VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
fsx-f18 panel sorunu Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

fsx-f18 panel sorunu

3 posters
YazarMesaj
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

fsx-f18 panel sorunu Empty
MesajKonu: fsx-f18 panel sorunu   fsx-f18 panel sorunu EmptyCuma 18 Mayıs 2012, 18:35

Sevgili Kaptan dostlarım,

FSX de sp1 ve acceleration yüklü. Ben FS2004 e başlayınca FSX'i harici harddiske atmıştım. microsoft games/FSX klasörünü olduğu gibi attım, sonra da FSX i bilgisayardan kaldırdım. Hariciden FSX açınca çalışıyor ama sadece F18 in paneli gitti. Motorlar, kontrol yüzeyleri falan herşey çalışıyor ama paneldeki göstergeler çalışmıyor. Aktif olan tuşların da bazılarına tıklanıyor bazılarına tıklanmıyor. Aşağıda da bir SS paylaştım durumu daha iyi anlatabilmek için. (Çektiğim ss de uçak havada. Dinamiklerinde falan hiçbir sorun yok.)

Bu arada diğer uçakların hiçbirinde böyle bir sorun yok.

F18 ile ilgili gauge dosyasında bir tane FA-18.dll dosyası var. Simobjects-f18 içindeki panel dosyasında da sadece panel.cfg dosyası var.

Durumu olabildiğince açmaya çalıştım sorunun kolayca anlaşılabilmesi için. Yardımlarınızı bekliyorum kaptanlarım. Saygılar..

fsx-f18 panel sorunu E7Rzc

En son Emre tarafından Ptsi 18 Haz. 2012, 16:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: fsx-f18 panel sorunu   fsx-f18 panel sorunu EmptyPaz 20 Mayıs 2012, 12:29

Hocalarım bu konuda hiç fikri olan yok mu ?

Bir de birşey ekliyorum bilgi olarak.

Aynı sorunu yabancı bir forum sitesinde de gördüm. Adam battery switch açmadığı için böyle oluyormuş. ::) Ben baktım benimki açıktı. Buna benzer bir sorun da olabilir. Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar. Savaş uçağı olarak tek kullandığım uçak bu. Yardımlarınızla bu sorunu çözebiliriz inşallah..
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: fsx-f18 panel sorunu   fsx-f18 panel sorunu EmptyPaz 20 Mayıs 2012, 15:27

Emre hocam, hem FsX , hem de savaş uçağı olunca.... hemen aklıma Kurty hocam geldi.. Biliyorsunuz kendisi Simulatorde FsX ve savaş uçaklarını kullanıyor.. Aynı zamanda Kanada Royal Air Force tatbik kurs takımında birincilik almış.. gerçi Türk hava kuvvetlerinden almasını temenni ederdik ama, olası bir Kanada-Türk savaşında bizlere mi bomba atacak?, merak ediyorum. kahkaha
Hal böyleyken, size en doğru cevabı verebilecek olan Kurty hocamızın bu konuyu görüp cevaplandırmasını beklemekten başka çaremiz yok gibi.. Saygılar.
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: fsx-f18 panel sorunu   fsx-f18 panel sorunu EmptySalı 22 Mayıs 2012, 20:39

Anlaşıldı Pilot Hocam. Cevabınız için teşekkür ederim. Beklemedeyim Kurty Kaptanımızı.
phantomII
ADMIN

ADMIN
phantomII

MesajKonu: Geri: fsx-f18 panel sorunu   fsx-f18 panel sorunu EmptyÇarş. 23 Mayıs 2012, 15:12

Emre kaptan linkdeki RAR'ı indirip simobject içinde F18 panel klasörünün içine açıp deneyebilir misiniz? düzelme gösterebilir.

https://www.box.com/s/ff87562c2f6bea65bf6b
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: fsx-f18 panel sorunu   fsx-f18 panel sorunu EmptyPerş. 24 Mayıs 2012, 01:54

Phantom hocam, kusura bakmayın lütfen. Yardım için Kurty hocamı yazarken sizi de yazmam gerekirdi aslında. Onun gelmesini beklersekk.. vay halimize!. kahkaha .
Çözüm ve link için teşekkürler. Umarım Emre hocamızın sorunu sayenizde çözülür. Saygılar.
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: fsx-f18 panel sorunu   fsx-f18 panel sorunu EmptyPerş. 24 Mayıs 2012, 16:25

Phantom hocam desteğiniz için sağolun ama ne yazık ki bir değişiklik olmadı. Durum hala aynı.
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: fsx-f18 panel sorunu   fsx-f18 panel sorunu EmptyPtsi 18 Haz. 2012, 16:03

Hocam FSX kaldırıp tekrar bütün similatörü baştan kurunca düzeldi ve herşey yoluna girdi ama hata neredeydi anlayamadım. Aynı sorunu yaşayan kaptanlarımız olursa bilgilendirmek için burada bildiriyorum. Saygılar..
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: fsx-f18 panel sorunu   fsx-f18 panel sorunu EmptyPtsi 18 Haz. 2012, 17:55

Çözüm için teşekkürler hocam.
Konuyu, yeni açtığımız "Askeri Uçak Boyamaları / Askeri uçak sorunları" bölümümüze taşıyorum. Geçmiş olsun.

fsx-f18 panel sorunu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Siyah Panel Sorunu
» B777-3ER Panel
» MCP Panel Arkaplan Aydınlatması
» Boeing 737 800 Panel ayarlama 2
» McDonald Dougless MD-11ER THY IFDG with panel by ACSoft FS9