VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Co.Pilot ile birlikte uçuş? Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Co.Pilot ile birlikte uçuş?

5 posters
YazarMesaj
Halil Ibrahim Sarıkaya
WEB-Researcher

WEB-Researcher
Halil Ibrahim Sarıkaya

Co.Pilot ile birlikte uçuş? Empty
MesajKonu: Co.Pilot ile birlikte uçuş?   Co.Pilot ile birlikte uçuş? EmptyCuma 19 Tem. 2013, 17:29

Arkadaşlar merhabalar.Sizlere kısa bir soru ve önerim var.
Fsx te 2 kişinin aynı kokpitte co-pilot birisi pilot birisi olarak uçtuğunu duymuştum birazda biliyorum denebilir ama hiç denemedim bilgim sadece teorik pratiğim yok :D.Bu şekilde uçmayı bilen pilot arkadaşlarımız varsa beraber uçmayı teklif ediyorum kimin pilot kimin co pilot olacağı önemli değil önemli olan zevk almak diyorum.Konu hakkında bilgisi olan veya uçmak isteyenler varsa lütfen yazın teşekkürler.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Co.Pilot ile birlikte uçuş?   Co.Pilot ile birlikte uçuş? EmptyCuma 19 Tem. 2013, 22:33

Konu, yanlış yere açıldığı için taşınmıştır. FSX'in multiplayer kısmından oluyor diye biliyorum ama hizmet veren servis kapandı diye duymuştum.
Halil Ibrahim Sarıkaya
WEB-Researcher

WEB-Researcher
Halil Ibrahim Sarıkaya

MesajKonu: Geri: Co.Pilot ile birlikte uçuş?   Co.Pilot ile birlikte uçuş? EmptyCuma 19 Tem. 2013, 22:48

Hocam konuyu doğru yere taşıdığınız için teşekkürler.Gamespy bu hizmeti veriyor diye biliyorum.Gamspy hala açık multiplayer kısmından olduğunu biliyorum doğrudur.Başka bildiğiniz bir yöntem varsa paylaşabilir misiniz acaba ?
paraglider
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
paraglider

MesajKonu: Geri: Co.Pilot ile birlikte uçuş?   Co.Pilot ile birlikte uçuş? EmptyC.tesi 20 Tem. 2013, 00:29

Halil kaptanım gamespy açık fakat flight simulator'e olan desteğini kesti. Daha önce bir kaptanımız daha sormuştu ama konuyu bulamadım sanırım silinmiş. Ben kuzenim ile denemiştim aynı kokpitte uçuşu. Öncelikle çift kumanda uçamıyorsunuz. 1. pilot uçarken 2. pilot trim ayarı flap gaz ayarı göstergelerdeki bazı ayarları yapabiliyor ama aynı anda lövye kontrolü yapamıyorsunuz. Bu uçuş tipi için iki yöntem var. 1. si ve kolayı aynı ağ üzerinden iki bilgisayarı birbirine bağlamak. 2. si ise gamespy tarzında ücretsiz yada ücretli hizmet veren yabancı siteler mevcut. İnternette biraz araştırabilirseniz bu siteleri bulabilirsiniz. Bulamadığınız takdirde özel mesaj gönderirseniz ben sizin için araştırırım. Bağlantıyı sağladıktan sonra yapmanız gereken tek şey server olan kişi share my aircraft( uçağımı paylaş sekmesini işaretlesin) parola koymayı da unutmayın çünkü bir anda kokpitinize dalabiliyorlar tecrübe ile sabit :) Tüm işlemler sağlandıktan sonra yanlış hatırlamıyorsam "T" tuşu ile kumandaları birbirinize devredebiliyorsunuz. Sesli iletişim içim teamspeak kullanmanızı öneririm. Bu arada uçacağınız kişi ile fsx yada fs versiyonlarınızın aynı olması lazım birinizde sp1 diğerinde sp2 yada acc versiyonu var ise birbirinizi ağ üzerinde göremiyorsunuz.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Co.Pilot ile birlikte uçuş?   Co.Pilot ile birlikte uçuş? EmptyC.tesi 20 Tem. 2013, 00:51

Başlık; "FsX BERABER UÇUŞ" ta düzeltildi.
Halil Ibrahim Sarıkaya
WEB-Researcher

WEB-Researcher
Halil Ibrahim Sarıkaya

MesajKonu: Geri: Co.Pilot ile birlikte uçuş?   Co.Pilot ile birlikte uçuş? EmptyC.tesi 20 Tem. 2013, 01:34

herkese teşekkür ederim tüm düzeltme ve yorumlar için co pilotlu uçuş yapmak isteyen kaptanlar varsa iletişime geçerlerse memnun olurum teşekkürler.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Co.Pilot ile birlikte uçuş?   Co.Pilot ile birlikte uçuş? EmptyC.tesi 20 Tem. 2013, 01:42

Konuu actiginiz icin ve bilgiler icin tesekkurler hocalarim.Bende FS9 kullaniyorum acaba vatsim de ucarken veya ivao da ayni durum mumkun mu acaba?
Halil Ibrahim Sarıkaya
WEB-Researcher

WEB-Researcher
Halil Ibrahim Sarıkaya

MesajKonu: Geri: Co.Pilot ile birlikte uçuş?   Co.Pilot ile birlikte uçuş? EmptyC.tesi 20 Tem. 2013, 01:51

Tamer hocam bildiğim kadarıyla Ivao da bir uçakta iki id gözükmüyor bu yüzden 2 uçak üst üste görünüyor bu neden ötürü Ivao da olmaz ama vatsim i bilemeyeceğim

Co.Pilot ile birlikte uçuş?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sanal Uçuş?Online uçuş için IVAO kaydı nasıl yapabilirim?.
» [VIDEO-Eğitim]; PMDG 737 Full Uçuş Serisi -2- FS2Crew ile Uçuş
» PAKİSTAN AIRLINES B737-900 (TDS-FS2004) YER ARAÇLARI İLE BİRLİKTE
» auto pilot ?
» Co.Pilot Eklentisi Hakkında