VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..

+4
pilot
mertkarslioglu
orhanyavuz
d-mod
8 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
d-mod
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
d-mod

Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. Empty
MesajKonu: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyÇarş. 22 Haz. 2011, 18:21

arkadaşlar son bir kaç uçuşumda motordan aşağıdaki resimdeki gibi siyah duman çıkıyor.mustafa arkadaşımızın 747 si ve a330-300 gibi uçaklarda.Neden olduğunu bir türlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim...

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

En son d-mod tarafından C.tesi 25 Haz. 2011, 10:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyÇarş. 22 Haz. 2011, 22:11

son zamanlarda eklediğiniz bir efect veya mesh varmı
duman veya eksoz efekti gibi dikkat ederseniz aı traficc uçağındada aynı problem var
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyÇarş. 22 Haz. 2011, 23:06

Hocam Ariane 737 yüklediğimde bendede aynısı olmuştu yüklemişsseniz bu problem çıkıyor siyah duman oluyor ben sorunu çözemedim bu nedenle silip yeniden yükledim o zaman düzeldi
d-mod
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
d-mod

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyPerş. 23 Haz. 2011, 00:09

orhan hocam herhangi bir eklenti yüklemedim.25000 ft altına düştüğüm zaman duman geçti...
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyPerş. 23 Haz. 2011, 00:33

Zaten o duman yoğunluk farkından dolayı ortalama 25000 feette başlar sizde bir sorun var ondan kaynaklanıyor
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyPerş. 23 Haz. 2011, 01:04

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Doğuş hocam.
linkteki RAR içindeki FX dosyalarını kopyalayıp;
\Microsoft Games\Flight Simulator X\Effects\texture içine atınız.

Bakınız; Ana dizindeki EFFECTS klasörünün içindeki TEXTURE klasörüne atacaksınız. yanlış konuma atmayınız!.. Contrail, normale dönecektir.

En son pilot tarafından Perş. 23 Haz. 2011, 01:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyPerş. 23 Haz. 2011, 01:17

Yalnız, Doğuş hocam, profilinden ve ekran görüntüsünden anlaşılacağı üzere FSX kullanıyor. Sıkıntı çıkartmasın?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyPerş. 23 Haz. 2011, 01:23

Yok, hayır hocam.. konum olarak yanlış yazmış olabilirim ama , dosyalar doğru. FsX ve Fs9 aynı FX BMP'lerini kullanıyor!..

EDİT:
Konumu da, FsX yaptım hocam.Yanlış bir anlaşılma olmasın.Dosyalar doğru ve sağlam!..
d-mod
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
d-mod

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyPerş. 23 Haz. 2011, 11:10

pilot hocam yalnız benim effects klasörünün içinde texture dosyası yok...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyPerş. 23 Haz. 2011, 18:18

Tamam işte Doğuş hocam. Sorun da bu ya..Effects klasörünün içinde TEXTURE klasörünün olması gerekir ve içinde 27 adet "fx_????.BMP" dosyalarının bulunması lazım.
FsX CD'lerinden hangisinde olduğunu bilemem ama bu TEXTURE klasörünü bulup tekrar yüklemen gerekir.
TEXTURE dosyalarının olmayışı, haliyle BMP dosyaları da olmadığından dumanlar böyle kendi bildiği gibi rastgele renklerde ve şekillerde oluyor.
Bu TEXTURE klasörünü YOK eden de EXE'li bir yükleme ve sonradan kaldırılan bir eklentidir.

Hep dikkat edin diyorum. ,
EXE'li yükleme yapacağınız zaman, Önce C'ye (Simulatorün olmadığı diske) sanal-yalancı bir FSX dizini daha açın. Boş klasörlerle. EXE'yi yükleyeceğinizde boş klasörlerle dolu olan bu yalancı FsX'e yükleyin . Ve daha sonra buradaki klasörlere yüklenen dosyaları KOPYALA yaparak, esas FsX'in olduğu diğer Diskinizideki dizine ilgili klasörlere yapıştırın.Daha sonra da Yalancı FsX'e yüklediğinizi kaldırın. (Denetim masası/Ekle-kaldır'dan)..
d-mod
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
d-mod

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyPerş. 23 Haz. 2011, 21:58

hocam ben fsx'i internetten buldum cd'den yüklemedim.Bu sorun son bir kaç gündür oluyor ve 25000 ft altında olmuyor önceden hiç olmamıştı.İnternette bulabilirmiyim acaba...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyCuma 24 Haz. 2011, 00:34

Doğuş hocam, o hata Contrail efektinin dosyalarının olmamasından kaynaklanıyor zaten.Contrail de (duman efekti) 25.000 ft.üzerinde görülmesi gerktiğinden, duman yerine (beyaz iz) dosyaları olmadığınan siyah bir leke gibi görünüyor.
İnternetten bulabilir misin bilemiyorum Doğuş.
İstersen "FsX Efects folder" diye arat bakalım sanırım birşeyler çıkar.

daha da olmazsa, bu efektin "FX-program" dosyaları var. Bu dosya 25.000 ft. üzerinde uçakta duman oluşturulması için programlanmış. Uçak 25.000 ft. üzerine çıktığında FX dosyası aktif olur ve kendine ait FX.BMP resmini aramaya başlar. Sen de de TEXTURE klasörü yok olduğundan resmi bulamaz ve böyle bir kirli izler bırakır.
şayet bu FX program dosyasını dizinden kaldırırsak, sanırım FX işlemez ve 25.000 ft. te de bu izler oluşmaz. Yani yüksek irtifalarda artık Contrail göremezsin. Buna razı olursan, ben dosyanın ismini sana yazayım. Tekrar FsX yükleyinceye kadar tabi..

Yalnız sen bu FSX'i nerden yükledin ki; elinde CD'leri yok?.. madem yok, o zaman Fs2004'e geç herşey mükemmel olsun..
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyCuma 24 Haz. 2011, 00:50

pilot demiş ki:
Yalnız sen bu FSX'i nerden yükledin ki; elinde CD'leri yok?.. madem yok, o zaman Fs2004'e geç herşey mükemmel olsun..

Vallaha hocam, kızmayın ama FS2004 mü artık, benim sistem mi bilemeyeceğim ama 12 saatlik uçuşun daha ilk saatinde FS2004 çöktü kahkaha Ya bu gittiğim WSSS (Singapur) hattında bir problem var (aynı uçuşta ikinci çöküş) ya da benim sistemde. Yalnız makineyi baştan başlattım, tüm arka plan programlarını (anti virüs dahil) kapattım, yok, uçuşta belli etti kendini, takılmalar filan derken Sivas civarında bir baktım, FS yok kahkaha

Neyse, sağlık olsun, FSX ile Hint Okyanusu'nda çökmüştük, o daha fena olmuştu kahkaha
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyCuma 24 Haz. 2011, 00:53

Özgür Kiraz demiş ki:
pilot demiş ki:

Vallaha hocam, kızmayın ama FS2004 mü artık, benim sistem mi bilemeyeceğim ama 12 saatlik uçuşun daha ilk saatinde FS2004 çöktü kahkaha Ya bu gittiğim WSSS (Singapur) hattında bir problem var (aynı uçuşta ikinci çöküş) ya da benim sistemde. Yalnız makineyi baştan başlattım, tüm arka plan programlarını (anti virüs dahil) kapattım, yok, uçuşta belli etti kendini, takılmalar filan derken Sivas civarında bir baktım, FS yok kahkaha

Neyse, sağlık olsun, FSX ile Hint Okyanusu'nda çökmüştük, o daha fena olmuştu kahkaha

Hocam :) sizde bir pişmanlık seziyorum :)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyCuma 24 Haz. 2011, 01:05

Ben de kahkaha

Özgür hocam, biraz önce "Günlük SS" sayfasındaki mesajınıza cevap yazacaktım ama onu buraya yazayım:
Evet haklısınız.. Şu an ev faaliyetleri ve masrafları derken , bilirim epey açılmışınızdır.. Bütün hata sisteminizde. İnşalah ilerde sisteminizi bir güzel yenilerseniz herşey rayına oturacaktır..

En son pilot tarafından Cuma 24 Haz. 2011, 17:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyCuma 24 Haz. 2011, 10:31

Benim sabit disk de aslında evlere şenlik. Defrag yapılması lazım, olmuyor çünkü NTFS sistemi yerine Invalid (geçersiz) diye bir sistem gösteriyor. O halde nasıl çalışıyor, aslında ayakta alkışlamak lazım, başka makine olsa bin defa çökerdi (şeytan kulağına kurşun) kahkaha

Hemen FS2004'ü yabana atmayalım çünkü LTBA-VABB (Hindistan, Mumbai) uçuşunu, 6.5 saatte, çökmeden bitirdi (FSX, piste teker koyduktan kısa bir süre sonra çökerek küfür arşivimi açmama neden olmuştu). Gerçi, yüklediğim VABB meydanını fspassengers, orası olarak algılamadı, milleti başka yere indirdin dedi (ona da küfrettik, hatrı kalmasın diye) ve bastı cezayı, verdi 20 milyon parayı ama iki tane tasarım vardı, yenisini, eskisinin üzerine direk yazınca çift meydan görünüyordu, sanırım o neden oldu, aceleden iş yapınca... Görüntüleri de geliyor, hazırdır kahkaha
d-mod
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
d-mod

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyCuma 24 Haz. 2011, 10:39

pilot demiş ki:

şayet bu FX program dosyasını dizinden kaldırırsak, sanırım FX işlemez ve 25.000 ft. te de bu izler oluşmaz. Yani yüksek irtifalarda artık Contrail göremezsin. Buna razı olursan, ben dosyanın ismini sana yazayım. Tekrar FsX yükleyinceye kadar tabi..

hocam o FX programı bu siyah dumanı kaldıracak anladığım kadarıyla o nun ismini verin bende indirim internetten.en olmadı baştan kurarım FSX'i.
internetten indirdim.reklam olmucaksa sölim : (Maalesef REKLAM Olucak!) diye bi siteden indirdim...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyCuma 24 Haz. 2011, 17:26

FsX sisteminde "EFFECTS" klasörünün içinde "FX.BMP" dosyalarını arayan ve bulamayan Contrail için İKİ adet "FX_program" dosyası var:
fx_contrail_l.fx
fx_contrail_s.fx

...bu dosyaları dizinden (oradan) çıkarmanıza gerek kalmadan; ikisinin de (.) NOKTADAN sonraki uzantılarını ".fx" yerine ".FXX" yaparsanız, bir daha 25.000 ft.ten sonra ne bu siyah izler oluşur ne de normal contrail beyaz dumanı.. Kolay gelsin.
d-mod
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
d-mod

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyCuma 24 Haz. 2011, 20:35

çok sağol hocam gene HIZIR gibi yetiştin kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyC.tesi 25 Haz. 2011, 01:58

Sonuç nedir hocam?..
d-mod
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
d-mod

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyC.tesi 25 Haz. 2011, 10:21

dosyaların isimlerini değiştirince hiçbir sorun kalmadı hocam çok teşekkürler...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyPtsi 27 Haz. 2011, 03:33

Rica ederim hocam, her zaman yanınızdayız!..
d-mod
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
d-mod

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyPtsi 27 Haz. 2011, 20:31

ÇÖZÜLDÜ ikonu konmuştur konuya...
Recep ÇALKAN
Pilot-3

Pilot-3
Recep ÇALKAN

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyC.tesi 10 Mart 2012, 14:03

hocam aynı sorun bende de mevcut yalnız link silinmiş sanırım tekrar upload edebilirmiyiz
tamer40
Pilot-4

Pilot-4
tamer40

MesajKonu: Geri: Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..   Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?.. EmptyCuma 13 Nis. 2012, 02:27

saayin hocalarim link ölmüs bir yenilense iyi olur dilmi

Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Siyah Panel Sorunu
» Prepar3d 2.0 Cikiyor
» Radio Stack Siyah(Boş)
» [FSX] - FSX'de bir İlk! Motor ısı efekti!
» Apronda İniş Efekti