VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Free Flight ta bir sorunum var Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Free Flight ta bir sorunum var

2 posters
YazarMesaj
Kahraman Pilot
Pilot-2

Pilot-2
Kahraman Pilot

Free Flight ta bir sorunum var Empty
MesajKonu: Free Flight ta bir sorunum var   Free Flight ta bir sorunum var EmptyÇarş. 15 Nis. 2009, 15:46

ben fsx kullanıyorum ama free flightta hoşuma gitmeyen bir durum var işte o durum:

oyuna başladığımda pistin ortasında değilde kapıların orada veya taxi yolunda en azından park etmiş bir şekilde başlamak için bir yol var mı?
yani taxi izini alıyorum ama ben zaten pistin ortasındayım ne taxi si kalkış izni almam gerek ama önce taxi izini istemek gerekiyor hiç gerçekçi olmuyor onun yerinde keşke kapılarda başlasaydı

bir yol var mı?

Başka bir sorum daha olacak ben realism i high yapıyorum ama sonra kendisi custom a dönüyor ve uçak düşünce patlamıyor bundan da anlıyorumki realism ayarları kaydolmuyor
bunu nasıl çözebilirim

Şimdiden teşekkürler
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Free Flight ta bir sorunum var   Free Flight ta bir sorunum var EmptyÇarş. 15 Nis. 2009, 19:45

-
Hocam.Daha önce FSPassenger konusunda aynı sorunuza kurty hoca ile birlikte cevap vermiştik.O konudan alıntıları size aktarıyorum.
Link : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Başlıktaki "FreeFlight" kelimesi "Offline" uçuşlara yeni bir renk kazandırmış.
Genelce Simulatorcüler serbest uçuşlara "Offline" der.Siz aslında en doğrusunu yazmışsınız.Ben de yeni yaptığım uçakları aynı pistt çevresinde denerken,uçuş kayıt sırasında "Free_KLAX","Free_TCNM" diye yazıyorum.
Bir de "Online" uçuşlara da farklı fakat daha uygun bir İngilizce kelime bulmak gerekir. "MultiFlight" olabilir mi acaba?...

ALINTI-1: (FS 2004)
pilot demiş ki:
EDİT:
Şans buna denir..
Ben FS2004 için cevap ve resimleri hazırlarken değerli kurty hocamız FS-X için çözümü göndermiş bile.Teşekkürler hocam.

-

Kahraman Pilot demiş ki:
acaba uçağın direk pistte değil de kapıların orada başlaması için ne yapmalıyım

FS2004 kullanıyorsunuz sanırım.Ona göre açıklayalım: FS2004 için.

FS2004'ü açtığınız ilk Ana menüdeki alt resimde görülen "Selected Location" dan "CHANGE" ye tıklayınız.(Yani uçuşa başlama yeri,havaalanı seçimi bölümü.)

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

-Açılan seçim sayfasında, başlamak istediğiniz havaalanın ICAO kodunu biliyorsanız "Airport ID" kısmına meydanın kodunu yazınız.
-Bilmiyorsanız "Country/Region" kısmından meydanın olduğu ülkeyi seçip,
-"City" den meydanın bulunduğu şehri seçiniz,
-Sonra sol altta dikdörtgen içine alınan 2 no.lu "Runway/Starting Position" dan meydanın Apronunda bulunan herhangi bir kapıyı uçuşa başlamak için seçebilirsiniz.
-3 no.lu "OK" tuşuna basınız.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Neş'eli ve kırımsız uçuşlar.

ALINTI-2: (FS-X)
kurty demiş ki:
Havaalanını seçerken [FSX] Free Flight ta bir sorunum var Untitled küçük havaalanlarında sadece Pist vardır. Büyüklerde Heavy Gibi Kapılar Bulunur.

2. sorunuza gelirsek:
Realizm ayarlarında "Damage" yi de seçiyorsunuz sanırım.Evet maalesef FS)'da da aynı sorun var FS-X'de de.
-Uçuşunuz hatalı ise birkaç dakika sonra veya
-uçağınız STALL durumdan irtifa kaybederek düşerse,
-Meydanlara inişlerde sert iniş veya çakılma olursa,
...o uçuşunuz sıfırlanıyor.FS sizi en başa atıyor.
Uçak patlamıyor,yani yangın veya patlama effektleri oluşmuyor.
Ancak son tasarlanan FS'ye eklenecek uçak dosyalarının bazılarında gerçekçi damage ve crash effekleri olabiliyor.Fakat çok nadir.Bazı sitelerde görmüştüm.Bunların çoğu da payware (ücretli dosyalar)..
FS2004 kullandığım için,FS9'a göre eklediğim uçakların dosyalarında bu effektere rastlamadım.
Sevgilerimle.
Kahraman Pilot
Pilot-2

Pilot-2
Kahraman Pilot

MesajKonu: Geri: Free Flight ta bir sorunum var   Free Flight ta bir sorunum var EmptyÇarş. 15 Nis. 2009, 20:11

çok teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldun 2. sorunu çözdüm ama 1. gerçekten iyi oldu kapıya yanaşmak için inişi bekliyordum :D

teşekkürler
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Free Flight ta bir sorunum var   Free Flight ta bir sorunum var EmptyPerş. 16 Nis. 2009, 05:46

Hayırlı olsun.Pilot Hocam Benden Daha Sabırlıdır Mesaj Göndermekte. (Ayrıntılı Yazıyorya) Ben Direk hemen olsun Gibisindenim. :)

Free Flight ta bir sorunum var
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Büyük Uçaklar Kaldırma Sorunum
» Hata: PMDG-NGX Boyama ile ilgili sorunum var.
» Saitek Pro Flight?
» Flight Simulator'ü bırakıyorum.
» Flight Deck Software