VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Prepar3d 2.0 Cikiyor Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Prepar3d 2.0 Cikiyor

+3
Tamer Öztürk
Cengizhan Barut
Emin Yilmaz
7 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

Prepar3d 2.0 Cikiyor Empty
MesajKonu: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPaz 17 Kas. 2013, 00:35

Son haberlere gore Prepar3d 2.0'in bu ay icerisinde cikmasi kesinlesti. Lockheed Martin beta tester'larina artik disariya goruntu ve video verebilirsiniz diye izin vermis. Su anda Avsim yikiliyor.

Yeni versiyonun ozellikleri

- DX11'le daha gercekci goruntu
- Ozellikle golgeler, deniz-dalga animasyonlari, kontrast cok gercekci olacak
- Gercek 3 boyutlu bulut ve sis efekti var
- Autogen binalarin ve agaclarin ucak ilerledikce yerden bitmesine care getirilmis. Autogenler yavas yavas gozukecek bir anda yerden bitmeyecek
- Islemcinin yukunu birden fazla cekirdek uzerine efektif bir sekilde yayabilme ozelligi
- Islem yukunu islemciyle ekran karti arasinda duzgun bir sekilde paylastirabilme ozelligi
- FsX'in eklentileri ile uyumluluk (PMDG 777 haric eski eklentilerin cogu calisacak)

Prepar3d 2.0 Cikiyor Screen7

Prepar3d 2.0 Cikiyor Screen10

Prepar3d 2.0 Cikiyor Screen12

Prepar3d 2.0 Cikiyor 2013-11-16_0-57-16-800

Prepar3d 2.0 Cikiyor 2013-11-16_0-59-55-331

Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPaz 17 Kas. 2013, 00:38

İyi hoş güzel de bizim 90$ boşa mı gitti? PMDG 777 ye özel bir durum mu var hocam?
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPaz 17 Kas. 2013, 00:39

Tek kelimeyle harika resimler.Bu gidişle resimlere bakıp yetineceğiz.Teşekkürler Emin hocam.
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPaz 17 Kas. 2013, 00:42

PMDG desteklemiyor hocam P3d'yi. PMDG 737NGX P3d'de calisiyor ama 777'ye ozel olarak kilit koymuslar calistirmayalim diye.

Benim bildigim buyuk gelistricilerden birtek PMDG inat ediyor. Digerleri P3d'ye destek vereceklerini acikladilar. Malum PMDG eklentilerini Boeing'le anlasmali olarak cikariyor. Soylenilenlere Lockheed Martin Boeing'in rakibi oldugu icin Boeing tas koyuyormus. Istemiyormus kendi ucaginin eklentisinin rakip firmanin simulasyonunda cikmasini.
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPaz 17 Kas. 2013, 00:48

Tamer Öztürk demiş ki:
Tek kelimeyle harika resimler.Bu gidişle resimlere bakıp yetineceğiz.Teşekkürler Emin hocam.
Tamer hocam daha gencsiniz masallah. Simdi Fs9'la kendinizi havacilik konusunda gelistirin, ileride elbet gecersiniz. Keske ben ogrenci iken Fs9 olsaydi da ucsaydim. O zaman sinirsiz zamanim vardi. Zaman olmayinca en son bilgisayari almissiniz, etmissiniz faydasi yok. Zaman en kiymetli sey.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPaz 17 Kas. 2013, 00:57

Şuan bile vakit bulamıyorum hocam.Mart ayında YGS sınavı var.Dershane ve okul derken, uçuş yapmaya vakit kalmıyor.Cumartesi-Pazar bile dershane oluyor.Daha öğreneceğimiz çok şey var.Vakit bulursam, foruma giriyorum(genelde telefondan girip bakıyorum).Aylar oldu uçuş yapmayalı ne kadar özledim uçmayı anlatamam hocam.Yarın şeytanın bacağını kırabilirim ama hadi hayırlısı kahkaha
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPaz 17 Kas. 2013, 00:57

Emin hocam müsadenizle  beta test videosunu paylaşıyorum

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPaz 17 Kas. 2013, 01:48

Tabiki hocam, zaten bir video yuz resimden iyidir. Video'da da goruldugu gibi yeni golge efekti cok hos olmus. Gunesin pozisyonuna gore resmen golge dusuyor kokpitin icine. Sis olayi da cok hos. Sisli havalarda ils'le inis yapmak falan cok zevkli olacak.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPaz 17 Kas. 2013, 01:50

Hocam rayben gözlüklerinizi takın Güneş gözlerinizi alacak bu simulasyonda kahkaha
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPaz 17 Kas. 2013, 11:44

Emin Yilmaz demiş ki:
PMDG desteklemiyor hocam P3d'yi. PMDG 737NGX P3d'de calisiyor ama 777'ye ozel olarak kilit koymuslar calistirmayalim diye.

Benim bildigim buyuk gelistricilerden birtek PMDG inat ediyor. Digerleri P3d'ye destek vereceklerini acikladilar. Malum PMDG eklentilerini Boeing'le anlasmali olarak cikariyor. Soylenilenlere Lockheed Martin Boeing'in rakibi oldugu icin Boeing tas koyuyormus. Istemiyormus kendi ucaginin eklentisinin rakip firmanin simulasyonunda cikmasini.
Açıklama için teşekkür ederim hocam.
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPtsi 18 Kas. 2013, 15:18

Baska bir video daha. Yeni golge efektinin ozellikleri gorulebilir. GSX'i cikaran FS Dream Team'e gore P3d 2.0'in getirdigi yenilikler FsX'in Fs9'a getirdigi yeniliklerden cok daha fazla. Ozellikle eklenti gelistiricilerin islerini cok kolaylastiran bir platform olmus. Bu daha gercekci ve kompleks eklentiler gorecegiz demektir.

Tdeger
Pilot-1

Pilot-1
Tdeger

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyÇarş. 20 Kas. 2013, 22:08

Prepar3d 2.0'ın lisanslaması nasıl olacak?Biz hangisini alacağız?
BurakOZ
WEB-Researcher

WEB-Researcher
BurakOZ

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPerş. 21 Kas. 2013, 00:25

Sabırsızlıkla bekliyorum!

Hocam, haber için teşekkürler ... +1
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPerş. 21 Kas. 2013, 05:11

Tdeger demiş ki:
Prepar3d 2.0'ın lisanslaması nasıl olacak?Biz hangisini alacağız?
Alirken paso istemedikleri muddetce Akademik lisansi alabilirsiniz sayin hocam.
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPerş. 21 Kas. 2013, 05:14

Cikis tarihi 25 Kasim olarak kesinlesti. Satis Prepar3d'nin kendi sitesinden download seklinde yapilacak.

Bu arada almayi dusunen arkadaslar icin: programi calistirmak DX11 uyumlu bir ekran kartina sahip olmaniz gerekmekte. Kartinizin DX11 uyumlu olup olmadigini almadan once kontrol ediniz.
Tdeger
Pilot-1

Pilot-1
Tdeger

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPerş. 21 Kas. 2013, 09:54

Emin Yilmaz demiş ki:
Cikis tarihi 25 Kasim olarak kesinlesti. Satis Prepar3d'nin kendi sitesinden download seklinde yapilacak.

Bu arada almayi dusunen arkadaslar icin: programi calistirmak DX11 uyumlu bir ekran kartina sahip olmaniz gerekmekte. Kartinizin DX11 uyumlu olup olmadigini almadan once kontrol ediniz.
Bu versiyonu inanılmaz merek ediyorum. Bakalım GTX570'im yeterli gelecek mi?DX11 desteği mevcut kart'da. Sırf bunu için 1500TL ekran kartı bütçesi ayırdım, heyacan dorukta:)
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPerş. 21 Kas. 2013, 10:34

Bu versiyon ekran kartinin hakkini verecegi icin ekran kartina yapilan yatiriminiz bosa gitmez hocam. Sizin kart fena degil ama yeni ozellikler icin biraz zayif kalabilir. Bence bir deneyin performans sizi tatmin etmezse GTX680 falan alirsiniz, bu aralar fiyatlari dustu cunku. Paraniz varsa direkt GTX Titan alin tabi :)
Tdeger
Pilot-1

Pilot-1
Tdeger

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPerş. 21 Kas. 2013, 16:59

Emin Yilmaz demiş ki:
Bu versiyon ekran kartinin hakkini verecegi icin ekran kartina yapilan yatiriminiz bosa gitmez hocam. Sizin kart fena degil ama yeni ozellikler icin biraz zayif kalabilir. Bence bir deneyin performans sizi tatmin etmezse GTX680 falan alirsiniz, bu aralar fiyatlari dustu cunku. Paraniz varsa direkt GTX Titan alin tabi :)
Aslında hocam GTX Titan yerine GTX690 almak daha mantıklı ki şuanda elimde birtane GTX690 var:) Oyuzden GTX690'dan yana kullanacağım hakkımı.. Arkadaşımdan almıştım test için baya güzel zaten testler'de GTX Titan'dan daha ileri seviye bir kart olduğu bariz belli. Dual GPU olmasından kaynaklı buda. Şunu düşünebilirsiniz bu kart'ı zorlayacak oyun yok diyebilirsiniz ama bu kart sanırım beni 4-5 sene idare eder:) Aşağıda karşılaştırmayı görebilirsiniz.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyCuma 22 Kas. 2013, 01:08

Dual GPU'nun FsX'e bir faydasi yok hocam. O benchmark testlerine bakmayin siz. Onlar hep yeni aksiyon oyunlariyla falan denenmis. FsX icin GTX 690, GTX 680'le hemen hemen ayni performansi gosterir. GTX Titan'a ise yetismesi mumkun degil.  

Yeni cikacak P3d 2.0'in da henuz Dual GPU'yu destekleyip desteklemeyecegi belli degil. Siz tabiki programi arkadasinizin ekran karti ile bir deneyin, ona gore karar verirsiniz ama Dual GPU'lu bir ekran karti icin acele etmeyin derim.

Benim bildigim P3d'nin bir sonraki update'i yani 2.1 versiyonu SLI ekran kartini destekleyecek. Yani iki tane ucuz ekran kartiyla ust duzey bir kartin performansini gecmek mumkun olacak. Bu SLI destegi sanirim bir sene sonra falan gelir. Ben SLI destegi gelene kadar bekleyip GTX 680'leri ciftlemeyi dusunuyorum. Butceme en uygunu bu.
Tdeger
Pilot-1

Pilot-1
Tdeger

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyCuma 22 Kas. 2013, 11:33

Emin Yilmaz demiş ki:
Dual GPU'nun FsX'e bir faydasi yok hocam. O benchmark testlerine bakmayin siz. Onlar hep yeni aksiyon oyunlariyla falan denenmis. FsX icin GTX 690, GTX 680'le hemen hemen ayni performansi gosterir. GTX Titan'a ise yetismesi mumkun degil.  

Yeni cikacak P3d 2.0'in da henuz Dual GPU'yu destekleyip desteklemeyecegi belli degil. Siz tabiki programi arkadasinizin ekran karti ile bir deneyin, ona gore karar verirsiniz ama Dual GPU'lu bir ekran karti icin acele etmeyin derim.

Benim bildigim P3d'nin bir sonraki update'i yani 2.1 versiyonu SLI ekran kartini destekleyecek. Yani iki tane ucuz ekran kartiyla ust duzey bir kartin performansini gecmek mumkun olacak. Bu SLI destegi sanirim bir sene sonra falan gelir. Ben SLI destegi gelene kadar bekleyip GTX 680'leri ciftlemeyi dusunuyorum. Butceme en uygunu bu.
Hocam zaten Dual gpu fsx'de kullanmıyor onu biliyorum da ben prepar3d için denemek istiyorum. Prepar3d'de GTX690 faydalı olur diye düşünüyorum. GTX690'da dual gpu var böyle birşeyi desteklememesi imkansız. Yani gtx 690 kendinden sli'lı.

Bakalım Ayın 25'i olsun biran önce:)
Tdeger
Pilot-1

Pilot-1
Tdeger

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPerş. 28 Kas. 2013, 11:58

Satın aldım ve şuanda uçuyorum harika tavsiye ederim:) Görüntüler 10 numara:) Yanlız birşey sormak istiyorum bu simulator'de boeing airbus falan kullanamayacakmıyız?
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPerş. 28 Kas. 2013, 17:55

Ben ilk gun aldim, kurcaliyorum su anda. Haftasonu detayli bir degerlendirme yazacagim ama simdilik bir kac hatasini kesfettim, ayrica bazi ucaklarda fatal error alip duruyorum. Bakalim bunun da tam ayarini bulana kadar biraz zaman gececege benzer.

Airbus Extended P3d uyumlu bildigim kadariyla. Ayrica PMDG de P3d versiyonlarini cikaracak ucaklarinin ama FsX icin yapilan 737NGX sorunsuz calisiyor. 777 calismiyor.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPaz 19 Ocak 2014, 16:20

Başkanım p3dv2 için nvidianın hangi sürücü sürümünü tavsiye edersiniz?
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyPtsi 20 Ocak 2014, 07:44

Hocam belirgin birsey yok, en yenisini indirip kullanin ama FsX'le ayni bilgisayardaysa FsX'e oncelik verin derim ben. Ben 320.18 surumunu kullaniyorum, hem FsX hem P3d icin bana en uyani bu.

Bir de su var, an itibariyle P3d v2 icin Nvidia Inspector profili yok, o yuzden antialiasing yapilamiyor tam. Subat sonu gibi 2.1 yamasini cikaracaklar, bu problemi halledeceklermis, resmi forumunda oyle yaziyordu.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Prepar3d 2.0 Cikiyor   Prepar3d 2.0 Cikiyor EmptyCuma 31 Ocak 2014, 23:52

Başkanım bu p3d fsx dende beter çıktı. Adam gibi çalıştırmak için dünyanın en iyi konfigüre edilmiş bilgisayarına sahip olmak lazım. Fsx'te aklınıza gelen her türlü uygulamayı çalıştırıyorum hemde sorunsuzca. P3d'de fps 8 lerde sürünüyor. Fsx te ise pmdg ve yüklü havaalanları dahil fps 18 lerde iken p3d beni çok şaşırttı doğrusu.

Prepar3d 2.0 Cikiyor
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Prepar3d 2.0 Ilk Degerlendirme
» Prepar3d 2.1 Yamasi
» PMDG ve P3D Hakkinda
» PREPAR3D Düşük FPS
» Prepar3d Tanitim