VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Siyah Panel Sorunu Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Siyah Panel Sorunu

3 posters
YazarMesaj
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

Siyah Panel Sorunu Empty
MesajKonu: Siyah Panel Sorunu   Siyah Panel Sorunu EmptyC.tesi 23 Nis. 2011, 01:26

Arkadaşlar Turkish Airlines B737-8 Elazığ uçağını kullanmak istiyorum yalnız 3D cockpit'i yoktu ve bunu nasıl ayarlayacağımı bilmediğimden texture dosyasını başka bir POSKY uçağının içine atıp aircraft.cfg dosyasındada değişiklik yaptım sorunu hallettim 3D cockpitli oldu yalnız cockpit siyah çıktı onu nasıl düzelticem

[img][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][/img]
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Siyah Panel Sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Siyah Panel Sorunu   Siyah Panel Sorunu EmptyC.tesi 23 Nis. 2011, 02:15

Mert hocam. Tebrikler.. Gerçekten büyük bir işin yarısını baarmışsınız!..Mühim olan sonucun nasıl olduğu veya NE olacağı değil, öncelikle bir işi yapmak için çaba ve emek göstermeniz çok önemli..Bu yüzden sizi kutlarım. Çaba göstererek, kafa yorarak, birşeyler yapmaya çalışmışınız.İnanın zaman harcamanıza ve emeğinize saygı duyuyor ve sizi tebrik ediyorum. Bu yaptığınız çalışmaya, emeğe en fazla sevinen biri olarak, sonuçtaki sorun olarak şunu söyleyebilirim;
Resimde gördüğüm SİYAH fonun haricinde görünen alet ve butonlar, GAUGES dosyalarıdır!.. Sadece bunlar görünüyor. yani "Panelklasörü içinde nbulunan Panel.CFG dosyasında yazılan satırlardaki [Vcockpit01], [Vcockpit02], [Vcockpit03], vs..başlıklarının altındaki gauges00:, gauges01: vs.. bilgilere karşılık gelen gauge dosyalarıdır..

Siyah fonun yerinde ise VC-texture resim dosyaları olması gerekir. Bunlar da uçağın "texture" klaörünün içinde "VC$xxx.bmp" isimli resim dosyaları olması gerekir.Bu dosyalar burada yoksa, panel böyle siyah görünür. Ama şayet varsa ve siyah fon görünüyorsa, o zaman VC textureleri ile uçağın model.MDL dosyası ("model" klasörünün içindeki) birbine uyum sağlamıyor demektir.
Bazen siyah fon yerine, kokpit içindeki textureler anlamsız ve karışık şekilde yerleştirild,yse, konumlandıysa , yine model.MDL ile vc-texture dosyaları uyum sağlamıyordur.

Yapacağınız ilk iş, uçağın "texture" klasörünün içinde "VC$xxx.bmp" isimli resim dosyaları var mı diye bakmalısınız (Bu arada, dosyaların isimlerinde "$"(dolar işareti olması gerekir).. şayet bu resim dosyaları texture klasöründe varsa, o zaman model.MDL dosyası ile uyumsuzdur. yapacak bir şey yoktur.
Şayet bu dosyalar yoksa, bir yerlerden bulup indirmeniz ve texture klasörüne atmanız gerekir.Kolay gelsin hocam.

Gerçekten hocam, yaptığınız çabaya büyük saygı duyuyorum ve tekrar sizi tebrik ediyorum. İnşallah ilerde, sonuçlarından memnun olacağınız daha çok çalışmaya imza atmanızı dilerim.saygılarımla.
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

Siyah Panel Sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Siyah Panel Sorunu   Siyah Panel Sorunu EmptyC.tesi 23 Nis. 2011, 10:03

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim önce hep hazırına konuyordum ama uğraşınca benimde yapabildiğimi farkettim yalnız texture dosyasının içinde o dosyalar yok mesela o dosyaları yiğit ciftçi hocamızın yaptığı B737-8 Barcelona uçağındaki texture ın içine baktım ama orda hiç dolar işaretli bir dosya yoktu acaba ondan alsam olur dimi içleri hepsinin aynı zaten :) vede internette bulamadım onları
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

Siyah Panel Sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Siyah Panel Sorunu   Siyah Panel Sorunu EmptyC.tesi 23 Nis. 2011, 10:24

mertkarslioglu demiş ki:
Hocam öncelikle çok teşekkür ederim önce hep hazırına konuyordum ama uğraşınca benimde yapabildiğimi farkettim yalnız texture dosyasının içinde o dosyalar yok mesela o dosyaları yiğit ciftçi hocamızın yaptığı B737-8 Barcelona uçağındaki texture ın içine baktım ama orda hiç dolar işaretli bir dosya yoktu acaba ondan alsam olur dimi içleri hepsinin aynı zaten :) vede internette bulamadım onları

Verdiğim linkdeki uçağı inceleyin, isterseniz indirip panel dosyasını ve gauges dosyasındakilerini kullanabilirsiniz..Saygılar.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

Siyah Panel Sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Siyah Panel Sorunu   Siyah Panel Sorunu EmptyC.tesi 23 Nis. 2011, 10:38

Hocam yalnız ben FSX kullanıyorum farkedermi
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

Siyah Panel Sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Siyah Panel Sorunu   Siyah Panel Sorunu EmptyC.tesi 23 Nis. 2011, 11:04

Pilot hocam ve Erdinç hocam sorunu hallettim artık boyama konusunda kendime güvenim geldi :) bakarsınız bir gün boyamada yaparım
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Siyah Panel Sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Siyah Panel Sorunu   Siyah Panel Sorunu EmptyPaz 24 Nis. 2011, 05:47

mertkarslioglu demiş ki:
Pilot hocam ve Erdinç hocam sorunu hallettim artık boyama konusunda kendime güvenim geldi :) bakarsınız bir gün boyamada yaparım

Kendinize güveninizin geldiğine memnun olduk ama sorunu nasıl hallettiniz?..Bu noktada müneccim olmamız gerekir..
Buraya sorunu NASIL hallettiğinizi yazarsanız, bizler de böyle sorunla karşılaşırsak, sizin yönteminizi kulanarak, sorunlarımızı çözeriz. Di mi ya?..
Tamam hallettim demekle bizi boşlukta bıraktınız. Lütfen çözümünü bizimle de paylaşın ki, çözümü nasılmış , biz de bir görelim. Lütfen..
Saygılar hocam.
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

Siyah Panel Sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Siyah Panel Sorunu   Siyah Panel Sorunu EmptyPaz 24 Nis. 2011, 10:42

Hocam anlatayım tabi yiğit çiftçi hocamın yaptığı b737-8 Barcelona uçağının texture dosyasının içindekileri yeni uçağın texture dosyasına kopyaladım ama kopyalarken aynı dosyaları kopyamadım seçenek geldi kopyala değiştir bende kopyama dedim ve nasıl olduysa birbirlerine uyumluymuşlar ve böylece sorun çözüldü uçağı upload edebilirim isterseniz :)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Siyah Panel Sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Siyah Panel Sorunu   Siyah Panel Sorunu EmptyPtsi 25 Nis. 2011, 02:08

Tabi ki hocam..Paylaşabilirsiniz.
Şu an bu uçağı kullandığınız şekilde "Airplanes" klasörünün içinden KOMPLE B738_Elazığ uçağının klasörünü koplalayıp dışarı alınız. Sonra bu uçağın 3D-VC'sine ait varsa başka bir yere eklediğiniz dosyalar..onları da masaüstüne koplayıp hepsini birden RAR'layıp, yeni bir paylaşım olarak "Boeing Boyamaları" sayfasında paylaşabilirsiniz. Ben de ona Fs9 için CONFIG hazırlarım. Bekliyoruz hocam. Kolay gelsin.

Siyah Panel Sorunu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..
» Duman(smoke) effekleri SİYAH görünüyor? (Fsx,Fs9)
» Radio Stack Siyah(Boş)
» Smoke efektlerım sıyah
» FSX Scenerydeki Siyah Alanlar