VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Flight Simulator'ü bırakıyorum. Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Flight Simulator'ü bırakıyorum.

+6
Özgür Kiraz
pilot
Keskin Umut
Yunus Piyade
Salih BAŞPINAR
Cengizhan Barut
10 posters
YazarMesaj
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

Flight Simulator'ü bırakıyorum. Empty
MesajKonu: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyC.tesi 26 Mayıs 2012, 20:30

Selamlar,
FS ile yaşadığım problemlerden dolayı toplam 3 kere format, 5 kere fs sil kur dan sonra sabrım tükendi.Daha fazla sinir hastası olmamak için yeni bir bilgisayara geçene kadar FS i bırakıyorum.

Sağlıcakla kalın.
Salih BAŞPINAR
Pilot-3

Pilot-3
Salih BAŞPINAR

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyC.tesi 26 Mayıs 2012, 21:39

Geçmiş olsun Cengizhan hocam. Ama çabuk pes etmişsin. Yaşadığın problemleri paylaşsaydın belki forum içinde çözüm bulunurdu.
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyC.tesi 26 Mayıs 2012, 22:35

1 senedir bu problemle yaşıyorum hocam malesef.
Problemide paylaşmıştım:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Yunus Piyade
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Yunus Piyade

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyC.tesi 26 Mayıs 2012, 22:40

Aynı sorun bendede vardı,simulatörü tekrar yüklediğimde sorun düzelmişti.İnanın çözümü hakkında hiçbir bilgim yok.

En son Yunus Piyade tarafından C.tesi 26 Mayıs 2012, 22:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Keskin Umut
Vaps Designer

Vaps Designer
Keskin Umut

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyC.tesi 26 Mayıs 2012, 22:44

Cengizhan daha önceki yazmış olduğu konuyu okudum.İvaoda ani rüzgar değişmesi sonucu uçak otopilotta olsa bile kontrolden çıkıyor aşağı çektiğinde yapman gereken active sky kurmak kurduktan sonra sorunun gittiğini göreceksin.
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyC.tesi 26 Mayıs 2012, 23:40

Umut hocam teşekkür ederim deneyip bir kaç gün içinde buraya yazacağım sonucu.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyPaz 27 Mayıs 2012, 00:35

Sana ihtiyacımız var Cengizhan.. Lütfen.. psikolojik olarak FS'nin sorunları bizim moralimizi bozsa da Hulusi hocamın dediği gibi pes etmemeliyiz. O mu bizi TUŞ edecek?,yoksa biz mi onu?. Hepimiz FS'nin sorunlarını çözmek, bizim istediğimiz şekle getirmek için çaba sarfetmiyor muyuz?.. Elimizden geldiği, bilgimizin yettiği kadar hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için çalışmıyor muyuz?..
Lütfen pes etme.. hem sen hem de hepimiz iki koldan şu sorunlarına tekrar saldıralım.. Sevgilerimle.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyPaz 27 Mayıs 2012, 19:21

Cengizhan hocam! Bak kiymetini bil, dolma gibi parmaklarla minicik klavyede, tepemde Apaci gibi tepinen ogrencilere ragmen yaziyorum. Sen FS'i birakmak istesen de o seni birakmaz. Hallederiz (donunce).
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyPaz 27 Mayıs 2012, 19:56

Bencede hocalarımız doğru diyor Cengizhan hocam siz onu bıraksanız da o sizi bırakmayacak emin olabilrsiniz yani, ha birde unutmadan ben 13 yıllık PC ile fsx'te 300 saatten fazla uçuş yaptım İVAO'da öncekiler biliyor PC'mi şuanda bile sorunlar yaşıyorum ama pes etmiyorum bende sizde etmeyin.Kesinlikle bir çözüm bulunur Umut hocamızında dediği doğru ben öyle 5400 nm lik uçuşum gitti kahkaha
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyPaz 27 Mayıs 2012, 22:51

Cengizhan sanırım moralin çok bozulmuş LTFJ üzerindeki mesh çakışması sırasında bende öyle olmuştum kahkaha Bir ay içinde belki (atıyorum! ama o civardadır yani) 20 defa fs9 u yeniden kurdum 3-5 defada format attım, taaa ! hatayı farkedene kadar. Bir hafta hiç el vurmadım bilgisayara (küstüm yani kahkaha ). Ama ne ben onu, nede o beni bırakamadık işte ara, ara olur böyle şeyler bilmen lâzım, muhakkak basit bir sebebi vardır çözeceğine eminim. UKBB deki ATC bana "Uçmayı öğrende gel." dediğinde de öyle olmuştum. :lol: bak şimdi gülüyorum.
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyPaz 27 Mayıs 2012, 23:01

Haluk abi, Pilot hoca,Enes hoca,Yunus hoca,Hulusi hoca, Özgür abi, Umut abi, Mehmet abi destekleriniz için tek tek teşekkür ediyorum.Şuan sırf sizinle ayrılmamak için Umut abinin dediği programı kurdum.1Hafta deneyeceğim gene olursa Mehmet abinin dediği program. Oda olmazsa artık elveda..

EDIT:İsim.

En son M.Cengizhan tarafından Ptsi 28 Mayıs 2012, 00:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Keskin Umut
Vaps Designer

Vaps Designer
Keskin Umut

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyPaz 27 Mayıs 2012, 23:21

Ümit Umut olmasın Cengizhan düsünceli
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptySalı 29 Mayıs 2012, 00:15

Yok abiler arkadaşlar olmuyor.Metarlada ilgili olduğunu sanmıyorum.Artık fs bu bilgisayarda benim için yok.

Sevgilerle.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptySalı 29 Mayıs 2012, 00:23

Üç uçuşumdan birisi genellikle çökme ile sonuçlanıyor, ben pes etmedim daha. Peki Cengizhan hocam, kokpitte durduğun sürece sorun oluyor mu olmuyor mu?
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptySalı 29 Mayıs 2012, 00:47

Geçen uçuşumda oldu hocam, fakat boşverin zaten sistem kötü sabrım kalmadı..

7 saatlik bir ucusa hazırlanıyoruz hersey cok guzel son 1 saatı kaldı ınmeme cat ucak dusuyor.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyPerş. 20 Ara. 2012, 16:21

Eee!, Cengizhan hocam?. kahkaha
Aradan 7 ay geçmiş, şu an durum ne alemde?.. Sorun düzeldiyse.. neler yaptın, nasıl çözdün olayı?, anlatır mısın?.. İnan, herkes merakla bekliyor..
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyPerş. 20 Ara. 2012, 16:33

Çatır çatır uçuyor arkadaşımız, ben şahidim. Hatta Ankara'dan ben Bodrum'a uçarken o da ardımdan girdi piste, Dalaman'a uçtu yaklaşık 40 gün önce :lol:

Madde bağımlılığı gibidir bu, sen bırakmak istesen de o seni bırakmaz kahkaha
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyPerş. 20 Ara. 2012, 18:33

Sorun Windows7 ile FS9 çakışması, tam ekran modunda oynarken fs de birşeyler oluyor ve bi bakıyorsun yerde.Lakin IVAP penceresini açtığım zaman bilgisayar fs i pencere modunda saydığı için herhangi bir sorun olmuyor.Bulabildiğim çözüm bu :)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyCuma 21 Ara. 2012, 01:09

Konuyu güncelledim, çünkü; Sedat arkadaşımız da aynı sorundan müzdarip. Buraya yönlendirdim ki; son yazdığın mesajınızı okuyabilir, sorunlarını çözebilir..

1- Bu arada IVAP penceresi??.. Yeni kaptanlarımızı için detaylı açıklayabilir misiniz?..
2- Windows7+Fs2004'ün çakışması?.. Başta Erdinç hocam olmak üzere çoğu kaptanlarımız Win7 + Fs9 kullanıyor. Fakat bu çakışma niye sadece sizde?..
3- Yandaki profilinizi belki güncellemeyi unutmuş olabileceğini varsayıyorum; Sorunların düzeldiği şu an, yine Win7 +Fs9 mu kullanıyorsunuz?.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler. ,

Vereceğiniz cevaplar, aynı sorunları olan/olabilecek kaptanlarımız için referans olacaktır. Sevgilerimle.
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyCuma 21 Ara. 2012, 01:17

Peki;

1- IVAO nun kullandığı pilot client(programıdır)
2- Windows 7 evet fakat BASIC sürümü olduğundan olabilir.
3- Profil bilgilerimdeki herşey an itibariyle hala geçerlidir

Sevgiler.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyCuma 21 Ara. 2012, 02:13

Cengizhan Barut demiş ki:
Peki;

1- IVAO nun kullandığı pilot client(programıdır)
2- Windows 7 evet fakat BASIC sürümü olduğundan olabilir.
3- Profil bilgilerimdeki herşey an itibariyle hala geçerlidir
Sevgiler.
Teşekkürler hocam.
Sayenizde, aynı sorunu olan başta Sedat hoca ve diğer kaptanlarımız sorunlarından kurtulacaklar. Sevgiler.
(+)'lar ŞELÂLE!. :+1T:
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyCuma 21 Ara. 2012, 09:45

IVAP bizim çevrimiçi uçuşlarda kullandığımız temel programdır. Bu program vasıtasıyla sunuculara bağlanıyoruz, uçuş planı doldurabiliyoruz, meydanlarla ilgili metar, atis dediğimiz bilgileri alabiliyoruz, aktif bir kontrolör varsa (uçtuğumuz veya bulunduğumuz sahada) onunla bağlantı kurabiliyoruz, yazılı iletişim yapabiliyoruz (sesli iletişim için ayrı bir program kullanıyoruz), yani elimiz kolumuz oluyor o program kahkaha
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyCuma 21 Ara. 2012, 18:50

Cengizhan,
3 defa bilgisayara format atıp,fs i 5 defa silip tekrar kurduğunu söylemişsin.Sen benim fs i kaç defa silip yüklediğimi bir bilsen :lol: Yusuf Özata ya sor o anlatsın sana en iyi o bilir.Abartısız en az 25-30 defa silip tekrar kurmuşumdur şuan bilgisayar formattan geldi tekrar kuruyorum.Belki inanmıyacaksın,evet tekrar kuruyorum.İçimdeki havacılık sevgisiyle direniyorum,sende direnebilirsin.Bu kadar basit bir nedenden dolayı bırakmanı doğru bulmuyorum.

Sevgiler
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyCuma 21 Ara. 2012, 19:05

Doğrudur hocam zira bırakmadım eski bir konu =)
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Flight Simulator'ü bırakıyorum.   Flight Simulator'ü bırakıyorum. EmptyPaz 30 Ara. 2012, 14:49

Cengizhan hocam seni çok iyi anlıyorum. Yaklaşık 6-7 format ve 25 e yakın fs sil kur yaptım. ::)

Flight Simulator'ü bırakıyorum.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İstanbul'da Uçuş Simulatoru
» Ev-Kokpit Simulatörü için Eklentiler
» Saitek Pro Flight?
» Free Flight ta bir sorunum var
» Flight Deck Software