VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Smoke efektlerım sıyah Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Smoke efektlerım sıyah

3 posters
YazarMesaj
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

Smoke efektlerım sıyah Empty
MesajKonu: Smoke efektlerım sıyah   Smoke efektlerım sıyah EmptyCuma 24 Şub. 2012, 20:41

Hocamlarım merhabalar smoke efektle ilgili bir konu vvardı bendede dalgalar dewnıze sıyah vuruyor 2bin ft + çıkan beyaz duman sıyah cıkıyor sızce neden o konuda aradıgımı bulamadım ?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Smoke efektlerım sıyah   Smoke efektlerım sıyah EmptyCuma 24 Şub. 2012, 23:15

Enes hocam, şu sayfaya baktınız herhalde: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
O sayfada yazdığım çözüm önerilerini burada da yenileyeceğim.

- Son yüklediğiniz , REX gibi eklenti texture dosyalarınıi kaldırırken orijinal dosyalar hasar görmüş olabilir.
1- FsX/Effects klasörünün içindeki TEXTURE klasöründeki BMP dosyalarının hepsinin orjinalerini tekrar yükleyin.
2- FsX/Texture klasöründeki BMP dosyalarını da kontrol edin. (Buradaki dosyalar bir hayli fazladır. Mümkünse bunların da hepsinin orjinallerini yükleyince İKİ sorun da çözülecektir. Kolay gelsin.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Smoke efektlerım sıyah   Smoke efektlerım sıyah EmptyC.tesi 25 Şub. 2012, 07:58

pilot demiş ki:
Enes hocam, şu sayfaya baktınız herhalde: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
O sayfada yazdığım çözüm önerilerini burada da yenileyeceğim.

- Son yüklediğiniz , REX gibi eklenti texture dosyalarınıi kaldırırken orijinal dosyalar hasar görmüş olabilir.
1- FsX/Effects klasörünün içindeki TEXTURE klasöründeki BMP dosyalarının hepsinin orjinalerini tekrar yükleyin.
2- FsX/Texture klasöründeki BMP dosyalarını da kontrol edin. (Buradaki dosyalar bir hayli fazladır. Mümkünse bunların da hepsinin orjinallerini yükleyince İKİ sorun da çözülecektir. Kolay gelsin.

Hocam orjinalini nerden alabilirimki ?
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Smoke efektlerım sıyah   Smoke efektlerım sıyah EmptyC.tesi 25 Şub. 2012, 09:17

Yeniden yükle, herhalde onar seçeneği vardır.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Smoke efektlerım sıyah   Smoke efektlerım sıyah EmptyC.tesi 25 Şub. 2012, 09:59

Haluk demiş ki:
Yeniden yükle, herhalde onar seçeneği vardır.

Hocam uçaklarım falan gidermi onar secenegi bazen ıse yaramıyor bozuyor herseyı ?
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Smoke efektlerım sıyah   Smoke efektlerım sıyah EmptyC.tesi 25 Şub. 2012, 12:13

Bilmiyorum hiç onarmadım hocam.. Yaptığım tek onarım format idi! kahkaha Sık format da iyi değilmiş, yeni öğrendim.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Smoke efektlerım sıyah   Smoke efektlerım sıyah EmptyC.tesi 25 Şub. 2012, 14:47

Haluk demiş ki:
Bilmiyorum hiç onarmadım hocam.. Yaptığım tek onarım format idi! kahkaha Sık format da iyi değilmiş, yeni öğrendim.
Heheh neyse hocam kalsın böyle bir uçak rastgelir düzeltir efekti kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Smoke efektlerım sıyah   Smoke efektlerım sıyah EmptyC.tesi 25 Şub. 2012, 19:09

Fs'yi ilk yüklediğinizde;
Bizim forumlarımızda anlattığımız gibi;
Hiç bir eklenti yapmadan önce "HAM Fs" dizinini kopyaladığınız yere (harici HDD, vs...) girerek yukarıda yazdığım klasörlerdfen "SAF-HALİS Orijinal" textureleri kopyalayıp, kurulu Fs dizinine yapıtırabilirsiniz... FAKAT!;
"- Ben böyle bir şey yapamadım ki!, "HAM kurulum dizin" dosyalarını kopyalamadım hiçbir yere!" derseniz.... Şu an başımı sağa-sola sallıyorum ki; yapmanız gerekirdi. İşte böyle hatalar için "HAM Fs" kurulum dizini çok büyük önem taşıyor..
Bunlar bilgi idi..

Şimdi ise ÇÖZÜM:
Madem bir yerlerde HAM kurulum dizin dosyalarınız yok, o takdirde FS'nizi tekrar kaldırıp, yüklemekten başka çare yok. ÇÜNKÜ;
"Mic.Flight Simulator" versiyonları ÜCRETLİ programlar olduğundan,
bunların Full veya diğer orijinal dosyalarının paylaşımları VAPS'ta YASAKTIR!..
"

FS'yi bilgisayardan kaldırırken, "FsX Sorun ve Çözümler" bölümümüzdeki önerileriler doğrultusunda kaldırınız!. Hiç bir eski FS çapaklarının Bilgisayarda kalmaması gerekiyor.
Sonra PCye restart , sonra yeni FS yüklemesi yapılmalı..
Kolay gelsin.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Smoke efektlerım sıyah   Smoke efektlerım sıyah EmptyC.tesi 25 Şub. 2012, 19:27

pilot demiş ki:
Fs'yi ilk yüklediğinizde;
Bizim forumlarımızda anlattığımız gibi;
Hiç bir eklenti yapmadan önce "HAM Fs" dizinini kopyaladığınız yere (harici HDD, vs...) girerek yukarıda yazdığım klasörlerdfen "SAF-HALİS Orijinal" textureleri kopyalayıp, kurulu Fs dizinine yapıtırabilirsiniz... FAKAT!;
"- Ben böyle bir şey yapamadım ki!, "HAM kurulum dizin" dosyalarını kopyalamadım hiçbir yere!" derseniz.... Şu an başımı sağa-sola sallıyorum ki; yapmanız gerekirdi. İşte böyle hatalar için "HAM Fs" kurulum dizini çok büyük önem taşıyor..
Bunlar bilgi idi..

Şimdi ise ÇÖZÜM:
Madem bir yerlerde HAM kurulum dizin dosyalarınız yok, o takdirde FS'nizi tekrar kaldırıp, yüklemekten başka çare yok. ÇÜNKÜ;
"Mic.Flight Simulator" versiyonları ÜCRETLİ programlar olduğundan,
bunların Full veya diğer orijinal dosyalarının paylaşımları VAPS'ta YASAKTIR!..
"

FS'yi bilgisayardan kaldırırken, "FsX Sorun ve Çözümler" bölümümüzdeki önerileriler doğrultusunda kaldırınız!. Hiç bir eski FS çapaklarının Bilgisayarda kalmaması gerekiyor.
Sonra PCye restart , sonra yeni FS yüklemesi yapılmalı..
Kolay gelsin.
Şöyle yapsam fsxi başka bir pcye kursam tam effekcts klasörü yüklenildiğinde onu kopyalasam sonra kurulumu durdursam(bos yere gıtmesın gbler)sonra onlarıda benım pcdekiyle deiştirsem olurmu ??
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Smoke efektlerım sıyah   Smoke efektlerım sıyah EmptyC.tesi 25 Şub. 2012, 19:50

Tabi ki olur.. Yukarıda bahsettiğim gibi; sanki harici HDD'ye kurmuşuz/kopyalamışız gibi olur.
Ama, hazır "HAM kurulum" yapmışken "FSX" in bütün klasörlerini yani "Mic. Games" içindeki "Flight Simulator X" dizinini bir yere kopyalayın. Her zaman lazım olacaktır!..Elinizin altında olsun. Çünkü FsX'in Error'ları hiç bitmez..
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Smoke efektlerım sıyah   Smoke efektlerım sıyah EmptyPaz 26 Şub. 2012, 09:21

pilot demiş ki:
Tabi ki olur.. Yukarıda bahsettiğim gibi; sanki harici HDD'ye kurmuşuz/kopyalamışız gibi olur.
Ama, hazır "HAM kurulum" yapmışken "FSX" in bütün klasörlerini yani "Mic. Games" içindeki "Flight Simulator X" dizinini bir yere kopyalayın. Her zaman lazım olacaktır!..Elinizin altında olsun. Çünkü FsX'in Error'ları hiç bitmez..

Anladım hocam tşkler kahkaha

Smoke efektlerım sıyah
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Duman(smoke) effekleri SİYAH görünüyor? (Fsx,Fs9)
» Deniz Efektlerim kötü?..
» Uçağa smoke ekleme
» Smoke Effects Hacim Arttırma
» Motor eksoz Duman Efekti-ENGINE EXHAUST SMOKE (for FS2004)