VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.

+8
Ö.Savaş
paraglider
kartalaytas
Selim ŞAHİN
pilot
Ahmet Salih
orhanyavuz
sait bilal
12 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
sait bilal
Pilot-1

Pilot-1
sait bilal

ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. Empty
MesajKonu: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyC.tesi 23 Şub. 2013, 19:03

Değerli arkadaşlarım,kaptan pilotlarım;
Öncelikle hepinize merhaba,aranıza yeni katılıyorum.Bu yüzden öncelikle bu konuyu açmamdan başlayarak yaptığım hatalar var ise özür dilerim.

Uçmaktan korktuğum kadar ilginçtirki herzaman havacılığa hep bir ilgim olmuştur fakat bu ilginin karşılığında hiç bir somut eylemim olmadı.Öğrenmeyi başarabilirsem Flight simulator hariç olacak.

Yaklaşık 1 haftadır bu oyunla yani fsx ile ilgileniyorum ve bununla ilgili gerek video gerekse yazılı anlatımlardan bir şeyler anlamaya çalıştım fakat benim beceriksizliğimden olsa gerek malesef ki malesef İLS inişi bir türlü beceremedim.İLS ile inişi adım adım anlatan bir yazı varmı veya bir arakdaş bu zahmette bulunurmu acaba.
Ayrıca burda bazı sorularıma cevap verebilirseniz memnun olurum.

Fligh planner dan , bursa havaalanından Atatürk havaalanı nı IFR olarak ayarlıyorum.Uçak olarak sanırım default uçak olan 737-800 seçiyorum.Şimdi arkadaşlar uçak kalkmadan evvel hangi ayarları yapmam gerekli.mesela; GPS uçak kalkmadan aktif edilmeli,auto pilot aynı şekilde kalkıştan önce aktif edilmeli mi.Yükseklik , hız ayarları yapılmalı mı? Var loc ve autothrottle tuşları ne işe yarar ?
Uçağı düzgün bir şekilde kaldırabilmek için mause yoke aktif etmek şartmı,gerçe aktif etmez isem uçak tarlaların içine dalıyor pisti kalvye ile ortalamak sanırım imkansız.

Benim yaptığım ise şöyle, uçağı bazen tarladan bazen pistten kaldırdıktan bir müddet sonra auto pilota alıyorum.bu arada auto throotle swich ve flight directör swich on konumunda oluyor,var loc açık oluyorum.ne işe yaradıklarını bilmiyorum ama videolardan gördüğüm kadar böyle.Neyse GPs konumdan auto pilota alınca uçak kendisi hedefe doğru yöneliyor.

Sanırım yalova havaalanını geçtikten biraz sonra ils frekansını giriyorum ve sinyal geliyor.Ve işte sorun asıl burda başlıyor.

-uçak inişe kendisi geçmiyor.Nasıl yapabilirim.
-nav tuşuna nezaman basmalıyım.
-APP ne zaman geçmeliyim.
-course değerine ne zaman girmeliyim.
-uçağı pistin tam karşısına benim mi getirmem lazım yoksa kendisi bunu ayarlıyormu.

bende olan ise, uçak havaalanına yaklaşıyor ama pisti tam kaşısına almıyor.NAv tuşu ve app geçmeyle ilgili çeşitli kombinasyonlar denedim ama sanırım hiç birini tam gerektiği yerde denk getiremedim.

Konuyu yanlış yere açtıysam veya gereksiz açtıysam başta yöneticiler olmak üzere özür dilerim.
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyC.tesi 23 Şub. 2013, 21:51

Sait bey aramıza hoş geldiniz.Öncelikli olarak aşağıdaki videoları inceleyin.Gerekirse tek tek bir kağıda adım adım not alın.Bu işin uzmanı olacaksınız :)

Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyC.tesi 23 Şub. 2013, 22:23

Evet sait hocam...Orhan hocam haklı...Ben de ilk zamanlar ils inemiyordum. Allah'ın izniyle ilk video dan ben de birşeyler öğrenmiştim. Tavsiye ederim...kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyPaz 24 Şub. 2013, 00:55

Merhaba Sait hocam.
İster FsX, ister Fs9 da uçulsun, "ILS ile iniş" sorunu genel sorun olduğundan, sitemiz bölümlerimiz arasında bulunan "F.Simulator GENEL Uçuş Eğitimi" bölümünün içinde yer alan ve FS'ye yeni başlayanlara her an gerekli olcağı için sabitlediğimiz "Yeni başlayanlara: KOLAY ve BASİTÇE uçağı ILS'li ve Otomatik uçuş" konusu içinde, herkesin rahatça anlayabileceği şekilde sade ve yalın bir anlatım ile yazdığımız ILS'li uçuş-iniş yazılarımızın yer aldığı "Word" sayfasını indirdiğinizde, 3., 4. uçuşlarınızda uçuşun ne kadar kolay ve zevkli olduğunu görebilirsiniz:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Keyifli Uçuşlar!..
Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Selim ŞAHİN

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyPaz 24 Şub. 2013, 11:24

Sait hocam hoş geldiniz.. Hocalarım gerekeni söylemiş. Pilot hocamızın paylaştığı linkte çok yararlı bilgiler mevcut. İşinize yarayacağından şüphem yok. Ancak benim daha önemli bir önerim var. Bence hevesiniz kırılmadan bir joystick almakla başlayın işe. Piyasada 50 ile 100 TL arasında değişen çok güzel ürünler mevcut. Klavye yada mouse yoke ile uçmak çok zordur ve gerçek dışı. Alın bir joystick doya doya uçun. İkinci önerim ise önce küçük uçaklarla başlayın. Şimdilik bu kadar. Yardım edebileceğimiz tüm konularda destekçiyiz. Çekinmeden sorun. Bilgi paylaştıkça değerlenir. Kırımsız uçuşlar dilerim..
kartalaytas
Pilot-1

Pilot-1
kartalaytas

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyPaz 24 Şub. 2013, 16:21

Selim ŞAHİN demiş ki:
Sait hocam hoş geldiniz.. Hocalarım gerekeni söylemiş. Pilot hocamızın paylaştığı linkte çok yararlı bilgiler mevcut. İşinize yarayacağından şüphem yok. Ancak benim daha önemli bir önerim var. Bence hevesiniz kırılmadan bir joystick almakla başlayın işe. Piyasada 50 ile 100 TL arasında değişen çok güzel ürünler mevcut. Klavye yada mouse yoke ile uçmak çok zordur ve gerçek dışı. Alın bir joystick doya doya uçun. İkinci önerim ise önce küçük uçaklarla başlayın. Şimdilik bu kadar. Yardım edebileceğimiz tüm konularda destekçiyiz. Çekinmeden sorun. Bilgi paylaştıkça değerlenir. Kırımsız uçuşlar dilerim..

Kesinlikle Selim hocama katılıyorum bende başlarda klavye ile kullanıyordum daha doğrusu kullanamıyordum daha sonra joystcik aldım şimdi mükemmel olmasa da güzel kullanabiliyorum özellikle manuel inişlerde fazlasıyla faydasını gördüm.
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyPaz 24 Şub. 2013, 16:40

Ama şunu söylemeliyim. ILS ile ineceğim diye manuel iniş yetenek ve bererimizi kaybetmeyelim CAT 1 i uygulayarak belli bir mesafe kala oto pilottan çıkartalım :)
sait bilal
Pilot-1

Pilot-1
sait bilal

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyPaz 24 Şub. 2013, 19:50

arkadaşlar hepinize çok tşk ederim.Word dosyasını hemen indirdim ve birazdan uygulamaya geçicem.

Yukardaki videoları bilgisayarıma kaydetmiş ve bir çok kez izlemiştim ama yinede başaramamıştım.Dün bir kaç kez başarabildim ama ustaca yapılmış bir iş olmadığını çok iyi biliyorum çünkü farklı havaalanların da başarılı olamadım malesef.Balıkesir den Atatürk havaalanına ustaca değil ama sorunsuz inebiliyorken balıkesirden bursaya inmekte anlayamadığım sorunlar oluyor bir kere inmeyi başarmış olsamda.Aynı şekilde bursadan veya yalovadan ist ye iniş yapmakta da sıkıntı oluyor.Bunları şimdi sormucam, dökümanları okuduktan sonra yinede başarılı olamassam sizleri tekrar rahatsız edicem arkadaşlar.

hepnize tek tek tşk ederim tekrardan.
sait bilal
Pilot-1

Pilot-1
sait bilal

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyPaz 24 Şub. 2013, 21:39

dökümandaki anlatımı uygulamak istedim fakat shift+é tuşu yazıda belirtilen ekranı açmadı malesef..Birde autopilot için "A" tuşuna basın diyor ama bu tuş görüntü açısını değiştiriyor sadece?
paraglider
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
paraglider

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyPtsi 25 Şub. 2013, 13:50

Sanırım o dökümanda söylenmek istenen Shift+z tuşu bir de bunu deneyin. Autopilot için eğer değişiklik yapmadıysanız autopilot master on/off düğmesi z tuşudur.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyPtsi 25 Şub. 2013, 17:19

Sait hocam.
İndirmeniz için yönlendirdiğim sayfadaki dökümanda şu ibareyi yazmıştım: (şöyle bir ibare olması gerekir.):
-" Yazdığım Fs9 ile ilgili Tuş ayarları, kendi elimin ortopedisine göre (yani kendime göre) "Controls" ayarlarından ayarladığım tuşlar. Yani default(varsayılan) tuşları değiştirmiş olduğumdan ve siz de benim ayarlarıma göre kendi FS'nizde değiştirmediğinizden sonuçta yazdığım tuşlara bastığınızda yanlış fonksiyonlar çalışabilir. Bırakın FsX'i Fs9 kullansanız dahi, kendime göre ayarladığım bu tuş controllerini Fs9'da bile ilgili fonksiyonu çalıştırmaz. Çünkü tuş ayarlarını değiştirmiştim.
Bu nedenle, dökümanda yazdığım tuşların görev görmesi için şu an kullandığım kontrol tuşlarının atandığı ve kayıt olduğu "Fs9.cfg" dosyasını size göndereyim. Ancak bu dosya sizde şu problemler yaratır:
Kendime göre yaptığım Kontrol tuş ayarları sizin FsX'te de görev görmesine rağmen bu dosya, haliyle Fs9 (Fs2004) için.. Sizin FsX'te diğer grafik sorunlara neden olabilir. Çünkü bu dosya içinde kontrol tuş ayarları ile birlikte kendi bilgisayar sistemime (Fs9 + Windows XP) göre de bazı grafik ayarları yapılmıştır.
FsX'nizde nasıl ve nerelerde sorunlar yaratacağını bilemem ancak, isterseniz size bu "Fs9.cfg" dosyasını gönderebilirim. Ancak bunu direk olarak altta yazacağım sisteminizin konumuna ismini "FsX.cfg" olarak değiştirip te kopyaladığınız ana, FsX'sinizde sorunlar belki yaratabilir.

Aslında en iyi yöntem şu olmalı hocam;
Siz dökümandaki TUŞ isimlerinin haricindeki diğer kullanım açıklamalarını göz önüne alarak;
FsX'nizdeki default tuş ayarlarınızı öğrenmeniz gerekir. Hangi tuş veya tuş kombinasyonu hangi işi görüyor, hangi tuşa basarsanız ne oluyor?, önce bunları öğrenmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.
1- Önce; şu an FsX'nizdeki tuşların neler yaptığını öğrenin,
2- Sonra dökümandaki tuş isimlerini kendi FsX'nizdekine göre düzenleyip yazın. Örneğin; Ben orada "A" tuşunu Autopilot olarak atamışken, sizin FsX'nizde belki "Z" tuşu ile autopilot devreye girer/çıkar. O takdirde, dökümandaki "A" harfini, "Z" olarak değiştirip yazın. Böyle-böyle dökümandaki fonksiyonlara ait tuş isimlerini FsX'nizde default olarak atanmış tuş isimleri(harfleri) ile değiştirerek dökümanda yazılı olan kolay uçuş-iniş işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Umarım anlatabilmişimdir?..

Şimdi...FS'de Settings bölümümnde yapılacak her türlü düzenleme ve değişikliğin ( tuş ayarları, grafik ayuarlaruı,cockpit ayarları, vs..) kayıt olduğu FS'nin BEL KEMİĞİ olan "Fs9.cfg" veya "FsX.cfg" dosyasının sistemde nerede olduğunu yazacaktım ama... Baktım ki kimisi Win8, kimisi Win7 kullanıyor. Ben de WinXP kullanıyorum. Kendi XP sistemimde Fs9.cfg'nin (FsX bile değil) konumunu yazarım ama win7 kullandığınızdan bunun pek te bir önemi olmaz. Daha önce Win7'de ki "Fs9 veye FsX.cfg" dosyasının konumunu bir konuya yazmıştım ama, şu an bulamam.. Bu nedenle, Win7 kullanan arkadaşlarımızı, "FsX.cfg" dosyasının Win7'deki konumunu (nerede olduğunu) yazarlarsa, bana da yardım ettikleri için ben de memnun olacağım..
Bu CFG" dosyası o kadar önemli ki; bazı Teawek! dedikleri Fs'i iyileştirme, performans yükseltme, grafik görüntü ayarlarını iyileştirme gibi vesair ayarlar da bu dosyadaki değerleri düzenlemekle olabiliyor. ANCAK!;
1- Şunu lütfen unutmayalım!.. Bu dosya gibi, FS'de veya sistemdeki herhangi bir dosyada düzenleme yapmadan ÖNCE; Mutlaka dosyanın bir YEDEĞİ bir yere alınmalıdır!...
2- Bu gibi önemli dosyaları açarak içindeki değerlerde düzenleme yapmak için önce tecrübeli olmak ve uzmanlaşmak gerekir. FS'ye yeni başlayanların bu gibi dosyalara HİÇ ellemesi gerekir. Yoksa, FS' tekrar kurmak zorunda kalabilirler.

Umarım bir şeyler anlatabilmişimdir. Takıldığınız yerde, tekrar usanmadan sorabilirsiniz. Ben genelde tasarım çalışmalarımdan fırsat bulduğumda cevap yazmama rağmen, işi sadece UÇMAK olan diğer bilgili kaptan arkadaşlarımız, size daha çabuk cevap yazacaklarına inanıyorum. Bu inancımı umarım FOS çıkarmazlar. göz_kırpma

Saygılar, sevgiler.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyPtsi 25 Şub. 2013, 17:25

pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyPtsi 25 Şub. 2013, 18:09

Savaş hocam, teşekkürler. Evet, doğru; "CFG dosyası hakkında!" konusuydu yazdığım makale.. Sağolun. Artınız hemen geldi. :+1T:
sait bilal
Pilot-1

Pilot-1
sait bilal

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyÇarş. 27 Şub. 2013, 18:47

bu iş zahmetli bir iş belliki ve zaman istiyor.Arkadaşlar bizim gibi acemilerde buralarda sizlerden sorarak , araştırarak öğrenecek.hepinize çok çok teşekkürler.
paraglider
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
paraglider

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyÇarş. 27 Şub. 2013, 18:56

Her işte olduğu gibi sanal da olsa havacılıkta da hepimiz her zaman acemiyiz diye düşünüyorum. Öğrenecek daha çok şeyimiz var. Bilgi paylaştıkça değerlenir.
sait bilal
Pilot-1

Pilot-1
sait bilal

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyCuma 01 Mart 2013, 21:34

Arkadaşlar izmit yönünden Atatürk havaalanına , doğru bir iniş yapamıyorum. mesela bursadan kalış yaptıktan sonra ils frakansını alabileceğim sınırlara girdikten sonra ils frakansını girip ve nav moduna geçince sabiha gökçene yöneliyor. Veya nav moduna geçmeyip 3000 ft irtifada ve düşük hızda boğaza kadar gelip nav moduna geçiyorum course değirini girip APP geçtikten sonra uçak piste değilde yanındaki tarlaya iniyor:) Bazende nasıl olduğunu bilmiyorum ama piste dönüyor ama piste yakın mesafeden piste dik geliyor ve bir anda piste 90 derecelik dönüş yapıyor ama mesafe az kaldığı için pisti ortalayamıyor.

Arkadaşlar,hatam nedir, ne tavsiye edersiniz.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyCuma 01 Mart 2013, 23:20

Hocam hatanız bütün sorumluluğu uçağa bırkmanız. Nav frekanslarını giriyorsunuz öylece bekliyorsunuz uçak kendi kendine iner diye, ama inmez hocam. Çok basit bir mantık vereyim size, bakın İzmitten çıktınız, istanbula yaklaştığınızda hangi piste inecekseniz, diyelimki 36R pistine inecekseniz, uçağın başını 36R pistine döndürün 15 20 mil kala, önce treni rayına oturtun sonra vor loc'u veya sizde nav ise onu aktifleştirin irtifanız piste 11 mil kala 2600 feet olsun hemen ardından APP'ye basarsanız uçak kendisi alçalmaya başlar. Siz 180-360 derece arasındaki doğruya 90 derecelik doğruyla yaklaşırsanız uçağın nereye gideceğini bilemezsiniz. Yani burada iki doğruyu üst üste bindireceksiniz. Çaprazdan yaklaşmayla olmaz bu iş.
sait bilal
Pilot-1

Pilot-1
sait bilal

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyCuma 01 Mart 2013, 23:39

hocam , merak ettiğim konulardan biri; GPS ile uçarken bizim özellikle iniş için manuel müdahalemiz gerekiyor mu,yukarda yazdıklarınızdan bunu anladım.Mesela, balıkesirden kalkıp LTBA ya iniş yapacağım zaman nav aktif ettiğim anda uçak otomatikmen burnunu piste döndürüyor.Hal böyle olunca aynı olay izmit tarafından geldiğim de de olur diye düşünerekten hareket ettim hep ama başarılı olamadım malesef. Vel hasıl, manuel olarak uçağın burnunu kendim çevirmeyilim doğrumudur?
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyCuma 01 Mart 2013, 23:50

İster manuel, ister otopilotla bi şekilde uçağın burnunu pist başına döndürmeniz gerek 15 20 mil öncesinden ama 5 mil kala yapmaya çalışırsanız yeterli manevra limitiniz olmayacaktır. 11 mil kalada 2600 feette olup app butonuna bastığınız anda uçak kendisi piste doğru alçalmaya devam eder sizde hızı ayarlarsınız 140 civarlarında olsun hızınız flaplar full. Balıkesirden İstanbula geldiğinizde uçağın dönmesinin sebebi pist başına açısal olarak daha yakın olduğundandır.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyCuma 01 Mart 2013, 23:51

Savaş hocama mesajı için teşekkür ederim.
Sait hocam siz en iyisi alttaki sayfamızdaki dökümanı indirip, lütfen okuyunuz. Saygılar.
sait bilal
Pilot-1

Pilot-1
sait bilal

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyC.tesi 02 Mart 2013, 00:05

Arkadaşlar kusura bakmayın sizlere de zahmet ettiriyorum. İnsan bilmediğinin cahilidir derler. Tamamen cahili olduğum bir konuda parçaları birleştirmek, bu işin mantığını anlayarak öğrenmek zaman alacak sanırım.Bu süreçte ki destekleriniz için şimdiden hepinize çok çok teşekkür ederim.
emirkarakaya
Pilot-1

Pilot-1
emirkarakaya

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyC.tesi 02 Mart 2013, 00:25

Burda yazdığım mesaja bak istersen.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyC.tesi 02 Mart 2013, 03:32

Bizler de zamanında böyle idik hocam. Bize de hocalarımız bıkmadan usanmadan birşeyler öğretmeye çalıştılar. Yıllar sonra paylaşma sırası bize geldi. Biz de bildiklerimizi, tecrübe ve deneyimlerimizi en doğrusu ile sizlere aktarmaya çalışıyoruz ve bunu da inanın zevkle yapıyoruz. Bu paylaşımları yaparken sıkıldığımızı usandığımızı kimse aklına getirmesin. Fs ile ilgili her sorun, VAPS kurallarına göre sorulduktan sonra bunlara memnuniyetle cevap veririz.
Zaten VAPS sisteminde öteden beri gelen işbölümü mantığı olduğundan herkes üzerine düşen görevi ve çözümleri değerli kaptanlarımıza sunuyorlar. Saygılar.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyC.tesi 02 Mart 2013, 11:04

Hocam bence önce Cessna'dan başlayın gerçekte bile böyledir hiçbir eğitimde doğrudan 737 den başlanmaz Cessna cihazlarını öğrenmeye çalışın onları öğrendinizmi videoları izlerken kolaylıkla videoda yapılanları kavrayacaksınız size garanti veriyorum :)
sait bilal
Pilot-1

Pilot-1
sait bilal

MesajKonu: Geri: ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.   ILS iniş'i nasıl yapabilirim?. EmptyC.tesi 02 Mart 2013, 21:50

arkadaşlar ils ile inişi az çok anladım gibi.Ya da ben öyle sanıyorum:) Şu Word dosyasındaki anlatım çok işime yaradı ve burda sizlerin tavsiyeleri.

Tabi şuan 737- 800 ile tecrübem var..Bazen farklı uçaklar deneyim diyorum ama bazı şeyleri diğer uçaklarda bulamıyorum.bunun yanında uçakların özelliklerinide bilmk gerekiyor sanırım.Oyundaki görevleri nasıl yapacağım konusunda hiç bir malumatım yok zaten.Geçen gün Amsterdam - londra arasındaki uçuşu denmek istedim 737-800 olması sebebi ile.Uçağı ils ile indirdim kırılma olmadan ama görev tamamlanmadı.Çünkü ben düz mantık sadece iniş yaptımm o kadar:)hatta inerken pistte başka bir uçakta vardı onun ön tarafına indim kaza yapmadanca.Biliyorum tamamen acemice bir iniş ama neler yapılması istendiğini de bilmiyorum malesef.Bu görevleri tamamlamak istiyorum ama arkadaşlar tavsiye edermisiniz.

bu arada Cessna ile deneme lere başlıcam...

ILS iniş'i nasıl yapabilirim?.
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Nasıl Uçağı Indiririm?
» Fs Passenger, nasıl bir şey?..
» FSX'e B747 nasıl yüklenecek?
» Nasıl ve Ne zaman Sormalıyız?..
» IVAO YA NASIL ÜYE OLABİLİRİM