VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş. Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.

+4
Recep ÇALKAN
pilot
Erdinç TURKAN
Haluk
8 posters
YazarMesaj
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş. Empty
MesajKonu: VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.   VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş. EmptyPtsi 26 Eyl. 2011, 21:57

Herkese merhaba! Flight simulatör' e yeni başlayıp ne yapacağını nereden başlayacağını bilemeyenlere, VFR uçuşu öğrenmeden FMC programlamaya çalışan arkadaşlara ve VOR to VOR uçuş hakkında bilgisi olmayanlara yardımcı olabilmek amacıyla aşağıdaki videoları hazırladım. Hiç bilmeyenlerin değilde azbuçuk tadına bakmış olanlarında anlayabileceği tarzda anlatmaya çalıştım. Dört videoda tek bir uçuşun hikâyesidir, ilk iki video yeterli aslında ama sıkılmadan seyrederseniz son videoda ils inişide tatbiki olarak anlattım.
Üstünüze afiyet bende alerjik astım var videoyu hazırladığım esnada gündönümüne denk geldi videodaki gıcık öksürük o yüzdendir kusura bakmayın. kahkaha
Gerçek bir VFR uçuşa göre muhakkak ki hatalarım vardır farkedenlerin aşağıda yorumlarını bekliyorum. Herkese güzel inişler.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

En son Haluk tarafından Salı 27 Eyl. 2011, 06:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.   VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş. EmptySalı 27 Eyl. 2011, 00:08

Hocam çok güzel hazırlanmış, her arkadaşın öğrenmesini tavsiye ederim, sizden ILS li IFR uçuşun eğitim videosunuda rica etsem bizler için hazırlarsanız, eksik olan bilgilerimizi tamalamış oluruz.

Videoda anlatımda, vor istasyonlarını tanıtmışsınız,size teşekkür ederim, havacılık dilinde oraya TAKAN diyorlar bilginiz olsun.

Yapmış olduğunuz çalışmayı büyük bir zevkle izledim, ben hep headingle uçardım ama bu vorla uçuş olayı daha çok zevk verdi, sizi yapmış olduğunuz çalışmadan dolayı kutlarım.ikinci artı benden (+) laarrrrrrr.

En son Erdinç TURKAN tarafından Salı 27 Eyl. 2011, 03:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.   VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş. EmptySalı 27 Eyl. 2011, 00:34

Ben de Haluk hocamıza teşekkür etmeden ve (+) lara boğmadan geçemem.. kahkaha
VAPS'ın bir numaralı "Video Editor" ü olmak böyle bir şey!.. Elinize, ağzınıza sağlık hocam.
Bu arada geçmiş olsun!. Allah, acil şifalar versin!.

Erdinç hocam, sizde mi İLK ARTI'yı kaptırdınız?.. Tabi kime kaptırdık, belli kahkaha
Ailemizin tatlı dilli, hoş sohbetli öğretmenine kahkaha

En son pilot tarafından Salı 27 Eyl. 2011, 00:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Recep ÇALKAN
Pilot-3

Pilot-3
Recep ÇALKAN

MesajKonu: Geri: VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.   VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş. EmptySalı 27 Eyl. 2011, 00:35

Hocam müthiş bir çalışma inanılmaz güzel bir anlatım teşekkürlerimin yanı sıra + lar geldi bilmediğim ne çok şey varmış uçuşlar bu bilgilerle dahada zevkli hale geleceğinden emin olabilirsiniz tekrardan teşekkürler emeğinize sağlık...
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.   VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş. EmptySalı 27 Eyl. 2011, 00:41

VOR to VOR uçmayı hiç denemedim ama pist ortalarken kullandığım oldu. Güzel bir çalışma olmuş Haluk hocam. Teşekkürler, ellerinize sağlık.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.   VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş. EmptySalı 27 Eyl. 2011, 00:43

pilot demiş ki:
Erdinç hocam, sizde mi İLK ARTI'yı kaptırdınız?.. Tabi kime kaptırdık, belli kahkaha
Ailemizin tatlı dilli, hoş sohbetli öğretmenine kahkaha

Yok, bu sefer ben değilim (beni kastediyorsanız). Hakikaten ben değilim, şimdi verecektim artıyı, hocamın mesajını gördüm kendi mesajımı gönderirken (uyarı ekranında). Demek ki birisi artıyı vermiş ama birşeyler karalamamış ::)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.   VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş. EmptySalı 27 Eyl. 2011, 00:49

Hayret!?.. Demek, sizi de bizim gibi öteleyip ilk artıyı basmış biri.. kahkaha

kadirsariaslan
Vaps Designer

Vaps Designer
kadirsariaslan

MesajKonu: Geri: VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.   VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş. EmptySalı 27 Eyl. 2011, 01:13

Haluk hocam çalışmanız ve emeğiniz için elinize sağlık. Gerçekten güzel olmuş. Bu çalışmanın üzerine bizleri detaylı bir chart okuma anlama videosu paklar artık ( Biraz istek gibi oldu:)

*Merakın giderilmesi açısından ilk +'yı ben göndermiştim ama zaman sıkıntımdan yorum yapma fırsatım olmamıştı. Bu dakikaya kısmetmiş :)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.   VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş. EmptySalı 27 Eyl. 2011, 01:32

Aranan şahıs bulunmuştur!. Bilgilerinize. kahkaha

Haluk hocam, kusura bakmıyorsunuz umarız?..
Konuyu güncel tutmak anlamında bir-iki ufak esprilerle süslüyoruz. :helal!:
Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Selim ŞAHİN

MesajKonu: Geri: VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.   VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş. EmptySalı 27 Eyl. 2011, 11:10

Haluk hocam,, (+)'lar şelaleeee... Samimi anlatımınız, engin tecrübeleriniz ve paylaşımcı yanınızla forumumuzun en değerli hocalarındansınız.

Çok yararlı oluyor hazırladığınız videolu anlatımlar. Bugün vor to vor hakkında bilmediklerimizi öğrendik, yarın kim bilir neler öğreniriz! Tekrar teşekkürler hocam. Elleriniz, yüreğiniz dert görmesin. Saygılar.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.   VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş. EmptySalı 27 Eyl. 2011, 11:25

Samimi yorumlarınız için teşekkür ederim.

İstekler not alınmıştır en kısa zamanda yayınlamaya çalışacağım ama önce kendime izin vereyim 20-25 gün İstanbul-Bursa git-gel...!! :pirat:

En son Haluk tarafından Perş. 29 Eyl. 2011, 20:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.   VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş. EmptySalı 27 Eyl. 2011, 16:05

Müthiş Bir çalışma Olmuş Hocam Elinize sağlık

VFR, VOR to VOR uçuş ve ILS iniş.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  İniş Eğitimi Videoları
» [VIDEO-Eğitim]; PMDG 737 Full Uçuş Serisi -2- FS2Crew ile Uçuş
» İniş'te Hız Düşüremiyorum
» ils siz iniş yardım ?
» Ils olmayan havalimanlarına iniş