VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız. Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız.

3 posters
YazarMesaj
batugul35
Pilot-1

Pilot-1
batugul35

İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız. Empty
MesajKonu: İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız.   İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız. EmptySalı 25 Mayıs 2010, 12:29

Merhaba

Aranıza yeni katıldım.ils ile iniş az çok gerçekleştirebiliyorum.
fakat ils olmadan gideceğim yön ve iniş için rica etsem
izmir - istanbul için bir video anlatımı koyabilirmisiniz.
keza ils ile inişide bu şekilde öğrendim.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederinm.

saygılarımla

Not: Eğer fazla olmassa boeing 737-800 olursa çok daha iyi anlıyacağım.

En son batugul35 tarafından Salı 25 Mayıs 2010, 17:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız.   İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız. EmptySalı 25 Mayıs 2010, 14:22

Aramıza hoşgeldin kaptanım.
Video hazırlama işini bilen kaptanlarımız en kısa zamanda size yardımcı olacaktır.
batugul35
Pilot-1

Pilot-1
batugul35

MesajKonu: Geri: İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız.   İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız. EmptyÇarş. 19 Ocak 2011, 14:23

merhaba

Aletsiz iniş yapmasını bilen çok kaptan vardır aramızda.En azından ben öyle düşünüyorum.
Fakat aylardır yukarıda rica ettiğim video için kimsenin yardımcı olmaması düşündürücüdür.
fatih58
Pilot-1

Pilot-1
fatih58

MesajKonu: Geri: İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız.   İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız. EmptyÇarş. 19 Ocak 2011, 15:19

Selamlar,
Bende aranıza yeni katıldım.Bahsettiğiniz gibi videolu bir anlatım çok iyi olur gerçekten.Çünkü bu konular öyle kolaylıkla anlaşılmıyor.Siz yine iyisiniz,uçağı indirebiliyorsunuz.Seviyeniz iyi sayılır.Ben daha çok başlardayım.Bu sitedeki değerli kaptanlarımız sayesinde öğreneceğiz inşallah.Herkese kolaylıklar dilerim.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız.   İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız. EmptyPerş. 20 Ocak 2011, 00:36

-
fatih58 demiş ki:
Unutma ki, Ağzında bal olan arının, kuyruğunda da iğnesi vardır.
Öncelikle bu anlamlı imzanız için teşekkür ederim Fatih kaptanım.
Ayrıca, "Kayıt Müracaat Formu" nun hatasız doldurma örneği olarak sizin kayıt formunuzu "Misafirlerlerimiz Ne demiş?" sayfasındaki Kayıt Açıklamaları kısmında yeni kayıt olacak üyelerimiz için bazı bilgileri değiştirirek kullanmayı uygun gördük.
"Sıfır Hata" sı olan formunuz için size tekrar teşekkür ederiz.

Gelelim konuya..Hiçbir zaman VAPS forumlarında çözülmeyen tek bir konu kalsın istemeyiz. Nitekim kalmadı da..
Batugul kaptanımızın isteğine hak veriyorum. Uzunca bir süre bu sayfanın cevapsız kalması bizi de üzmüştür. Lâkin,
Evet, herkes uçuş yapıyor, herkes farklı uçaklar kullanıyor. Ancak herkes Screen-Video çekemiyor. Herkes Video yapamıyor. Çeken var mıdır?..Bilemeyiz...
Ama, bizim yazılarımız, açıklamalarımız var. Eğitim dökünamları ile ve kendilerinde de var olan gizli kalmış uçma yetenekleri ile FS'ye sıfırdan başlayıp VAPS'ta Uçuş Öğretmeni seviyelerine kadar gelen kaptanlarımız da azımsanamayacak ölçüde..
Ancak, illâ ki "- Ben videodan başka hiçbir şekilde bu işi öğrenemem!" diyorsanız, video çekebilen ve bütün uçuşu anlatabilen kaptanlarımız varsa da onların insiyatifini beklemek gerekir.. Şu an için böyle bir hazır videomuz yoktur. Ancak Youtube gibi sitelerde birçok kokpit içinden çekilen FS uçuş videoları vardır. Belki bunlar da işinizi görmez ancak, aşağıdaki sayfalarımızdaki konuların hepsini okuyup anladıktan sonra mutlaka uçuşlarınızı başarı ile gerçekleştirebilirsiniz. İlk denemelerimiz bizim de başarısız olmuştu. Ama sürekli yapacağınız uçuşlar size başarı getirecektir.
Altta linkleri olan sayfalarımızda açılan bütün konuları okuyunuz . Mutlaka başaracaksınız.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Mükemmel derecede aletsiz veya aletli uçuş yapan hocalarımız çok var. Ancak hangimiz video çekim konusunu biliyoruz ki?, kimin elinde Screen-Video çeken ve editleyen program var?.. Net'te birçok böyle programlar var ancak, umarım bu sesimize kulak veren gönüllü bir hayırsever usta uçuş hocamız çıkar da ; "- Ben yaparım !" der.
Böyle video çekebilecek olan hocalarımızın, hem uçuş öğretmeni seviyesinde olması hem de video hazırlamakta usta olması gerekir.

Bu arada Batugul kaptanım, Avatar ve altındaki bigilerinizi güncellemenizi rica edeceğiz. Bir çok noksanlıklar var:
İşletim sisteminiz, Fs Versiyonunuz, CPU kaçGhz?..vs. falan.
Şayet işletim sisteminizin özellliklerini gösteren program yoksa, buyrun burada var. İndirip yükleyin, çalıştırın. Sisteminizin tüm bilgileri önünüze gelecektir: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Saygı ve Sevgilerimizle.
fatih58
Pilot-1

Pilot-1
fatih58

MesajKonu: Geri: İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız.   İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız. EmptyPerş. 20 Ocak 2011, 01:45

Selamlar,
Güzel düşünceleriniz için teşekkürler.Başvuru formumun örnek form olmasına sevindim doğrusu(ilkokul çocukları gibi 8) )

Ayrıca yardımsever tavrınza da çok teşekkürler.Verdiğiniz linkleri incelemeye başlıyorum.Video konusunda yardımcı olacak ustalarımızı bekliyoruz.Nette bir çok video var ama en büyük sorun İngilizce.Yoksa oyundaki eğitim bölümü de gayet detaylı ama işte İngilizce olduğu için anlamak ne mümkün.

Video kaydetmek için harika bir program olan Fraps'ı tavsiye ederim.Çok kullanışlı ve basit bir program.Geçenlerde bir kayıt aldım fsx den.Deneme amaçlı.Şöyle prof bir şey olsaydı keşke , burada paylaşırdım.

İlgi ve alakanızdan ötürü tekrar teşekkürler hocam.Saygılar,kolaylıklar dilerim.
batugul35
Pilot-1

Pilot-1
batugul35

MesajKonu: Geri: İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız.   İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız. EmptyPerş. 20 Ocak 2011, 14:39

Merhaba

Profilimdeki eksik bilgileri elimden geldince düzelttim.uyarınız için teşekkürler
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız.   İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız. EmptyPerş. 20 Ocak 2011, 14:45

Profil için teşekkürler kaptanım.

İstek: Aletsiz İniş İçin Video Yaparmısınız.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Video-Eğitim: A319_Wilco_Kalkış ve İniş eğitimi
» [İstek]; Fs9-LCEN Scenery için Afcad Güncellemesi
» VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.
» [İSTEK-RİCA]; Deniz uçakları için Marina sceneryleri
» İstek:Baştan Sona Uçuş (Video)