VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları

+4
phantomII
pilot
Erdinç TURKAN
ibrahim
8 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları Empty
MesajKonu: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyPaz 26 Haz. 2011, 21:12

vaps ailesinin yeni üyesi olarak selamlarımı ve paylaşımlar için teşekkürlerimi sunarım. ilk acemi uçak boyamsı resimlerimi sunuyorum. ilgili bölüm yöneticilerinin görüşlerini bekliyorum...

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları TzUu9

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları FtSSd

En son ibrahim tarafından Çarş. 03 Ağus. 2011, 00:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: "İbrahim" in boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyPaz 26 Haz. 2011, 22:00

Hocam bu çalışmanız ilk mi ? daha öncede yaptınız mı ? uçağın altındaki renk gövdeninkinden daha mı açık, neden soruyor derseniz, ön dikme kapakları açık renkde duruyor,sanıyorum uçağın altındaki renk daha açık, birde gövde çamlarını biraz koyulaştırabilirmisiniz, eğer ilk çalışmanızsa çok güzek bir çalışma olmuş, ellerinize sağlık, sizden istediğim uçağı uçurun üstten ve alttan görmek isterim.Saygılar.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyPtsi 27 Haz. 2011, 02:26

Öncelikle VAPS ailemize hoşgeldiniz İbrahim hocam.
VAPS'ta yeni olduğunuz için çalışmalarınızı yanlış kategoriden alıp, Painterlerimizin çalışmalarını sergilediği (yorumlar için) bu bölüme taşındı.

İlk çalışmanız olduğunu düşünerek sizi tebrik ediyorum. Yorumlarımızda nokta atışı yapabilmemiz için Erdinç hocamın dediği gibi uçağın resimleri daha yakın plandan ve her pozisyonu çok yakın plandan olmalı. Mümkün olduğu kadar ZOM yapmalısınız.
Ayrıca uçağın gölgede kalan hiç bir tarafı olmamalı, ve bizlere sunacağınız kısımlar mutlaka tam güneş ışığı altında olmalı.
Teşekkürler.
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyPtsi 27 Haz. 2011, 14:32

mesajı uygun konu altına taşıdığınız için teşekkürler ( forum acemiliğime verin)...
Erdinç hocam,psp x3 ile ilk çalışmam bu, gövde RGB 128, gövde altı RGB 160 renginde. camlar boyama kitindeki orjinal renklendirme, gövde rengine yakın olduğundan seçilmede zorluk oluyor gibi. mukayese edilebilmesi için sol tarfın cam renklerini değiştirip istediğiniz diğer görüntülerle birlikte bu mesaja en kısa zamanda ekliyeceğim. bir de gövde tek renk olmasına rağmen kuyruk dikmesindeki bu koyu gölgelenme canımı sıkıyor. nedenini anlayamadım, ışıklandırmadan mı yoksa rengin kendisimi buna neden oluyor acaba?

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları 25soght

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları Iz13r7

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları 4t96s0

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları Ejwggk
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyPtsi 27 Haz. 2011, 16:32

İbrahim hocam, "Corel Paint Shop" programı kullanmadığım için bilemiyorum ama, her Photo Edit programında olmazsa olmazlardan olan "Eyedropper" (Boya rengi seçim özelliği) ile Kuyruk dikmesi ile gövde rengi arasındaki Renk KOd'ları arasındaki farkı inceleyebilirsiniz.
Renk KOdları eşit ise,dikmede gölge olabilir.Ancak resimlerden görebildiğim kadarı ile (alt resimdeki gibi) her ÜÇ renk tonu da birbirinden farklı olmasının nedeni sanırım, ÜÇ textrurenin de ayrı ayrı texturelerde olmasından kaynaklanıyor olabilir.
Üç textureyi de aynı Layer içine alarak renk kodlarını eşitlediğinizde, bu farklılık ortadan kalkacaktır.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cam renklerinin gövde rengine yakın olması da sanırım Kamoflaj olması gerektiğindendir.Siyah camlar da fena durmuyor hani..

NOT: Resimlerinizin genişliğini 650pixel'e daraltmanıza gerek yoktur. İstreseniz 2000 pixel gibi BÜYÜk boyutta yapabilirsiniz. Sistemimiz sayfaya sığdıracak kodlamaya sahiptir.
Yorumlar yapabileceğimiz boyamalara ait resimler, mümkün olduğu kadar BÜYÜK ebatta olmalıdır. 1500-2000 hatta 3000 pixel dahi olabilir. Sorun değil.Sistem sayfaya göre ebatlandırı. Kolay gelsin.

Yakın plan ve mümkün olduğunca KOCAMAN resimler!. :helal!:
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyPtsi 27 Haz. 2011, 17:23

merkez kanat dışında tüm gövde aynı layer içinde, diğer texture ler ile de denedim hatta sitedeki tusaş textureleri ile de hepsinde aynı gölgelenmeler mevcut, koyu renkler bunu daha da belli ediyor. sanırım yapılacak bir şey yok...
camları beğendiğine sevindim... saygılar.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyPtsi 27 Haz. 2011, 17:29

Aslında bu boyamaya bizim değil de, VAPS'ın askeri havacılık konusunda uzman hocamız "Phantom II" hocamızın yorumlarını da beklememizde fayda var. Bizim göremediğimiz noktaları ve en ince ayrıntıları da bulabilecektir.Saygılar.
phantomII
ADMIN

ADMIN
phantomII

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyPtsi 27 Haz. 2011, 18:29

konuyu inceledim modelde değerli kaptanlarımızın bahsettiği gibi 2 renk görünüyor CN 235 hava kuvvetleri envanterindeki CN235 ler 2 farklı kamuflaja boyanırlar birisi sizin seçmiş olduğunu gri renk fakat gövdenin heryeri aynı tonda olmalıdır, diğer boyamam şeklide yeşil ve toprak renginden oluşan gövde altı beyaza boynamış olan modeldir. Dolayısıyla modeldenmi kaynaklanıyor bilemiyorum ama buradaki CN-235 gerçek dışı renge boyanmıştır. Gövdenin her yeryerini aynı tonda boyarsanız sonuç çok güzel olacaktır Şimkdiden elinize sağlık. Hatalı bölgeler konudaki mesajlarda SS olarak size gösterilmiştir değerli kaptanım. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyPtsi 27 Haz. 2011, 18:41

Anladığım kadarı ile Phantom hocamızın yazdıklarına özetle; renk tonlarının farklılıkları, belki de uçağın modelindeki kıvrımlardaki ışık yansımaların ileri geliyor olabilir.
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptySalı 28 Haz. 2011, 00:18

sayın Erdinç Turkan, pilot ve phanthom II hocalarım ilgilerinize ve görüşlerinize çok teşekkür ederim.

pilot hacamın söylediği gibi ton farklılıkları modelin özelliğinden olabilir, resimlerde görüneceği üzere ışığı tam yandan aldığında ton farklılıklar çok azalıyor.

Tavsiyelerinize uygun olarak şekillendirdiğim çalışmanın sonucu aşağıdaki gibi oldu, bence de iyi oldu. bu şekilde sonlandırmayı düşünüyor, ilave tavsiyelerinizide bekliyorum... saygılar.

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları 8FRNz

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları 49aGN

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları 3SpvV

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları AzqpC
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: "İbrahim hoca" nın çalışmaları: Abacus b787-800   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptySalı 19 Tem. 2011, 12:09

değerli painter hocalarım psp x3 ile yaptığım ikinci çalışma örneklerini sunuyorum. değerli yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum...

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları 6ksEP

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları NLDV4

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları FbNkh

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları Goa3X

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları 980Aw

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları JZWyi

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları 0oQIp

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları OfnkS

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları N5juD

En son ibrahim tarafından Salı 19 Tem. 2011, 12:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptySalı 19 Tem. 2011, 12:30

İbrahim hocam, çalışmanız gayet güzel görünüyor,sadece tamamlayıcı tescil ve ad gibi şeyleri daha sonra uçağa ilâve ediceğinizi umuyorum, yalnız önerim, sitermizde paint modellerin bulunduğu yerden herkezin kullanabileceği, ıfdg veya posky uçaklrında çalışmalarınızı yaparsanız,değerlendirmelerimiz, daha iyi olur, henüz daha gerçeği olmayan uçakları değerlendirmekde güçlük çekiyoruz.Çalışmalarınızın devamını bekliyoruz.Kolay gelsin.Saygılar.
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptySalı 19 Tem. 2011, 12:44

sayın erdinç hocam, yeni kuruk logosunun png sini oluşturmak zamanımı aldı biraz. ıfdg ve posky modelleri üzerinde ancak thy paintlerini yapabilecek logo, çıkartma ve yazılarım mevcut. elimden geldiğince ilgili modellerin paint kitleri üzerinde de çalışacağım. saygılar....
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptySalı 19 Tem. 2011, 13:02

Ya resimlerde bulanıklık var ya da benim bilgisayarda bir sıkıntı var. Ekran görüntüsünden dolayı da bulanıklık oluşmuş olabilir, onun dışında boyama yapmadığım için yorum yok ::)
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptySalı 19 Tem. 2011, 14:38

Haklısınız Özgür Hocam bende boyama yapmıyorum yalnız sanki diğer boyamalara göre texture çözünürlüğü düşükmü kalmış acaba biraz yada sizin sisteminizden kaynaklanan bir olayda olabilir tabi tebrikler ++++'lar şelale :)
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptySalı 19 Tem. 2011, 14:54

İşin çözünürlükle pek bir alakası yok ibrahim kaptanımın ilk çalışmalarından olduğu için biraz acemilik ve programdan kaynaklanan bir sorun var genellikle photoshop kullandığımız için photoshop çok daha kaliteli texture sunuyor
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptySalı 19 Tem. 2011, 19:00

Önce (+)lar ŞELÂLE yapalım..
İbrahim hocam, VAPS forumlarını doğru kullandığınız ve konuyu doğru yere açtığınız için teşekürler. Ben biraz başlığı değiştirdim.. Bunda sonraki diğer çalışmalarınızı da başka bir topik açmadan bu sayyfada sunabilirsiniz.
- Boyama iyi görünüyor.
- Bayrak genişliği ve büyüklüğü tam, standart
- "Turkish Airlines" fontu sanki basık gibi geldi. Gerçek THY yazısının fontu "Futura Bold" dur. Bunu kullanmış olabilirsiniz ancak, resim programınızda yüksekliğini daraltmışsınız. Buna gerek yok!. Yazıyı komple küçülterek ön kapının üst sınırına getirebilirsiniz.
Ayrıca yazıyı hangi kıstasa göre ortalayıp, sabitlediniz?...Ön kapıdan sonraki ilk pencere hizasından da başlayabilirdi.
- Kuyruk logosu uygun.
.. B787 uçağı, Erdinç hocamın da dediği gibi THY de olmadığından bu yorum ve önerileri yapmamız gerekir.

Benim yıllar önce, ilk B787 modeli piyasaya çıktığında "Robert Versluys" tan yapmış olduğum eski tip boyama olan B787'sine göz atabilirsiniz;

Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim. Kolay gelsin.
Bu sıcakta iş yapmak zordur!, bilirim..

Bu arada görüntülerde hiç bir bulanıklık sorunu göremedim. PC'deki Grafik ayarlarınıza göz atabilirsiniz.
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptySalı 19 Tem. 2011, 20:35

sayın Özgür Kiraz, Mertkarslioğlu, Kaan Özgel ve Pilot hocalarım, ilgi ve yorumlarınıza sonsuz teşekkürler, boyama işinde acemiyim dediğim gibi bu ikinci uğraşım.

Pilot hocamın söyledikleri önemli benim için. logoların, bayrağın ve doğru tespitiyle biraz basık hale getirdiğim "TURKISH AIRLINES" yazı fontunu bunların hepsini sadece örnek resimlere bakarak yapmaya çalışıyorum. sitede varmı bilmiyorum ama bir göz atacağım, logo yazı ve çıkartmaların doğru ebatlerı, fontları v.b. hakkında.

pilot hocam eğer bayrak doğru ebatta ise "TURKISH AIRLINES" onun 2 katı eninde olmalı sanırım, eğer öyle ise yazı neredeyse gövde üstüne taşıp orada diğeri ile birleşecek konuma geliyor bu da gözüme hiç hoş gözükmüyor. Pencere üstlerinde çok fazla kullanım alanı yok gibi o nedenle yazıyı daha aşağıyada alamıyorum. yazıyı küçültürsem bu kez de bayrağıda normalden daha küçük hale getirmem gerekecek ama tekrar bir boyayıp bakacağım.

textureler konusunda ben de psp x3 den muzdaribim, elimde photosop cs5 de var ama türkçe olmasına rağmen bir türlü alışamadım ona ( sanırım oturup kullanım kılavuzunu baştan sona bir okumam gerekiyor) psp x3 de layerleri oluşturma ve üzerlerinde çalışmak çok daha pratik ve kullanışlı geldi bana.

yorumlarınız için hepinize tekrar teşekkür ediyorum sayın kaptanlarım. saygılar...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyÇarş. 20 Tem. 2011, 01:45

İbrahim hocam, resim programı konusunda endişelenmeyin, ben de Photoshop mağdurlarındanım. kahkaha . Bende de olmasına rağmen bazı ufak işler için ancak kullanabiliyorum. Eliniz hangi resim edit programına alıştıysa onunla devam etmenizi öneririm. Bakın profilimde yazan edit programı ile yapamayacağım hiçbir şey olmadı şimdiye kadar. Hatta animasyonlu resimler, transparanlar, logolar, vs. binlerce çeşit aklımıza gelen her türlü resim editlerini yapabiliyor. Ben de bu programı 2 senede tam anlayabildim. Mühim olan karar verilen bir program üzerinde yılarca denemeler yapıp çalışmak gerekiyor.

- Boyamanızın üzerindeki bayrağın boyutu ve dikdötgen şekli çok mükemmel, SAKIN BOZMAYIN!...
- T.A. yazısını ayarlarken bayrağı kıstas almayın.. Bayrağın konumu, boyutu ve dikdörtgen şekli uçağın boyutuna ve konulacak yere göre ayarlanır. T.A yazısı, bayrağa göre ayarlanmaz.
- T.A. yazısını yukarıda dediğim gibi; en veya boydan tek-tek DEĞİL, KOMPLE olarak (yazı köşelerinden ayarlamak suretiyle) yazıyı bütün olarak küçülteceksiniz.
Yazının yüksekliği şöyle olmalı; (Uçağa arkadan baktığımızda sol-yan tarafa göre ayarlanacak ; aynı ayarlanmış yazıyı sağ tarafa uygulayacaksınız. Uçağın sağ tarafındaki ön kapı biraz daha küçük olduğundan sanki yazı kapının üstünü aşmış gibi görünenilir. Mühim değil.)
Yazının üst sınırı: Sol-Ön kapının üst sınırına kadar gelmeli,
Yazının alt sınırı: Pencerelerin üst sınırından 7-10 pixel yukarıda olmalı.

Size bazı sayfalarımızı önereceğim. Buralardaki konular size gerekli önemli ipuçlarını verecektir.
Ayrıca "Boyama Çalışmalarınız" konu başlığında açılan birçok çalışmalarda yaptığım yorum ve önerilere de lütfen göz atınız!. Kolay gelsin.

Yorumlarımı yaptığım konular: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Logo ve Fontlar: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Boyama yardımları: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] (Sabit Konuların altındakiler!)

ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyÇarş. 20 Tem. 2011, 12:14

hocam ilgi ve desteğinize teşekkürler...

- "futura bold" ile T.A yı 44 point ile yeniden oluşturup hizaladım
( yalnız şu kapı pencerelerinin konumu dolayısıyla ancak bu kadar oldu)
- bayrak ebadını değiştirmeden bir boy burun tarafına aldım.
- star aliance logosunu biraz küçülttüm. ( yazısını eklemeyi unutmuşum onuda ekleyeceğim)
- gövde altını lale logosu renginde boyadım.
- uçak ismini NAZİLLİ, kuyruğu TC-TCO olarak adlandırıp, boeing 787-800 yazısınıda kuyruğa ekledim. ( yazı fontları ve durumları konusunda görüşleriniz önemli benim için)

özel teşekkürüm dtxbmp programının kullanımı için. sayenizde textlerdeki bulanıklıklar düzeldi. ::)

doğrumu yapıyorum bilmiyorum ama yazı ve şekilleri konumlandırmak için b777-300 ü örnek alıyorum ( gerçi b787 den daha uzun)

sayın hocam, yorumlarınızı, tavsiyelerinizi, eksik materyaller konusunda görüşlerinizi esirgemeyin. siz değerli hocalarım tamam diyene kadar uçak üzerinde çalışmaya devam edeceğim... yaz ortasının en sıcak saygılarını sunuyorum...

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları FZfV6

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları 3Kt27

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları YUevy

Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyÇarş. 20 Tem. 2011, 12:41

Hocam şimdi süper olmuş texture'ler çok daha kaliteli ancak sol kanat altında bildiğiniz gibi uçağın tescili yazar onuda yazarsanız tam süper olacak... kahkaha

Saygılar
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyÇarş. 20 Tem. 2011, 13:14

Kaan Özgel demiş ki:
Hocam şimdi süper olmuş texture'ler çok daha kaliteli ancak sol kanat altında bildiğiniz gibi uçağın tescili yazar onuda yazarsanız tam süper olacak... kahkaha

Saygılar

kaan hocam ona başlayacağım ancak bu uçağın kanat yapısına bakınca tescili nereye konumlandıracağım onu düşünüyorum. birde abacus ün kanat texture si tek ( sağ ve sol olarak ayrılmamış. kanatçık ta aynı durumda.). yapınca umarım her iki kanat altında oluşmaz. saygılar.

daha fenası oldu. alfaları kaldırsam bile eklediğim text her iki kanadın hem altında hemde üstünde oluşuyor? sanırım bu konuda uzman yardımına ihtiyacım olacak ( eğer uçağın model dizaynından kaynaklanmıyor ise)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyÇarş. 20 Tem. 2011, 17:42

Şöyle bir öneri ile tasarımınızı değiştşrmenizi rica edeceğim İbrahim hocam;
Abacus firması genelde Fs için Tools(yardımcı programlar, araçlar) üretir. Bu uçak tasarımı da Abacus'un beta ürünlerinden biri olduğundan tek kanat ile işi idare etmiş ve yanlış bir uygulama yapmış..
Bu nedenle Erdinç hocamın yüksek görüşlerine katılarak, bu firmanın uçağına değil de ücretsiz ve bundan daha mükemmel dizayn edilmiş olan "Robert Versluys" un B787 sinden yeniden başlamanızı tavsiye ederim. Linkini yukarıdaki mesajlarımdan birinde vermiştim. Boyadığım uçağı oradan indirin ve kendinize ait olacak düzenlemeleri tekrar yapınız..Bundan sonraki yorumlarımı, o uçaktaki düzenlemelerinize göre yapacağım.
Bu uçak ile tasarıma devam etmeniz halinde, kimsenin elinde olmadığından, bu uçağa rağbet edileceğini sanmıyorum. Bu nedenle "Robert Versluys" veya Posk'nin B787'si var mı bilemiyorum, bunlarla devam etmenizi tavsiye ederim.

"Robert Versluys" un B787'sinde yapmanız gereken düzenlemelere örnek olacak önerilerimi, şimdiden bir üstteki yeni uçağınıza göre yapayım:

- T.A yazısı mükemmel oturmu. Eline sağlık.

- Şimdi bayrakta sorun görünüyor: bayrağı biraz daha KOMPLE ufaltarak pencerelerin dikey boyu kadar olmalı) yazıya 3 harf boyu mesafede kalacak şekilde yaklaştırmanız gerekiyor. (T.A yazısındaki 3 harfin genişliği kadar mesafe..) gibi..

- "Star Alliance" logosu, "kenar kokpit penceresinin" boyutu kadar ufalacak ve kokpit penceresi hizasında, kokpit penceresi ile ön kapının TAM arasında kalacak.

- Arka kapının sağındaki Tescili oradan alarak, yatay konumunu bozmadan (kapının üst sınırından) sola doğru kaydırarak arka pencerelerin üstüne konumlandırılacak..Boyutu biraz daha büyütüp, yolcu pencerelerinin boyutundan biraz daha (ÇOK AZ!) küçük olacak şekilde yapılacak.(Resimdeki tescilin boyutu çok ufak olmuş.)

- Öndeki uçak ismi ile arkadaki Boeing stiker'inin boyutu da tescil'den daha ufak olmalı. (Yazıların yüksekliği, tescilin yüksekliğinin en az yarısı kadar olmalı.). Yani isim ve stiker yazıları, tescil yazısından küçük olmalı.
Buna göre yukarıdaki resimdeki isim ve stiker boyları çok güzel. yalnızca Tescil yazısının boyutunu KOMPLE olarak pencerelerin yüksekliği kadar büyütmen gerekecek.

- Arkadaki Boeing stikerini, arka-son pencerenin dış kenarına hizalanacak şekilde biraz SOLA kaydırılacak. Kapı eşiğine çok yaklaşmış.

- Öndeki uçak ismini de sola kaydırarak, ismin ilk harfinin sol kenarını kokpit penceresinin dış kenarına hizalanandırınız.

- Ön tekerlek kapaklarına tescilin SON İKİ harfini yazmayı umutmayın!.(sağ-sol, iki tarafa da..)

- Bu uçakla devam etmeniz halinde Kanatlara tescil yazısını maalesef yazamayacaksınız. şayet "R. Versluys" un uçağından devam edecekseniz kanat tescilleri hakkında bir bilgi. (Aslında yazmama bile gerek yoktur.Çünkü belki aldığınızı umduğum uçak boyamalarımda, kanat tescillerinin nasıl konumlandırıldığını görebilirsiniz.)
Uçağın arkasına geçerek kuyruk üstünden okunacak şekilde baktığınızda; sağ kanat ÜSTÜNDE!..
Uçağı "SLEW" modunda 500 ft. yukarı kaldırıp, burun altından okunacak şeklide baktığınızda "SAĞ KANAT altında!" olacak tesciller.
Yani genel bir değişle; Uçağa kuyruktan baktığınızda.. Tesciller, sağ-kanat üstünde ve sol kanat altında olacak. Kolay gelsin hocam.

ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyÇarş. 03 Ağus. 2011, 00:27

tüm vaps ailesine ramazan ayının hayırlı olmasını dileyerek üçüncü boyama çalışmamı sayın hocalarımın değerlendirmelerine sunuyorum...

cls a310 un hazır thy livery üzerinde retujlarla yaptığım ( cls nin paint kiti kafamı karıştırdı ) ve örmek resimleri bulmakta gerçekten zorlandığım, ancak bir gerçek foto örneği ve bulabildiğim bir-iki özel çekilmiş fotolardan faydalanarak oluşturduğum a310-203 TC-JCM Ceyhan uçağının mayıs 2000 yılında galatasaray ın uefa kupa finaline özel boyaması. ( paint istek köşesinde a340-311 isteğimde de görebileceğiniz üzere bir boyama daha mevcut)

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları Ibg01

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları 1sly2

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları IdaO1

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları ASo8X

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları KsDB1

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları YYcuY

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları 6cfBD

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları KimFk

Mert YILDIRAN
Systems Optimist

Systems Optimist
Mert YILDIRAN

MesajKonu: Geri: "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları   "İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları EmptyÇarş. 03 Ağus. 2011, 00:45

Elinize sağlık ibrahim hocam çok güzel bir çalışma olmuş tek kelime ile şahane "+"lar sizinle :)

Saygılar :)

"İbrahim hoca" nın boyama çalışmaları
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» "efe00'ın boyama çalışmaları"
» "amenathen" nın boyama çalışmaları..
» M. Adlin Boyama Çalışmaları
» "memo1998" in Boyama Çalışmaları
» "cagri03" boyama çalışmaları