VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Yakıt azalma sorunu Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Yakıt azalma sorunu

4 posters
YazarMesaj
DenizYesil
Pilot-1

Pilot-1
DenizYesil

Yakıt azalma sorunu Empty
MesajKonu: Yakıt azalma sorunu   Yakıt azalma sorunu EmptyÇarş. 15 Eyl. 2010, 22:08

Değerli kaptanlarım, hocalarım iyi günler,
benim yakıt tankı ile ilgili bir problemim var.
Uçuş sırasında yakıt tankı %99 dolu olmasına rağmen, 5 dakikada bir yakıt tankında çok az yakıt kaldığına ilişkin uyarı alıyorum. Bunu nasıl halledebilirim?
Teşekkürler.

Yakıt azalma sorunu 81885259
Yakıt azalma sorunu 27737505
phantomII
ADMIN

ADMIN
phantomII

MesajKonu: Geri: Yakıt azalma sorunu   Yakıt azalma sorunu EmptyCuma 17 Eyl. 2010, 01:06

Sanırım aircraft.cfg ayarlarıyla ilgili bir problem bende savaş uçaklarında yaşıyorum bunu. Su gibi yakıt tüketiyor. ama en azından ben üzerinde oynama yapmama rağman düzeltemedim bu durumu. Pilot kaptanım daha bilgilidir bu konuda onu biraz bekleyebilirseniz mutlaka çözüm yolu gösterecektir.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yakıt azalma sorunu   Yakıt azalma sorunu EmptyPerş. 23 Eyl. 2010, 17:26

Evet.., Phantom hocama katılıyorum."Aircraft.CFG" dosyasında yakıt tanklarının kapasitesi değil de Contack Point ve nerede oldukları işlense de,.. zamana, uçuş hızına ve Throttle miktarına göre yakıt tüketimleri "air" dosyalarına işlenmiştir.Kısa bir araştırma ve düzeltmelerle bu sorunu çözebiliriz umarım.
Deniz kaptanım, buraya uçağın sadece "air" ve " aircraft.CFG" dosyalarını Upload ederseniz bu sorunu düzeltmeye çalışırız.Bu arada bulunduğum yerde internet imkânım (Download-Upload) olmadığından, sonuçların Ekim ortalarına kadar uzayabileceğinden şimdiden mazur görünüz.
Bu arada birşeyi söylemek isterim; Yakıt tüketimi zamana da bağlı olduğundan, gerçek zamana göre 5 dakikada yakıt tüketiyorsa, uçuş zamanını 64x veya 32x 'e ayarlamış olmayasınız?..Tabi şu an aklıma gelen bir düşünce sadece. Olmayabilir de.. Saygılar.
tezcalitpoka
Pilot-1

Pilot-1
tezcalitpoka

MesajKonu: Geri: Yakıt azalma sorunu   Yakıt azalma sorunu EmptyCuma 21 Ocak 2011, 10:25

Kaptanlarım bende de aynı proble oluyor,captain sim legendary c-130 uçağında pist kalkışını yapıyorum 2 3 dakika gittikten sonra hemen bu uyarı geliyor,yani biraz gitsem anlayacağım ama yakıtı bitirecek mesafede kat etmiyorum,acaba eksik birşeymi yapıyorum?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yakıt azalma sorunu   Yakıt azalma sorunu EmptyCuma 21 Ocak 2011, 17:51

Merhaba kaptanım,
Yukarıda yapılan çözüm açıklamalarından sorununuz giderilmiş olmalı. Açıklamaları uyguladığınız halde sorun devam ediyorsa, eklediğiniz uçakla ilgili "SIM (.air)" dosyasında bazı hatalar vardır. Kolay gelsin.

Yakıt azalma sorunu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ATC_Kule Sorunu
» görüntü sorunu
» B737NG, M.SOFT EXCEL BAZLI UÇUŞ YAKIT PLANLAMA, DiSPEÇ VE PERFORMANS HESAPLAYICI
» "HIZ" göstergesi Sorunu..
» WOAI Sorunu