VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Co.Pilot Eklentisi Hakkında Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Co.Pilot Eklentisi Hakkında

5 posters
YazarMesaj
Yiğit Erk
Pilot-2

Pilot-2
Yiğit Erk

Co.Pilot Eklentisi Hakkında Empty
MesajKonu: Co.Pilot Eklentisi Hakkında   Co.Pilot Eklentisi Hakkında EmptyPtsi 31 Ara. 2012, 17:38

Merhaba bir sorum olacaktı bir kaç video'da gördüm, sorayım dedim hemen size.

FSX'de video çeken biri mesela flaps five diyor, flapslar 5'e geliyor yani simulator başındaki kişi komut veriyor ve simulator (co-pilot) uyguluyor. Bu eklentinini adı nedir acaba?

şimdiden teşekkürler.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Co.Pilot Eklentisi Hakkında   Co.Pilot Eklentisi Hakkında EmptyPtsi 31 Ara. 2012, 17:42

Aradığınız bu olmasın?
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Yiğit Erk
Pilot-2

Pilot-2
Yiğit Erk

MesajKonu: Geri: Co.Pilot Eklentisi Hakkında   Co.Pilot Eklentisi Hakkında EmptyPtsi 31 Ara. 2012, 17:45

Değil hocam benim söylediğim şöyle yani tam anlatamadığım için flaps'lardan örnek veriyorum

flaps five hemen flapslar 5'e getiriliyor simulator tarafından yani bir nevi co-pilot eklentisi.

ama ismi ne işte :D
Yiğit Erk
Pilot-2

Pilot-2
Yiğit Erk

MesajKonu: Geri: Co.Pilot Eklentisi Hakkında   Co.Pilot Eklentisi Hakkında EmptyPtsi 31 Ara. 2012, 17:47

flood olacak ama şuan size bahsettiğim videoda söylediğim eklentide şöyle birşey gerçekleşti

kabin görevlisi boardinge başlayalım mı diye sordu videoyu çeken adam yes dedi.

yukardada yeşil yerde Captain: yazıyor mesela adam yes deyince orda dediği şey yazıyor.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Co.Pilot Eklentisi Hakkında   Co.Pilot Eklentisi Hakkında EmptyPtsi 31 Ara. 2012, 17:49

Tamam buda öyle işte daha profosyonel ses controlleri falanda var.
Yiğit Erk
Pilot-2

Pilot-2
Yiğit Erk

MesajKonu: Geri: Co.Pilot Eklentisi Hakkında   Co.Pilot Eklentisi Hakkında EmptyPtsi 31 Ara. 2012, 17:53

Ö.Savaş demiş ki:
Tamam buda öyle işte daha profosyonel ses controlleri falanda var.

hocam benim bahsettiğim bundan daha profesyonel bir eklenti.
Erman PILICOGLU
FS Systems
OPERATOR

FS SystemsOPERATOR
Erman PILICOGLU

MesajKonu: Geri: Co.Pilot Eklentisi Hakkında   Co.Pilot Eklentisi Hakkında EmptyPtsi 31 Ara. 2012, 21:02

FS2Crew en profesyonel eklenti budur..Yanınızda Co-pilot varmış gibi tüm checklist i uygulatabilirsiniz ister voice ister yazılı yain tuşlar ile..Ayrıca yeni çıkan Aerosoft Airbus XE de bu içinde var uçağın..

Ücretli bir eklentidiri info linki... : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Co.Pilot Eklentisi Hakkında   Co.Pilot Eklentisi Hakkında EmptyCuma 15 Şub. 2013, 17:23

Erman PILICOGLU demiş ki:
FS2Crew en profesyonel eklenti budur..Yanınızda Co-pilot varmış gibi tüm checklist i uygulatabilirsiniz ister voice ister yazılı yain tuşlar ile..Ayrıca yeni çıkan Aerosoft Airbus XE de bu içinde var uçağın..

Ücretli bir eklentidiri info linki... : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Hocam Fsx'in varsayılan uçaklarındada kullanabiliyormuyuz bunu? Pmdg için, veya her uçak için ayrı bir fs2crew'mi almamız gerekiyor? Zannedersem siz kullanıyorsunuz. Çevrimiçi uçuşlarda bize ne gibi bi artısı olabilir?
paraglider
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
paraglider

MesajKonu: Geri: Co.Pilot Eklentisi Hakkında   Co.Pilot Eklentisi Hakkında EmptyCuma 15 Şub. 2013, 19:00

Multi crew experience eklentisini kurarsanız fsx default uçaklarda da kullanabilirsiniz. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu linkte açmıştım konuyu daha önce.

En son paraglider tarafından Ptsi 18 Şub. 2013, 16:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Co.Pilot Eklentisi Hakkında   Co.Pilot Eklentisi Hakkında EmptyPtsi 18 Şub. 2013, 13:10

Bu eklentiler bizim yerimize uçağı indirebiliyormu? Neler yaptırbiliyoruz tam olarak? Mesela rnav yaptırabilirmiyim?

Aslında benim sorduğum, her uçak için ayrı bir fs2crew mi edinmemiz gerekiyor?
Varsayılan uçaklar için fs2crew kullanılamıyormu?
paraglider
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
paraglider

MesajKonu: Geri: Co.Pilot Eklentisi Hakkında   Co.Pilot Eklentisi Hakkında EmptyPtsi 18 Şub. 2013, 16:22

fs2crew bildiğim kadarı ile pmdg'ye özgü bir yazılım multicrew ise tüm uçaklarda kullanılabiliyor diye biliyorum. İniş kısmını bilmiyorum programı denemediğim için ama flap aç şu başa dön kule ile konuş gibi tüm komutları uyguladığını okumuştum.

1. video motor çalıştırma kalkış

2. video yaklaşma ve iniş.

csinanaltundag
Pilot-1

Pilot-1
csinanaltundag

MesajKonu: Geri: Co.Pilot Eklentisi Hakkında   Co.Pilot Eklentisi Hakkında EmptyCuma 01 Mart 2013, 14:56

sizin bahsettiğiniz fs copilot eklentisi olsa gerek. sesli komuta edebilmenizi sağlıyor. ücretsiz bir eklenti. bağlantıyı buraya koyacaktım ancak yeni üye olduğum için ilk hafta böyle bir iznim yok. google ile aratırsanız 1.7 versiyonuna ulaşmanız mümkün.

sevgiler,
Sinan

Co.Pilot Eklentisi Hakkında
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum
» [Tavsiye]; Deniz, Göl, Okyanus Eklentisi arıyorum.
» auto pilot ?
» Co.Pilot ile birlikte uçuş?
» Captain Sim 757 Hakkında