisyonlarda görev alabileceğim bu sayede :)

Teşekkürler hocam. Sınavınızda başarılar dilerim. Ola ki imkan bulup online uçarsam ve ATC olursanız, iniş önceliği tanırsınız artık, forumdan dolayı :lol:
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 12:08

:):) hocam bir emergency deklare edersiniz tüm yollar sizin.

Teşekkürler
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 13:13

Başarılar dilerim hocam, Bir gün bizide indirirsiniz artık dicem ama ben VATSIM'de uçmaktayım.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 13:32

VATSIM ve IVAO arasındaki fark(lar) nedir? Biraz bilgilendirilsek ::)
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 13:41

Özgür Kiraz demiş ki:
VATSIM ve IVAO arasındaki fark(lar) nedir? Biraz bilgilendirilsek ::)

Hocam VATSIM ve IVAO FS'nin 2 büyük online uçuş serverları'dır.Hemen hemen 2'sindede tüm kurallar aynıdır aralarında pek bir fark yok en belirgin özellikleri VATSIM daha çok amerika ağırlıklı IVAO ise daha çok avrupa ağırlıklı diyolar ancak şahsen IVAO'yu denemediğim için pek bir bilgim yok bu konuda. Bazı sanal havayolu şirketleri thyva gibi IVAO'da bazıları ise flythy gibi VATSIM'de hizmet vermektedir. VATSIM'de türkiye gerçekten çok boş özellikle son 1 haftadır. Geçtim Live ATC bulmayı şu sıralar uçan pilot bile bulamıyorum IVAO'da durum nedir bende bugün biraz bakıcam dilerseniz servinfo isimli program ile 2 serverın'da tüm online uçuşlarına ve online atc'lerine bakabilirsiniz ücretsiz ve ufak bir programdır.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 15:03

Teşekkürler hocam. Aydınlatıcı oldu bu bilgiler. Belki de hava koşulları berbat diye millet cesaret edip uçmamıştır kahkaha
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyPerş. 08 Ara. 2011, 23:08

Sınavı geçtim arkadaşlar manevi destek için teşekkürler.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyCuma 09 Ara. 2011, 00:03

M.Cengizhan demiş ki:

Geçmiş olsun Cengizhan hocam. Ben de az önce en zorlu inişlerden birinin sınavını geçtim. Az bir görüşte, 24 knot süratle karşımdan esen rüzgar + sağanak yağmur (Bremen) ve 2 km'lik bir pist, 737-500 ile. Mükemmel iniş puanıyla (üstelik FMC'deki VAPP süratiyle) ama ilk seferde pas geçince rötardan zaman puanı yok :lol: Bir daha böyle bir iniş gelir mi bilemem, umarım çok sık gelmez :lol:
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyCuma 09 Ara. 2011, 14:20

M.Cengizhan demiş ki:

Geçmiş olsun Cengiz Hocam benimde yarın ATC muheberesi var Boeign Type Rating'ten sonra baya bir zorlayacak gibi görünüyor umarım bükreşi birbirine karıştırmam.

Arada sırada IVAO'da Free Flight'lar düzenleyeceğim online ATC bulursam belki denk geliriz de indirirsiniz bizi yakın bir gate isterim ama haberiniz olsun öle en uzağı vermezsiniz artık :D
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyCuma 09 Ara. 2011, 14:42

emresancaktar demiş ki:
M.Cengizhan demiş ki:

Geçmiş olsun Cengiz Hocam benimde yarın ATC muheberesi var Boeing Type Rating'ten sonra baya bir zorlayacak gibi görünüyor umarım bükreşi birbirine karıştırmam.

Arada sırada IVAO'da Free Flight'lar düzenleyeceğim online ATC bulursam belki denk geliriz de indirirsiniz bizi yakın bir gate isterim ama haberiniz olsun öle en uzağı vermezsiniz artık :D

Verir verir, hatta pistin hemen yanında özel bir kapı bile açtırır. Forumdan o kadar hatrımız da olsun artık :lol:

Free flight (serbest uçuş) derken nasıl düzenleyebiliyorsunuz? Yani organizasyon mu beraber uçuş mu nedir? Ah ah, bir online uçabilsem, süper olacak da neyse... Çocuk çok uyanıyor, mecbur yanına gitmek zorunda kalıyoruz (anne gelesiye kadar avutmaya çalışıyorum ama bende avunmuyor kerata, teknik donanım eksikliğinden) :lol:
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyCuma 09 Ara. 2011, 15:32

Hocam normalde fsairlines denen bir sisteme üye bizim sanal havayolumuz olan Air Anatolia VA bu sistem üzerinden uçuş rezerve edip saatlerine ve rotasına uygun bir biçimde uçuyoruz. Ancak dilersek bu sistem'e girmeden de sadece IVAO'da online olarak bir uçuş planlar kafamıza göre uçabiliriz(kafamıza göre derken tabi yine Flight Planı göndermek zorunluluğu ile) Zaten çoğu sanal havayolu şirketi artık pilot alımlarını 50saat+ IVAO veya VATSIM'de uçuş tecrübesi arayarak gerçekleştiriyorlar. Sanal havayoluna kayıt olmadan önce de bu tarz Free Online Flightlar ile gerekli uçuş zamanını doldurup tecrübe kazanıyoruz. Sizi online da görmek bizde çok isteriz ancak durum müsait değilse tavsiye etmem çünkü hakkaten online ATC olsun olmasın sürekli uçağın başında durmak ve onla ilgilenmek gerekiyor gerek Pozisyon bildirimleri gerek trafik gerekse metar alımları ve pist seçimleri için ben normal bir LTBA-LTAC online uçuşunda en fazla 15dk civarı boş kalabiliyorum o da online ATC yoksa ve Track edilmiyorsam.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyCuma 09 Ara. 2011, 15:59

Tebrikler Emre hocam, THY958T görürseniz o benim işte! kahkaha 50 saati doldurmaya çalışıyorum, az kaldı. Burada da bir VA kurmak lâzım yeterli eleman var teknik destek lâzım biraz o kadar.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyCuma 09 Ara. 2011, 16:13

Başkanın kim olacağı belli de yardımcı kim olacak ki kahkaha

O kadar basit mi sanal bir havayolu kurmak? Pek aklımın aldığı işler değil, meraktan soruyorum esasında.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyCuma 09 Ara. 2011, 18:06

Başkan pilot hoca (Eğer kabul ederse, pek gönlü yok gibi geldi bana.)
Yardımcısı ve eğitmen sen olabilirsin Özgür hocam tabi tanışmadığımız bu işi bilen arkadaşlarda vardır aramızda ortaya çıkmaları lâzım.
Peter hocam IVAO ile iletişimi pek mükemmel sağlayabilir.
Bol miktarda pilot adayı zaten mevcut.
Bize bir tane Team Speak kanalı lâzım aslında ve bol miktarda boş vakit! kahkaha
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyCuma 09 Ara. 2011, 20:27

Eğitmenlik kalsın, daha benim çok eksiğim var. Gerçi en çok zorlandığım kötü havada inişleri bile yavaş yavaş kıvırmaya başladım ama...

Boş vakit, ah o yok mu... Bu akşam ve yarın uçuş zor (ev kalabalıklaştı, yarın oğlanın doğum günü, gerçi bu akşam zorlarım ama RC4 kullanamayacağım kesin).
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyCuma 09 Ara. 2011, 23:57

Teşekkür ederim Haluk Hocam kayıt ediyorum uçuş numaranızı ancak IVOA mı yoksa VATSIM'demisiniz ?
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

IVAO ADC SINAVI Empty
MesajKonu: Geri: IVAO ADC SINAVI   IVAO ADC SINAVI EmptyC.tesi 10 Ara. 2011, 06:02

IVAO hocam yalnız ben Türkiye semalarında uçuyorum şu an. :sırıtık|: Daha çok çalışmam lâzım çoook!! :study:

IVAO ADC SINAVI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» IVAO C1 sınavı
» IVAO PP pratik sinavi ve Uyelik
» IVAO MTL
» IVAO ATC
» ivao türkiye atc'ler